4/10
sawyerx 2023 aug. 03. - 12:05:34 4/10
(16/16)
Aki játszott a játékokkal, semmi újat nem kap, aki meg nem, az az átfogó sztorit úgysem érti, úgyhogy szerintem felesleges volt erre egy ilyen klisés egész estét filmet összedobni. Előre kiszámítható, izgalom minimális, a karakterek kidolgozatlanok, de persze a körülbelül nullára megalapozott rosszfiú és a rá vadászó tesókája próbál bevinni egy kis nyáladzást a történetbe. Az átalakulás és a harc a játékban viszonylag izgalmas, vásznon gyenge és unalmas. Az animációtól sem voltam elájulva.
Ha önálló filmként tekintem és ha a játékokhoz szorosan kapcsolódó filmként is, 4/10.
10/10
Adastra70 2020 ápr. 13. - 21:11:13 10/10
(15/16)
A kárhozat és a Vendetta talán jobban el van eresztve grafikailag, de azért ez is nagggyon jó, pláne ha az ember ismeri a háttérinfókat (játékok, könyvek). Több ilyen japán folytatás kellett volna!!! És végül is, mivel animáció, még bármikor lehet, nem öregednek ki a színészek. :) Leon és Claire-t is nagyon bírom!
SasukeMilo 2013 máj. 29. - 06:34:27
(14/16)
Tényleg jó volt, a héten láttam... viszont a Damnation [Kárhozat] még jobb lett! Mondjuk nekem mindegy, mindkettõben úgy is a kedvenc karakterem szerepel, Leon - aki ismeri a játékokat, tudja úgy is; aki pedig a filmeket, az is láthatta az 5-ben
Felõlem jöhet még több ezekbõl, nagyon más világ (pedig ugyebár egy univerzum elvileg!) a filmekhez képest, de talán épp ettõl jó :D
offtopic
imrenyibalazs 2012 nov. 12. - 06:30:43
(13/16)
Lehet írásomban Spoiler!
És ez eléggé OFFTOPIC lesz.
Ezt egy kicsit régebben láttam és tetszett, mostanában az A kaptár kárhozat c. filmet láttam és az is lényegében tetszett, mindkettõben van érdemi mondanivaló, Paul W. S. Anderson meg csak nyomja szupersztárok alkalmazásával a drágább (nagyobb költségvetésû) tucatfilmeket...
Nos... Offtopicban - és ez Spoileres - az A kaptár kárhozat kapcsán írnék borzasztóan húzósat (és inkább annak, aki azt is látta); ezer bocs, ezt csak nagyon csúnyán tudom most leírni... - Szóval már nincs CCCP, mi nem elvtársaknak nevezzük egymást és kapitalizmust építenénk, ezekkel nem is lenne akkora baj, de a demagógia és Romániában is,nálunk még mindig a kommunisták a rosszak... a franciaországi jobboldaliak is amúgy olyanokat kiabálnak, hogy õk nem lesznek gyarmat...
Lehet, hogy fizikailag gyenge vagyok és sok tekintetben nem vagyok jó ember, de a politikusok feleslegesen ne izgassanak, hergeljenek, meg traktáljanak baromságokkal...
Mégegyszer! Nem kommunizmust kell építeni, azt nem mondom, csak nálunk is már rég a kapitalizmus van rosszul, arról kellene beszélni...
idõjós1010 2011 nov. 30. - 17:14:38
(12/16)
a Grafika jó, a sztori is rendben, akciójelenetekben sincs hiány, csak valahogy számomra 4 rendes kaptárfilm után, ez az anime már nem volt olyan izgalmas.
10/10
Neo 077 2011 márc. 08. - 17:24:55 10/10
(11/16)
Nagyon jó film 10/10 a játék miatt nagyon izgalmas és szép film
tmarton98 2010 júl. 13. - 09:53:09
(10/16)
Nekem nagyon bejött 10/10
7/10
Adams88 2009 jan. 19. - 02:36:09 7/10
(9/16)
4 és fél perce végeztem a filmmel, és elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Ha a sztorit teljesen a háttérbe szorítom, és csak az animációt értékelem, akkor 10-bõl 7. Vannak pörgõs részek, amikor tényleg szemet gyönyörködtetõ a látvány, viszont az arcmimikák nagyon gyatrák.. A festett hátterek igen szépek és a karakterek is teljesen rendben vannak. Legidegesítõbb résznek viszont kiemelném azt, amikor Angela a végén nagymamaruhában áll a hegyen. A ruhái fodrozódása és a haja hullámzása szörnyû rossz. Ettõl függetlenül nagyon egységes a látványvilág, aki szereti a felnõtt-témájú animációs filmeket, az ezt is szeretni fogja. Külön kiemelném még a zenét, ami néha nagyon hatásos.
6/10
ABERESQUE 2009 jan. 16. - 15:39:14 6/10
(8/16)
alapvetõen imádom az ilyen japán animációs filmeket, de ez valahogy annyira nem volt a helyén...:S az animáció nagyon nem ment egy zombis filmhez - vagy ehhez a zombis filmhez?? De nem ez volt a legnagyobb baja! Egy PERCIG SE ÉREZTEM BENNE SEMMILYEN FESZÜLTSÉGET! ez pedig egy ilyen "mûfajban" igencsak lehúzza a múvit...:S
leopard26 2009 jan. 16. - 01:34:20
(7/16)
A Kaptár következõ része Resident Evil:Afterlife címmel kerül majd 2010-ben kiadásra!De egy kicsit tévedésben vagy a filmek sikerét illetõen!A Sony illetve a Capcom a Kaptár 3 esetleges sikere után készítette el volna ezt a filmet,ami ugyebár be is jött!De ha ilyen jó informált is lennél ahogy ezeket leírtad nem értem miért nem tetted hozzá hogy a közös megeggyezés még plusz két filmrõl is szól majd,mert ugye most jön ki a játék 5. része,melyben mellékszálakaban fel fog bukkani a kaptár következõ részének bizonyos szereplõi!Azt nemtudom hol olvastad hogy bukás volt a Kaptár,mert eddig 20 oldalt néztem meg és kettõn írnak ilyet
Nemesis21 2009 jan. 16. - 00:45:05 Előzmény Kendy
(6/16)
Nagy tévedésben él az aki úgy gondolja, hogy a Degeneration egy újabb Kaptár film!
A Kaptár a remélt sikerektõl elesett hála a készítõnek, s minthogy a Sony Pictures nem ezt a teljesítményt várta visszavásárolta filmes jogait és egy teljesen a játékra épülõ filmmel kívánja elkápráztatni mind a játék "fun-jait" mint a horror és az animációs filmek kedvelõit.
Aki játszott a játékokkal az tudja, hogy csak helyenként érinti a Kaptár története, és így nekik elég nagy csalódást okozott(mint nekem is). Egy látványokkal, teli szinte vér nélküli horror-akció trilógiát nézhettünk a Kaptár képkockái alatt, míg a játék közben a hangszórókból, sõt még a PS-bõl is vér csúrgott!(ez olyan volt mintha valaki mexikói pizzát rendelne chili nélkül).
Végeredményben szerintem 1ooX jobb lesz a Sony alkotása mint a Kaptár volt, s szerintem nagyobb sikere is lesz annál!
leopard26 2009 jan. 11. - 20:53:28
(5/16)
Végülis maga film negyedik részének és a játék folytatásának minõsül
leopard26 2009 jan. 11. - 20:52:56 Előzmény norton15
(4/16)
Jól is lett megcsinálva
norton15 2009 jan. 10. - 22:09:31
(3/16)
Elég brutálnak tûnik csak a trailer alapján. De tetszik.:)
leopard26 2009 jan. 10. - 22:03:55
(2/16)
Megelõztél!Pont tegnapelõtt kértem hogy tegyék fel ezt a filmet:)
10/10
Kendy 2009 jan. 10. - 21:42:29 10/10
(1/16)
Ebben a pillanatban néztem meg a filmet.
Nekem nagyon tetszett.
:)
Szerintem szuper és ezt annak ellenére írom,hogy én egyáltalán nem rajongok az animácios filmekért.
Lehet,hogy azért tetezsett ez ennyire mert eleve nagyon csípem a kaptár filmeket.
Kifejezetten örültem annak,hogy jó a story és nemcsak a látvány az ami elviszi a filmet.
Talán ennek a Kaptár filmnek van a legjobban elmesélve a története és itt nincsenek homályos utalások sem.
Az akció jelenetek fantasztikusak,jól vannak megcsinálva a karakterek.
Nagyon szórakoztató örültem,hogy megnéztem.
Aki szeretei a Kaptár filmeket nem fog csalódni ebben a részben sem.
Akli meg eleve szeretei a jó animációs filmeket amik felnõtteknek szólnak nem fog csalódni ebben biztos vagyok.