Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 okt. 25. - 17:25:54
(4507/4727)
A 24. rész vége igen erős, a folytatás pedig még erősebb. Ugyanakkor bizonyos szempontból ezek olyan részek lesznek, amikor a főhősök átértékelik az eddigi életüket., és új útra térnek.
Riamara 2021 okt. 25. - 12:35:23 Előzmény bori4
(4506/4727)
A tábornok kiszabadítása szerintem is felesleges hősködés volt. Ezt utóbb Changge is belátja majd, és teljesen magába száll. Az a vita kettőjük között nekem is nagyon megmaradt, mivel a lány pont akkor vádolja Sunt túlzott önfeláldozással, amikor nyakig vannak a szarban az ő buzgalma miatt. Így nem csoda, hogy a fiú teljesen kiakadt rá. (amit persze utóbb ő is megbán)
Ebben azért a kán feleségének a keze is rendesen benne volt. Ha ő nem biztatja Changget, akkor lehet, hogy mégsem vág bele ebbe a hülyeségbe.
És ha már a kán feleségénél tartunk. Nem, ő nem Tang hercegnő, hanem az előző Sui dinasztia hercegnője. És ez bizony lényeges szempont. Mert így mindjárt más megvilágításba kerül a nagy segíteni akarása.
Khatun voltaképpen úgy került a sztyeppére, ahogy a Leyan hercegnőt készültek férjhez adni. Vagyis a két ország közti béke jegyében küldték oda túszfeleségnek. Eredetileg a mostani kán bátyjának volt a felesége, tőle van a fia is. Ezért hívja őt a kán az unokaöccsének. Amikor az előző kán meghalt, az öccse megörökölte Khatunt is.
Bizonyára feltűnt, hogy Sun kicsit sem bízik Khatunban. Figyelmeztette a lányt is, hogy vigyázzon vele. És mi tagadás, abban hogy Sun és Sheer között annyira megromlott a viszony, nem csak a kán, hanem Khatun is rendesen benne volt.
Sun édesanyja rabszolgaként került a sztyeppére. Nem feleség, csak szolgáló. Ugyanakkor túsz is. Rajta keresztül tudja a kán és Khatun egrecíroztatni Sunt.
A kán táborát fővárosnak írták? Hmm... Ugyanakkor tényleg van egy város szerű városuk, ami régen a Sui dinasztia központja volt. Most nem jut eszembe a neve, de később fontos helyszín lesz. Eddig nem mutatták, csak egyszer emlegették, mikor Changgee azt hazudta a kormányzónak, hogy onnan származik.
bori4 2021 okt. 25. - 09:48:12 Előzmény Riamara
(4505/4727)
Long ballada 24. rész után
Igen-igen, a konfliktusok csúcsrajártak. Nagyon mérges voltam Changgere, totál megértettem Sunt, amikor kifakadt a túlmozgásos, állandóan igazságot osztani akaró C-re.... Elég sok bajt okozott már a fiúnak, mióta összefutottak, és mindig "kéznél" is van, amikor meg kell a lányt mentenie. Értelmetlen, felesleges áldozatokkal áró akciója volt a tang tábornok kimentése, aki ráadásul súlyosan sebesült is volt, messzire nem jutott volna, aztán kamikázé módjára feláldozta magát.
Szeretik a kínai forgatókönyvek ezeket a fiús lelkű lányokat, szép számmal nézhetők a sorozataikban, minden pasin túltesznek az 1,50 cm magasságukkal, no de okosak :))) Én most valahogy nem tudtam Changgével egyetérteni, olyan minden lében-kanál kezd lenni.
A kán felesége szintén tang? Milyen fővárost emlegetnek ahol a kán sátra áll? - ez is a puszta, nem? A néma asszony, aki a kánnét szolgálja szintén feleség volt? - most kiderült, hogy Sun édesanyja.... Akkor mégiscsak a kán fia Sun?
Riamara 2021 okt. 23. - 12:23:12
(4504/4727)
Long Ballada 17-19. része amolyan kellemesen cuki hangulatú volt, mintegy elaltatva a nézőt, hogy most már aztán minden rendbe jött. De mögötte már felsejlik a következő konfliktus, amit aztán csúcsra járatnak rendesen.
Changge, miután lefektette a szabályokat, beilleszkedett a Sas csapat életébe. Mindössze két kikötése volt, hogy nem engedi bántani a gyengéket és ártatlanokat, és hogy nem támadhatják meg Tangot. Az előbbivel nincs is probléma, mert Sun is kiáll az emberekért, viszont a Tang elleni hadjárat nem tőle, hanem a kántól függ. Márpedig a kánnak már régi terve, hogy elfoglalja Changant. S mivel Tang császára még mindig a lázadókkal van elfoglalva, így ez a hadjárat nagyon rosszkor jön neki. (Egyébként a 17. részben már látni lehetett, hogy a koronahercegből közben császár lett) Changge persze nem hagyja annyiban a dolgot.
Persze a másik hercegnő is pont ezt az időpontot választja, hogy haza jusson. Ami előre sejthetően, nem lesz egy könnyű menet.
Riamara 2021 okt. 20. - 18:42:28
(4503/4727)
A Long Ballada 17. részében sok minden fény derül. Changgee lassan beilleszkedik az új csapatba. Leyuan is otthonra lel a takácsok között. Mostantól Hao Du-nál sem kell nagyítóval keresni a jópontokat, mert innentől minden részben egy kicsit többet látunk meg a jó oldalából.
És megjelenik a harmadik hősnő is, Mimi. Aki a hercegnőkkel ellentétben csak egy hétköznapi leányzó egy sivatagi országból. Mégis sikerül fontos szereplővé kinőnie magát.
bori4 2021 okt. 20. - 18:05:51 Előzmény Riamara
(4502/4727)
Ez nem volt nagyon hangsúlyozva eddig - mármint, hogy Hao Du-ban ekkora megfelelési kényszer munkálkodik. Így, hogy világos lett, hogy örökbefogadott legény, sokkal érthetőbb. Keresem neki a jópontokat, figyeled ugye? :))
Azt a gellert kapott nyílvesszőt sokat mutatják - nem is értem, miért nem gondoltam rá, amikor láttam az esetet. No, ez is a helyére került.
A sztyeppei életre és C. beilleszkedésére nagyon kiváncsi vagyok, mindig is vonzott a a nomád népek élete, kulturája, pláne összehasonlítva a fejlettebb közigazgatásban jóval előbbre járó "városi" pogárokéval, az egymást legyilkoló császári dinasztiák intrikus, udvari életével összehasonlítva. Az ilyen tipusu sorozataik nálam a nyerők... :))) Csúcs volt a Novoland ezért.
Riamara 2021 okt. 20. - 17:16:14 Előzmény bori4
(4501/4727)
A kormányzó önfeláldozása szükséges volt. Nem tudták tovább tartani a várost. Segítség nem jött. És ahogy a többi városnál látni lehetett a türkök nem kímélték a polgárságot. Akit nem öltek meg, azt elvitték rabszolgának. Ezért kötött alkut Sunnal. Az életéért cserébe, nem nyúlnak a város lakóihoz.
A feleség öngyilkosságát viszont én sem tartottam helyesnek. Főleg, hogy a kislányát ott hagyta egyedül. De vannak ilyen emberek, csak én nem tudom megérteni őket. Szerencsére a hercegnők nem ilyenek. Ők inkább századszor is felállnak, és folytatják a küzdelmet.
Hao Du-ban hatalmas a megfelelési kényszer. Az apja azt mondta, hogy a hercegnőt meg kell ölni. És bár közben a lelke mélyén már csodálja a lányt, de az apja parancsát akkor sem bírálja fölül. Ő nem a miniszter édes fia, csak örökbe fogadták. A családi háttere sem valami előkelő. Ezért igyekszik mindent megtenni, amit kér tőle.
Sun élete viszont új értelmet nyert, mivel kényszeresen igyekszik megvédeni Changget. Ami ugye, a lányt ismerve, nem könnyű feladat. Figyelemmel kell lennie a büszkeségére, arra hogy voltaképpen ellenségek, arra hogy lányból van. Ezért folyamodik olykor kissé körmönfont módszerekhez. :))) Mint mikor a városiak előtt megszégyenítette, hogy az emberek ne higgyék őt árulónak, és erre szolgál a kemény kiképzésnek tűnő hozzáállása is.
Akkor ott a bástyán nem akarta őt lelőni. A nyíl gellert kapott a lány nyilától. Ezért izgult utána, hogy vajon mennyire sebesülhetett meg. :D
Changge saját magától fog rájönni, hogy a türkök is éppolyan emberek, mint a hanok. És szép lassan egyre több barátot szerez.
bori4 2021 okt. 20. - 15:53:23 Előzmény Riamara
(4500/4727)
Long ballad 16. rész után
Nem lehet panasz a lassuságra, váratlan drámai fordultokban sűrű részek követték egymást. A kislegényt nagyon sajnáltam. A lányok sorsának alakulása is bővelkedik izgalmakban, lehet mondani, hogy hercegnő létükre megismerhetik a névtelen hétköznapi - sőt rabszolgaélet kínjjait.
Bevallom a kormányzó házaspár önkezű halálát nem egészen értettem, miért is volt rá szükség, kissé túlzónak, érzelemkorbácsolónak tartottam... főleg az asszony, hogy hagyhatta el a kislányát???
Szörnyű a "kedvenc" színészem viselkedése, mennyire érzéketlen még mindig Changee sorsával szemben, ahogy még a sas táborba is utánküldi a kémét... Már valójában nem is emlékszem, miért ilyen kérlelhetetlen a sorsát illetően.
A sas főnök tulajdonképpen egyszer lelőtte a lányt a mellvéden ugye, aztán meg egyszer a támadóját ölte meg... csupa ellentmondás szegény feje, nem könnyű szerep.
Elég keménynek tűnik Changgevel a táborban, vagy beilleszkedik, vagy meghal. Gondolom innen indul egy új világnézetre való átállása majd C-nek, a teljes "behódolásig" tán... :)

Riamara 2021 okt. 15. - 17:39:30
(4499/4727)
Long Ballad 12
Nem volt semmi, ahogy Changge kinyíratta az áruló katonai kormányzót a medve csapat vezetőjével. :D
Első nézésre kicsit bonyolultnak találtam a tervét. De aztán beláttam, hogy csak úgy tudta elaltatni a gyanakvásukat, ha halottnak hiszik őt. Persze ehhez kellett az összjáték. A testőr fiúból sem néztem volna ki, hogy ilyen jól tud alakoskodni.
Riamara 2021 okt. 15. - 17:33:36
(4498/4727)
Sokan húzták a szájukat a képregényes megoldások használatától, mondván, hogy spóroltak a harci jelenetekkel. Én viszont szellemesnek találtam az ötletet. Ráadásul így nem kellett feljebb vinni a korhatár karikát a véres jelenetek miatt.
Riamara 2021 okt. 15. - 15:55:06 Előzmény bori4
(4497/4727)
Nem fogják mutatni a koronázást, Mindössze annyi lesz, hogy az egyik résztől már császárnak szólítják. Úgy rémlik, úgy három-négy rész múlva.
Riamara 2021 okt. 15. - 15:52:41 Előzmény bori4
(4496/4727)
Nem "állam", Ezek tartományok. Ahol most vannak, az egy észak-nyugati tartomány a határ mentén. Több városból áll. A tartomány központja Shu városa, ahol a kormányzó is lakik. És igen, valóban minden tartománynak volt egy sima kormányzója, meg egy katonai kormányzója. Ez az ókori Európában is így volt. Az egyik békeidőben kormányzott, a másik a hadi ügyekért volt felelős.
Abban a tartományban, ahol Changge előzőleg volt, szintén így volt. Ott a nagybátyja volt a kormányzó, és az a fiatalabb tábornok, aki aztán segített neki megszökni, ő volt a katonai kormányzó. Nyilván nekik valami külön elnevezésük volt kínaiul. A császári halottkémben például Katonai megbízottnak fordították a titulust.

A türk nép viszont egészen másképp működik. Ott ugye törzsek vannak, és az összes törzs felett uralkodik a kán. Eddig mutatták a Farkas, a Medve és a Sas törzset (később is csak érintőlegesen látjuk majd, egy nagy ünnepségen, a többi törzs főnökét) Mindegyiküknek van egy nagy tábora, hozzá tartozó földekkel, és saját csapata, saját zászlóval és jelvénnyel. De mindnek a kán parancsol. Most például azt a parancsot kapták, hogy foglalják el Shu városát.
bori4 2021 okt. 15. - 10:47:28 Előzmény Riamara
(4495/4727)
11. rész után - hálás köszönet a térképért és a háttérért, de nekem továbbra is kissé zavaros ez a sok "állam", hogy amit így nem látok külön a térképen. Gondolom, akkor a birodalom egy-egy része volt mindkettő, ahol most a Changge próbál szerencsét...
Azt sem tudom követni, hogy vannak kormányzók, meg mellette (vagy felettük) katonai kormányzók, szóval elég kacifántos adminisztráció lehetett. Mintha még nem lenne császár, csak koronaherceg a nagybácsi.... Egyáltalán mutatják a koronázást??
A törzsi belharcok is nehezítik az "életem", meg ki-kicsoda mellettük - nagy a kever-kavar bennem, na...
Riamara 2021 okt. 10. - 20:35:57
(4494/4727)
Long Ballad 10. rész
Ahhoz, hogy ez, és a következő részek érthetőbbek legyenek, egy kis történelmi háttér:

A Tang-dinasztiát Li Jüan, uralkodónevén Kao-cu alapította 618-ban, aki korábban a Szuj-ház tábornoka volt. A birodalom fővárosa Changan volt. A parasztság megnyerése érdekében csökkentette az adó- és robotterheket, s egyenlősítő földosztást hajtott végre.
626-ban egy véres családi dráma után Li Jüan fia, Taj-cung lett a császár (626–649), akit a dinasztia egyik legnagyobb uralkodójaként tartanak számon.

Szóval mindössze 8 évvel vannak túl egy dinasztia váltáson. Így az ország még elég megosztott, és nem csak a sorozat elején látott családi trónviszály miatt, hanem mivel az új kormányhivatalnokok bizalmatlanok a régi dinasztia tisztviselőivel szemben is. Nem beszélve a Szui család életben maradt tagjairól.
Shu tartomány kormányzója, Gongsun Heng is egy ilyen régi tisztviselő Viszont a katonai kormányzó már az új gárda tagja.
Mikor Changge befurakodott hozzá, azt állított, hogy az ő családja is a Szui dinasztiát szolgálta. (végül is nem hazudott, hiszen a nagybátyja épp ebben a városban volt tábornok, és harcolt azokkal a türkökkel, akik most ismét megtámadni készülnek a tartományt. :D )
Riamara 2021 okt. 10. - 16:44:01 Előzmény bori4
(4493/4727)
Azért jól otthagyták a fiúk a hercegnőt a pácban. Mind a kettő Changgeval volt elfoglalva, az fel sem merült bennük, hogy Leyannak esetleg baja eshet. :))
A keresésben meg tök bénák. Különösen Shuyu. Ott megy el a kocsi mellett, de annyi esze nincs, hogy belenézzen. :D
bori4 2021 okt. 10. - 16:04:37
(4492/4727)
Hatalmasat nevettem a 9. egyik jelenetén... lovasok üldözik Sunt, aki szintén lóháton igyekszik és egy bambusz erdőben vannak. Miután hallja a közelgő üldözőket gyorsan leugrik a nyeregből és egy FA mögé húzódik, az üldözők ellovagolnak mellette, nem látják.... Na és a ló mit csinált közben, hogy ne lássák???? :))
Aztán pár perc múlva megint lóháton továbblovagol Sun.... :)
Remélem ettől a rémes embercsempésztől hamarosan megszabadul a kis hercegnő. Tényleg olyan aranyos, sete-suta, totál naív....
Riamara 2021 okt. 08. - 16:20:02
(4491/4727)
A 8. rész minden pillanata aranyat ér, kezdve Changge és Shuyu beszélgetésétől a csapdán át, a látványos túszcserés jelenetig. És akkor még nem is szóltam arról, ahogy összeáll Hao Duval, majd megmenti a várost.
Riamara 2021 okt. 08. - 16:10:58
(4490/4727)
Leyan szimbóluma, a nyúl. Ami ugye nem csak a gyávaságot szimbolizálja, hiszen a mesékben a nyúl sokszor átejti a nálánál erősebbeket.
A nyúl motívum még sokszor előkerül a történet során, ilyen-olyan szituációban :))
Riamara 2021 okt. 08. - 16:02:12
(4489/4727)
Long Ballad 7-8
Közben Leyan is jó nagyot lépett előre a fejlődés útján. A "Kis Nyuszi" ahogy Changge gyermekkorában becézte, nem átallotta kóstolgatni Hao Dut. Pedig néhány hete még attól is frászt kapott, ha a pasi ránézett. Hiába, a szeretet hatalmas erőt ad. Márpedig ő mindenáron segíteni akar a barátnőjének.
(Amúgy nagyon kifejező a színésznő játéka, nem csak az érzelmeit, de sokszor még a gondolatait is le lehet olvasni az arcáról)
Riamara 2021 okt. 08. - 15:53:04
(4488/4727)
Long Ballad 7-8. rész
Itt már megmutatkoznak Changge erősségei. Például, hogy mennyire nem haragtartó. Shuyu rálőtt, ő ennek ellenére, kétszer is a megmentésére sietett.
Mindent, és mindenkit a helyén kezel. A nagybátyjára haragszik, mert azt hiszi megölette a szüleit, de ugyanakkor tiszteli is. Mint ahogy Du minisztert, vagy Hao Dut sem gyűlöli, holott meg akarják ölni. Hao Dut is csak azért cseszte le, mert az fontosabbnak tartotta a küldetését (vagyis az ő elfogását) mint megállítani a hazaárulást.
Ugyanakkor a kormányzó hiába a nagybátyja, azonnal szembeszállt vele, mikor megtudta, hogy áruló.
Hálás Sunnak, amiért mindig a segítségére siet, de mostanra már leesett neki, hogy a pasi az ellenség táborába tartozik. (Mondjuk később ezt az ellenség dolgot is felül fogja bírálni :D )