Téma: Kenny Lin

bori4 2020 aug. 02. - 21:47:27 Előzmény bori4
(3267/4727)
Hát ezt jól megaszonta neki.... :) Na, kérem szépen, ki gondolta volna hogy csóró zabigyerekünk ilyen sikeres a nőknél...
bori4 2020 aug. 02. - 21:42:54 Előzmény Riamara
(3266/4727)
Asule megérezte a császárban rejlő gonosz önkényt.... de arra nem számított, ami történt :(((
Még tán a hugának is nekimegy ...
Vajon Asulét hogy hozzák vissza?
Riamara 2020 aug. 02. - 20:42:17
(3265/4727)
Novoland 30.
Igazad volt. Ez a rész aztán tényleg nem semmi.
Melyik sorozatban is mondták, hogy a gyáva, gyenge emberek a legveszélyesebbek? Tudom már, a Királycsinálóban.
Most viszont elgondolkodtató a két szövetség is. Az előző résznél már meg akartam jegyezni, hogy a Mennyei Minisztérium részéről elég kontra produktív dolog volt bevetni a vörös agyarakat a tárgyaláson. De most rá kellett jönnöm, hogy végül is fogalmunk sincs, mi a tervük.
Vaskirályt meg eddig sem tartottam egyenes embernek. Még hogy a béke fenntartása! Ugyan milyen béke lett volna, ha a Li sereg elpusztítja a várost? Most pedig simán beleegyezett a vezér likvidálásába. Miféle mester az ilyen?
Riamara 2020 aug. 02. - 11:28:42 Előzmény bori4
(3264/4727)
Az Ever Nightet én is félretettem (hasonló okok miatt) így tudtam belehúzni a Novolandba.
Őszintén remélem, hogy a három fiatal barátsága kitart, és átsegíti őket a tragédiákon. Yu Ran elég erős kézzel fogja a fiúkat, szóval rajta aztán nem múlik. Egyébként is a vásári jósláson épp őt figyelmeztették arra, hogy vigyázzon, mert felbomolhat az egység.
Riamara 2020 aug. 02. - 10:50:35 Előzmény bori4
(3263/4727)
Szerintem a Mennyei Minisztérium nem tartozik egyik országhoz sem. Ők csak sakkoznak az országokkal. A sorozat elején a Li királyságot támogatták. De szétváltak útjaik. Azok az agyaros zombik is az ő gyártmányaik voltak, azt hiszem. A Tianqu legyőzésén kívül, nem tudom, mi lehet a céljuk. Én úgy vettem ki, hogy anno a háborút is azért robbantották ki, hogy a másik szektát elsöpörjék.

Nem tudom, hogy az az új ország, valóban ország-e, vagy csak egy tartomány. Bár ha a császárságot nézzük, akkor voltaképpen minden országa tartomány. Szóval a nőci a császár húgának a mamája.
bori4 2020 aug. 02. - 09:44:42 Előzmény bori4
(3262/4727)
Tegnap csak a 30-at akartam megnézni, viszont olyan döbbenetes volt a vége, hogy tovább kellett menni - kivételesen nem is a látvány vert oda, hanem a kisérő hang. Szóval a 31 után megint újragondolható az egész .... Jól keverik!
bori4 2020 aug. 02. - 09:38:44 Előzmény Riamara
(3261/4727)
Én lejegeltem az Ever night-ot, az utolsó amit láttam belőle a 26. rész volt, amit végig untam. Na, elég most belőle, csak ezt nézem perpillanat.
Jól belehúztál :) Novoland 27. részben néhány percre behoztak egy új királyságot, - annyira hiányoztak nekem! - nyomát sem látom a wikis leírásban.... Itt is nő a főnök...
Kép: Lei Bichengnek mondja ezt a vak - esetleg több mint tanácsadó :) Na ő itt a mindenható, de melyik országhoz tartozik a Mennyei Minisztérium szerinted? - vagy ez mindenki felett álló vallási szekta, ő a jóisten itt?
Mivel misztikus erővel bír, nagynéninek is naná megadta azt, amire legjobban vágyott.... Nem írta le tehát az öreg őt. Ilyen pontokon, amikor természetfeletti izékkel oldanak meg valamit, sajnálkozom, de még nem vitték túlzásba...

bori4 2020 aug. 02. - 09:18:20 Előzmény Riamara
(3260/4727)
Én nagy szimpátiával nézem Ji Ye karakterét és igen, tiszta érzelemvezérelt ember - pont ezért talán :) Megértettem, hogy mekkora elégtétel volt számára, hogy ez katonahercegnő engedte, hogy elégtételt vegyen az anyja - igencsak borzalmas - haláláért.... Neki egy egyenruha felvétele az egész világot jelenti, erőt, biztonságot, tekintélyt ad, neki, aki mindig lenézett, megvetett gyerek volt, holott igazi harcművész és katona. De őt mindig irányítani kell, ez tény...
Nem hiszem, hogy sorsdöntő helyzetekben elfelejtenék ők hárman egymást.... - vagy legalábbis nagyon remélem. Ez a legmagasztosabb mondanivalója szerintem a sorozatnak, a triumvirátus küzdelme a borzalmas környezetükkel, magukkal és egymással, de a szeretet, barátság csillaga ragyog a fejük fölött, ami vezérli őket - reménykedem....
bori4 2020 aug. 02. - 09:03:34 Előzmény Riamara
(3259/4727)
Igen, láttam, gyönyörködtem egy sort. Túl kifinomult, szép, rendezett minden. Az utolsó hajszál is a helyén van - nekem olyan sterilnek tűnt. Egyelőre nem ugrottam rá, most már szűröm a fordítás körüli felhajtást, agyon hájpolást is, mert kicsit reklámizű ott sok minden....
Riamara 2020 aug. 02. - 00:18:00 Előzmény Riamara
(3258/4727)
Novoland 27.
Hoppácska. Őfelsége minő ravasz. Provokálunk, provokálunk? :) Először esküdni mertem volna, hogy a nagynéni cserélte ki az aranyrudakat. Azért azt megnéztem volna, hogy ha Ji Ye nem öli meg a kincstárnokot, akkor hogy adta volna elő a dolgot. A merényletnél meg aztán tényleg kilógott a lóláb.
Így viszont három dolgot intézett el egy csapásra. Rákente a tábornokra, Vészesen lerombolva az eddig sem túlzott népszerűségét, Helyzetbe hozta a béke hadtestet, és nyugdíjazta a nagynénit. Nem semmi.
Vajon a nagynéni vak tanácsadója tisztában volt vele, hogy a mennyei úr nem az ő úrnőjéről beszélt, mikor egy új uralkodónőt emlegetett? Mert szerintem inkább a császár húgára gondolhatott.
Riamara 2020 aug. 01. - 22:31:12
(3257/4727)
Novoland 25
Hát ez a baj Ji Ye-vel, soha nem gondolkodik, mindig az aktuális érzelmei vezérlik. Ezért is kerül folyton bajba, és csinál rémes dolgokat. Nem tudom hová tette az eszét, mikor összeállt Pszichopata kisasszonnyal. De azt hiszem most sikerült neki tökéletesen padlóra küldeni a béke hadtestet. Mivel ezek után aligha fogják rehabilitálni a szektát.
Asule pont az ellentéte, ő meg túl sokat gondolkodik. Bár azt hiszem, ez még mindig jobb.
Yu Ran viszont megint nagyon formában van. Tetszett, amit mondott és csinált. És az a jelenet a tábornoknál, meg a táborban, egyszerűen remek volt.
Riamara 2020 aug. 01. - 20:40:41
(3256/4727)
Képzeld, a kínaiak is megcsinálták a maguk Sungkyunkwan Scandalját.
És ami a legérdekesebb, hogy az első része alig különbözik az eredetitől. Még a zene is hasonló.
Ami nem tetszik, hogy a három fiú túlságosan egyforma. A kinézetük, de még a stílusuk is. Pedig a történet lényege éppen a különbözőségük volt. Ahogy a négy különböző hátterű és gondolkodású fiatal összebarátkozik, hogy aztán jóban-rosszban kiálljon egymásért.
Na mindegy, azért majd néha belepillantok, hogy mit hoznak ki belőle. :)
https://www.youtube.com/watch?v=A1VkXiuYew8
Riamara 2020 aug. 01. - 20:24:53 Előzmény bori4
(3255/4727)
Na meg ott van Asulenak az a furi betegsége... hmm. Eddigi sorozat tapasztalataim alapján, itt az szokott jönni, hogy nem is vele született, hanem valaki van a betegsége mögött.
Visszatérve az áldozatvállaláshoz. Yu Ran saját maga szabadította őt ki a börtönből, Asule utána ment, és saját magát ajánlotta fel az életéért.
Szerintem mindent megtettek, ami tőlük telt. De ilyen emberekkel szemben, mint az a király, meg a tábornoka, és az álszent nagynéni, labdába se rúghatnak. Asule éppúgy hitt Ji Ye apjának, ahogy a fia. És ugye ő mondta volt, hogy már el is vitték a határra.
Mondjuk ott az apa se százas. Mégis milyen családot is védett? A felesége már meghalt, több rokonuk nincs, csak a két fia. Néha úgy gondoltam, csak a saját szaros életét félti.
Riamara 2020 aug. 01. - 20:05:21 Előzmény bori4
(3254/4727)
Hát ja, de azért az uralkodók is rendesen odateszik magukat. Hogy még nagyobb legyen a fejetlenség. :)
Riamara 2020 aug. 01. - 20:03:02 Előzmény bori4
(3253/4727)
Azon a sziklán én is elgondolkodtam. De mintha azt mondták volna, hogy valami hidat akartak építeni, és ahhoz kellettek az előmunkálatok. Persze akkor sem értem, hogy mit kalapáltak évekig rajta. Persze nyilván jól mutatott, csak épp értelme nem volt.
Riamara 2020 aug. 01. - 20:00:09 Előzmény bori4
(3252/4727)
Dehogyis akartam volna, hogy lelkifurdalása legyen, csak az a fránya kettős mérce. Más szemében a szálkát, de magunkéban még a gerendát se.
bori4 2020 aug. 01. - 19:56:01 Előzmény bori4
(3251/4727)
.... na hogy identitászavaravan Asulenak - ez elég sok bajt okoz még, mire eldönti szerintem, hogy ki is ő...
bori4 2020 aug. 01. - 19:41:08 Előzmény bori4
(3250/4727)
Ezzel a császárral tartsák azért pár lépés távolságot, okozhat még meglepetést... :)
Egyébként annyira nagyívű a történet, olyan apró dolgokból épül fel ez is, hogy nagyon meglepődhet az ember amikor kialakit egy véleményt, aztán jön egy új morzsa és minden borul.... Itt sem tudunk a királyságok múltjából, történelméből sok mindent még - annyi biztos, hogy itt is a háttérben ügyködó ENSZ békefenntartó és a mennyei minisztériumnak nevezett nem tudom én hova tartozó hokuszpókusz tologatja a bábukat.... :)
bori4 2020 aug. 01. - 19:31:22 Előzmény Riamara
(3249/4727)
Ezt nem értem, mire gondolsz itt?
"És valahogy az azért nem jutott eszébe a kényszermunka alatt, hogy ugyan hány ember halt meg azért, hogy ő megmentse a családját."
Abba a borzalmas rabszolgasorba, ott a falon lógva élet-halál között, nem hiszem hogy lelkiismeret furcdalás kellett volna, hogy gyötörje...
Amúgy mi a fenét csináltak szerinted, vagy "bányásztak" ott a falon szerencsétlenek? Vagy miért kalapálták a sziklát?
bori4 2020 aug. 01. - 19:26:39
(3248/4727)
Ezzel nem tudok teljes mértékben egyetérteni... először is, piszkosul átverték Ji Ye-t, és az apja ehhez asszisztált. Azért írtam, hogy naivak voltak a barátai, mert az esküvői készülődésben egyiknek sem jutott eszébe utána nézni, hogy valóban az történt-e JY-vel, mint amit mondtak nekik. Különösen furcsa volt, hogy Asule mindent elhitt, semmit sem ellenőrzött, vártam volna,hogy elbúcsúzna tőle, amikor a "határra" megy katonának ugye. Úgy emlékszem Yu Ran kicsit tudatolódott a fiú után, de a nagynénje megint sikeresen "elaltatta", terelte a házasság felé.
Szerintem Asule picit megingott, nem bánta a történteket annyira, beleszeretett már korábban a lányba, de aztán inkább belemenekült az utazásba, ezzel tudta kifejezni, hogy vissza adja a lány szabadságát. De hát ez persze szerintük így fair, valójában formailag házasok. És lép is a nagynéni, elintézi hogy utána tudjanak menni.... Nem lehet Asulét kiengedni, túlságosan komoly haderő fölött rendelkezik ugye, arra szüksége van Xitang királyságnak és a Yin császárnak is .... nem őszinte senki ragaszkodása hozzá - politikai játszmák fontos bábuja...
Kép: még ennek a mennyei sátánfajzatnak is kellene, naná...