Téma: Kenny Lin

bori4 2020 ápr. 19. - 15:56:57
(2927/4727)
Ez már az 50. részből van -
Nekem is ez a véleményem...
bori4 2020 ápr. 19. - 15:48:59 Előzmény Riamara
(2926/4727)
Én nem úgy látom,hogy Ping beáldozta a dinasztiát. Simán le is mondhatott volna, de pont a trónt védve egyezséget kötött és - mint eddig is - a felesleges vérontást igyekezett elkerülni. Nem lehetett őket meggyőzni, mert hatalmas Cao-fóbiájuk volt, úgy érezték amíg a tábornok él, a dinasztia veszélyben van..... holott már évtizedekkel ezelőtt ők kezdték veszélybe sodorni a össze-vissza kacsingató politikájukkal. Ha jól értelmezem az elmúlt 20-ről szóló "beszélgetéseket", már több császárt hagytak el, illetve öltek meg.... Több alkalommal beszélt Fu tanácsossal, de a lánya sem tudta meggyőzni - egy másik értékrend idős tagja volt, merev fundamentalista (mondanánk ma).
Cao és Ping alkujának eredményeként jöhetett ki élve a börtönből Sima Yi is, tudta kivitetni a hadsereget a fővárosból, azaz levegőhöz juthatott volna Ping...
Érdekes, hogy mindkét oldal háttéremberei, tisztviselői elégedetlenek voltak, nem tartották elégnek amit kaptak.... ármánykodnak, mérgezik a levegőt tovább...
Sima Yi erős karakter, racionális - tökéletesen egyetértek veled. Fölényét nagy részt a státusza, - már hogy ő az idősebb, Pinggel mindig is úgy bánt, kissé fölényes bátyusként - , ezért ahogy mondod állandóan irányítani akarta... De két teljesen különböző jellemű emberről van szó. Ping sokkal érzelmesebb, őrizné a családi fészket, de én úgy gondolom, Sima Yi vérszemet kapott, miután belesodródott egy olyan történelmi szituációba, ahol szárnyakat kapott, az éles eszével uralta az eseményeket és bátran mindig is élére állt.... Igaz, soha nem beszélte ezt meg senkivel...
Valójában ha nem lett volna a hercegnővel szerelmi közjátéka, lehet előbb felszínre kerül a valódi énje, ami ugye messze nem érzelmes és nem humánus.
Meglátta a nagy lehetőséget és döntött, igazad van - mindenkit le akar söpörni a pályáról.
bori4 2020 ápr. 19. - 11:07:57 Előzmény Riamara
(2925/4727)
Nagyon érdekes, jó vitaalap az álláspontod.... mélyen foglalkoztat a helyzet engem is :) - csakhogy most konyha-projekt miatt nem mélyülhetek el....
Én tegnap az 50. részt is megnéztem, ha Te még nem, nyugodtan .... délután tudok jönni
Riamara 2020 ápr. 19. - 10:01:27 Előzmény bori4
(2924/4727)
Goodbye My Princess, az utolsó harmadhoz érve a két főhős második élete szép lassan lejár, és egy-két rész múlva elbúcsúzhatunk a laza, vicces jelenetektől is. Felszínre törnek a mélyben húzódó ellentétek, és az elfojtott emlékek. A látszatcsatározások pedig átalakulnak élet-halál harccá.
Riamara 2020 ápr. 19. - 09:52:46
(2923/4727)
A 3 királyság titka 49.
Most, hogy leülepedtek a látottak, átgondoltam a dolgot. És az az igazság, hogy a kialakult helyzetről egyedül Ping tehet.
Amikor beáldozta a dinasztiát az országért, akkor gondolnia kellett volna azokra, akik az egész életüket, vagyonukat, családjukat a dinasztia fennmaradására áldozták. Így mikor a trónteremben hangot adtak nemtetszésüknek, akkor meg kellett volna győznie őket. Ő viszont a hatalmi szót választotta inkább. Elfogadjátok, mert azt mondom.
Innen pedig már egyenes út vezetett a lázadáshoz.
Fu tanácsos halálát pedig maga a lánya okozta. Amikor a császárné elment hozzá, hogy meggyőzze, akkor csupán arról sikerült lebeszélnie, hogy részt vegyen a lázadásban. Viszont képtelen volt tovább élni azzal a tudattal, hogy elárulta az előző császárt. Ő nem arra esküdött fel, hogy az ország érdekében Ping lemondjon a dinasztiáról, és a hatalmat megossza Cao Cao-val. (ami a gyakorlatban azt jelentette, hogy átengedi neki a valós hatalmat, és a lehetőséget, hogy később államcsínyt követhessen el)
Sima Yi igazából nem változott semmit. Ugyanolyan, mint kezdettől fogva. Nagyon racionalista, brutálisan szókimondó, és van benne egy irányítási kényszer. Csak most még haragszik is, ezért tűnik a szokottnál is keményebbnek.
Ironikus módon, most inkább Ping keze alá játszott. Csírájában elfojtva a lázadást, ami egy olyan háborúhoz vezetett volna, amit a császár minden áron el akart kerülni. A találkozásnál pedig az sütött belőle, hogy ezt te főzted, hát edd is meg. Mert mindennek ára van. A megalkuvásnak pedig a császárné volt az ára. Erre Sima Yi már az ostrom után figyelmeztette.
Riamara 2020 ápr. 18. - 22:53:57 Előzmény bori4
(2922/4727)
Sima Yi egyformán hibáztatja mind a két oldalt. Végül is a hercegnő Fu tanácsossal és Yang papával ötlötte ki a tervét. Szóval várható volt, hogy oda is le fog csapni.
Amúgy, bizonyos szempontból, valóban elengedte Ping kezét, hogy egy sokkal hosszabb távú tervbe kezdjen. Ő nem asszisztálni akar a Cao családnak, hanem átvenni a hatalmukat.
bori4 2020 ápr. 18. - 21:46:28
(2921/4727)
Így el tudom képzelni, hogy a lányából mégiscsak császárné lesz.....
bori4 2020 ápr. 18. - 21:44:52 Előzmény bori4
(2920/4727)
Lehet ebben valami...
bori4 2020 ápr. 18. - 21:41:47
(2919/4727)
Secret kingdom 49.
Na itt annál több minden történt... minden összeomlott, szegény császár és a felesége... Cao-Cao pedig nagyon hamar pálcát tört - mondhatni leste az alkalmat az egyezség megszegésére.
Na és Sima Yi? - nem lehet ráismerni, hihetetlen!
bori4 2020 ápr. 18. - 20:26:50
(2918/4727)
Sok hozzáfűzni valóm nincs. Nem tudom mit bénáztak itt, ha akarta volna kiszabadíthatta volna a kezét, nem? :-)))
Riamara 2020 ápr. 18. - 14:03:14
(2917/4727)
Goodbye My Princess 37. rész
A császárné terve bevált. Se Se-t bezárva, amibe bele is betegszik. Orvost viszont nem engednek hozzá. Ezen Chengyin úgy felhúzza magát, hogy egy teljes napot térdepel anyja palotája előtt. A régi lábsebe miatt viszont ő is rosszul lesz. Mivel lázálmában régi emlékek jönnek elő, az orvosságot sem v hajlandó bevenni. Így hát a hercegnőért szalajtanak.
Közben Gu Jian újra megpróbálkozik rávenni Xiaofenget a szökésre. Ming Yue és az apja pedig kibékülnek.
bori4 2020 ápr. 18. - 12:15:24 Előzmény Riamara
(2916/4727)


Cao Pi a legveszélyesebb és legelvetemültebb ember itt. Ráadásul mivel pszichopata, ez nem is nyilvánvaló. Ezért aztán mindenkit át tud verni, zseniálisan keveri a lapokat és megállíthatatlanul tőr a célja felé. Ahogy a feleségét, húgát is körbenyálazta és manipulálta.... Az apjával nehezebb dolga volt eddig is, most se lesz könnyebb, ha császár akar lenni valamit az apjával is kezdenie kell....
Én nagyon utálnám, ha bosszú fedősztori alatt Sima Yi mindehhez asszisztálna.
Izgalmas hajrá előtt vagyunk...
Riamara 2020 ápr. 18. - 11:48:39 Előzmény bori4
(2915/4727)
Mindkettő igaz. Haragszik Pingre, amiért nem engedte, hogy időben leszámoljon a Cao családdal.
Ahhoz pedig, hogy most nyugodtan bosszút állhasson, muszáj volt megszakítania a barátságot vele.
Riamara 2020 ápr. 18. - 11:46:26 Előzmény bori4
(2914/4727)
Hozzá kell tennem, hogy ennél a jelenetnél erősen megfordult a fejemben, vajon mennyiben járult hozzá Cao Pi a merénylethez?
Az biztos, hogy ő volt az, aki a Sima családot értesítette a veszélyről.
És ő volt az is, aki a hercegnő fülébe beültette a bogarat.
Talán azt képzelte, hogy a merénylet miatt a császárnak is annyi lesz?
Nem mindig tudom, hogy vajon mi járhat a fejében. Egy biztos. Császár akar lenni. Mindenáron. Ehhez kell neki Sima Yi.
Viszont arra nem gondol, hogy ezt Sima Yi bizony meg fogja fizettetni vele rendesen. Arról nem is szólva, hogy ebben az esetben ki is fog uralkodni?
bori4 2020 ápr. 18. - 11:43:44 Előzmény bori4
(2913/4727)
.....a bosszúja rossz emberré teszi .... :(((
bori4 2020 ápr. 18. - 11:42:36 Előzmény bori4
(2912/4727)
Borzasztóan sajnáltam, hogy így döntött Sima Yi.... bosszúra készül, és nem akarja magával rántani Pinget? Vagy tényleg megharagudott rá????
Riamara 2020 ápr. 18. - 11:40:24 Előzmény bori4
(2911/4727)
Milyen ismerős szórakozási forma. :))
Azért mind a két csapatban benne volt a félsz, hogy hátha a másik megmérgezi. :)
bori4 2020 ápr. 18. - 11:40:19 Előzmény bori4
(2910/4727)
Apa és fia között ez a "szeretet" annyira álságos és hazug volt.... Sütött a kényszerűség mindkét részről. Cao Pi mintha másra számított volna
bori4 2020 ápr. 18. - 11:38:43 Előzmény bori4
(2909/4727)
Mi az hogy az ő kormánya? nem az országé???
Csak a csapatai kivonását kérte tőle a császár...
Riamara 2020 ápr. 18. - 11:38:24 Előzmény bori4
(2908/4727)
Bizony, ő Yangék saját bérgyilkosa.