Téma: Kenny Lin

bori4 2020 márc. 08. - 17:18:33 Előzmény Riamara
(2467/4727)
Micsoda önfeláldozás! :- ))
bori4 2020 márc. 08. - 17:16:27 Előzmény Riamara
(2466/4727)
Ezt így benéztem? - biztos az tévesztett meg, hogy ekkor mutatták az 5. meg a szolgáló lány "kettősét" ...
Riamara 2020 márc. 08. - 17:02:29 Előzmény bori4
(2465/4727)
Nekem itt az is eszembe jutott, még jó, hogy a trónörökös nem tud Chengyinék esküvőjéről. Már magában azt is csodáltam, hogy nem dörgölte a hercegnő orra alá, hogy ki a felelős a nagyapja haláláért. Persze nem volt rá érkezése, mert a mérgezésre koncentrált. Két legyet egy csapásra.
Riamara 2020 márc. 08. - 16:58:00 Előzmény bori4
(2464/4727)
Ah Du részéről ez egy önkontroll, hogy még csak véletlenül se szólja el magát. Így ugyanis nem lehet csevegni, ami a legjobb módja annak, hogy olyasmi is kicsússzon a száján, ami tovább gondolkodásra készteti Sziaofenget.
Riamara 2020 márc. 08. - 16:53:09 Előzmény bori4
(2463/4727)
Minden uralkodónak ez a baja. Mi van, ha a trónörökös népszerűbb, rátermettebb nála? Ráadásul épp a főminiszter áll mögötte.
Riamara 2020 márc. 08. - 16:49:25 Előzmény bori4
(2462/4727)
Szerintem nem az volt a tenyerébe írva. Hanem hogy kéri az ellenszert.
bori4 2020 márc. 08. - 16:37:00
(2461/4727)
Ez is jó.... akkor vajon miért nem Chengyin lett a koronaherceg? - az a hatalmas diadal agyon volt hallgatva , most meg ..... :)
bori4 2020 márc. 08. - 16:35:21 Előzmény bori4
(2460/4727)
Őfelségének ezt már régen tudnia kéne, ha hajlandó lett volna normálisan kivizsgálni az akkori koronaherceg halálát....
bori4 2020 márc. 08. - 16:30:03 Előzmény bori4
(2459/4727)
Lehet, ez a fő baja??? :) potenciális ellenfél a trónra...
bori4 2020 márc. 08. - 16:24:52 Előzmény Riamara
(2458/4727)
Nekem nem derült ki pontosan, hogy miért döntött így Ah Du .... ez az önkéntes némaság mennyiben akadályozza (vagy hogyan) Xiaofeng emlékeinek visszatértét?
Csoda,hogy a koronaherceg életben hagyta, mivel amikor a tenyerébe írta, hogy látta őt a szolgálóval összebeszélni, ez az életébe is kerülhetne... Az a szerencsétlen meg képes az életét eldobni, mert "jó volt hozzá" az 5.?
hanguktaekwondoo 2020 márc. 08. - 16:22:03 Előzmény Min-Rin
(2457/4727)
Kedves Min-Rin, hsz.-aid felpörgették a számlálót,
a távol -keleti szekció felélénkült :-)
Ismét meg kell köszönnöm intelligens szavaidat
-lényeglátóan fogalmazol, forrás vagy az oázisban ;-)
Sajnos, hogy ezt nem tréfából mondom
-bár tréfálhatnék ezzel, mert akkor remény is lenne e tájékon..

Az Úticél: Korea remek volt, micsoda időket éltünk meg!
Büszke vagyok rá, hogy a munkatársam lehettél
-te legalább annyira hozzájárultál a topik népszerűségéhez, mint én.
Ne szerénykedj, ez tény.
Egy időben Maryu is kedvet kapott hozzá, az volt ám csak a csapatmunka!
Izgalmas, értelmes szösszenetek, építő viták, állandóan áramló újdonságok..
még bázis rafinált bicskája is kicsorbult az időtálló alapokon..
pedig különböző okoktól inspirálva hogy igyekezett...
Bár másba fektette volna a melóját,
pl. abba, hogy szellemileg ő is hozzájáruljon valami értékes építéséhez. de ő más utat választott.

Itten, ebben a kenilíben, vhogy olyan benyomásom támadt, hogy tán jobbindulatú fejérnépek punnyadnak, mint a csincsilla betokosodott barlanglakói között
de nem, ugyanaz az anyag. sőt. mintha pl. iliona, minden deformata jellege ellenére időnként jobban látná merre -hány méter. Ez lesújt :-)))
de a fogalomzavar itt is jelen van -mit nevezünk gúnynak, meg ilyenek.
valamit nagyon elszúrtak a közoktatásban, hogy az emberek egy része egyszerűen képtelen maradéktalanul feldolgozni az írott szöveget.

Az Úticél: Korea ideje lejárt, amikor szétverték a portot, most már csak ilyen gittegyletek csócsálnak. hadd tegyék. Ez afféle pótcselekvés, amikor az egyén nem mer, nem tud vagy nem akar beszélni arról, ami legbelül foglalkoztatja.
Ilyenkor vesz egy célpontot és arról grafománkodik.
A népek megtalálják egymást és így születnek ezek az idő-és energiacsesző topikok. 
A színvonal esett, a gondolkodni kész, jószándékú emberek máshol 
-figyelj, Riamara, ez a kedvenc igéd lesz ;-)-
teremtenek.

Oda se neki, Min-Rin
-ami van, az van, ami meg nincs, az nincs.
Több perspektívából is érdemes a bölcsességet körüljárni ;-)
jelenleg, úgy látom, erre itt csak te vagy képes :-)
hanguktaekwondoo 2020 márc. 08. - 16:06:02 Előzmény Riamara
(2456/4727)
hát, Riamara, ezen besírtam, csinccsá :-))))
Leckét te kaptál, nem vetted észre? :-)
csak finoman, úriemberként küldtem el a házi feladatot, mert reményt helyeztem fejlődésedbe ;-)
Engem, te, ugyan mire fel leckéztetnél.
Ez olyan abszurd, hogy komolyan fetrengek :-)
Nem vagyok én a te diákod.
Itt senki nem a te diákod.

Semmit nem fogtál fel a leírtakból :-))
Te jószagú frézia :-))
Hova bújok én?? Milyen szavakért és tettekért kéne nekem felelősséget vállalnom?? :)))
Riamara, elolvastad te azt, amit ide beírtál? :_))
Vagy még a filmben élsz?
az balesetveszélyes, csak óvatosan :-))
Riamara 2020 márc. 08. - 15:32:44
(2455/4727)
Ismerem a topikot, annak idején néha olvasgattam is. Még talán hozzá is szóltam néhány témához.
De javíts ki ha tévedek. Soha nem vegzáltam, vagy gúnyoltam az oda írogatókat, ahogy most te teszed. Persze szerinted ez nem trollkodás. Legyen igazad. Ne hívjuk így. Ettől még roppant gyerekes, ostoba és sértő. És itt van a lényeg, mert pont ez a célja. Odamenni valahová, és jót gúnyolódni. Mindezt a fennköltség köntösébe bújva. De hiába, ha folyton kilóg a lóláb.
A leckém lényege az volt, hogy ne tégy olyat mással, amit magadnak nem szeretnél.
utóirat: Ha nem érted, akkor TE olvasgasd vissza figyelmesen az irományaitokat.
És most már tényleg fejezzük itt be!
Min-Rin 2020 márc. 08. - 13:48:38 Előzmény Riamara
(2454/4727)
A trollkodást előszeretettel hozzák elő itt a porton azok, akik beszélgetésük tárgyához tartozó, ám az ő véleményüktől különböző gondolatokat fogalmaznak meg. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy hanguktaekwondoo a beszélgetésetek tárgyához szólt hozzá, méghozzá komolyan, amikor a kínai nyelvről, a történelmi viseletekről és a távol-keleti filmekről írta le véleményét. Javaslom hogy olvasd el hozzászólásait! Ettől a témakörtől csak akkor volt kénytelen eltérni, mikor te, értő olvasási képesség híján szavait félremagyarázva személyeskedésbe csaptál, s ezzel magadat igencsak kínos helyzetbe sodortad.

Hogy a tárgy ebben a topikban mi is lenne, azt tudjuk. A világ nyugati része számára a magát Kenny Linnek nevező Lin Gengxin (林更新) kínai színész tevékenysége, esetleg beleférne a magánélete is. Vagyis az, amit az itt napi rendszerességgel tárgyalók tesznek, a port szabályzata szerint offtopik. Viszont mivel ebben a topikban a tárgy Kenny Lin, így a trollkodás emlegetése értelmét veszti.

Hogy ki adott leckét a napokban műveltségből, emberhez illő viselkedésből a másiknak, arról lehetne, de nem érdemes beszélni. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy hanguktaekwondoo-val három éven át írtunk az Úticél: Korea topikba. Ezidő végére, ha jól emlékszem, kétmilliós nézettsége lett a topiknak, gyakorta napi 6-8 ezres látogatószámmal. Ennek magyarázata, legnagyobbrészt hanguktaekwondoo-nak a távol-keleti kultúrában való széleskörű tájékozottságában keresendő. Ebből pottyantott le itt a napokban néhány morzsát.

Végezetül szeretnék egy engem nagyon érdeklő kérdést körüljárni. Régóta figyelem ezt a furcsa divatot, a sorozatok "kitárgyalását". A résztvevők a bő lére eresztett leírásokkal egy dolgot kívánnak bizonyítani, de azt kitartóan. Tudniillik azt, hogy képesek arra a fantasztikus teljesítményre hogy megértsék, mi történik a filmben, ki mit mondott, ki mit tett. 

Az pedig nemcsak hogy nem zavarja őket, de nem is igénylik, hogy más elolvassa ezeket a napról-napra folytatott leírásokat, képtelenség is, mert az értelmesebb látogató viszketni kezd az idegességtől és belátja, semmi nem bírhatja rá hogy ilyen büntetést önként magára vegyen.

A boncolgatott sorozatok megnézéséhez viszont nemhogy kedvet nem csinál az ilyen "kitárgyalás", hanem épp elveszi, olyan mérhetetlenül unalmas. Ezt igazolja a topik elhanyagolható nézettsége is. Mit céloz ez a csevegés? Két ember személyes szórakozását? Szövegértési kvalitásaik mindennapos bizonyítását? Miért nem a magyar feliratot rakjátok be részletekben? Jó-jó, az ötletért nem fogadok el semmit! 
Riamara 2020 márc. 08. - 10:54:34
(2453/4727)
Még egy utolsó gondolat, és ezzel végleg befejeztem a leckéztetést.
Aki trollkodni kezd, az számoljon a következményekkel, és ne ríjjon utólag, hogy őt bántották.
És igen, pontosan ugyanerre nevelem a diákokat is. Különben honnan tanulnák meg, hogy a szavaikért és tetteikért felelősséget kell vállalni? És a következmények elől nem bújhatnak el a barátaik és szüleik háta mögé.
hanguktaekwondoo 2020 márc. 07. - 19:45:00 Előzmény Riamara
(2452/4727)
Miért kéne nekem itt bármi ellen védekeznem?
Azért, mert te támadsz, rosszul felfogott önvédelemből? :-)
Engem az ilyesmi nem érdekel, kedves hölgy.
Nyugodtan csapkodjál.
az ilyen következetlen árnyékboksz elől a legkönnyebb elhajolni.

Riamara, én most megkönyörülök rajtad.
nem alázlak le, van neked elég nyomorod.
De rá tudnék kérdezni -amúgy költőien- sok mindenre.
Mert felöltik az emberben, hogy ilyen reakciókészséggel, ugyan miként kezeled a 16 éves nyolcadikosokat mint gyógypedagógus.
És megfordult más is a fejemben, de nálam van mérce: az aljasságot ráhagyom arra, aki stresszhelyzetben rúg, kapar és fogat csikorgat.
Holnap nőnap, ezért nem szállok alá a lelkedbe. elég, amit látok.
Egyenlőtlen is lenne a küzdelem, földön fekvőbe nem rúgok.

A rasszizmust nyugodtan vesézd, meglehetősen mulatságos lenne a végeredmény.
Anyám ugyanis harbini koreai, amiről ő is csak később szerzett tudomást, a Habarovszk melletti szovjet árvaházban -addig azt hitte: ő is kínai, mint az érkezett csapat kétharmada;
nagyapám visszavonuló japán megszálló katona, a fater őseinek egyik ága pedig Trieszt mellől került Pannóniába.
Meglehetősen röhejes lenne, ha én itt rasszizmust nyomnék, de ugyan, fejtsd mán ki nékünk bővebben, mely mélylélektani nyomokat fedeztél fel, melyek nálam az önrasszizmushoz vezettek.
Az ember mindig tanul.
Epedve várom a a konzekvens esszét
Riamara 2020 márc. 07. - 19:11:26
(2451/4727)
Na látod, tudsz te mulatságos is lenni. :D
Nagyon derék, ahogy itt megvéded tenmagadat... meglehetősen magas szinten. :D :D
Lehet hogy a végén még létrára kell állnom.
Ezért cserébe most inkább nem fogom kivesézni azt a bújtatott rasszizmust, ami ezekből gondolatébresztésekből árad. Hisz nyilván teremtő célzatú. Hogy is lehetne másképp? :D
hanguktaekwondoo 2020 márc. 07. - 18:58:00 Előzmény Min-Rin
(2450/4727)
Min-Rin, köszönöm a kedves szavaidat. Abban bízom, hogy ha te így megértetted, miről van szó, akkor akadnak más olvasók is, akik látják a lényeget.

De, sajnos, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a topiklakók egyáltalán felfogták mindazt, amire olyan összeszedetten rávilágítottál.
hanguktaekwondoo 2020 márc. 07. - 18:50:02 Előzmény Riamara
(2449/4727)
Riamara, vigyázz :-)
megakadt tű.
ugyanazt mantrázod folyamatosan.
A lényegi dolgokat nem látod a szavaimban.
Persze, mert nem is akarod látni :-)

Nem sokban különbözik ez a topik a sillától, nagyjából ugyanaz a gitt.
Ez a tény, ha máshogyan is, de roppant szórakoztató..:-)
Min-Rin 2020 márc. 07. - 17:42:16
(2448/4727)
A port fóruma sosem látott színvonaltalanságba süllyedt, én például már csak megszokásból nézek be. Olykor mondom is hanguktaekwondoo-nak, csodálom az emberiségbe vetett töretlen hitét, hogy még mindig hajlandó megpróbálkozni itt a gondolatébresztéssel. Most is csak az őszinte ámulat késztetett az alábbiak leírására. Nincsenek nagy reményeim.

az értő olvasás (a szó szerinti megértés) - az információkeresés szintje
az értelmező olvasás - a következtetések levonásának szintje
a bíráló, kritikai olvasás - a véleményalkotás, értékelés szintje
az alkotó, kreatív olvasás - a fantázia szintje
(A legfelső szinten az olvasó absztrahálva alkot az olvasottakon túli értelmezést.)

Aki makacsul megreked az első, esetleg a második szinten, annak számára ritka zavaró lehet a kedvesen, eredeti humorral noszogató, magasabb szintre invitáló fórumtárs. Mert ha a fórumozó sem az olvasás gyakorlásában nem jutott odáig hogy megértse a hozzá (is) intézett gondolatokat, az a filmnézésben sem hajlandó magasabb szintre mászni. Kényelmesebb a film szereplőinek cselekedeteit rágicsálni, mint ezektől elszakadva, a látottakat továbbgondolva az emberi lét lényegét közelíteni. És ha a néző azzal van elfoglalva, hogy az "értő olvasás szintjét" elérje, azaz a történetet a szereplők cselekedeteiből kihámozza, hiába fújja entellektül látszatát keltve a rendező vagy forgatókönyvíró nevét, számára meglehetősen magasra állított mérce hanguktaekwondoo-é. Szabadon szárnyalni csak akkor lehet, ha az alap- és középszint elérése már megtörtént, vagyis az olvasás/filmnézés, s a "szöveg" megértése nem kíván erőfeszítést.

Hanguktaekwondoo nem tukmál semmit, ellenben megcsillantja a teremtés lehetőségét. Csak ehhez értelmezni kellene tudni mondjuk például ezt a mondatát: 
"Pedig egy jó film vagy könyv elvileg arról is szólna, hogy a néző is vegyen részt a teremtésben."

Vagy ezt, mert ez korántsem a nemiségről szól ám!
"Énnekem büszkén védelmeznem kellene fél-őseimet, hogy micsoda hagyomány csincsá, de az a nagy helyzet, hogy egy férfi a nadrágnál kezdődik /sic/. abban tud bebújni rendesen a harang alá."

A távol-keleti sorozattermés jelentős része alkalmas rá, hogy gondolat nyíljon a nyomán, ahogy az iszapban gyökerező lótusz is elbűvölően tiszta virágot hoz. A sorozatiszap is lehetőséget ad rá, hogy az emberi lét nagy igazságainak valamelyikét meglássuk, de ehhez a néző teremtő ereje szükségeltetik. Szükségeltetne. Tripla leszúrt rittbergert vagy dupla axelt nem fogunk látni addig, míg a korcsolyázó energiája a lábon, azaz a korcsolyán maradásra megy el.

A buddhizmus szimbolikájában a zárt virág azt a pontot szimbolizálja, amikor megtalálja az ember a megvilágosodáshoz vezető utat. A teljesen kinyílt virág a megvilágosodást jelenti. 

Hogy mivé válnak ezek a jobb-rosszabb sorozatok, az leginkább a befogadón múlik. De ne haragudjunk már arra, aki beírásával segítene a lótusz virágának megteremtésében!