Téma: Kalandorok

10/10
mancaa 2008 dec. 09. - 08:04:13 10/10 Előzmény Sarolt
(68/148)
Hogy az ember milyen ostoba! A film zenéje azért magyar, mert miután kiválasztották az alkotók a francia dalt, úgy döntöttek, magyar filmhez magyar zene dukál. Ezért vették a fáradságot, és felkértek egy magyar zenekart, hogy csináljanak belõle egy magyar dalt. Ami szerintem egész jól sikerült. Na ezen csámcsogjon a tisztelt rosszindulatú társaság!
1/10
jblack 2008 nov. 10. - 17:01:27 1/10 Előzmény Boglarina
(67/148)
Szerintem ez egy kritikán aluli film. Sajnos. Igazából arra példa, hogy ha rossz maga a forgatókönyv, akkor lõttek az egésznek. Unalom, egysíkúság, hatalmas közhelyek.
Lehet jó a rendezés, a zene vagy a színészek, stb., ha az egész alapja el van rontva.
Boglarina 2008 okt. 14. - 18:55:09
(66/148)
Nekem is tetszett. Nem tudnám megmondani, hogy miért, talán az "emberközelisége" miatt, vagy mert volt értelme, vagy nem tudom, de megfogott.
Sarolt 2008 szept. 29. - 11:25:38 Előzmény rockertoro
(65/148)
Tényleg passzol a filmhez a szám. Csak amíg itt meg nem írták, addig sosem gondoltam volna, hogy nem eredeti. :( Hogy mennyire nem eredeti, javaslom összehasonlítani elsõ körben a két szám refrénjét (Le Vent Nous Portera - Majd elvisz a szél). Pff. Ez nem átírás, ez másolás. Sajnos. :(
De abban igazad van, hogy ha van film, amihez ez a szám illik, akkor az a Kalandorok.
pinacsaba 2008 jún. 20. - 17:13:52 Előzmény feketevanda
(64/148)
"Nekem az nem tetszik a filmben, ahogy Erdélyt bemutatja."

Azt azért ne felejtsd el, hogy a film nem Erdélyrõl szól, ez egy játékfilm, nem dokumentumfilm. Nyilván - mint a legtöbb vígjáték -, valamilyen szinten a sztereotípiákra épít, kisarkít, túloz, mert az nem lenne vicces, ha Pestrõl Szegedre menne le a csóka a faterjához. Továbbá, a legtöbb magyar Erdélyt csak hallomásból ismeri, én többször jártam kint, de még Ceauºescu idején, most fogalmam sincs, hogy nézhet ki a vidék.
Tehát ez egy játékfilm, nem kell komolyan venni, nem is ezt akarja eléni, aki meg egy film alapján ítél meg egy vidéket, az eleve menthetetlen. Biztos nem az a szándéka, hogy rossz színben tüntesse fel Erdélyt. Én sem vagyok felháborodva azon, hogy a Severance címû filmben Mo.-t egy vademberekkel teli dzsungelnek ábrázolják, ahol kisbaltával darabolják egymást a népek, mert csak egy "film". De kár ragozni tovább.

A manna.ro-n említette a cikkíró, hogy a filmben névelõvel használják a tulajdonneveket, szerintem ez fõvárosi sajátosság, vidéken nem nagyon hallom.
rapanui 2008 jún. 05. - 06:10:47
(63/148)
bocs, de mi közöm is van nekem ehhez?
feketevanda 2008 jún. 04. - 16:15:28 Előzmény rapanui
(62/148)
Nekem az nem tetszik a filmben, ahogy Erdélyt bemutatja. Nem olyan szegény, mint amilyennek láttatni akarják. A többit meg itt: http://www.manna.ro/uj_magyar_beka/70394
eugénia22 2008 máj. 25. - 01:39:47
(61/148)
Sok, jót olvastam a filmrõl,kiváncsi lettem,most megnéztem.
Tetszett.
A sztori,hogy elkell hozni a nagyapát,nekem tetszett.
Pados Gylua képei,igen szépek voltak.
Bár engem, zavart,hogy sokszor, nem mutatta közelrõl az arcokat,nehéz volt észre venni az arckifejezéseket.
A dal ami azt hiszem, a vége fõcímnél is szól,nagyon jó,és találó.
A karakterek nekem elég,valósnak tüntek,talán Haumanné nem,mert nehéz elképzelnem,hogy 70 nem tudom hány évsen,még nõk után szaladgál.De a filmbe elkellett/elfért a karaktere.
Haumann játéka nekem csak, egy erõs közepesnek tünt,valamiért, nem éreztem hatalmasnak.
Rudolf Péter játékát, már erõsebbnek érztem,talán õ is volt, a legjobb a 3 férfi közül.A hangsúlyai is jók voltak.
S. Milán játéka egyik jelenetben, egész jó volt, a másikban gyengébb,de nem volt rossz,meg még fiatal is.
De úgy a fõszereplõk játékával, nem volt különösebb bajom.
Kovács Lajos vajdája se volt rossz,de számomra Csuja Imre Megy a gõzösbeni vajdáját, nehéz felülmúlni.
Aki szerepelt a filmben,annak, nem volt rossz a játéka.
Az Erdélyi helyszínek valahogy, beleillettek a filmbe.
Haumann jellmeze szerintem, találó volt.
R. m.-nak jó film.
Kicsit furcsáltam,hogy végig 3 személlyel találkoztak, a vajdával,a férfivel akit elütötettek,meg a nõvel aki csomagtartójában egy hulla volt.
Valahogy nekem ez túl véletlennek tûnt.De,nem igazán van bajom vele.
Poént sajnos keveset találtam,de azért nevettem.
Az elején amikor, kifogyott a benzin,azon hatalmast nevettem.Mivel András szerint tankolniuk kellett volna,aztán a duma,hogy "Mondjuk ki együtt,kifogyott a benzin..."
Az utolsó jelnetet,nem tudom hova rakni,de nekem a nevek elmondásával az jött le,hogy egymásra találtak,õk egy,három generációs család.
Összeségében jó film volt,egynél többször nézhetõ.
A magyarfilmgyártás pedig, egyre feljebb húzza a rolót!
S.O.S.,9 és fél randi,Kalandorok,Zuhanórepülés,Megy a gõzös,Taxidermia,Szezon, és az 56 csepp vér se volt rossz...
9/10
Ghee 2008 máj. 20. - 18:15:12 9/10 Előzmény rajongo1
(60/148)
Szerintem nem is ez volt a cél, hogy legyen határozott végkifejlet, hanem az, hogy érezzük a család három tagjának közös húrjainak zengését, ahogy egy hullámhosszra kerülnek, ki tudja mennyi idõ után. A befejezés pedig, ahogy leírtam: sejthetõ és a fantáziád befejezi a szemmel látható képsorok helyett.
rajongo1 2008 máj. 18. - 17:51:06
(59/148)
Ettõl féltem!!! Régóta készültem rá, ma végre megnéztem a filmet. Hát mindjak...az lett amire számítottam. Egy jó történet, mégjobb szereplõkkel, és egy érthetetlenül elb..szott befejezés. Komolyan mondom tetszett a film és izgatottan vártam mi fog velük történni, erre van egy levágott vég! Ezt tapasztaltam a Kontroll c. filmnél is, amirõl szerencsémre sikerült beszélnem az egyik szereplõvel ( Pindroch Csaba), aki ugyenezt mondta nekem: " nem tudjuk rendesen befejezni a filmeket". Ennek ellenére azt mondom nézhetõ a film. Végre egy alkotás amiben nem Gesztesi vagy Csányi játszik.
9/10
Ghee 2008 máj. 18. - 11:02:48 9/10 Előzmény lacee83
(58/148)
Semennyire nem ábrázolja Romániát, inkább Erdélyt és annak tájait láthatjuk a filmben. Szerintem egyik erdélyi figura sem fedi a valóságot, de a nagyapa háza, ismerõse és a környék valamint a pálinkázás az telitalálat. A tipikus kis rozoga falu a völgybe épülve. A cigányok szintén elég jól lettek bemutatva, a rendõr pedig csak egy viccesnek szánt karakter volt a filmben.

Összességében nagyon jó hangulatú film sejthetõ és érezhetõ problémákkal a háttérben, amire "csak" tüneti kezelés van, javulás remélhetõ - ahogy a messzeségbe vezetõ hosszú út, ami a megoldáshoz, a megnyugváshoz vezet(het). Valahogy a három ember közös, nagy szeretete útközben érzõdik, mikor már elhagyták az otthont és még úton vannak érkezésük felé...
A három színész nagyon együtt van, de legkiemelkedõbb Rudolf Péter és Haumann Péter játéka, akik szívvel lélekkel adják magukat.
A filmzene nagyon illeszkedik a film hangulatához - valahogy hordozza hanghullámain a képsorokat.
Ahogy elõttem már említették nem teljesen vígjátékot láthatunk, hanem aktuális filmdrámát is. A befejezés... az a fantáziánkra van bízva, de végül is az egész filmbõl sejteni lehet.

A dalszöveg:

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/40394/kistehen-tanczenekar/elviszi-zeneszoveg.html
rapanui 2008 máj. 13. - 14:21:24 Előzmény rockertoro
(57/148)
lassan egy sem maradna:)
maukaar 2008 máj. 13. - 13:32:14
(56/148)
Sajnálatos módon ez egy kifejezetten szomorú film.
daved 2008 máj. 12. - 12:18:49
(55/148)
A filmnek két hibája volt: 1, marhára nem vígjáték! 2, nem tetszett a zene.
Olyan tipikus magyar film: jó játszás, nem irányítják a sorsukat, beszélgetés a semmirõl, max 1x megnézhetõ, stb. stb.
Nem rossz film
danab1 2008 máj. 11. - 16:35:11
(54/148)
Érdekes hangulatú film. A zene és a tájak nagyon magávalragadóak. A színészi alakítás is jó.
Kicsit ez az az "elindulok valahova, de nem tartok sehova" utazástörténet, mely során örökérvényû igazságokra jövök rá.
De nem rossz.
Nem tudja valaki annak a dalnak a címét, ami a film zenéje, és melyet a Kistehén Tánczenekar énekel?
Köszi!
lacee83 2008 máj. 10. - 23:27:38
(53/148)
Nekem nem igazán tetszett. Azt hogy vajon mennyire hitelesen ábrázolja Romániát nem tudom mert még nem voltam ott. De ezen a filmmel nem egy vonzó helynek mutatkozott be. A táj persze gyönyörû.
Számomra kevés volt benne a jó poén. (vagy már csak én nem tudok ezeken mosolyogni). A történet, cselekmény elég közepes, unalmas. A befejezés meg semmi..
k and j 2008 máj. 10. - 02:54:50
(52/148)
szamomrabol eleg lett volna egy is..., ponak jelentese poennak, de ily kesoi oraban meg csoda, hogy....
k and j 2008 máj. 10. - 02:51:08
(51/148)
Haumann, Rudolf muveszurak hoztak a toluk "varhato" szineszi jatekot, zene, fenykepezes, tajak csillagos otos, de a semmitmondo forgatokonyv, az esemenytelenseg, a szamomra ertekelhetetlen ponak szant kozhelyek eppenhogy egyszernezhetove tettek szamomra eme magyar alkotast! :-(

5 / 10
gerdave 2008 ápr. 17. - 18:21:17
(50/148)
Hello

A film szerintem is jó volt, magyar filmek közül nem minden jön be, de ez tényleg jó lett. Ahogy a zene is, akár eredeti, akár nem. Mellesleg nekem megvan, most nincs regelve tárhelyem, ha valakinek van elküldöm, és felrakhatja esetleg. gerdave87 @ gmail . com

Üdv:

Gerdave
9/10
rockertoro 2008 ápr. 08. - 20:26:19 9/10
(49/148)
miért kell egybõl fikázni? és ha lopták? jéézusom, ha minden zenekart és számot lefikáznánk mert máshonnan vagy mástól vettek dolgokat, nem tudom hány zenekar maradna.
miért nem lehet végre azt mondani, hogy ha lopták, ha nem, a filmhez passzol, sõt, szuper a filmhez. sztem fantasztikus. és kész. a film is...