Téma: Kim Nam-gil

ani.net54 2012 ápr. 04. - 22:07:31
(34007/65967)
Szia Pattika, haza értetek?
Remélem jó alaposan ki wellnessezted magad, és hasznos volt a fejtágítás,
feltöltekezve indulhat újra a mandula :)))
Találkoztál Siorkával?
ani.net54 2012 ápr. 04. - 22:02:10
(34006/65967)
Okvetlen:))))))
ani.net54 2012 ápr. 04. - 22:00:45
(34005/65967)
Érdekes olvasmányok...szerintem ez a nõ nem találta meg a számítását, nem is értem, hogy miért maradt kint,
ha ennyire rosszul érzi magát?
Az alkalmazkodás, más ország szokásainak az elfogadása idõnként erõfeszítéseket követel,
és hozzá állás kérdése.
Az tény, a drágaságom is mesélte, és figyelmeztettet nagy rajongásom közepette , hogy kicsit más világ Õk
és igen is vannak hü.e szokásaik, mint alább említett köpködés, böfögés, szürcsölés és a
mérhetetlen bagózás...de ezzel szemben számtalan jó és követésre méltó szokás van a mérleg
másik oldalán.
kimbin01 2012 ápr. 04. - 21:39:56
(34004/65967)
Jó éjszakát kívánok, ma elég sokat nyüzsögtem.
Min-Rin 2012 ápr. 04. - 21:32:20
(34003/65967)
Anikám, majd számolj be az érzéseidrõl, véleményedrõl, ha bevégezted!
Min-Rin 2012 ápr. 04. - 21:31:17
(34002/65967)
Az is kérdés, hogy nem azért ilyen rosszak-e a tapasztalatai, mert épp õ az, aki valami másra számított? Aki nem akar eléggé beilleszkedni, nem fogadja el az ottani szokásokat, a helyi kultúrát. Így viszont esetleg érvényesül az "amilyen az adjon isten..." szép magyar mondás? Abban nem hiszek, hogy az aki egy évet kint tölt, mást látna, mint aki hetet. Nyilván nem lehet reálisan látni a helyi viszonyokat egy 10 napos turistaút eredményeként, de egy év, már elég sok idõ.
Az alábbi linken találjátok egy olyan magyar nõ blogját, aki emlékeim szerint kb. 1 évig élt kint magyar férjével. Annak ellenére, hogy a házasság tönkrement, Mira a legnagyobb lelkesedéssel írt Koreáról és a koreaiakról!

http://mirakorea.blogspot.com/
ani.net54 2012 ápr. 04. - 21:22:35
(34001/65967)
Drága Anna, köszi a linket:)))
Vár a tali lista!!!!!
ani.net54 2012 ápr. 04. - 21:19:40 Előzmény kje
(34000/65967)
Köszönöm:))))
Pattika69 2012 ápr. 04. - 21:18:55
(33999/65967)
Szia Drága Anna!!!
Köszi!!!
Azt lehet tudni, hogy ez a válogatás kié???????????
ani.net54 2012 ápr. 04. - 21:16:05 Előzmény Min-Rin
(33998/65967)
Igazad van kedves Min-rin, már bele-bele néztem, ezeket a részeket is látni kell:))))köszi...
Maryu 2012 ápr. 04. - 21:16:03
(33997/65967)
Igen. Ahogy mondod. Én is erre gondoltam, hogy eléggé megkeseredett ez a nõ. Állítólag a férje koreai. Ha bele gondolunk, 7 évnyi házasság után az itteni férjek se nagyon szoktak virággal hazajönni. Csak ha illik (szülinap, névnap...)
kimbin01 2012 ápr. 04. - 21:15:17
(33996/65967)
Sziasztok, szép estét.Olvasom itt, a fb-om is, és remélem, hogy nem mindenki
olyan fekete, ahogy leírja.Biztosan van ott is kivétel, szeretném azt hinni.
Igaz mások a az alapok, és talán ezek a filmek meghozzák a változást.
Maryu 2012 ápr. 04. - 21:12:13 Előzmény Lili49
(33995/65967)
Lehet, hogy a bevonulás elõtti feszültségtõl vagy "átok"-tól van, de Bi Rain-nek sem sikerült valami túl jól a bevonulás elõtti sorozata. A Fugitive Plan B. Én legalábbis nem vagyok tõle elájulva. Persze Bi nagyon aranyos és sexy benne...miatta érdemes a filmet megnézni, no meg a másik két pasi miatt.
Min-Rin 2012 ápr. 04. - 21:09:39
(33994/65967)
Hát... Érdekes olvasmány! Az a szegény, aki 7 éve szenved, attól tartok 77 év múlva se fogja érteni õket! :)
A "hazudnak, mint a vízfolyás" szerintem az alapvetõ félreértést mutatja. Az ottani illemszabályok szerint nem illik a másik képébe vágni a véleményedet. Ez tehát nem hazugság, hanem udvariasság, legalábbis egyéb olvasmányaim alapján ezt gondolom. Kérdés, hogy a többi dologban mennyire hitelesek az állításai. Az viszont elég kellemetlen lehet, ha olyan helyen kell élnie valakinek, amirõl ilyen rossz a véleménye.
ani.net54 2012 ápr. 04. - 20:58:05
(33993/65967)
Sziasztok szép estét kívánok Mindenkinek!

Drága Lányok, nagyon köszönöm Nektek a segítséget, az volt az elsõ, hogy megnéztem, megy-e a
megadott linken a letöltés:)))...és megy, már töltöm, ma abba se hagyom, míg nem végzek....

Látom rengeteg mindent tettetek fel, megyek visszaolvasni, jók voltatok!!!!!
Maryu 2012 ápr. 04. - 20:49:49
(33992/65967)
A másik Fórumon hívták fel erre az oldalra a figyelmünket, de tényleg érdekes:

ROK-marine kérdése:


Mi ez a nagy erdeklodes Korea irant? Mi okbol akarnak joparan hirtelen idejonni elni?
Mostanaban ugy tunik elegge megszaporodott azoknak a szama, akik ide Koreaba szeretnenek jonni elni.
Kerdeznek itt letelepedesrol, munkarol, nyelvtanulasrol..
Egyaltalan tudjak ezek ez emberek, hogy mi varna Koreaban rajuk??
Mert en azt latom, hogy az almodozas az mukodik, de realisan is kene latni. Vannak itt jo dolgok, de ott a masik oldal is!
Ez nem Amerika, hogy csak megyek, es biztos lesz vmi munka, szallas, es meg a kajat is siman megeszem minden problema nelkul.
Kulturalis kulonbsegekrol nem is beszelve......
Szoval, mitol van ez a nagy "ide akarunk jonni elni"? KPOP?


03-16 11:48 Privát üzenet Tetszik


A válaszok
Szia

Egyetertek veled ,a legtobb valaszado anime fan ,kpop fan es tarsai... tinik.Azt hiszik hogy amit a tv-ben latnak az 100%ban ugyis van .Egyebkent miert nem rajonganak Vietamert,Kambozsaert,Thaifoldert Fulop szigetekert? mert azt se tudjak hogy eszik vagy isszak csak 2 favorite Japan es Korea..
En Azsiaban elek szoval tudom mi a kulombseg a ket kontintens kozott
Osszegezve azt mondom neked hogy majd Kinovik ,ne idegeskedj ezen :)




A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10 03-16 12:54 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?


A kérdezõ kommentje:

Akkor jol sejtettem, hogy Kpop vagy dramak lehetnek a dologban. En is Azsiaban (Koreaban) lakom, igy, igencsak van ralatasom az itteni eletre.
Nem beszélnék le senkit se az álmairol, csak arra intenem oket ,hogy realisabban egy kicsit. Szoval, en szivesen segitek mindenben,
lehet ide jonni turistaskodni, meg nyelvet tanulni, de az itt valo eletet csak az igazan elszant, turelmeseknek ajanlom.


# 2/10 03-16 13:31 Privát üzenet

Ez még mind semmi, Kérdezõ, de olyan tagok is vannak itt (elsõsorban a Politika kategóriában fordulnak elõ) akik ÉSZAK-Koreába szeretnének költözni.


A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10 03-18 08:25 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?


A kérdezõ kommentje:

Sok sikert nekik :D:D ha szeretnek ehezni, akkor irany Eszak-Korea!


# 4/10 03-18 09:38 Privát üzenet

Vágyódnak valami jobb után, lehet nem szeretik a mostani életük és álmodoznak hátha jobb lesz(nem azt mondom, hogy nincs jó életük csak valami mást akarnak mint ami mostvan, mert nyilván aki boldog életet él ott ahol van az nem vágyódna el máshova). Nyilván akit a koreai kultúra meg a sorozatok érdekelnek, azok oda akarnak menni, mert az van rájuk nagy hatással. Aki meg az amerikai cuccokért van oda, az máris utazna az államokba. Így mûködik ez :)

Amúgy véletlen nem írtok valami blogot az életetekrõl ázsiában? Én is egy álmodozó vagyok és érdekel, hogy milyen az ottani élet. Persze azért tudom, úgymond hol a helyem, reálisan látom a dolgokat és nem szállok el teljesen a földtõl :)


A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10 03-26 21:33 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?


A kérdezõ kommentje:


En, nem irok blogot. Akik itt laknak azok tudjak, hogy itt se cukorbol van minden. Akik meg a blogokat irjak, azok olyanok akik csak par honapra jonnek ide,
es mint vendeg. Mas vendegnek lenni vhol, es mas a tarsadalom tagjakent elni. Egy vendegnek mindent elneznek, szabad vagy,
viszont a masiknak mar nem, illene ugy viselkedni, mint a koreaiaknak. Az meg nem a szabadsagrol szol :(
Azt irod "Vágyódnak valami jobb után,"..ES mibol gondoljak azt, hogy Korea az jobb mint amiben most vannak? Csak azert, amit latnak a dramakban?
A csilivili bevasarlokozpontok, a hipern modern technikai cuccok, meg az osszeszabott, 10 kilo sminket viselo foszereplok alapjan?
Az ugye nem jon le a sorikbol, hogy kopnek az utcan, szemet van, a higeniarol alkotott kepuk, nem a magyarokeval egyezo (wc utan siman nem mostak kezet), eveskor szurcsognek, bofognek...az etelek 90% csipos...
este sok a reszeg az utcan, senki se nez ugy ki mint a dramakban, es nem rohangal mindenki oltonybe se, se bmw-vel, es nem a draga ettermekben, kavezokban ulnek mindennap,..
Amugy meg eleg tradicionalisak, a csalad fontosabb mindennel, amit a csalad (ceg, vagy idosebb) mond az szent, a szulok meg mintha istenek lennenek. EGy koreai SOSE mond ellent a szuleinek!
Meg az olyan se, aki egy kisse kevesbe begyepesedett.
ES ha pl a szulok nem engedik meg hogy, feher lannyal jarjon, akkor az nem is fog. Sok szulo meg mindig nem engedi ezt meg.
Persze, meg sok koreai nem is akar feherrel jarni, mindenfele mas okbol is! Szoval, a magyar lanyok ne higyjek azt ,hogy majd itt ugranak csak rajuk a pasik. Haat, lehet, hogy fognak, ha neznek ugy ki,
de lehet ,hogy azok a papak lesznek akik orosz prostinak nezik oket. :D A fiuk meg ne higyjek hogy a koreai lanyok mind kis aranyosak.
Harpiak, akik addig hisztiznek mig meg nem veszik nekik a 200E Ftos Gucci taskat. Szoval egy lanynak az se mindegy ,hogy mit veszel itt ajandekba. Rohadtul sznobok.
Egy kulfoldi sose fogja megerteni oket 100%ban...en 7 ev eltelltevel sem ertem a viselkedesuket, ami neha rohadt idegesito....mert a kulfoldit neha hulyenek nezik:S
aztan hazudnak mint a vizfolyas, itt egyenesen beszelni nem divat...es eleg lerazosak is...ha megkaptak amit akartak, szepen megszabadulnak a masiktol...
A baratsagrol alkotott fogalmuk az teljesen mas, mint egy atlag europainak. Szoval, aki annyira ide akar jonni, szamoljon azzal, hogy baratai nem nagyon lesznek, egyedul lesz!
Angolul a tobbseg nem mer megszolalni. Egy tarsasagban siman van, hogy senki se szol hozzad. De, meg olyan is van, hogy akkor se, ha tudjak is, hogy tudsz koreaiul.
Tartanak a kulfolditol, mert az mas. Itt a massag meg nem divat. Azsiaban azt valljak, hogy a "kiallo szoget be kell verni".
Mert ugye itt az egyen, individuum nem szamit, csak a tobbseg. Mindent a kozossegert a jelmondat..Ezt egy nyugati meg korlatozasnak eli meg.
Ezt se, azt se csinalhatom, ezt se azt se mondhatom stb...Szoval, nagy szaju, feminista,turelmetlen, lusta, onallosagra torekvo, megalazkodast nem türõ lanyok es fiuk jobb ha elkerulik Azsiat.
Aki tud turni, hallgatni, kemenyen dolgozni, szerenynek lenni, fuggeni, behodolni, elfogadni megkerdojelezes nelkul, es nagy turelemmel lenni azok mar jobb helyzetben vannak.
A lanyoknak meg annyit, hogy a ffiak itt azt valljak, hogy a no helye a konyhaban van! Aki karrierre vagyik, jobb ha elkeruli Koreat.


# 6/10 03-27 02:41 Privát üzenet

Érdekes, köszi hogy leírtad :)
Amúgy álmodozni nem rossz dolog szerintem, amíg az ember tudja, hogy hol a határ. Mindenki olykor elvágyódik valahova, szerintem ez nem Korea miatt van. Ha nem fedezték fel volna maguknak Koreát, akkor egy másik országba akarnának menni. De az ilyet amúgy az ember általában kinövi, mikor már álmodozni sem lesz ideje. Amúgy az tényleg érdekes, hogy miért viselnek ennyi sminket a színészek, sokszor elmosolyodom, hogy a nõnek az arca full fehér, a nyaka viszont ahhoz képest tök sötét színû már :D


A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10 03-29 02:04 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?


Az utóbbi idõben tényleg, és ahogy elõttem írták leginkább a doramák és a zene hatására. Szép csillogó világot remél mindenki, vagy azt hogy találkozik azokkal akikrõl álmodozik.
Én régebben Japánba akartam menni, mivel Koreát rosszabbnak gondoltam azért épp amit írtál. (Persze oda se a vak világba, komoly tervek voltak, és ismerõs is akadt) Sokkal többet szemetelnek, illem a másikkal szemben eléggé alacsony. Nem annyira felvilágosult talán mint Japán, habár ez szerintem folyamatosan változik.
Most én is kiszeretnék menni, mindezek ellenére és tudatában. Miért is akkor mégis? Fiatal se vagyok, hogy új életeb vágjak bele.... Életemben most egy rossz változás történt, ezért még elszántabb vagyok hogy magam mögött hagyjak mindent.
Nálam ez az ok, és nem a "csillogás". Mindenhol meg lehet élni, ha akar és küzd az ember érte.
Ha esetleg tudnál nekem tanáccsal vagy más infókkal szolgálni... írok neked privátban.


# 8/10 03-31 20:53 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?


A kérdezõ kommentje:

Talan az is vonzo Koreaban az embereknek, hogy itt meg van kultura, hagyomanyok, a csalad osszetarto.
Magyarorszagon meg mar szinte semmi hagyomany, a csaladok meg mik jobbara? Elvalt szulok es gyerekeik? stb...persze hogy, vonzo mert azt latjak a magyarok amijuk nincs.
De, ez szerintem a lo egyik oldalarol a masikra valo eses!
Nem jobb Korea Magyarorszagtol! Csak masabb. Problemak meg kulfoldon is ugyanugy lesznek. Azsiaban meg meg tobb is, a nagy kulonbsegek miatt.


# 9/10 04-01 05:23 Privát üzenet
Pattika69 2012 ápr. 04. - 20:47:34
(33991/65967)
Sziasztok, szép estét!!!
Kje ez a kép gyönyörûûûûûûûû!!!!
Imádom a tavaszt!!!!:)))))
Min-Rin 2012 ápr. 04. - 20:47:14
(33990/65967)
Te jó isten!!!!
Min-Rin 2012 ápr. 04. - 20:43:27
(33989/65967)
Köszönöm Tokki, hogy gondolsz rám! :) Micky Yoochun-nak olyan aranyos mosolya van, hogy nekem is mindig mosolyognom kell a láttán! :)))))
Milida 2012 ápr. 04. - 20:40:56
(33988/65967)
Sziasztok!

Én láttam a Love Rain eddigi részeit, most nézem a negyediket. Nem mondom, hogy életem filmje, de szerintem egyáltalán nem szörnyû. Kicsit lassan csordogálnak az események, de szerintem nagyon bájosak. Nekem semmi bajom ezzel a filmmel:)