Téma: Kalandorok

toi 2008 márc. 26. - 13:58:30 Előzmény tvhangya
(48/148)
Kár, hogy - mint annyi minden - ez se eredeti magyar szerzemény, lásd:

http://www.youtube.com/watch?v=eUvApC0bwUk

Kistehén zenekar...ehhh...szánalmas...
tvhangya 2008 márc. 22. - 22:02:12 Előzmény kayassine
(47/148)
Az összes hsz közül ez tetszett a legjobban: kis szaros életünket mutatja. Bár lehet, hogy valaki csúnyán néz e szavakra, de nagyon fején találtad a szöget. A zene óriási. Nem lehet rá mást mondani.
tvhangya 2008 márc. 22. - 21:56:37 Előzmény daneee
(46/148)
Óriási a zene. 3 és fél óráig ugyanazt hallgattam. Nem õrültem meg, de ami jó, azt képes vagyok órákig hallgatni. Volt szerencsém találkozni Paczolay Bélával, a rendezõvel, Pataki Ágival és Schruff Milánnal Kecskeméten az OTTHON MOZIBAN. Egyszerû emberek/mûvészek és nagyon jó fejek voltak. Készítettem egy kis videót, amolyan hangulatjelentést. Üdv, sziasztok!

http://www.videoplayer.hu/videos/play/144900
NagyJudit 2008 márc. 14. - 12:36:26 Előzmény kambekk
(45/148)
Nagyon gonosz hangulatomban vagyok, "értelmiségi roadmoovie"... Annak akart látszani, az lehet, mert nem tahók játszottak benne, de ez volt életem egyik legunalmasabb filmje, zéró sztorival, ócska klisékkel (szõke nõ huillával a csomagtartóban, gurulós bõrönddel).
10/10
daneee 2008 febr. 19. - 00:09:15 10/10 Előzmény rockertoro
(44/148)
www.budapestfilm.hu/kalandorok

igaz nem lehet letölteni, de hallgatni igen :) Nagyon jó a zenéje.
9/10
rockertoro 2008 febr. 18. - 18:31:35 9/10
(43/148)
nekem nagyon tetszett. fura volt h a mellettem ülõk a komolyabb részeknél is röhögtek, sztem sokszor olyankor, amikor pont nem kellett volna. volt aki egy vígjátékról jött ki, én nem éppen... de ez a szép benne. honnan lehetne megszerezni a zenéjét? tudna valaki segíteni, hogyan találhatnám meg?
9/10
kayassine 2008 febr. 16. - 14:39:13 9/10
(42/148)
Tegnap este láttam és nagyon tetszett. Nem tökéletes, de nagyon szerethetõ. Kis, szaros valóságunkat jól mutatja. A három generáció férfi, ha nehezen is de egymásra talál. Hatalmas dolog. Szerintem sokan vagyunk ilyenek mint a három fõszereplõ. A zene kiváló, nagyon eltalálták.
Sarolt 2008 febr. 06. - 14:49:01 Előzmény Poa
(41/148)
A tájszólás elsajátításának szükségességérõl még csak annyit:
sztem nem nagyon igényli egy film, ha nem olyan emberek játszanak benne, akik természetes módon képesek felvenni a saját tájszólásukat (l. az Indul a bakterházban Olvasztó Imréé ill. egyéb dokumentumfilmszerû alkotások, pl. a most készült Életek éneke... bár ez utóbbit még nem láttam, de nagy valószínûséggel Zerkula bácsi vagy a csávási zenészek a saját nyelvjárásukban szólalnak meg filmben). Tapasztalataim szerint erõltetetté válik a nyelvjárási nyelhasználat, ha az illetõ nem zsigerbõl beszéli a tájszólást. L. Koltai Róbert katasztrófális mûnépies hanghordozása (pl. Indul a bakterház, Megy a gõzös). Szóval sztem a Kalandorok szereplõinek nyelvhasználata még mindig a legoptimálisabb megoldás. Szerintem.
Sarolt 2008 febr. 06. - 14:25:40 Előzmény Poa
(40/148)
Miért, nincs sok panel meg düledezõ épület? (Van egy pár, fõleg panel, Ceauºescu elintézte...)
Szerintem nem volt céljuk egy útifilmet készíteni. Egy roadmovie-ban sztem nem az a legfõbb cél, hogy a helyszínekrõl a lehetõ legtöbb információt megtudjunk.
Azért az aranyosgyéresi romapalotás rész nagyott ott volt sztem!!! :-) Aki utazott már végig az E60-ason, tudja, mirõl van szó! A rendezõ hozzá nem értésérõl még ennyit, tõle idézve: „Vannak ezek a nagyon jellegzetes cigánypaloták Erdélyben, annak a belsejét próbáltunk megidézni itt Érden. Nagyon sok ilyen palotában jártunk, hogy tanulmányozzuk az autentikusságot. Szerettünk volna kint forgatni, de nem lehetett megoldani.”
De azért volt igazság is abban, amit írtál. Pl. a helyszínkavalkád. Én is csak kapkodtam a fejem, hogy hol is járunk éppen. Errõl meg annyit, hogy lehet, hogy a költségvetési problémákból adódott ez a fura helyzet... Errõl bõvebben: http://www.magyar.film.hu/object.afdb853d-a0d6-40b8-9e96-2ac031790ad8.ivy

Nekem mindent összevetve tetszett a film. Sztem elég jól megragadta az Erdélybe való utazás hangulatát. Sztem ezt azok is érzik, akik utaztak már Csíkszeredáig autóval keresztül az országon. ;-)
Természetesen nem csak errõl szól Erdély, mint ahogy a filmben látszik, de errõl IS szól! A vadregényes hegyek, a pici székely falvak, a erdélyi népzene és a szép szénakazlak mellett ott vannak a panelek, a Daciák, a mahala stb.
A színészi alakítások pedig fergetegesen jók (Kovács Lajos a favorit).
littleboxes 2008 febr. 03. - 18:04:52
(39/148)
sztem az általad említett példa nem igazi ellenpélda, mert a kontrollban nem említették meg a megállók nevét, mert, ahogyan te is írod, nem volt lényeges. itt azonban megemlítik a helységneveket, tehát lényegesek, ha közös logikánk használjuk, tehát nem biztos h. rosszat tett volna neki a földrajzi hûség.
kambekk 2008 febr. 03. - 15:10:18
(38/148)
Kedves film. Fanyar humorú, értelmiségibb roadmovie. Mindhárom fõszereplõ a legjobb formáját futja. Erre modják kis képzavarral élve) hogy jutalomjáték? Meglehet.

Persze, ha kritikusabbak akarnánk lenni, mondhatnánk, hogy lehetett volna picvel rövidebb a kettõs befejezés elkerülése végett. De ismerve jelenünk hazai filmkínálatát, erre nincs sok jogalapunk.

9/10
próbakocka 2008 febr. 03. - 11:20:21 Előzmény Poa
(37/148)
ne haragudj, de ez nem dokumentumfilm. amikor a kontrollban a helyszínek szinte másodpercenként szintén több állomásnyival arréb ugrálnak, nem sírt senki. pedig a nézõk nagyrésze naponta járkál az említett helyeken, de mégsem háborodott fel ezen senki. mert nem ez a lényeg.

szép hogy van érzelmi kötõdésed a helyszínekhez, ez szerintem tök jó is, de ezt másokra nem kell kivetítened, mert lehet hogy nekik nem ott vannak a rokonaik, hanem mondjuk burgerlandban, és nem érdekli õket az pontos helyi etnográfia. talán haumann péter is sváb, ezért jön neki rutinból a ja-ja.
ez van. nem csak erdélyiekbõl áll magyarország, ezernyi más tájegység van még, legalább akkora értékellel.
blaze86 2008 febr. 02. - 01:26:03
(36/148)
Ja, még valami az elõzõhöz: jó színész nem egyenlõ felkapott színésszel (persze itt is tisztelet a kivételnek) !!

Pontosabban: egy film tényleg csak a színészek miatt kelti fel az érdeklõdésünket?? Vagy kb. milyen az arány?
blaze86 2008 febr. 02. - 01:23:34
(35/148)
Huh... úgy látom, van itt minden. Bár még nem láttam a filmet, érdekesek a hozzászólások, sokrétûek. Az Üvegtigristõl én speciel falra mászok - ez azért gondolom, nem ilyen szintû.
Talán a Casting topikjában írtam már, hogy a legtöbb magyar rendezõ/producer nem is törekszik a magyar filmgyártás "nemzetközi felvirágoztatására". Ez egyrészt nem is menne, másrészt nem is akarják. Az ok mindkét esetben u.az (a nyugati példák rosszul majmolása + azt hiszik, a m. nézõ is csak erre jön be), pedig lehet jó filmet kis büdzsével is csinálni, csak GONDOLKOZNI kell, valamint nem a haverokat, hanem jó színészeket kell keríteni hozzá.
Még annyit, hogy szerintem a magyar filmek tényleg nem találják meg általában az egészséges hangvételüket. Mert minden filmnek van 'stílusa'. Sokszor úgy érzem, hogy valamit nagyon elvisznek csak egy irány felé, valamikor meg kismillió dolgot akarnának egy filmbe az 'alaposság' végett sûríteni, de ez sem jó. Vélemény?
És én is sajnálom, hogy nem kellõ alapossággal mutatja be Erdélyt, ennyit már igazán megtehetnénk magunkért, kicsi magyar nép...
zee944 2008 febr. 01. - 17:59:32
(34/148)
Drága Linka00!

Szerintem 10 év múlva neked is könyöködön fog kijönni a téma. Egyébként hû maradtam megelõlegezett szavaidhoz, és nem néztem meg EZT a filmet. Valszeg nem is fogom, még ha relatíve jól sikerült is, elvbõl, mert a hányinger kerülget sztorijától.
10/10
Charles Foster Kane 2008 febr. 01. - 16:04:45 10/10
(33/148)
Szerintem már az is jó, hogy ilyen éles vitákat eredményezett a film. És milyen érdekes. Általában azok az alkotások váltanak ki nagy vitákat, amelyek valami nagyon újat, vagy szélsõségeset, hasonlóan elvetemûlten mutatnak be; vagypedig ha igazán nagytratörõek.

A kalandorok egyik kategóriába sem tartozik, ez egyértelmû. Kicsit olyan, mint a TCS "egyszerû dal"-a "ez csak egy egyszerû dal, semmit nem akar, néha ilyen is kell". Akik támadják, egyszerûen nem veszik észre, hogy ez ilyennek készült.

Persze lehet háborogni, hogy de igenis akarjon valamit, ha már kiadom a pénzt. De valóban, ahogy írták: nem kell elmenni. A reklámok szerintem tökéletesen sugallták, hogy mit nyújt illetve nem nyújt a film. Én elmentem, és én jól szórakoztam - vagy legalább kikapcsoltam elejétõl végéig. Nekem megérte a pénzt, és sok másnak is. Nekik, nekünk készült ez a film.
2/10
Poa 2008 febr. 01. - 15:00:25 2/10
(32/148)
Sziasztok!

Már nagyon vártam a filmet, mert van a családban erdélyi. Azt vártam, hogy egy kicsit majd bemutatja Erdélyt, de óriásit csalódtam! A film roppant gyenge, a forgatókönyvíró (és a rendezõ) talán még életében nem volt Erdélybe, sõt, attól tartok Budapesten kívül se járt még. :)
Totálisan félrevezetõ, hogy úgy állítja be, hogy Erdélybe egyszerû, szegény, szerencsétlen népek élnek, holott számos tekintetben a románok elõttünk járnak (egy biztos, az átlagembereknek több pénzük van, mint Mo.-n).
Katasztrófális, hogy a filmben egy földrajzi név, egy város neve nincs megemlítve. Ráadásul aki már járt arra, az tudja, hogy a film össze vissza ugrál a helyszínek között: Szárhegyre érkezünk, Szeredába elkölti a pénzt, utána valami háromszéki faluba vették fel (ja, a tanító háza a falu egy düledezõ romja!, miért? a budapesti sztárrendezõk szemében a falusi ház egyenlõ egy düledezõ putriszerûséggel?), aztán Békás-szoros, Barót mellett filmeznek, majd a gyéresi vajda házának udvarán, menekülnek a rendõr elõl a Várad határ közötti szakaszon, hogy a "zöldhatáron" dombok között bújkálva végzõdjön a film. Könyörgöm, amikor a stáb utazott a helyszínekre folyamatosan csukva volt a szeme? A magyar-román határ az Alföldön van, nincs ott egy fia domb se! (legföljebb a nyírségi szakaszon homokbuckák, de azok is erdõvel sûrûn beültetve...).
A történet sekélyes. Pedig mennyi mindent ki lehetett volna hozni a témából... pl. az erdélyi vs. magyarországi tájszavak félreértése, vagy vicces erdélyi cégnevek ("Fesztnyitva" bolt (értsd: Non-Stop), "Az öreg tróger csárdája", stb... Kár, hogy semmi erdélyi tapasztalata nem volt sem a forgatókönyvírónak, sem a rendezõnek (lehet, hogy a Békás-szorosba utaztak egyszer, azért vettek fel ott egy jelenetet. Ráadásul miért utaztak arra, mentek Móduvába? Az pont az ellenkezõ irány mint Pest... persze lehet menni Japánon keresztül is...).
Amúgy a szereplõk, fõleg Rudolf, Haumann, Pogány jól játszanak, kár, hogy Rudolf szerepe katasztrófálisan egysíkú.
Ezek a kitûnõ színészek nyilván könnyen el tudtak volna sajátítani néhány erdélyi tájszavat, a hanglejtést, hogy kicsit "élet-szagúbb" legyen a film. De nem: a nagypapa azt mondaj: "ja, ja". Hát ilyet Erdélybe senki se mond, fõleg az idõsek, nem is értik ez mit jelent!

Bocs, hogy ezeket ide írtam, de nagyon felháborított, hogy milyen sz*rt csináltak ebbõl a nagyon jó témából, ezekkel a kitûnõ színészekkel. Ráadásul annyi magyarországi csodálkozott már rá Erdélyre, ebbõl semmit nem tudott a film visszaadni!

A film egyáltalán nem mutatja be egy "road movie" szintjén sem a régiót, legföljebb annyit láthatunk, hogy milyen "szegények" és egyszerûek ott az emberek, meg nagy hegyek vannak, sok düledezõ ház, meg szürke panel. Szóval, amit - tévesen - egy budapesti rendezõ gondol Erdélyrõl, Budapesten ülve...

Szebb jövõt, jó magyar filmeket!
Linka00 2008 jan. 31. - 21:16:22
(31/148)
Egyáltalán nem értek egyet veletek!Szerintem nem szánalmas...igenis jó hogy van magyar film,és ez a stílus (hogy mien balfékek vagyunk) nagyon egyedi és szorakoztató errõl ismerszik meg az igazi magyar film.Akinek meg problémája van ne nézze meg...Tudjátok mien dühítõ hogy mennyire utáljátok így meg úgy és mégis elmentek megnézni!Az üvegtigris is mekkora mán,nincs olyan mai fiatal aki ne tudná belõlle idézni Sanyikát,telefonokon csengõhang,azért sztem ez jelent valamit!^^Azért ne hari...Pacsi nektek!
zee944 2008 jan. 30. - 14:51:05
(30/148)
Sosem voltam rambórajongó.
efes 2008 jan. 30. - 14:48:47
(29/148)
mit nem értesz azon, hogy ha valami neked, meg a hozzád hasonló rambórajongó geek-oknak nem tetszik, az még lehet fontos, mégha jó nem is. látom, a nézettségrõl, kultúráról és hasonlókról pedzegetett mondandóm akadály nélkül átsiklott rajtad... na mindegy, ez nem az én bajom.