Téma: Kenny Lin

bori4 2021 okt. 05. - 17:31:23 Előzmény Riamara
(4467/4727)
"Szóval az az államcsíny, amit láttunk, nem csak arra szolgált, hogy megszabaduljon a testvérétől, hanem arra is, hogy elfoglalja a trónt." - visszatérve a jelenlegi sorozathoz, akkor Li Jiancheng koronaherceget tényleg az öccse Li Shimin ölte meg? Ő a nagybátyja Changgenek, de gyanítottuk, hogy esetleg az apja is.... És ahogy olvasom ő lesz itt pillanatokon belül Taizong császár.... Hmü, jó nagy kavarás van. Nem emlékszem viszont, hogy láttuk volna a koronahercreg holttestét, csak az anyja koporsójánál járt titokban Changge.... Vele akkor mi van?
bori4 2021 okt. 05. - 17:17:59 Előzmény Riamara
(4466/4727)
Ő volt a Changan hosszú napjában is az öreg császár, nem?
Majdnem minden sorozat, amit láttunk a tang idején játszódott...
Riamara 2021 okt. 05. - 15:33:49
(4465/4727)
Taizong a Tang Birodalom egyik legnagyobb, és legjelentősebb császára lett. Hozzá mérték a többi uralkodót. Uralkodása volt a Tang Dinasztia "aranykora".
Riamara 2021 okt. 05. - 15:28:56
(4464/4727)
A Wikipédia ezt írja róla:
599. január 23-án született, apja Kao Cu kínai császár volt. A hivatalos történetírás szerint apja, a Tang-dinasztia első uralkodója, még életében átadta neki a császári hatalmat, azonban vannak arra utaló jelek, hogy valójában államcsínyről volt szó, ami során megölette testvérét és lemondatta apját a trónról.
Szóval az az államcsíny, amit láttunk, nem csak arra szolgált, hogy megszabaduljon a testvérétől, hanem arra is, hogy elfoglalja a trónt.
Riamara 2021 okt. 05. - 15:25:08 Előzmény bori4
(4463/4727)
Azért nem volt érdemes mutatni őfelségét, mert néhány rész múlva már Taizong lesz a császár. A császárrá koronázásának nem kerítenek túl nagy feneket, lévén végül is itt nem róla szól a történet, hanem a fiatalokról. Így csak mellékesen derül majd ki, hogy már elfoglalta a trónt.
bori4 2021 okt. 05. - 15:17:19 Előzmény Riamara
(4462/4727)
A 4. rész fog jönni.
Ez is olyan sorozat, amiben csak beszélnek a császárról, de soha nem látjuk??? :)
Riamara 2021 okt. 05. - 15:04:51
(4461/4727)
Hol tartasz a Balladában?
Riamara 2021 okt. 04. - 13:50:42 Előzmény bori4
(4460/4727)
Az az igazság, hogy Streisand ennél a számnál (na meg több más dalnál is) olyan magasra rakta fel a lécet, hogy azt gyakorlatilag nem lehet überelni. :D
bori4 2021 okt. 04. - 10:36:53
(4459/4727)
Érdekességként - Memory
A show-biznisz az egekig repíti az ilyen tehetségeket, nem mondom hogy érdemtelenül..
De valami hiányzik nekem belülről a hangjából, főleg az alsóbb hangoknál, nagyon elszürkül. (Kb. a világhírű Dimas is számomra ha nem koloraturban van éppen, teljesen jellegtelen lesz a hangszíne...)
Ahányszor Barbara Streisandtól hallom ezt a számot, a fejem teteje bizsereg, Zhoutól nem bizsergett :)))
https://www.youtube.com/watch?v=We7_5jKJufg&list=RDC-x1l6mqTwU&index=6&ab_channel=%E6%B9%96%E5%8D%97%E5%9B%BD%E9%99%85%E9%A2%91%E9%81%93
(Kb. 40 mp-et előre kell tekerini, sok a szöveg...)
bori4 2021 okt. 04. - 10:04:25 Előzmény Riamara
(4458/4727)
Kicsit beleástam magam a karrierjébe, a kezdetekbe....
https://www.youtube.com/watch?v=C-x1l6mqTwU&ab_channel=sbrenn
Számtalan díjai közül az egyik a "Legjobb férfi énekesnő" (2017.) ... :)
Riamara 2021 okt. 03. - 18:22:14
(4457/4727)
Vagy egy másik kedvencem tőle, egy duett az Ezeréves szerelemből. Ennek az az érdekessége, hogy a Long Ballada másik főszereplőnője játszik benne.
https://www.youtube.com/watch?v=rE3724MEgtY
Riamara 2021 okt. 03. - 18:07:18
(4456/4727)
Ami az angyalhangú énekesfiút Zhou Shent illeti, ő énekelte a Song of Glory legszebb dalát is.
https://www.youtube.com/watch?v=IGR8YZZj2GU
Nagyon szeretem a dalait. Egy másik kedvencem tőle:
https://www.youtube.com/watch?v=6fKGsYMaIJs
Riamara 2021 okt. 03. - 17:00:09 Előzmény bori4
(4455/4727)
Igen, azt taglaltuk, hogy Change mamája először a másik herceg nője volt. És hogy mindig is őt szerette. És hogy kihallgatta, amikor a férje a szerelme ellen ármánykodott, ezért figyelmeztető levelet küldött neki. Ekkor robbant ki a merénylet. Ami voltaképpen egy megelőző merénylet lett, afféle önvédelem.
Azt is beszéltük, hogy anyukát biztos nem a herceg ölte meg, ahogy a lánya hitte. (Erre később ő maga is rájön majd)
A sorozat zenéje nagyon jó. Ez a dal pedig különösen szép. Minden főszereplő zenei témáját szeretem.
bori4 2021 okt. 03. - 15:20:10 Előzmény Riamara
(4454/4727)
Az még felrémlik, hogy beszéltünk a felnőtt korosztály két hercegéről... mintha itt az elején látottak nem is úgy történtek volna és a koronaherceg apa, nem is biztos, hogy apa, és a nagybácsi herceg tán sokkal több és nem ő lázadt itt fel .... ezekre emlékszem.
Ez a dal amit openingként említesz a részvégeken felcsendült, olvadozok tőle, annyira gyönyörű....
.... és ez a FIU énekel, gyönyörű szopránban :)
https://www.youtube.com/watch?v=UGCXbVHxgrc&ab_channel=YOYOROCK%E6%BB%BE%E7%9F%B3%E7%A7%BB%E5%8B%95-%E6%AD%A1%E8%BF%8E%E8%A8%82%E9%96%B1-
Riamara 2021 okt. 03. - 14:10:38 Előzmény bori4
(4453/4727)
A Sunt alakító Leo Wu pedig még nagyon fiatal. Csak most nőtt ki a kamasz szerepekből. Még ott a tojáshéj a fenekén. :D
Viszont tagadhatatlanul tehetséges. És a tehetségét azért sikerült itt is megcsillogtatnia.
Riamara 2021 okt. 03. - 14:03:40 Előzmény bori4
(4452/4727)
Leyan hercegnő karakterének nagyon jó íve van. Az ő jellemfejlődése talán a legnagyobb a történet során. (Pedig a sorozat 49 része során egy sereg szereplőt kell majd menet közben átértékelni. :D)
De mind közt a leglátványosabb, ahogy a félénk kislányból a megmérettetések hatására egy határozott, erős nő válik.
bori4 2021 okt. 03. - 13:44:30 Előzmény Riamara
(4451/4727)
El is kezdtem ismét, bár ugye első nekiugrásra azt hiszem 6 részt már láttam. Kettőt már leis pörgettem, sok mindenre emlékeztem, de sok mindenre nem természetesen. Az rögtön beugrott, hogy a férfi főszereplő nem nagyon tetszett - és ez most sem enyhült :) - de említetted, hogy majd "férfiasodik", ahogy halad a történet előre..... :) Szerencsére az afektálás sem vészes, bár az első részben a két lány beszélgetéseinél húztam a szám, hogy jaj ebben is....
Riamara 2021 okt. 02. - 21:27:11
(4450/4727)
Elkészült a Long Ballada teljes magyar felirata.
Most is csak azt tudom elmondani róla, amit az első nézés után mondtam.
Nagy kedvencem volt a sorozat. Nem is tudom, hogy láttam-e már ilyen sorozatot, ahol szinte minden karakter ennyire szeretni való volt.
Az elején még tartottam tőle, hogy a szokásos bosszúállós történetet kapjuk, így kellemesen meglepett, mennyire pozitív volt az egész kisugárzása.
Emellett persze kellőképpen izgalmas és fordulatos is volt, és a humort sem nélkülözte.
Szerettem mindig megnézni az openinget :D Nem csak a csodás zene miatt, hanem mert jól összeszedték a legemlékezetesebb jeleneteket.
Riamara 2021 szept. 29. - 18:24:22 Előzmény bori4
(4449/4727)
Én is sajnáltam, hogy már az elején belengették a főgonoszt, így nem hagytak helyet a találgatásnak. Ezért aztán a fősodor nem is lett annyira izgalmas, mint a mellékszálak. Az eunuchok mesterkedéseit, és a császár machinációit sokkal jelentősebbnek találtam. Ebben talán tényleg szerepet játszhatott az is, hogy Chang herceg jóval kevésbé tűnt veszélyesnek.
Engem Chu Chu "agyassága" egyáltalán nem zavart, de az tény, hogy An herceg játéka volt a legjobb.
bori4 2021 szept. 29. - 10:35:41
(4448/4727)
The imperial coroner végére értem.
Nem a legrosszabb emlékű sorozatok között marad nálam, de nem is full ... Volt ami tetszett benne, volt amitől kirázott a hideg, általában véve kiszámítható, amolyan langyos időtöltés lett számomra. Elég hamar rájöttem, hogy a Mester, a herceg tanítója a hunyó. Igen gyenge lett a teljesítménye a végére; még jóindulatú tanítóként, fontos hivatalnokként el tudtam fogadni, de pártütőként, hamis trónkövetelőként gyengus volt. A vége ezért nem annyira maradt izgalmas, és a becserkészési huzi-voni sem tartogatott hatalmas meglepetést - nyilvánvaló volt, hogy hercegünket az isten sem győzheti le. :)
Pici homály azért vele kapcsolatban nekem martadt, nevezetesen ő valóban a császári család sarja valamiképpen? Talán az őt megtestesítő színész játéka tetszett a legjobban, bár a végére a forgatókönyv miatt már kissé sablonos lett... A halottkém karaktere, megtestesítője is sajnos számomra borzalom volt.
Volt pár fordítási értelmetlenség is, vagy félreértés... pl. az hangzott el a végén, hogy a eunuchot kivégezték, holott azt láttuk, hogy öngyilkos lett...
Kép: világos ugye??? :) - egy gyöngyszem a fordításból