Téma: Kémek hídja

10/10
vinccassel 2016 márc. 20. - 09:58:36 10/10
(49/89)
Tökéletes film. Aki tömény piff puff akciót vár, csalódni fog. Érdemes megnézni, nagyon jó benne Tom! Egyszerûen rá szabták ezt a szerepet. Egyedüli negatívuma a filmnek, Abel magyar hangja. Nem tetszett, szerintem nem illett hozzá.

(Amúgy a magyar szinkron a világon messzemenõen a legjobb. :)
10/10
Okulare 2016 márc. 18. - 23:59:03 10/10
(48/89)
Azoknak, akik még nem nézték még meg, csak fontolgatják, javaslom, hogy a film megtekintése elõtt olvassanak az eredeti sztoriról pár sort. Mondjuk az Origó cikke pont megfelelõ: http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20160316-hideghaboru-kemek-hirszerzes-cia-kgb-hruscsov-eisenhower-u-2-francis-g-powers-fogolycsere.html

A film nem akciódús, sõt, inkább lassú történetmesélésnek tûnik, tehát aki szereti a csihi-puhit (és csak azt szereti) az ne üljön be rá. Az "igaz történeten alapuló" jellegébõl következõen túl nagy fordulatokra, csavarokra se számítson senki. (Mint ahogy a Titanic c. filmre beülve sem hihette azt bárki, hogy a filmben nem lesz jéghegy és nem süllyed el a hajó. :-) )
10/10
Okulare 2016 márc. 18. - 23:50:16 10/10
(47/89)
Nekem nagyon tetszett a film. Egyrészt elgondolkodtatott az aktualitása. Ma is élnek közöttünk "Donovan"-ok, akik egy nemes eszmérét szállnak síkra. Vannak, "Mary Donovan"-ok, akik a családjuk érdekét tartják szem elõtt. Vannak nyugodt emberek, mint Rudolf Abel és vehemensek, mint a rendõr a lövöldözés utáni helyszíneléskor. Másrészt az jutott eszembe, tudva a fal építésekor kiteljesedõ és aztán hosszú évtizedekre megdermedt helyzetrõl, hogy mennyivel jobb nekünk. Majd az is eszembe jutott, hogy falak most is épülnek, mind fizikálisan, mind lélekben és talán ugyanúgy nem sejtjük most, hogy meddig tart és mivé fajul, mint ahogy a 60-as években sem sejtették sokan... és elõre nem tudhatjuk, vagyon a jó oldalon ragadtunk-e?
expa 2016 márc. 17. - 16:56:15
(46/89)
Kiváló film volt!
9/10
elvisz59 2016 márc. 16. - 11:09:10 9/10
(45/89)
Nagyon profi film. Minden beállítása, vágása a helyén van. Remekek a dialógusok. Az elõttem szólóval ellentétben, Mark Rylance alakítása abszolút Oscar-díjas volt. A hallgatásai, a nézése, a gesztusai szenzációsak voltak. „James Donovan: Nem tûnik túl idegesnek... Rudolf Abel: Az használna?” Zseniális. Sajnálom, ha valakinek a film 25. percénél már viszket a feneke... Sokat meg lehet tudni az igazságszolgáltatás képmutatásairól („Ugyan, ügyvéd úr!” Aki valamilyen képregényes bohóckodást akar látni, ne ezt válassza. Ott van szinte az összes több. 10/9
9/10
beo71 2016 márc. 15. - 20:27:39 9/10
(44/89)
Igazi régimódi behemót.
Észre sem veszi az ember, hogy minden tökéletes, emlékezetes színészi alakítások ( Rylance minimális játéka lenyûgözõ, totál átjön, hogy a kémek micsoda hétköznapinak kinézõ, kötél idegzetû, profi mégis semmit mondó kis emberkék voltak - nem Tom Cruise volt egyikük sem. ), végre megint jó filmzene, nyugodt és csodálatos képek. Nem utolsó sorban pedig egy lebilincselõ történet, ahol nem a mai mûanyag emberkék tipegnek magassarkúban a dinók elõl, hanem lélegzõ, megfázó - szipogó emberek tesznek óriási dolgokat, hogy utána elnyúljanak a heverõn.9/10.
Azt írtam, az elején, hogy az ember észre sem veszi, hogy milyen jó filmet lát, nos, ez nem igaz, már a tizedik perctõl érzi az nézõ, hogy most valami igen minõségit élvezhet.
Nem_foglalt_név 2016 márc. 15. - 20:24:36
(43/89)
Nagyon jó film. Végig érdekes, várod a következõ lépést. Hanks kisujjából kirázza a szerepet, de ezért világsztár. Tetszett Abel karaktere. És nagyon jó volt a korhû díszlet bár, úgy gondolom 15 évvel a II. világháború után már nem volt ennyi romos épület Berlinben, még a keleti oldalon sem. És ennyire szarul sem éltek. De ez kellett a dramaturgiához. Viszont a film tartalmára vonatkozó fentebb lévõ leírás számomra kérdéses.
9/10
vászonpeti 2016 márc. 15. - 00:04:45 9/10
(42/89)
Tom Hanks, Steven Spielberg azt hozzák amit már olyan sokszor, nem volt véletlen az Oscar jelölés sem. Számomra az egyik legjobb film eddig, amit ebben az évben láttam.
k11zoltan 2016 márc. 13. - 23:11:59
(41/89)
Hosszúsága ellenére nem volt rossz.
7/10
maci_laaci 2016 márc. 12. - 20:25:08 7/10 Előzmény tesz-vesz
(40/89)
Teljesen mindegy Mark Rylance-nek ki a magyar hangja, ez az alakítás, ha lehet egyáltalán annak nevezni egy nulla volt. Persze lehet, hogy ez a karakter nem kellõ cizelláltságának is köszönhetõ; gyakorlatilag nem ez volt az egyetlen ilyen momentum a filmben. Ezek után biztosan megnézem Stallone-t a Creed-Apolló fia-ban...
Nos, az Oscar "elorozása" és a nyilvánvaló hibák ellenére összességében mégis egy jó film, ami valljuk be õszintén inkább köszönhetõ Spielberg rutinjának (szándékosan nem zsenialitást írtam, azt máshol villantotta meg) mint a sztorinak. Hibái ellenére nálam 7-es.
5/10
fantyoyo 2016 márc. 12. - 18:27:12 5/10
(39/89)
Kiábrándító volt.

Spielberg utolsó filmjei disney-i mélységû történelmi állóképek.
Irritáló mûgonddal próbál hiteles lenni, mégse hiteles, a képek olyanok, mint a múzeumi tárlók, igyekszik telezsúfolni a látványt "korhûséggel", a hazafiasság ha fájna, tom hanks veszettül ordítana, satöbbi.
Siralmas, ha egy "nagy" filmben visszaköszön a metróbeli újságolvasó jelenet, elõször mindenki homlokrácolva nézi az embert, aki a ruszki kémet védi, a végén már egyenesen kínos a nemzet hálája, ahogy az egyszerû amerikai szinte olvadva szétfolyik a jármû padlóján.
És mindehhez egy baromi vékony történet kínzóan lassú elbeszélése alig kárpótol némi értékes mozzanattal,

és egyre jobban utálom a pesten forgatott egyenfilmeket.

spielberg szép lassan az egyik legnagyobb történelemhamisítóvá válik. Hatalmas filmeposzokban faragja le a valóság sokrétûségét, igazi drámaiságát, butítja le banális és érzelgõs sikertörténetekké.
8/10
pihes 2016 márc. 12. - 16:49:04 8/10
(38/89)
Igen, TH hozza a nagy formát. Olyan szereplõ, aki, nyomatékosan adja vissza szerepét.
Egy ideig, bizonytalan voltam a filmmel kapcsolatban, de nagyon kikerekedett.
Jó film, tetszett.
10/10
caomilla 2016 márc. 12. - 13:17:23 10/10
(37/89)
Fantasztikus, lebilincselõ film, ráadásul igaz történet. Azt sajnálom, hogy nem moziban láttam. :) 10/10
Csonger 2016 márc. 12. - 11:54:24
(36/89)
Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére is, hogy a cselekmény csak kábé az ötvenedik percben indul el. De a kezdetétõl a végéig lekötött, izgalmas volt, nagyon jó párbeszédekkel, érvelésekkel.

Akik itt azt írják, hogy unalmas meg vontatott, stb.. azoknak figyelmébe ajánlom a Suszter, szabó, baka, kém címû filmet. Na, azt tíz percig sem bírtam nézni, annyira nem történt benne semmi! :D
1/10
tesz-vesz 2016 márc. 09. - 20:40:32 1/10 Előzmény rEVENGE
(35/89)
scherer péter nem alkalmas szinkronmunkákra, ha komoly hangról van szó.
hülye ötlet volt nekiadni a kém szerepet. lehet ezért nem jött át az a nagy oszkár-díjas alakítás?
1/10
tesz-vesz 2016 márc. 09. - 20:25:58 1/10
(34/89)
hihetetlenül felesleges film. nagyon bosszantó utólag, tényleg csak ennyi volt?

errõl filmet forgatni! mert mi is a cselekmény? két elfogott kémet kicserélnek - és ennyi.
semmi dramaturgia, semmi feszültség, semmi bonyodalom, kicserélik a szovjet kémet egy hídon, ennyi.
a karakterek felszínesek. történet nincs. ez nem méltó megfilmesítésre.

errõl filmet csinálni... de hogy te uramisten! most komolyan nézik sokan az elején rosszallóan az ügyvédet, de a végén meg már szemez vele boldogan a nõ a tömegközlekdésen? ez nagyon szánalmas filmes eszköz te jóságos ég, micsoda pátoszos ostobaság, szinte azt mondanám már-már, hogy primitív.
és a kölykök a végén a tévé elõtt... ez rosszabb mint walt disney! micsoda szirupos szemét.
kezdjük ott, hogy valószínûleg nem is használta a tömegközlegedést ez az ügyvéd igazából...



azt még mindig nem értem, hogy lehetnek a szovjetek olyan ostobák, hogy kettõ embert adnak egyért, hogy még ki se szedték belõle az infókat, ez nem derül ki. úgy látszik nem is érdekes a rendezõ számára

spílberg nemogy nem tudott megújulni, de még a régi színvonalat se tudja tartani, egyre hülyébb, én már nagyon szidtam a Hadak útja kapcsán is. de most már végleg behülyült. menthetetlen, nem tud leállni a filmezéssel, pedig már nyugdíjba kéne menni.

és persze megdobják oszkárral, mert fajtabéli és van neve. merthogy a szerep nem érdemelne meg sem jelölést, sem díjat, az holtbiztos.
https://www.youtube.com/watch?v=lN17c2v2Vgk

"adok egy képet, érteni fogja..." a saját arcképét? hát azt tényleg nem nehéz megérteni.
4/10
nagygezu@gmail.com 2016 febr. 29. - 20:14:06 4/10
(33/89)
Nagyon vártam ezt a filmet, de sajnos egy hatalmas csalódás. Szerintem a 13 nap klasszisokkal jobb hidegháborús thriller. Unalmas, kiszámítható, felületes film. Sajnálom, a témában szerintem több lett volna a lehetõség.
4/10
hetimozi 2016 febr. 28. - 17:26:26
(32/89)
Végre egy Spielberg film, hosszú idõ után.
***moderalva***
offtopic
tdk 2016 febr. 11. - 21:50:09
(31/89)
Nyugdíjas filmklub? :)
10/10
fosszilia 2016 febr. 11. - 21:25:08 10/10
(30/89)
Nálam is 10/10-es a film. És Mark Rylance valóban fantasztikusat alakított! Csak ajánlani tudom mindenkinek a filmet!