Téma: Kék bársony

tanhu 2011 aug. 02. - 02:43:47 Előzmény Thousand Lakes
(28/48)
Lynchnek a csúcsa a Twin Peaks aminek csirái már ott figyelnek a Blue Velvetben is.Akinek ezek bejönnek akkor ne hagyják ki a Lost Highwayt a Wild at Heartot és a Mulholland Drive-ot sem.Egyébként a világ egyik leguniverzálisabban zseniálisabb rendezõje.Aki képes olyan filmekre is mint a Straight Story ami egyszerûsége ellenére, megkapóan tiszta embermese. Egyszer megnéznék egy Stephen king írásból készült lyncsi mozit, az lenne csak a pokolgép...)))
Thousand Lakes 2011 máj. 23. - 22:23:24
(27/48)
Ez a film jó szórakozás, de a Radírfej és a Mulholland Drive az igazi mûvei.
(A Dûne esetében meg sajnos nem hagyták kibontakozni a rendezõt, és az alapanyag amúgy is korlátozó tényezõ.)
vitkovits 2011 máj. 23. - 20:44:13
(26/48)
Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy ehhez a filmhez különleges hangulat kell - az enyémet eltalálták a Filmmúzeum mûsorszerkesztõi, miután vasárnap éjféltõl kettõig adták le, amikor már túl voltam némi vörösboron.

Az az igazság, hogy az elsõ fél óra után biztos voltam abban, hogy a filmnek ugyanaz a rendezõje, mint a forgatókönyvírója, ölég öntörvényû a rendezés, ezt csak "saját szövegre" és sztorira lehetséges ilyenné formálni: ez egy "kellemes fasiszta" film.

Nem semmi ez a David Lynch nevû pasas, a zseniális Elefántember után megcsinálta a mosolyognivalóan bugyuta és gyönge sci-fit, a Dûnét, 84-ben, ha jól emlékszem, erre rá másfél évre kijön ezzel a Kék bársonnyal... Ami egy rettentõen érdekes, bár cselekményében szimpla, de többrétegû alkotás. Szóval nem csak a vörösbortól éreztem jól magam.
kgabor45 2011 máj. 23. - 00:38:01 Előzmény tommy_wiseau
(25/48)
Ha jól emlékszem, ott csak arról volt szó, hogy Frank-nek (Dennis Hopper) mekkora lelke van. És nem "csak".
Ez David Lynch véleménye az amerikai ízlésrõl és álszentségrõl, az amerikai idillrõl, negédes bájolgásról, a szentimentalzmusról, mely jól megfér a kegyetlenséggel, kíméletlenséggel, gonoszsággal; mely skizofrénia képes ugyanabban a tiszteletreméltó, példás amerikai lélekben egyidejûleg lakozni. (Persze attól egyetemes a film, hogy ezek egyáltalán nem amerikai sajátosságok. Dehát ezért nagy ez a film Európában is. Mert rólunk is szól a film, akik lenézzük a bunkó, mûveletlen, ízléstelen és érzelgõs amerikaiakat.)
A hátborzongató az egészben az, hogy az a zene tényleg nosztalgia-zene, a 60-70-es évek slágerzenéje, még akkor is, ha ez a szám a 60-70-es években nem létezett, ha Lynch csak ehhez a jelenethez rendelte, ehhez a filmhez iratta - a megfelelõ stílusban. Jó zene, retro-zene, tetszik. A hatás magávalragadó - hogy észrevedd: lám, neked is tetszik, lám, te is közéjük tartozol. Te is közéjük tartozol? Te is ilyen vagy?
Szóval provokál, szembesít.
tommy_wiseau 2011 ápr. 04. - 22:59:11
(24/48)
Ja és még valami (ez SPOILER lesz!)
Egy részt nem értettem, amikor a fõszereplõt elkapja a gyilkos meg a társai és elviszik ahhoz a meleg csávóhoz, aki valami playback-re énekel, aztán mennek is tovább. Ezt a részt nem tudtam hova tenni, mégis mi értelme volt? Vagy csak én nem értem?
Spoiler vége
tommy_wiseau 2011 ápr. 04. - 22:53:22
(23/48)
Most, hogy láttam ezt a filmet, kedvem támadt a Radírfejre is újra. Asszem a közeljövõben nézek még pár Lynch mûvet! :)
Ja és a Kék bársony nálam 9/10 lett.
8/10
convar 2011 ápr. 03. - 20:28:24 8/10
(22/48)
Ja, és Dennis Hopper zseniális!!!
8/10
convar 2011 ápr. 03. - 20:26:48 8/10 Előzmény rajongólány
(21/48)
Pedig ez még Lynch könnyebben fogyasztható filmjei közé tartozik :) És ez még nincs úgy elmisztifikálva, mint pár késõbbi munkája. Ezt még én is elsõre értettem :D

(A fogyaszthatóság am sztem nem baj, még Lynchnél sem. Nem attól jó egy film hogy sz.rt se értesz belõle, sztem.)

Egyébként ez is egy nagyon jó film David Lynchtõl.


SPOILER

Egyedül az a bábumadárka ami sztem nem kellett volna a végére, az elég szánalmas lett :D

SPOILER VÉGE
rajongólány 2011 febr. 26. - 00:27:39
(20/48)
Kétségtelenül profi mû, de azért kell hozzá egy hangulat, hogy be tudja fogadni az ember.
10/10
smileatesz 2010 nov. 15. - 06:36:26 10/10
(19/48)
jó film
CsiróCsiró 2010 nov. 07. - 22:08:02 Előzmény Dejdõ
(18/48)
November 10-tõl hivatalosan megvásárolható DVD-n,magyar szinkronnal.
Dejdõ 2010 aug. 10. - 15:17:24
(17/48)
Ezt a filmet keresem DVD-n magyar szinkronnal! Ha valakinek megvan,kérem írjon a kanyargergo@freemail.hu -ra! Elõre is köszönöm szépen!
zeany 2010 febr. 14. - 01:05:16
(16/48)
A zenék és a képek együttese nagyon el lett találva, de ez Lynch-nél nem újdonságk. Én nem vagyok feltétlen híve, de ez a filmje (fõleg, mivel követhetõ volt) tetszett. A sztori nem nagy eresztés, inkább a hangulatainkra hat az egész. A váltakozó képek, megdobva a zenével...nem rossz. Elõszeretettel alkalmazza a lassú képeket,ráközelítéseket - ezeket különösen bírom.
nusrath 2009 szept. 12. - 18:59:10 Előzmény Manchester Utd.
(15/48)
Ez egy jó film. fõleg a kontrasztok tetszenek nekem, ahogy lynch ötvözi a kellemeset az elviselhetetlennel!! ahogy kezdõdik a film bobby winton dalával...
minden kellemes minden nyugodt, holott ez csak a felszíín
dennis hopper meg hatalmasat alakít, a filmtörténelem egyik legbrutálisabb gyilkosa, persze joe pesci(nagymenõk), robert de niro (Cape fear), és Kathey Bates(Tortúra) után!
Manchester Utd. 2008 okt. 08. - 02:03:11
(14/48)
Az elsõ 35-40 percet nem láttam, onnantól viszont néztem, meg is lepõdtem, Lynchez képest határozottan követhetõ és már-már élvezhetõ is volt (na jó, azért nem vitte túlzásba :)) ). De tény hogy csinált már sokkal érthetetlenebb és ****bb filmet is (Mulhollnad, veszett a világ). Valaki leírná nekem egy spoilerben, hogy mi történik az elején, amirõl lemaradtam? elõre is köszi!
zee944 2008 máj. 24. - 17:48:12
(13/48)
Ebben a filmben az a jó, hogy végig követhetõ marad. De vannak azért Lynchnek jobb filmjei is.
Redfield 2008 máj. 24. - 17:40:25
(12/48)
Nálam ez a favorit. :) De a veszett a világ-ban egyet értünk.
blowup 2007 nov. 22. - 20:56:40
(11/48)
"...talán legjobb..."
Nem talán.A.
verdeleth 2007 máj. 27. - 14:35:41
(10/48)
most olvasom az egyik forgatókönyvét amibõl nem csinált filmet A szabvadság fantomja után állt neki de végül abbahagyta Odalenn a cime
verdeleth 2007 máj. 27. - 00:14:33
(9/48)
meglepetés? talán új filmet csinál? annak nagyon örülnék