Téma: Kenny Lin

bori4 2020 jún. 02. - 21:36:22 Előzmény bori4
(3107/4727)
Tang hízeleg .... :)))
bori4 2020 jún. 02. - 21:35:02
(3106/4727)
Tang Fan tényleg olyan mint egy hisztis nő, mindenen megsértődik. Sut Zhou megkéri az árát mindennek - úgy tűnik kihasználja a rendőrbíró okos fejét - naná...
bori4 2020 jún. 02. - 21:32:07 Előzmény bori4
(3105/4727)
.
bori4 2020 jún. 02. - 21:31:25 Előzmény Riamara
(3104/4727)
The sleuth Ming dinasty - 5.
Az összeköltözés bonyodalmai pár képpel - az "asszony átveszi a hatalmat a lakásban" - nagyon élveztem ezt a mosolytalan, fapofával előadott humort...
Riamara 2020 jún. 01. - 18:47:51
(3103/4727)
The Love Last Two Minds 1. rész
Yong herceg terhes hitvesét, a családjához tartva, orgyilkosok támadják meg, és életét veszti. Halála előtt, egy fiúnak ad életet, akit Jing Ci-nek neveznek el. Öt év múlva hercegnő szolgálója bosszúból elrabolja a merénylet felbújtójának újszülött kislányát, hogy megölje. De a kis Jing Ci megakadályozza benne, és kikönyörgi, hadd nevelhesse fel ő a kislányt, akit Feng Miangwannak nevez el.
Így aztán egy fiú és egy lány, akiknek ellenségeknek kellett volna lenniük, gyűlölet helyett együtt nőnek fel, és ezzel elkezdődik a két életen át tartó szerelem.
Persze nem nézi mindenki jó szemmel ezt a szerelmet, és egyre keményebben igyekeznek szétválasztani őket. Jing Ci ekkor egy ravasz tervet eszel ki, miként maradhatnának örökké együtt. Csakhogy számításába hiba csúszik.
Riamara 2020 jún. 01. - 08:52:47
(3102/4727)
Egyre jobban tetszik ez a sorozat. Nagyon ügyesen van felépítve. Eleinte az ügyek még csak érdekesek voltak, később viszont már egyre izgalmasabbak. A gyerekkereskedős, és sorozatgyilkosos eseten konkrétan agyonizgultam magam. :)
Aztán meg, ahogy lezárul egy ügy, máris körvonalazódik a következő.
Az is tetszik, hogy bár nagyon össze tudnak dolgozni ők hárman, attól még a különböző egyéniségük megmarad, és ez egy külön töltetet ad az egésznek. Mert így akarva-akaratlan folyton lehetetlen helyzetbe tudják hozni a másikat.
Riamara 2020 máj. 30. - 22:02:48
(3101/4727)
Ami azt illeti, hamarosan mindhárman barátok lesznek. Annyira bírom, amikor összedolgoznak.
Kedvencem még a számítógépagyú szolgálólány a blazírt beszólásaival. :)
A törvényszéki orvos, a modern nézeteivel. :)
Meg a mongol csajszi a testőr-tolmácsával :)
Riamara 2020 máj. 30. - 21:41:57 Előzmény bori4
(3100/4727)
Nahát, a rendezőre nem is figyeltem! Az ending miatt először nekem is volt egy kicsit olyan érzésem, hogy többről fog szólni, mint barátságról.
De ameddig én láttam, addig a történetből ez nem érződik.
bori4 2020 máj. 30. - 21:00:13 Előzmény bori4
(3099/4727)
Az eunuch meg hát ugye.... :)))
bori4 2020 máj. 30. - 20:59:14 Előzmény bori4
(3098/4727)
A két "jóbarát" :)
bori4 2020 máj. 30. - 20:57:40
(3097/4727)
Ming birodalom nyomozói
Kicsit belemélyedtem a háttérbe, olvasgattam a sorozatról. Azt tudtad, hogy Jackie Chan rendezte? Az akció és harci jelenetek kiválóak - több helyen kiemelik, hogy látszik rajta a keze nyoma.... Ez volt az első sorozata, amit rendezett...
A regény eredetileg BL, de a cenzura TV -ben ilyet nem enged, ezért erős férfi barátságra átírták.
Riamara 2020 máj. 30. - 14:51:10
(3096/4727)
Szerettem volna egy jó kis kosztümös-nyomozós történetet. Jó sokba belenéztem, de vagy nem tetszettek, vagy nem volt feliratuk (mint a Miss Truthnak, amit aztán Milly is ejtett) vagy pedig már nekiálltak lefordítani, mint a Changant vagy a Ming nyomozókat.
Aztán rábukkantam erre a sorozatra, és rögvest megtetszett. Persze azért nem csupán nyomozós a történet, hiszen, ahogy a címe is mutatja, egy különleges kapcsolat áll a középpontban. És persze egy rejtély. Szóval amolyan három az egyben.
A főhősök elég tekervényes úton jutnak el addig, hogy nyomozók legyenek. :) Közben azért történik velük is, egy és más. :)) Így mire összeállnak, elég érdekes múlt van a hátuk mögött.
bori4 2020 máj. 30. - 14:42:39 Előzmény Riamara
(3095/4727)
Ezt elkezdtem, első részt láttam. Tényleg felüdülés most a realisztikusabb történet, más képi világ miatt; picit elég volt a fájdalmas romantikából meg az emlékeit vesztő (iker) hősnőkből + halálos félreértések klisékből... :)
Lehet, hogy a The story of Ming Lan -t is el lehetne kezdeni lassan...
bori4 2020 máj. 30. - 14:24:35 Előzmény Riamara
(3094/4727)
Titokban reménykedtem, de úgy látom hiába.... :((
Azért persze ehhez is sok sikert! :)
Riamara 2020 máj. 29. - 21:21:28
(3093/4727)
És ha már letöltésnél tartunk, megtaláltam azt a sorozatot is, ami fordításért kiabált. Jóval rövidebb, mint az eddigiek, így remélem végig feszes lesz a történet.
Úgy voltam vele, mint anno a Silverrel, azonnal beszippantott. Mondjuk nagyon hasonló a stílusa. A főszereplő hölgyeményről nem is beszélve. :) Sok szép jelenet, és pont annyi rejtély van benne, és pont úgy adagolva, hogy felkeltse a figyelmet, de ne legyen megfejthetetlen.
A címe The Love Last Two Minds - Egy szerelem, két életen át.
https://www.youtube.com/watch?v=4_qH6K-a9sg&list=PLlCrV9TCfzMZyA2_eoK4n64sEMD96mDLX&index=9
Riamara 2020 máj. 29. - 20:41:25
(3092/4727)
Mindkettőből a legkisebb változatot szedtem le, és jó hozzá a felirat.
bori4 2020 máj. 29. - 20:18:15 Előzmény Riamara
(3091/4727)
A Changanból és a Ming dinastyból melyiket töltötted le? - már hogy jó legyen a készülő feliratokhoz ...
Riamara 2020 máj. 29. - 19:52:18 Előzmény bori4
(3090/4727)
Igen, már ki is használtam a potyázást, három sorozatot is letöltettem magamnak. Az egyik a Novoland volt, a másik a Changan hosszú napja, a harmadik pedig a Ming birodalom nyomozói. (Ez mondjuk az én magyar címem :) az eredeti az, hogy The Sleuth of the Ming Dynasty.
Ez utóbbira nagyon rákaptam. Kicsit más, mint az eddig megszokott történetek. :) Három nagyon különböző nyomozóról szól, akiket a munkájuk (később pedig a barátságuk) folyton egymás felé sodor. Az egyikük a palota eunuch nyomozója. Nagy intrikus, és roppant veszélyes ember. Ugyanakkor van egy sajátos humora, amitől roppant szórakoztató. (de az ellensége nem lennék)
A másikuk a Jinyiwei tisztje (ez amolyan belső ügyosztály) egy veterán katona, s bár munkája miatt rém keménynek tűnik, igazi lágyszívű pasi. A harmadik pedig egy sima állami nyomozó, de igazi Sherlock Holmes-os képességekkel.
Az ügyek is roppant érdekesek. A hozzájuk tartozó mellékszereplők meg igen figyelemreméltóak.
A fordítás haladgat. Most a 18. résznél tartanak. Ezt is Dijusék fordítják, mint a Changant. Viszont mivel eléggé epizódikus, egy-egy nyomozás két, maximum három részen keresztül tart, így nem olyan zavaró, ha várni kell.
bori4 2020 máj. 29. - 19:15:19
(3089/4727)
Még egy hír: az Avistazon habzsi-dőzsi van, egy hétig minden letöltés arany csillagos! :))
bori4 2020 máj. 29. - 18:52:28 Előzmény Riamara
(3088/4727)
Ez tényleg különleges volt, gondoltam belehallgatok az elejébe, aztán nem tudtam otthagyni.... :) Le a kalappal a hölgy előtt, ezt a nyelvet úgy megtanulni, hogy még színészként el elfogadják, háát nem semmi. Na most már tudjuk, miért mindenki szép a sorozatokban.... :-DDD Dilis rajongók ezek szerint ott is vannak, no meg a habverés ua. mint a koreai sztárok körül. És a munkamánia, amit jól megvilágított, hogy többnyire a drága felvételi üzemóra miatt van.... rendesen kizsákmányolják ott is a színészeket és a stábot.
Köszi, hogy kitetted, majd átfutom a hölgy blogját is...
Közben új hír, nem tudom láttad-e, mégis folytatja a fordító a két Novolandot, csak egy másik blogon... megtaláltad ugye?