Téma: Kapcsolat

merkel 2013 nov. 20. - 21:08:50
(444/524)
Kiváló film.

SPOILER
Én sem értem, hogy miért nem hisznek neki (valószínûleg azért, hogy érdekesebb legyen a film). Ez dühítõ volt. Mert ha hallucinált volna vagy ilyesmi, akkor is, egy tudós csak tudja már, hogy mi a valóság, hogy mit élt át igazából, és mit nem. És szerintük az ufók lefaxoltak egy sok milliárd dolláros csúszdát, és tök hülyék hozzájuk képest (mondjuk James Woods iq-ja tényleg magas)? Továbbá leellenõrizhették volna, mehetett volna még egy ember utána. A végét alaposan elrontották.

A másik, hogy ezek a gyenge rádióhullámok elhalnak bizonyos távolság után, beleolvadnak a kozmikus zajba, talán még a szomszéd csillagig sem jutnak el sajnos. Elég hülyén nézne ki, ha a Földrõl mindenhova sugároznának az elektronikus eszközök keresztül-kasul az univerzumon.
offtopic
jani-wan 2013 nov. 20. - 18:57:56
(443/524)
OFF

Tom Skerritt karakterérõl valahogy Schmidt Pál jutott eszembe, és nem a vívással kapcsolatban.
jani-wan 2013 nov. 20. - 18:56:39
(442/524)
Szerintem inkább valószínûleg kell lennie, mert vannak olyan lehetõségek, hogy nincs máshol értelmes élet.
jani-wan 2013 nov. 20. - 18:54:52
(441/524)
Hmmm, bennem az él hogy az ember eredendõen ragadozó, és mamutokat püföl bunkósbottal.
És minek nekik ekkora univerzum? A fele is sok lenne, a negyede egy ezredének, stb...
9/10
squashmacska 2013 nov. 19. - 23:27:02 9/10
(439/524)
Nem tudom, olvastátok-e az Andromédát (magyarul is megjelent a Kozmosznál), és kísértetiesen hasonlít erre a filmre, legalábbis az elejére:
***SPOILER***
Üzenetet fognak az ûrbõl, megfejtik, építenek egy szuperszámítógépet, melyet tönkretesznek, de titokban építettek egy másikat...
***SPOILER VÉGE***
AvatáR Gil Maerth 2013 nov. 19. - 22:21:56
(438/524)
õk úgy értették hogy ekkora gigantikus helyes szükségszerûen kell lennie más fajoknak.
De a gyökerekkel / jó emberekkel egyetértek.
Babi néni 2013 nov. 19. - 18:22:17
(437/524)
Szerintem meg nem pazarlás lenne, ha az emberek visszanyúlnának a gyökereikhez, hiszen az ember eredendõen jó.
Azt gondolom, hogy a jó emberek megérdemelnek egy ekkora univerzumot, igen.
9/10
-greghouse- 2013 nov. 19. - 17:47:01 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(436/524)
Abszolút nyitott a film, semmire sincs válasz, mindenki úgy magyarázza magának, ahogy akarja. De ez a jó benne, hogy felvet kérdéseket, amiken aztán hagyja rágódni az embert. Sokáig. Egy biztos, a lényeg (többek közt) abban a mondatban van, amit a végén JF mond a gyerekeknek (egy az egyben az írótól, Carl Sagantól átvéve):
"Az univerzum olyan hatalmas, annyi minden van benne, hogy kár lenne ezt az egészet ilyen kevés emberre elpazarolni."
Ráébreszt, milyen iszonyúan kicsik vagyunk, még ahhoz a világegyetemhez képest is, melyet a mai tudásunk szerint ismerünk. Mi lehet még azon túl?
Talán Füst Milán írja valahol, a naplójában: (kb.) "az emberben az a csodálatos, hogy belátja, hogy vannak kérdések, melyekre sohasem talál választ, és mégis hajlandó mindig tovább keresni."
..Pár éve egyébként a TV2 mutatta be (teljsen szokatlanul tõle) teljesen reklám nélkül. Nem tudom, azóta volt-e példa ker tévében ilyen hosszú film reklám nélküli bemutatására. Hihetetlen, de akkor a tv2 megcsinálta, pedig akkor még jobban ment nekik mint most.
....DE atyaúristen, ki lehetett az az idióta, aki a mûsorújságban ezt "thriller"-ként címkézi meg?....!!!
AvatáR Gil Maerth 2013 nov. 19. - 10:10:26
(435/524)
Sajnos késõn indul be. 40-edik 50-edik perc.
De akkor valamit gigantikusan eltalálnak !
Óriási lélegzetû, ahogy egy transz-ûri utazáshoz illik.

Kíváncsi lennék: Heaven honnan tudta a dolgokat. hmm. Õ is vegai volt valaha?
és ez is tanulságos:
"A kormányzati kiadások elsõ számú törvénye:
ha meglehet egy dolgot építeni, miért ne lehetne kettõt dupla olyan drágán?"
500 milliárd dollár észveszejtõ összeg. nem hiszem hogy kiadnának rá ennyit.
(Bár ki tudja)

Egyébként két pont közt a legrövidebb út... a Keresztül.
Bárki kipróbálhatja egy papírlappal és egy gombostûvel. :)

Ráadásul szép film is, fõleg a legeslegvége.
mifelénk sajnos még az ûrutazást is reklámmal vágják négyrét :(
legalább a vágásban legyen már érzékük !!!
Csonger 2013 júl. 27. - 11:34:28 Előzmény tombenko
(434/524)
"valláskárosultak" - ez jó! :)
tombenko 2013 júl. 26. - 16:04:20 Előzmény Csonger
(433/524)
A vallásos vonal a valóságoshoz képest éppen csak érintve van. Ha Sagan a valláskárosultak valódi hozzáállását akarta volna ábrázolni, akkor a filmben tömeggyilkosságok történtek volna, Shakespeare legnemesebb királydrámáit alázó, Robotzsarut sárba tipró mértékben.
A Film viszont nagyszerû, ez tényleg sci-fi, ellentétben a köznyelvi zavarral. A legviccesebb az egészben, hogy a féregjáratokat a közgondolkodásba (meg kissé a tudományos életben is elõbbre) pont a film alapjául szolgáló regény, illetve maga a film hozta be.
9/10
Jagdglück 2013 júl. 26. - 11:34:09 9/10 Előzmény havajj
(432/524)
SPOILER
Azért "alázzák", mert nincs bizonyítéka. Miért hinnék el neki, hogy amit mond, az valóban megtörtént, miközben nagyon sok ember azt látta, hogy nem is indult el az ûrhajó, és 3 sec alatt történt az egész. Ha valakit gyilkosságért vádolnak, de tagadja a bûnösségét, és a bizonyítékok is azt mutatják, hogy õ gyilkolt, te kinek hiszel? Hagyod elfutni, mert õ azt mondja, hogy nem õ tette? Végülis, a bíró nem volt ott a gyilkosság elkövetésénél, akkor nincs is joga bírálni...?
A kérdés csak az, hogy miért a tárgyalás után derült ki, hogy a kamera 18 órát rögzített....azért, mert többen látták azt a 3 sec-et, és ebben egymást tudják támogatni. Nem kellett ehhez bizonyíték, mindenki a saját szemével látta. Szükség volt arra, hogy az embereknek valamilyen eredményt felmutassanak, hisz minden az orruk elõtt zajlott. Az "igazság" úgyis csak késõbb derül ki. Ha a Fehér Ház úgy dönt, hogy nem teszik közzé, hogy mégiscsak van valami abban, amit a tudós mond, akkor minden máshogy alakul...lehet, hogy a nõt bezárják a pszichiátriára, a tömegek meg úgy ítélik meg, hogy a földönkívüli intelligencia tényleg nem létezik. Madzagon vagyunk rángatva, ennyi. A tudomány "kevés".
SPOILER vége
9/10
Jagdglück 2013 júl. 26. - 11:02:52 9/10
(431/524)
Örülök, hogy végre láthattam egy igazán jó filmet hónapok után...Jodie Foster nagyon jól játszik benne, viszont Matthew McConaughey valahogy nem illik a képbe. Mondjuk véleményem szerint semmilyen filmbe nem való...állítom, hogy a film miatta veszít az értékébõl.
6/10
havajj 2013 máj. 07. - 16:21:46 6/10
(430/524)
jó film lenne, de akkora logikai buktató van a végén ami kiveri az ember agyában a biztosítékot. egy egész bizottság gyalázza a csajszit hogy kamuzik, ahelyett hogy valamelyik beleülne abba a gépbe. ez így fasság. pedig tényleg látványos, szórakoztató, minden ami kell egy jó filmhez
Rossi65 2013 ápr. 15. - 22:01:54
(429/524)
Csonger detto én is family guyban hallotam róla 1. és tényleg nagyon jó film !
Csonger 2013 márc. 08. - 09:31:04
(428/524)
Szégyen, de csak tegnap néztem meg elõször ezt a filmet. Az ötlet onnan jött, hogy a Family Guy egyik részében azt mondják, hogy Matthew McCoungahteneghyehiey-nek nincs is igazi szerepe a Kapcsolatban.
Gondoltam, akkor megnézem a Kapcsolatot. :)

Szerintem nagyon jó film. Izgalmas, érdekes. Bár valóban, a Matthew McConogahananagey által képviselt vallásos vonalat én is feleslegesnek érzem.
10/10
Elena* 2012 okt. 31. - 22:27:19 10/10 Előzmény man4gep
(427/524)
Elõször olvasd el a könyvet, sztem érdemesebb azt boncolgatni:) A film jó, de a könyv mondanivalója sokkal tágabb, sokrétûbb.
10/10
Sierra2008 2012 okt. 28. - 13:30:51 10/10
(426/524)
Egyébként máig a kedvenc filmem, a témája egyszerûen lenyûgöz, kiskorom óta csillagász akarok lenni, szóval nagyon közel áll hozzám a téma, és a film is mélyen érintett. Eddig azt hiszem csak háromszor láttam, de ezt bármikor megtudom nézni. És végre egy olyan sci-fi, amelyikben bõven tudományosan van bemutatva az ûr téma. Kár, hogy nincs nagyon ehhez hasonló film. Ha valaki esetleg tudna ilyet, kérem jelezze!
10/10
Sierra2008 2012 okt. 28. - 12:58:47 10/10
(425/524)
SPOILER

Ugye 3 másodpercig volt kapcsolat a kabinnal, azonban a kamera 18 órát vett fel. A lényeg az, hogy a kabin elvileg belekerült egy féregjáratba, ami "idõutazást" hozott létra, hiszen ez a lényege a féregjáratoknak - mármint elméletben. Ezért van az, hogy ekkora az eltérés, mert amíg Ellie utazott 18 órát, addig a Földön csak 3 másodperc telt el.

SPOILER VÉGE