Téma: Keresés

10/10
Borbália 2021 febr. 01. - 09:29:13 10/10
(69/89)
Fantasztikus film, nem hittem, hogy mukodhet ez a kepernyoben a kepernyo technika, de teljesen filmszeru volt vegul az elmeny, es konnyu volt kovetni is a torteneseket. A legjobb benne az, hogy egeszen masfele erzeseket keltett igy ez a tortenet, mintha csak hagyomanyos filmkent lattam volna. A pillantasok, a hezitalasok, a raismeresek egeszen ujfelen valtak jelentosse, es sokkal egyenesebben es erosebben hatottak igy.
10/10
ErenTargaryen 2021 jan. 30. - 17:59:07 10/10
(68/89)
Szerintem zseniális film, többszörnézős. Láttam pár korábbi hozzászólónál, hogy nem tetszett nekik ez a webes séma, amiben a film készült, nálam viszont ez vitte benne a pálmát. Nagyon eredeti, és még jobban kihangsúlyozza, hogy az internet milyen veszélyes lehet, ha az ember naiv és nem elég elővigyázatos. Ha ez egy sima film lenne ilyen témában, elkönyvelném "erkölcstan órás filmnek", így viszont a kedvencek között a helye. Ha valaki a kommenteket bogarássza, mert nem tudja eldönteni, hogy megnézze-e, én azzt mondom, azonnal üljön le a tv elé!
9/10
PMagdi 2020 dec. 18. - 08:49:27 9/10 Előzmény green1899white
(67/89)
Köszönöm, kipróbálom! Bár ezt a filmet a tévében néztem, ott sajnos nekem nem működik.
green1899white 2020 dec. 17. - 23:17:25 Előzmény PMagdi
(66/89)
9/10
ibanezjedi 2020 dec. 11. - 09:26:23 9/10
(65/89)
Remek film, végig lekötött. Külön pacsi a koncepcióért, nekem nagyon tetszett, hogy az egész film kvázi webkamerákon keresztül van bemutatva.
9/10
szinhazimado 2020 dec. 09. - 14:57:05 9/10
(64/89)
Nekem tetszett ez a film. Érdek



es volt az alaptörténet, folyamatosan lekötötte a figyelmemet. Pörgős, árnyaltan fordulatos krimi, melynek van fő mondanivalója. Mely az, hogy a szülők komoly felelőssége az, hogy gyermekük mit tesz az interneten, és erre a szülőknek nagyon is oda kell figyelni. A film fő mondanivalója az, hogy az internet veszélyes hely lehet a gyermekekre. A szülőknek azt tanácsolnám, hogy fogozottan figyeljenek oda arra, hogy gyerkőcuk milyen mennyiségben használja az internetet és hogyan. Függőségi faktor. Amellett vagyok, hogy a szülők hívják fel a gyerekeik figyelmét az internetezés veszélyeire, megtanítja azt, hogy mit lehet és mit nem, amolyan szabályként. Ezáltal megvehetik magukat az interneten lévő bűncselekményekkel szemben.
7/10
nefefe 2020 dec. 08. - 17:28:11 7/10
(63/89)
A film kiválóan reprezentálja a gépi világot, amelyben élünk. Nekem - és gondolom a fiatal korosztályon kívül sokaknak - nem jön be ez az irogatós - kattintgatós kommunikáció, ami elég nehézkessé teszi a film nézését is. És az angolul nem értőknek a fehér alapon fehér betűs feliratok sem segítik a filmnézést. Jobb' szeretem a dialógusokon alapuló filmeket - de gondolom ezzel mindenki így van, aki nem ebbe a digitális világba született bele. A téma jó - a film lassú, de jó. A csattanó különösen. Az emberi jó és rossz tulajdonságok szépen kidomborodnak a filmben. Egyszer mindenképpen megnézhető.
vargama 2020 dec. 03. - 20:46:50
(62/89)
Izgalmas film, végig lekötött. Milyen lehetőségek nyílnak a nyomozáshoz a virtuális térben. A szülőknek, de a fiataloknak is elgondolkodtató és tanulságos a film. Van azonban a történetnek egy Achilles sarka, sőt kettő, ami kérdőjeleket vet fel. Ezért a pontszám: 7/10
4/10
Dörflinger 2020 nov. 20. - 21:28:21 4/10
(61/89)
Hát, nekem nem tetszett ez a film. Az élvezhetetlen és láthatatlan feliratozásról nem is beszélve. Néha nagyon idegesítő ez a képi megvalósítás, de az igyekezetet pontozom egy 4/10-el.
9/10
PMagdi 2020 nov. 19. - 09:43:40 9/10
(60/89)
Mindamellett, hogy a sztori és az igazi keresés érdekes volt, végig lekötött, de ahhoz, aki nem tud angolul, mivel sok volt az írott szöveg, jóval kevesebb információ jutott el. Bár segítő szándék vezethette a fordítót, hamvában holt el az igyekezete, mert az eleve jórészt fehér alapú számítógépes felületeken fehér betűkkel(!!!) volt kiírva a fordítás! Mi van??? - ezt nem látta azok közül senki, akik képernyőre vitték a filmet? Ha valakinek ötlete lenne, hogy hogy lehet ezen javítani - szívesen olvasom! (Nem a szürke sáv-fehér betűkre gondolok, hanem ennek a szövegmutatványnak a lecserélésére.)
Túl a bosszankodáson... - lám-lám... - mennyire igaz, hogy a virtuális világ bekebelez bennünket, tehát ismernünk kell! Moralizálhatunk azon, hogy ne üljünk a számítógép előtt, hogy a gyerekeinket ne engedjük annyit használni a gépeket, a játékokat... - de ma már hozzátartozik ez is az életünkhöz.
10/10
Megmondokmindent 2020 nov. 18. - 23:29:01 10/10
(59/89)
Voltam annyira lusta, hogy egy hétig vártam arra, hogy megnézzem a tv-ben.
Nem is hallottam eddig erről a filmről, vagy csak nem keltette fel a figyelmem.
Sokszor óriásit csalódtam már a tv-s előzetesekben, illetve az előzeteshez képest a filmben, de azért izgatottan vártam, hogy végre lássam.
Nem csalódtam, sőt, még jobban tetszett, mint amire számítottam.

Az első 5-10 percben borzasztóan zavart a képivilág és abban bíztam, hogy csak a bevezető lesz ilyen, aztán vagy azért, mert rájöttem, hogy végig ilyen lesz, vagy csak hozzászoktam, nagyon megtetszett. (A Modern családos megoldáson kívül még nem találkoztam ilyennel, de végig olvastam a hozzászólásokat és még fogom nézni a többi hasonlót is :) )

Tetszik az alapötlet, a kivitelezés, a megvalósítás és főleg a csavarok.

Lehet, hogy túlpontoztam, de abban a lelkivilágban, amiben megnéztem, 10/10et ért. Lehet, hogyha máskor látom, máshogy pontozok :)
Gega1 2020 nov. 18. - 23:18:28 Előzmény Antal Forgács
(58/89)
Én értem. Már első mondatában a "meg-e nézzem" elárulja, hogy milyen alacsony szellemi szinten van (messze nem "prof"), így nem csoda, hogy nem tudott mit kezdeni ezzel a filmmel.
8/10
hippieee 2020 nov. 18. - 23:08:23 8/10
(57/89)
Nagyon jó film, érdekes, újszerű látásmóddal, abszolút aktuális témával. És izgalmas is.
offtopic
fourdogs 2020 júl. 19. - 22:33:53 Előzmény Edward prof
(56/89)
Úgy látom, sikerült felbosszantanom, pedig nem szokásom.

Bevezetőül annyit, ezt a filmet NEM láttam, így sem mellé nem állok, sem szembe nem helyezkedem vele. Egyszerűen a hozzászólásokat böngésztem, hogy találjak mérvadó véleményt. A válaszom arra vonatkozott, hogy nincs értelme más témájú filmekkel összehasonlítani. Sem A remény rabjai, sem a Titokzatos folyó, sem a Forest Gump vagy a Millió dolláros bébi, Táncos a sötétben nem ez a műfaj, a Ponyvaregényről nem is beszélve.
Annak, hogy hányat nem láttam a felsoroltak közül (pl. Pókember), nincs jelentősége, nem ugyanabból a kultúrkörből származunk, nem ugyanazokat a könyveket olvassuk, nem ugyanazokat a színdarabokat nézzük, nem ugyanazokat a zenéket hallgatjuk, és ez így van jól. A filmekben is eltérő értékeket találunk, és ennek azért van jelentősége, mert az általad felsorolt (és általam is jónak vagy kiválónak tartott) filmek esetében nem az a kérdés, milyennek tartom őket, hanem az, hogy az intellektusom miféle viszonyt alakít ki vele. Értsd: nem a film vizsgázik, hanem a néző.
Ennél a filmnél az az „újítás” (filmes eszköz) – ha lehet hinni a kritikáknak -, hogy személyi informatikai eszközökön (is) folyik a cselekmény, ezt lehet elutasítani, vagy elfogadni. De lesz ennek követője minden bizonnyal, jó esetben ott, ahol a dramaturgia megkívánja vagy lehetővé teszi.
Valamikor a mozgó kamerás felvételre néztek elutasítóan, de kérdem én, vajon Van Gust megcsinálhatta volna-e az ő nagyszerű Elefántját álló kamerával, sűrű vágásokkal?
Ha már kiváló filmekkel példálózunk, ne felejtsük el Bergman, Fellini, Cassavetes, Fábry, Tarr, Kubrick, Herzog, Tarkovszkij, Klimov, Kuroszava, stb., stb. egyes műveit.
3/10
offtopic
Edward prof 2020 júl. 13. - 14:07:05 3/10 Előzmény fourdogs
(55/89)
Szóval kommersz tucatfilmek, ezt elmondhatod esetleg a Remény rabjairól, Forrest Gumpról, A pókemberről, Fantasztikus négyesről, meg ilyen baromságokról. De ezek bármelyike milliószor igényesebben lett összerakva, mint ez. És ha a felét láttad volna a felsoroltaknak, nem tettél volna ilyen idióta kijelentést sem. Ha már ilyen okos vagy, akkor mesélj, hogy mit emelnek át és honnan, mégis mit? Mert ilyen szar dumával nem lehet érvelni, tartalmatlan kijelentésekkel.
De nem értem, hogy ebben a filmben mégis mi volt olyan művészi, nem is akarom megérteni. Tényleg az volt olyan k**va nagy újítás, hogy webkamerákon keresztül, meg okostelefonok kijelzőjén láttuk a szereplőket? Ez egy amatőr film volt, de nem is ez volt vele a baj, hanem az hogy igénytelen, béna történet, érdektelen, senki szereplőkkel.
10/10
SarlayKatalin 2020 júl. 13. - 12:23:00 10/10
(54/89)
Zseniális film, fiatalok által is emészhető formában közöl fontos információkat új, digitális világunkról, és annak veszélyeiről. Iskolákban kötelező lenne vetíteni.
offtopic
fourdogs 2020 júl. 13. - 08:24:29 Előzmény Edward prof
(53/89)
Lehet, hogy ezek jobb filmek, de mégis csak kommersz tucatfilmek. Semmi közük a filmművészethez, hacsak az nem, hogy bizonyos elemeket átvesznek. Ízlésekről vitatkozni meg hiábavaló dolog, hamar úgy érzi magát az ember, mint amikor az autópályán a rossz oldalt választja.
10/10
Hekaté 2020 ápr. 29. - 07:26:53 10/10
(52/89)
Nagyon jó filmnek tartom. Ötletes, újszerű, okos.
10/10
itsbekiii 2020 ápr. 28. - 22:53:15 10/10
(51/89)
Zseniális film, kötelező megnézni!
A film közepe felé már kissé unni is kezdtem, de aztán úgy követték egymást az ötletesebbnél ötletesebb csavarok, hogy a film végéig el sem mertem nézni a képernyőről. Rengeteg krimi-thrillert láttam már, de ez egyértelműen fent van a toplistán. :)
caomilla4 2020 ápr. 19. - 22:54:02
(50/89)
Nagyon izgalmas, végig lekötött.10/10