Téma: Jumong

offtopic
edimir 2015 jan. 03. - 04:53:21
(7147/7147)
Boldog új évet kívánok!:)
10/10
Noriel 2014 júl. 30. - 21:13:52 10/10
(7146/7147)
A Te gyönyörû képeid közül egy...
moni06 2014 júl. 13. - 12:00:57
(7145/7147)
Sziasztok!
Én most kezdtem bele ebbe a sorozatba, (4.résznél tartok)és igazán tetszik! Mostanában elég sok koreai sorozatot néztem meg online, amiben nem csak történelmi, de mai korban játszódó is volt. Aztán az jutott eszembe, hogy ha már az embernek volt módja egy ilyet eredeti nyelven, feliratosan megnézni, kicsit "illúzióromboló" szinkronosan, mert nagyon sokat ad egy-egy karakterhez a szereplõk nyelvezete, kiejtése és ráadásul, a fordítók, (ha lehet), még különbözõ információkkal, magyarázatokkal is kiegészítik az elhangzottakat, ami néha (mindig) nagyon sokat jelent. Mert ugye ami ott, Koreában mindennapos, vagy köztudott, az nekünk "kínaiul" van... sokszor nem értve így a lényeget. Amikor pl. azt a sorit néztem, (most nem fog eszembe jutni a címe, bocsi..! )amiben a jelenkor doktornõjét "elrabolják" és egy hercegnõt kell megmentenie, mond néhány "jóslatot", amit valószínûleg egy koreai pontosan tudja, hogy mirõl beszél, de nekem aztán fogalmam sem volt róla. Pedig milyen jó lett volna tudni, hogy mi annak a valós történelmi háttere...Persze, most mondhatjátok, hogy "csak" utána kellett volna néznem, de mire az ember odaér, már más "információk" is jönnek közben...Viszont azért lenne mégis jó, ha végre újra adna egy ilyet a televízió, mert akkor lehetne megbeszélni ezeket és sokkal érthetõbb lenne minden, egy egyszerû sorozat rajongó számára is.

De mindenekelõtt: hálás köszönet mindazoknak, akik ezeket az igényes és fordulatos koreai sorozatokat elérthetõvé teszik a magyar emberek számára és munkájukkal bepillantást engednek ebbe a számunkra kicsit "misztikus" világba!!Nem tudom eléggé megköszönni és értékelni azt a nem kevés munkát ami egy ilyen fordításhoz szükséges! Tényleg, le a kalappal elõttük!!!! Csupán ennyit szerettem volna... üdvözlettel: Sz. Móni
Ljerk 2014 máj. 30. - 03:39:45 Előzmény Ljerk
(7144/7147)
Közben ahogy haladok elõre a filmben, úgy kellett állandóan módosítanom a térképet.
- ide megy, azon át
- úgy rövidebb, ha azon az országon megyek keresztül
- ettõl erre van, attól meg arra
- idemegyek, aztán oda
- tengerhez kapcsolódik, és egy hegyen át lehet odajutni
stb. :), egyenlõre állja a próbát a térkép a 69. részig.

Van néhány országnév amit nem sikerült beazonosítani, de nem minden részt ugyanaz a személy fordította (pld Lady Juhwa vs. Juhwa úrnõ), így nem sikerült mindent kibogozni. Okjóval kapcsolatos a legtöbb fejtörés, mivel kettõ van belõlük, de a legtöbb forrás azt erõsíti ami ezen az új térképen van.
Ljerk 2014 máj. 24. - 17:19:13
(7143/7147)
Most nézem harmadszorra a filmet. Kedvet kaptam rá, mert "A királyi ház titkai" topic rendszeres látogatói ezt a filmet kezdték nézni. Nekem mindig misztikusak voltak azok a sosem hallott és térképeken sem jelölt törzsek, királyságok és helyszínek ahol jártak. Nosza - csinálok valamit ami alapján eligazodhatok.

De nem találtam olyan térképet ami Jumong fiatal korában ábrázolta volna ezeket a helyeket, csak egy 30 évvel késõbbit. Más térképek és a filmbõl vett "útjelzések" alapján összeállítottam egy hellyel-közzel helyes térképet. Jó böngészést hozzá. :)
9/10
döncimama 2014 ápr. 29. - 14:57:57 9/10
(7142/7147)
Már találkoztam ezzel a linkkel, és támogatnám is, de még nem tudtam rájönni, hogy lehetséges.
BDK1997 2014 ápr. 28. - 17:22:38
(7141/7147)
Sziasztok!

Az elmúlt héten indult egy petíció.
http://www.peticiok.com/signatures/del_koreai_sorozatok_a_magyar_teveben/
Támogassátok ti is az aláírásotokkal a kezdeményezést! :)


Minden Jót,
Kinga
9/10
döncimama 2014 ápr. 27. - 19:28:59 9/10
(7140/7147)
.
offtopic
edimir 2014 jan. 15. - 13:09:09
(7139/7147)
Ha játszani szeretnél, kérlek, legkésõbb február 6-ig iratkozz fel a listára A Silla királyság ékköve fórumon.
Köszönöm.
offtopic
edimir 2014 jan. 15. - 13:05:10 Előzmény edimir
(7138/7147)
FIGYELEM!!!
ÚJRA SILLA VIZSGA

Ezúttal is felkérünk a jelentkezésre minden bátor, leleményes és filmet/játékot szeretõ libaglyot és szimpatizánst, hogy ezt a remek lehetõséget ne hagyja ki!

Ez nem akciós ajánlat, ez AZ AJÁNLAT!:)))))))))))))))

2014. február 7-én 21 óra kezdettel ÚJRA SILLA VIZSGA… MÁSKÉNT…. Ez a VV, azaz a „VETÍTÕSFILMEK VIZSGÁJA”

A vizsgán szereplõ film: -THE LEGEND (Szilvia333)


A vizsgára jelentkezem:
1. edimir
2. döncimama (legyen csak dönci)
3. boil
4. kimbin
5. Illiona
6. szkati
7. nagymacs

A vizsga menete:

Egyszerre csak egy kérdést lehet feltenni, különben kavarodás lenne.
A lista sorrendjében teheti fel minden jelentkezõ a kérdését.
Így:
KÉRDÉS:
mmmlmllmmlmlmlmlmlm?
majd 20 másodperc múlva hsz-ben felteszi a megoldást, lehet elõbb is, ha már mindenki válaszolt!
Így:
MEGOLDÁS:
mlmlnihibbbgugugu

A vizsgán egymás után jövünk a kérdéseinkkel a nickek betûrendje szerint.
Ez jelenleg így áll:

1. boil
2. dönci
3. edimir
4. Illiona
5. kimbin
6. nagymacs
7. sz.kati

Boil teszi fel az elsõ kérdést, aztán dönci, majd edimir … stb. Aztán a következõ körben újra ebben a sorrendben. Tehát sz.kati elsõ kérdése után jön a második kör boil 2. kérdésével…..
A vizsga több fordulós, tehát többször kerülsz sorra a kérdéseiddel. Készülj több kérdéssel, legyen tartalék, hiszen lehet, hogy az elõtted kérdezõ épp arra kérdez rá, amire te is szerettél volna, azaz „kilövi”.

Lehet a körbõl kimaradni – PASSZ beírással
Megszakítani a vizsgát IDÕ beírással, ilyenkor kis pihenõ jön: beszélgetés, kimenni teáért, cserélni tennát, behozni újabb pzs köteget stb.

Addig is jó filmnézést és kérdésgyártást!:)))))))))))))))))))))))
offtopic
edimir 2014 jan. 11. - 19:41:44
(7137/7147)
A Faith-bõl rendezett vizsgától én is félek, nem is örülnék neki igazán, bár tudod, hogy a nagy kedvencem, de nem vizsgára való a sokféle értelmezési lehetõség miatt.

Jó is az a rizsleves!:))))))))))))))
offtopic
edimir 2014 jan. 11. - 19:38:57
(7136/7147)
Köszönöm. Az egyik szereplõt a Secret Garden Osca-jaként nagyon megkedveltem.
offtopic
edimir 2014 jan. 11. - 19:37:09
(7135/7147)
Nem láttam még ezt a sorozatot. A Vizsga, nálunk (A Silla királyság ékköve fórum) a fórumon közösen nézett és megbeszélt sorozatokból szokott lenni.
offtopic
edimir 2014 jan. 11. - 19:29:33
(7134/7147)
Sziasztok!
FIGYELEM!!!
ÚJRA SILLA VIZSGA

Ezúttal is felkérünk a jelentkezésre minden bátor, leleményes és filmet/játékot szeretõ libaglyot és szimpatizánst, hogy ezt a remek lehetõséget ne hagyja ki!

Ez nem akciós ajánlat, ez AZ AJÁNLAT!:)))))))))))))))

2014. február 7-én 21 óra kezdettel ÚJRA SILLA VIZSGA… MÁSKÉNT…. Ez a VV, azaz a „VETÍTÕSFILMEK VIZSGÁJA”

A vizsgán szereplõ film: -THE LEGEND (Szilvia333)


A vizsgára jelentkezem:
1. edimir
2. döncimama (legyen csak dönci)
3. boil
4. kimbin
5. Illiona


Nagyon örülnék, ha jönnél, hiszen te is annyira imádod a Legend-et, a fejtörõt és a játékot, mint én!:)))))))))))))
10/10
Noriel 2014 jan. 11. - 16:19:37 10/10
(7133/7147)
Köszönjük az ajánlást, kedves Texas Bill. :)
10/10
Noriel 2014 jan. 11. - 16:17:09 10/10
(7132/7147)
Köszönöm a meghívást! :) Dacára a rizslevesnek, ami igen szép emlék, inkább a Legendre szavaznék, de megígérni sajnos azt sem tudom. A Faith-t nagyon szerettem, de a Legendbõl bátrabban vizsgáznék. Leskelõdni a Faith-es vizsgán is szeretnék, az biztos. :))))
offtopic
Texas Bill 2014 jan. 11. - 12:26:00
(7131/7147)
offtopic
Texas Bill 2014 jan. 11. - 12:12:50
(7130/7147)
Queen of Housewives.
offtopic
edimir 2014 jan. 10. - 22:07:27
(7129/7147)
Szép estét!:))))))))) Mivel épp elég Vetítésen jártál nálunk a szomszédban, hátha van kedved szavazni és eljönni vizsgázni is.
Jelenleg itt tartunk a Vetítõs filmeknél, hogy melyikbõl legyen a következõ vizsga:
MI LEGYEN A KÖVETKEZÕ VIZSGÁN???????????????????????
Kérem a javaslatokat!
- Vaskirály (Szilvia333)
- Legend (Szilvia333) + nagymacs, dömcimama, edimir
- Resurrection (sz.kati)
- Faith (edimir), döncimama
- Chuno (vonder)
offtopic
edimir 2014 jan. 06. - 19:43:58
(7128/7147)
Húúúúúúúúúúú, nem semmi a Port, ez ám az extra sebesség... egyszerre felrakta a hsz-t kettõzve!:))))))))
Jó lenne, ha vizsgán is ilyen gyors lenne!:)))))))))))))))))

De az is lehet, hogy ez a Sors keze, azaz jelzi, ott kell lenned a következõ vizsgán!:))))))))))))))))))