8/10
bt23 2015 júl. 04. - 11:38:47 8/10 Előzmény Vinnie731
(259/399)
Nekem nagyon tetszett a film! Méltó folytatása a 2. résznek, a 3. nem volt jó.
Izgalmas, tartalmas, Jurassic parkos. Kicsit túl sok volt nekem benne a poénkodás, ami az elsõ részeket nem jellemezte. De ahogy látom a trendet, ez már elmaradhatatlan sajnos, pedig nem vicces filmrõl van szó. Nálam 10/8
Vinnie731 2015 júl. 03. - 18:07:45
(258/399)
Ja és én azt sem értem hogy lesz a dinóból madár? Mert ez az elmélet egy hatalmas baromság. Hûllõbõl nem lesz madár, és a velociraptor nem volt tollas. A krokodilra meg a gyíkra ráfogható, hogy õshüllõ leszármazott, de 65 millió éve õk se fejlõdtek semmit. úgyhogy errõl ennyit.
Luigi87 2015 júl. 02. - 19:26:56
(257/399)
Az a baj, hogy fordítási hiba. A 15 métert nem a magasságára értették hanem a hosszára. De igazából jól látszik a filmben, hogy azért hibrid magasabb is a Trexnél, de nem sokkal. Szval kb. akkora mint a Spinosaurus.
7/10
Larvitar 2015 júl. 02. - 08:41:12 7/10
(256/399)
A történet oké, bár kicsit kiszámítható. Látványilag is oké, de úgy érzem, hogy a végét összecsapták. Nem egészen ilyen befejezést vártam. 10/7.

-spoiler-
- Elvileg sokkal nagyobb (15m) mint a többi... Ehhez képest a végén ugyan akkora volt, mint a T-rex. Nem hiszem, hogy még nem fejlõdött ki... Hiszen mondták is az elején, hogy kész van. Apropó T-rex... Az mióta lett szelíd? Azt nem idomította senki... A csaj mégse félt tõle, pedig lett volna rá oka. A piros jelzõfény a kaját jelezte... Nos, nála volt; ergó õ lett volna a kaja ha úgy nézzük.
- Elvileg fehér szinû... Ezt maximum 2x, ha mutatták, de akkor sem volt hófehér...
- Nem derül ki, hogy a gyerekek szülei elválnak-e. Márpedig ha errõl beszéltek 5 percet, akkor jó lett volna, ha kiderül.

Egyébként Chris Pratt karaktere tetszik, és ez a falkavezéres dolog is.
offtopic
Vinnie731 2015 júl. 01. - 14:48:31
(255/399)
Az ember nem alkalmas a természetben való élésre. Mindig is mondtam hogy egy külsõ beavatkozás miatt tartunk ott, ahol.
Vinnie731 2015 júl. 01. - 14:45:09
(254/399)
jó ha ilyen borostyánkõt egyet találnak az életben, nemhogy még mindenféle dinóét. Sajnálom de ez filmként is hatalmas logikai bukfenc. A kihordó nulladik alanyról nem is beszélve...
offtopic
Vinnie731 2015 júl. 01. - 14:39:30
(253/399)
Mire gondolsz pontosan?
domo.robi 2015 jún. 30. - 23:49:26
(252/399)
Két hozzászólást címeztél nekem:
- Az elsõben saját magadról mesélsz.
- A másodikban engem igyekszel negatív színben beállítani.

Nem biztos, hogy így kell társalogni, még interneten sem.
domo.robi 2015 jún. 30. - 22:58:29
(251/399)
Jura's Sick World - avagy Jura Beteg Világa

*** SPOILER HEGYEK ***

Ha nincs ötletünk, akkor jobb, ha nagyon mélyre leásunk. Hátha a történelem, vagy a fosszíliák megtermékenyítik gondolkodásunkat. Mert a fosszíliák fontosak, ha nem tudnátok abból jön az olaj meg a szén, ezzel meg is határozza az egész világpolitikát. Jura Beteg Világa is tisztára olyan mint a világpolitika, az erõsebb marad életben, a gyenge áldozat lesz, ha pedig szövetkezik néhány gyenge, akkor még az erõset is legyõzheti.

Nyilvánvalóan adódik a párhuzam Jura Beteg Világa és a Mi Beteg Világunk között:
- A Sziget tulajdonosa és személyzete azt hiszi, hogy mindent megtehet, uralkodhat a világon, létrehozhat szörnyszülötteket a saját érdekében, de a végén ráfázik, mert a teremtmény ellene fordul. Nem is tudom miért jutott rögtön az USA az eszembe, és a politikájuk Afganisztánban, Iránban, majd Irakban, ahogyan az amcsik oldalán felnövesztett lázadók közül kinõtte magát az amerikaellenes Bin Laden, Khomeini és az Iszlám Állam.
- Az indominus rex természetesen a fentebb említett szörnyszülötteket is jelképezheti, akik önállósodnak, és egy csomó problémát csinálnak a szigeten, ja nem, a világban.
- Ha most megkérdezitek, hogy a raptorok, a T-rex és a Mosasaurus (vízi dinó) kicsoda, akkor már csalódott leszek. Természetesen erre is van ötletem a Mosadsauruson kívül is... De gondolkodjatok ti is, ne legyetek ennyire õslények!!! :)

A filmrõl csak a legjobbakat mondhatom:
- Legjobb, ha nem gondolsz bele, hogyan fut a néni végig egy filmet tûsarkúban
- Legjobb, ha nem nézed meg a Paciszauruszokat közelrõl, hogy mitõl is pusztultak meg a nagy és erõs állatok. Attól, hogy néhány karmolás van az oldalukon? Jaj, lehet, hogy a dínók kihalását egy felbõszült hellókitty okozta, ami összekarmolta szegényeket, és ettõl elhaláloztak?
- Legjobb, ha vársz egy percet, hadd kommunikáljon a raptor és az indó-dinó, ha már ott van a sok éles fegyver a kezedben. Nehogy lõj, majd akkor, ha már a fák közé fut a préda.
- Legjobb, ha több Brúszvillisz filmet nézel, hogy elhidd: egy helikoptert bármivel le lehet vadászni. Nem csak rendõrautóval, hanem madárházzal is. Csak elõtte növessz egy kis agyat, hiszen kaptál béka DNS-t, frog ez menni.
- Legjobb, ha felszabadítod a rabtort, mert akkor ismét te lehetsz az alfahím, és nem az új fiú. Úgyhogy oldd le a hámot, kapsz egy jóbarátot.

A film az említett és a nem említett tucatnyi INDO(minus rex)KOLATLAN csavar és hihetetlen fordulat dacára nézhetõ. Egyszer.

Remélem a következõ filmet már a MARVEL fogja csinálni Jurassic Universe címmel, amelyben a Galaxis Õrzõi és Õslényzõi együtt állítják meg a világuralomra törõ sarki gíroszost.
Sz Peter 2015 jún. 30. - 22:25:47
(250/399)
"egyetlen vérbõl"?

Hol mondták, hogy egyetlen vérbõl? Szerinted mit csináltak abban a Costa Rica-i bányában?
Vinnie731 2015 jún. 30. - 21:54:52
(249/399)
De ha jól értem, akkor ezt a logikát követve, találunk pl. egy szunyógot, benne disznóvérrel, leklónozzuk és akkor holnap már mindenféle emlõs születik a semmibõl?

Különben is kell egy nulladik alany ami kihordja az elsõ klónt. A dinót mi hordta ki? Mert ezt megsem magyarázták.
Vinnie731 2015 jún. 30. - 20:55:22
(248/399)
Én azt se értem hogy lett egyetlen vérbõl annyi féle dinó? Ez logikus? Nem, nem az. Na ekkor döntöttem el azt, hogy ez csak egy film.
Vinnie731 2015 jún. 30. - 20:19:15
(247/399)
Spoiler

A film végén a raptor meg a t-rex szabadon bóklászott, miután legyõzték a hibridet, persze ez már természetes dolog volt és fellélegzett mindenki, hogy "csak ezek" szabadok. Növényevõk lettek vagy mi??
Vinnie731 2015 jún. 30. - 16:15:40
(246/399)
95%-ban ugyanaz mint az elsõ rész. Ismétlõ dialógusok, karakterek, stb...
Vinnie731 2015 jún. 30. - 16:07:53 Előzmény magicvoice
(245/399)
"de még így sem tudták elérni azt a hatást, mint amikor a Jurassic Parkban elõször bukkant fel a mozivásznon egy "élõ" dinó és utána végigpásztázott a kamera a völgyön, mert az számomra akkor letaglózó volt"

Egyetértek. Pedig itt is ugyanazzal a zenével próbáltak ránk hatni az elején, de valahogy igen rossz jelenetbe idõzítették, és a hibrid dinó bemutatása is hatásosabb kellett volna hogy legyen.
borkasztik 2015 jún. 27. - 16:15:39 Előzmény zsotya010
(244/399)
Nekem is pont az volt az egész film alatt az érzésem, hogy most látjuk azt amit annak idején az elsõ résszel Hammond megálmodott és természetesen mint mindig itt is a "természet utat tõr" magának :) Nem tudjuk kordában tartani. Ezért írtam lentebb hogy én ezt tartom az igazi 3. részének. Az elsõ rész volt a megálmodás a próbálkozás a parkkal az igazi etalon film ,a második rész a kizsákmányolás a városban megépíteni egy újabb parkot :D és itt meg "bezárul" a kör megpróbálták létrehozni a tökéletes Parkot, de annak ellenére hogy azt hittük a fejlett technológiánkkal úrrá tudnak lenni a régi hibákon, a természetet mégse tudták legyõzni :)
borkasztik 2015 jún. 27. - 16:08:17 Előzmény zsotya010
(243/399)
egyet értek
borkasztik 2015 jún. 27. - 16:07:28
(242/399)
Azt kell hogy mondjam nagyon jó kis családi film lett. Én a bemutató alapján rosszabbra számítottam. Természetesen az elsõ részt nem tudta felülmúlni, de a finom kis utalások az elsõ részre nagyon jól esett és kellõképpen alázatos volt. JOhn Williams zenéje még mindig üt, egyszerûen senki nem tud úgy bánni a hangulat keltõ zenével mint õ.
Engem még egy két meglepetés is ért a filmben.
Nekem anno a 3. rész nem jött be. AZ elsõ kettõt tartottam igazi Jurassic Parknak.

Én a magam részérõl ezt tartanám az igazi 3. részének, mert oda szerintem nagyon jól beleillett a nosztalgikus hangulatával. Úgyhogy én csak azt tudom mondani kellemes szombat délutánt élhettem át ezzel a filmmel.
9/10
zsotya010 2015 jún. 27. - 09:54:55 9/10
(241/399)
Szerintem meg ebben a filmben mutatták meg azt, amit John Hammond megálmodott. "10000 naponta-20000 naponta, mindegy, megadják", de az is megvalósult, hogy a látványpark nemcsak a szupergazdagoknak készült. Az elsõ rész nyilván jobb volt, de most nehogy már a története miatt legyen jobb, mert ha Denis Nedri nem áramtalanította volna a kerítéseket azért, hogy ellophassa az embriókat és átjusson a védelmen, akkor az egész filmben nem történt volna SEMMI, sõt még ahogy Malcolm fogalmazott: "azért elõfordulhat még, hogy dinoszauruszokat is látunk, igen?" kategória, mert egy állatokat bezártak akkora teritóriumba, hogy nem is biztos, hogy a túra alatt megmutatja magát.

Jah és azt, hogy el fogja lopni az embriókat, azt meg már a film elsõ negyed órájában ellõtték.

Az új filmet nem kellett volna annyira szétspoilerezni és lettek volna benne izgalmak, ***spoiler***mondjuk nálam az újszerûen hatott, amikor elhitette, hogy nincs a ketrecben és mégis ott volt. Nekem az elõzetesekbõl az nem úgy jött le, hogy pont ott fog kiszabadulni, én azt képzeltem az emberek közé fog berontani, de nem úgy lett.
xdm 2015 jún. 26. - 19:40:41
(240/399)
Az egész film egy klisé. Séma az egész, minden jelenet, minden párbeszéd, minden konfliktus. Tipikus okádás, junkfood könnyen fogyasztható hulladék.