Téma: King Kong

8/10
tombenko 2016 máj. 11. - 19:01:13 8/10
(538/558)
Nem fog menni, a legnagyobb valaha élt majomfaj is csak 2-3 méteres volt a becslések szerint, ez a gigantopithecus.
MADÁR8 2016 máj. 09. - 22:45:35 Előzmény gladiolus
(537/558)
Hát ha te találsz egy 8 méteres gorillát, és még be is tanítod, hogy mit csináljon. Aztán még igaziból is felmásszon az ESB-re, akkor hajrá.
gladiolus 2015 nov. 19. - 08:53:25
(536/558)
Én csak egy õslényes filmet szerettem volna nézni, és mivel már mindet láttam, rajzfilmet meg nem fogok nézni, ez a film volt az utolsó, ami még megmaradt. Régóta és mindig is kerültem.Nem sok kedvvel fogtam hozzá, mert bár gyerekkorom óta láttam King Kongot egy felhõkarcoló tetején egy nõvel a kezében, de ez annyira taszítóan giccses és értelmetlen volt számomra, hogy mellõztem a nézését. Tegnap este az õslények miatt nekiveselkedtem, és megtettem, túl vagyok rajta, megvolt ez is.
Sajnos az is mindig nyomasztó, hogy gorillás filmet sosem képesek igazi gorillával megcsinálni, mindig mûgorillák vannak, némelyik iszonyúan szerencsétlen, habár ez egy kicsit azért jobban sikerült.
Kivétel a Gorillák a ködben, ami egy remek film, igazi, gyönyörû állatokkal a valóság talajára építve, ahogy az igazán helyénvaló és hiteles, csak hát az egy nehéz lélegzetvételû film,legalábbis nekem, mert érzékenyen érint, ezért aztán nem is nézendõ túl gyakran.Ugyanis dühítõ az ember tehetetlensége az alázat nélküli orv vadászokat megbízó, gorilla mancsba hamuzó, az emberiség legalját képezõ mocskok ellen.

Tériszonyosoknak nem kellemes nézni az Empire tetején készült jeleneteket, na attól lehet frászt kapni.Ez a nõ ennyi rázkódástól, dobálástól és egyébtõl a valóságban már kimúlt volna.
Összegészében a látvány miatt volt értelme elkészíteni a filmet, mert az színvonalasra sikeredett, mert persze ez is volt a cél, a szigeten az õslényes jelenetek magával ragadóak, tehát amit akartam, azt megkaptam. Persze a világ legnagyobb hülyesége, hogy egy majom kiakasztja egy Tirex állkapcsát, de látványnak elmegy.
Maga a sztori egy értelmetlen, nagyon buta történet.Ez van. Így gondolom.
Az ember éljen az emberrel, a gorilla a gorillával, és abban a dimenzióban, ahová teremtetett, mert a fajok és dimenziók kombinálása sajnos semmi egészséges dolgot nem tartogat.Egy ekkora majmot nem lehet hazavinni kis háziállatnak, akkor meg hagyjuk békén ott ahol van.

A gorilla akkor aranyos és szép, fõként egy ezüsthátú, ha távolról szemléljük, vagy ha mondjuk van legalább egy rács, amin keresztül becsusszanthatjuk neki a kis banánját, és nézegethetjük, ahogy aranyosan elmajszolja. Jobban belemenni a gorillával való haverkodásba marhaság, mondjuk gyönyörû állat, de az ember inkább vigyen haza egy cicát.

Jaj, találtam egy mulatságos cikket, mert érdekelt, miért döngeti a mellét a gorilla.

"A kislány nem akart rosszat, õ csak megdöngette a mellkasát az ezüsthátú gorillának, ahogy azt az állatoktól látta – csak azt nem tudta, hogy ez a hatalom és az agresszió kifejezése a hím gorilláknál. A bezárt, és egyébként is ideges állat azt látta, hogy egy kicsi, vézna, sárga hajú csupasz majom akar dominálni az õ területén, nekifutásból nekiugrott hát az õket elválasztó védõfalnak. A védõüveg ugyan három rétegéig betört, de így is kitartott, és a kislánynak az ijedtségen túl nem esett semmi baja."
olahmiki1959 2015 febr. 13. - 06:04:09
(535/558)
A hülye TV2 miért nem tudja egyszer már szélesvásznú változatban is leadni ezt a filmet, ami elsõsorban mégiscsak a szuper látványosságról szól?...:)
goteki 2014 dec. 30. - 13:07:21
(534/558)
Jobb lett, mint vártam, de azért messze van a 10 csillagtól. A látványvilág nagyon ütõs, de néha illúziórombolóan "elfelejt" korabeli lenni. A sztoriban is lett volna még csiszolni való, viszont a színészek végig nagyon jól alakítanak (pedig Watts-tól nem vártam sokat) - az egyetlen kivétel Jack Black, akinek kevés arca van, de az is mind hiteltelen és túljátszott. ZS-komédiákban, altesti poénokat durrogtató vígjátékokban elmegy, de ezeknél egy hajszálnyival is komolyabb filmekhez tökéletesen alkalmatlan.
10/10
offtopic
Suziy 2014 jún. 08. - 14:59:07 10/10 Előzmény olahmiki1959
(533/558)
és............?
offtopic
Piklifa 2014 jún. 08. - 13:45:26 Előzmény olahmiki1959
(532/558)
Nos, ezt meg tudom érteni.... :)
offtopic
olahmiki1959 2014 jún. 08. - 07:30:54 Előzmény Suziy
(531/558)
Az egész netes ittlétem óta elõször, ennél a hsz.-nál éreztem úgy, hogy az agyam ledobta az ékszíjat...:)))
10/10
offtopic
Suziy 2014 máj. 05. - 11:56:52 10/10
(530/558)
A magas interdimenzionális képességgel rendelkezõk magukat a térben/ûrben áramolva fogják érezni miközben magasabb nézõpontjukból és/vagy kiterjedt létállapotukból küldik szeretetüket és hálájukat a Földnek.

Ez a szakasz az emberiség közös gondolatformáinak energetikai átalakítása is. Ez a gondolatforma az a hiedelem, hogy az emberiség saját céljaira használhatja, sõt kihasználhatja a Földet, tekintet nélkül arra, hogy miként befolyásolja ez a többi létezõt.

Ezt a gondolatformát el kell távolítani és át kell alakítani, ha, mint emberiség, túl akarjátok élni a rátok váró átjárókat. Amikor pedig a Föld felé érzett hála és megbecsülés érzését külditek ki, ezzel egy idõben hozzákapcsoljátok magatokat a Föld felemelkedéséhez, valamint hozzájárultok a „mi vagyunk a Föld urai és irányítói ” rendkívül pusztító gondolatforma átalakításához.

Az Új Földön a kulcs a gondoskodás, minden létforma összekapcsoltságának megértése, az Élõvilág egysége valamint a Földnek és magának a tisztelete lesz.
7/10
caomilla 2014 máj. 04. - 16:25:27 7/10
(529/558)
Vontatott fõleg az eleje, megdöbbentõ, de megható is egyben.
10/10
Semprini 2014 máj. 04. - 16:00:00 10/10
(528/558)
"Mit akartál ezzel? Ha már megtiszteltél a reagálással"
Megtisztelni azt végképp nem. Viszont magyarázkodni sem akarok, lévén pont az ellenkezõ hatást értem el mint amiért írtam a hozzászólást. (Szerintem a Kong Kong a csont nélkül 10 pontos film kategória felsõ harmadában foglal helyet, semmiféle "kirívó hibát" nem fedeztem fel benne.)
10/10
Semprini 2014 máj. 04. - 13:27:53 10/10
(527/558)
Õrület micsoda trehány banda! Itt lenne az ideje, hogy valaki végre elbeszélgessen ezzel a félamatõr Peter Jacksonnal és az ilyen öszegányolt fércmunkák után, mint a King Kong vagy a Gyûrûk ura-trilógia, valaki tényleg elmagyarázza neki, hogy is kéne igazából filmet csinálni. Biztos egy életre hálás lenne érte!... (irónia)
Ktesibios 2014 máj. 03. - 23:02:34
(526/558)
Jackson kiváló rendezõ, mindent tud a látványról, hangulatteremtésrõl stb. Emiatt ezt a filmet is meg lehet nézni, de ez semmit sem változtat azon a tényen, hogy, fûzõdjék bármilyen legenda is a történethez, az akkor is egy emberi ésszel fel nem fogható, ritka kapitális nagy baromság.
10/10
Rent25 2014 febr. 16. - 20:34:05 10/10
(525/558)
Bár félve indultam ennek a filmnek, mert egy monumentális filmlegenda, mégis csak egy filmlegenda.
Sokszor lehetetlen überelni. Bár nem is arról van szó, de a nagy elõd szintjét hozni is sok esetben nehéz.
Nos, igencsak kellemeset csalódtam a filmben, sõt mondhatni igen csak elégedett voltam a végén.
Sikerült feltámasztani, vagy új életet lehelni egy filmlegendába. Hosszú idõ után ismét beleélhettem magam a szereplõk bõrébe, végigizgultam a sorsukat. Velük együtt jajgattam, sóhajtottam nagyokat, vagy éppen húztam a számat mikor zuhantak szegények. Igen, ez nagy szó! A mostani filmeknél nagyon ritka az ilyen. Le a kalappal a látvány elõtt, a kort hûen vissza tudták adni a jelmezekkel, díszletekkel. Abszolút semmi probléma nem volt vele. A végén még el is érzékenyül a nézõ!
Na, egy jó film. Megérdemlik a maximális pontszámot, mert irtózatosan sok munka lehetett benne.

Értékelésem: 10/10
offtopic
csonakos 2013 dec. 30. - 17:37:57
(524/558)
Le a kalappal! Mindig megnézem amikor leadják.
csonakos 2013 dec. 30. - 17:37:12
(523/558)
Le a kalappal! Mindig megnézem amikor leadják.
wrossi 2013 dec. 29. - 20:07:44
(522/558)
A lány tudta,hogy bár akaratán kívül,de õ okozza Kong vesztét.Úgy érezte tartozik neki annyival,hogy vele marad az utolsó pillanatig.Így Kong is boldogan halt meg,ha egyáltalán létezik ilyen fogalom.
9/10
gimbiikeeh 2013 szept. 21. - 11:10:48 9/10
(521/558)
Ideje volt már megnéznem. Nem csalódtam, nagyon jó film. Végig izgalmas. A befejezés nagyon megható, már a könnyeimmel küszködtem. Többször nézhetõ.

9/10
Sadenal 2013 júl. 16. - 00:57:45
(520/558)
Számomra nagy negatívum volt, hogy ennyire lehúzták a filmet és hogy kicsit mûnek hatott, de egyszer túl lehet élni. Nem lesz filmmûvészeti csoda, de egynek elment. A dinós rohanós tömegkarambol jól nézett ki, de ez a feszült snitt feszült snitt hátán nem volt túl elõnyös.


6/10
6/10
nikato 2013 máj. 26. - 17:11:04 6/10
(519/558)
*Fay Wray