offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 01. - 07:55:13
(20/20)
Vagy kora, az már mindegy.
adamnagysweetmovie 2011 okt. 31. - 22:57:38
(19/20)
Vuktornak üzenet lehetne JFK beszéde: "A kiszolgáltatottak, nem a nemzetközi nagypolitika elnöke akarok lenni."
Hiába, elmúltak a 60s évek, azóta teljes a szellemi apály...
adamnagysweetmovie 2011 okt. 31. - 22:39:15
(18/20)
Hát, mindig gyanús az olyan dokufilm, ahol csak a jó oldalát mutatják meg egy portrénak.
Lehet írtátok, hogy a merényletrõl sem esett egy szó sem - nem mintha ennek a dokfilmnek kellett volna megoldania a rejtélyt, de ha nem ismerem, (sarkítva) azt sem tudom meg, mi történt vele 1963 után...
Szinkron - Végvári hatalmas hevülettel adja JFK-t, talán túl patetikus (bár a film is az), de az Ich bin ein Berliner-mondatba kár volt belebeszélni...
adamnagysweetmovie 2011 okt. 31. - 20:12:34 Előzmény Ford Mustang
(17/20)
és kora, így szokták asszem
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 18:16:53
(16/20)
Helyes címfordítás 'John Fitzgerald Kennedy élete és idõszaka' lenne.
adamnagysweetmovie 2011 okt. 30. - 22:29:57 Előzmény Seven7Crown
(15/20)
A ruszkiknak nem nagyon állt érdekében félreállítani, nála csak keményvonalasabb utódra számíthattak (ez be is jött).
Seven7Crown 2011 júl. 13. - 14:17:04
(14/20)
Nem akarok beleszólni a vitába,de azt senki ne felejtse el,hogy Kennedy reformjaival sok ember üzleti érdekeit sértette,és az egyébként szintén kinyírt tesója,Robert Kennedy igazságügy miniszter segítségével a maffiával is megpróbált leszámolni.A gyanúsított Lee Harvey Oswaldot pedig a maffiához közelálló Jack Ruby puffantotta le.De ha ez még mindig nem elég,akkor a külpolitikája is kemény konfliktusokkal volt fûszerezve a ruszkik,és Kuba felé,így nem csoda,hogy sokan nem csípték,de ez nem az õ gyengeségét jelentette.Esetleg a magánélete volt kifogásolható,de hát arra csak annyit lehet mondani,hogy legalább igazi tökös gyerek volt.:D
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 13:40:09
(13/20)
Én nem is írtam ezt.
Hamar kifulladt, mert ugyebár gyilkosság áldozata lett, különben a '64-es választásokon 100%, hogy ismét nyert volna. Ez elõre tudták, ez miatt tették el láb alól, nem akarták, hogy két ciklusban is legyen. Bár még az elsõ leteltét sem várták meg.
Moldávia bánata 2011 júl. 13. - 10:32:24 Előzmény Ford Mustang
(12/20)
Az, hogy valaki gyenge kezû nem egyenlõ azzal, hogy erõsködni próbál. Ultraminimális különbséggel választották meg, új lendületet hozott, de hamar kifulladt. Annyi ellensége volt már, hogy szinte már nem is volt olyan érdekkör, amely ne akarta volna eltenni láb alól. Ha kishazánkban most a hatvanas évek amerikája lenne, Kim Viktor Szen pl. már régen el lenne földelve.
Seven7Crown 2011 júl. 09. - 17:28:52
(11/20)
Ja,a merénylet meg kiment a fejembõl.:)Lássuk csak,ott volt az a Lee Harvey Oswald gyerek,akinek nem volt patyolat tiszta az élete,kicsit gagyi is volt,kicsit komcsi is volt,kicsit meg hazafi is volt.Persze a raktárépületrõl volt némi fogalma,meg azért jöttek szép számmal a bizonyítékok is,jutalomból pedig november 24-én,Jack Ruby lelõtte,aki természetesen egy Nightclub tulajdonos volt,hogy még izgisebb legyen a sztori,de azért ne legyünk tiszteletlenek Oswaldal sem,íme az utolsó beszólása:"Csak balek vagyok."("I am just a patsy").Talán tényleg az volt.:)
marslakólajos 2011 júl. 09. - 17:16:13 Előzmény Ford Mustang
(10/20)
A Federal Reserve System (szó szerint „a Szövetségi Tartalék Rendszere”, rövidebben Federal Reserve, nem hivatalos de gyakran használt rövidítéssel Fed) az Amerikai Egyesült Államok központi banki rendszere.

Eltérõen az államilag kontrollált jegybankok többségétõl, a Federal Reserve vegyes állami-privát rendszerû. Elnöke jelenleg (2011 áprilisa) Ben Shalom Bernanke.
Ford Mustang 2011 júl. 09. - 17:12:57
(9/20)
Hát igen...
Seven7Crown 2011 júl. 09. - 16:56:54
(8/20)
De azért Jacqueline Kennedy-Onassist,az ex First Ladyt sajnáltam.Az a bunkó anyja azt hazudta neki,hogy csúnya,és állandóan ezzel basztatta.Hát milyen anyukája volt Neki?Na mindegy,de ami igazán érdekes,hogy még máig sem sikerült megfejteni életének minden titkát,pedig gyanítom,hogy lenne mit mesélnie arról a bizonyos 1963.11.23-i napról.
Seven7Crown 2011 júl. 09. - 16:45:00
(7/20)
Tipikus amcsi történet.Ír származású család,törtetõ srácok,egy kis vallás,egy kis maffiás kaland,pár szaftos kupis történet felturbózva droggal,nagy szavak,szép feleség,aranyos gyerekek,és tragédiák sokasága merénylettel,ami ugye nem meglepõ az USA elnökeinek életében.:)
offtopic
Gábor 32 2011 júl. 09. - 15:23:57 Előzmény Ford Mustang
(6/20)
Még annyit,hogy "JFK" elnöki pozíciójának gyengítése érdekében felhozták állítólagos alkohol problémáit és nõügyeit is,
de egyikkel sem tudták õt és népszerûségét megrendíteni!
Így,hát maradt Oswald és a sok-sok kérdõjel azzal a bizonyos Dallasi nappal kapcsolatosan...
Ford Mustang 2011 júl. 09. - 14:26:27
(5/20)
Mert ez nem is igaz. Egyáltalán nem volt "gyengekezû".
Pl. az általad említett szabályzása is példaértékû tett volt, persze, hogy Johnson nem merte a pénzügyi terveit továbbvinni, nem akart mártír lenni...
offtopic
Gábor 32 2011 júl. 09. - 13:28:10 Előzmény Moldávia bánata
(4/20)
Nem hiszem,hogy John Fitzgerald Kennedy gyengekezû elnök lett volna!
Például:Állami hatáskör alá akarta vonni(és szabályozni) a pénzkibocsájtást!
A pénzügyi köröknek ez nagyon nem tetszett,hiszen ezután a döntése után JFK-nak az életével kellett fizetnie...

Azt talán mondanom sem kell,hogy a következõ elnök Lyndon B. Johnson az elõde pénzügyi terveit nem is merte továbbvinni...
dallas63 2009 jún. 06. - 18:37:50 Előzmény ondok
(3/20)
Moldávia bánata 2008 nov. 01. - 09:23:56
(2/20)
Vitatkoznék, szerintem gyenge kezû és határozatlan elnök volt, Hruscsov meg Castro hülyét csinált belõle. Kábé Obama is ilyen lesz.
ondok 2008 okt. 31. - 23:25:54
(1/20)
nagy elnök volt ,kár hogy nem vigyázott magára.Õ sem tett a merénylet ellen semmit ,ugyanúgy mint Lincoln