7/10
Gaddemon 2022 febr. 01. - 00:41:01 7/10
(19/19)
Meglepett, hogy igaz történeten alapul, nem hittem, hogy még ma is sok államban vannak ilyen "átnevelő táborok". Mindenki jól játszott, és a család mindhárom tagjával tudtam azonosulni, mindannyiuk érzései és álláspontja érthető és átérezhető volt.
7/10
ludmilla 2021 szept. 24. - 11:23:21 7/10
(18/19)
Elment egynek, de az Imák Bobbyért szerintem sokkal jobb ebben a témában. Azért Flea az RHCP-ből vicces volt ilyen szerepben.
10/10
parduc100 2021 júl. 24. - 09:34:22 10/10
(17/19)
Lehet, hogy #spoiler bár magát a történetet nem írom le...
"A bentlakásos iskolát 1971-ben alapította Gordon Blossom, aki saját állítása szerint a fiatalkori bűnözés világából tért meg, és lett isteni sugallatra lelkipásztor. " (https://hvg.hu/.../20141003_Atneveles_fuggoseg_taborok...)
"szerte a világon napjainkra már közel 200 átnevelőtábort létesítettek a renitens gyerekek számára."
(https://www.life.hu/.../20130121-atnevelotabor-problemas...)
Nicole Kidman és Russel Crowe és Lucas Hedgesfőszereplésével készült Eltörölt fiú egy ilyen átnevelő táborba enged bepillantást. Nem könnyű film, egy kicsit Abigél, egy kicsit The Miseducation of Cameron Post.
A keresztény sápadtarcú férfiak világában a nők csendben maradnak, aki pedig nem fér bele ebbe a világba: színlel.
Nagyon érdekes a színlelés témaköre: egyszerre "átnevelő" egyszerre "túlélő" stratégia. Képesek vagyunk-e megtagadni önmagunk a túlélés érdekében?
Számomra a legizgalmasabb az apa őrlődő figurája, aki ennek a közösségnek a vezetője. Képes-e változtatni mindazon tanításokon amit eddig képviselt? Képes-e megújulni? Képes-e meglátni, hogy mi folyik a zárt ajtók mögött? Képes lesz-e kezébe fogni a fia könyvét? Képes lesz-e belátni, ha hibázott?
" történet nem pusztán fikció, Garrard Conley a saját élettörténetét írta meg a 2016-ban megjelent Boy Erased: A Memoir of Identity, Faith and Family című kötetben, amiben bemutatta, mit élt át, amikor a baptista apja beíratta egy átnevelő iskolába, hogy ott majd „kigyógyítják a homoszexualitásból”. 77 000 embert napjainkban is ilyen reparatív terápiára küldenek a családtagjaik Amerikában. " (https://port.hu/.../tabutemat-feszeget.../article-55890)
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=-B71eyB_Onw
8/10
Antal Kellner 2021 máj. 09. - 16:26:57 8/10
(16/19)
Szerintem jó film, remek színészekkel.
Egy picit lassú néha,és többet ki lehetett volna hozni belőle, de így is jó.
Azoknak ajánlanám főleg, akiknek tabu téma a homoszexualitás, érdemes elgondolkozni az egészen. Vannak dolgok,amin nem lehet (vagy nem is kell változtatni) inkább elfogadni. Főleg mert ez nem bűn!
8/10
Nótárius 2020 máj. 12. - 12:57:40 8/10
(15/19)
A film kétségtelenül jó, de hogy miért aktuálisan fontos is, az számomra csak a legvégén, a záró feliratozása alapján lett teljesen nyilvánvaló (2018-ban még az Egyesült Államok 36 tagállamában volt legális a filmben megjelenített áttérítési "terápia" !?!). Ugyanis előzetes tájékozódásom híján, a filmet nézve, sokáig úgy véltem, hogy ez a manipulációs lelki terroron alapuló, embertelen átnevelősdi: csak valami, régmúlt valóságból "mára" vetített, durva filmes fikció. 
Mondjuk az mindenképpen, több szempontból is kontraproduktívnak és ekként értelmetlennek látszott számomra, hogy a gyermekeik személyiségét is romboló, önfeladón hazugságokra kényszerítő "átnevelő program" a finanszírozó szülők gyűlöletére és személyiségi jogaiknak semmibevételére (is!) épült.

Nicole Kidman amellett, hogy e filmben vallásos családanyaként remekelt, 50 év felettiként is vonzóan szemrevaló; de a megereszkedett Russel Crow, nyilván a korábbi szerep-rögzültségei tükrében, számomra is karakter-idegennek tűnt.
Rotovics Kázmér 2019 dec. 07. - 16:23:44 Előzmény pihes
(14/19)
@Adminok: Ezt a félidióta trollt, aki minden posztba beböfög valami fikahegyet mikor tiltjátok már ki? Nem ütközik ez valami moderálási alapelvbe?
izabo69 2019 szept. 05. - 09:11:16
(13/19)
El kell,hogy szomorítsalak titeket,de Magyarorszàgon is lètezik ez a dolog,de ùgy làtszik nagy titokban,mert sokan nem tudnak ròla.Ilyenkor szègyellem,hogy ezek sz àtnevelők is az ember szòt hasznàljàk magukra,ès a vallàson keresztül ezt meg merik tenni.Ès ezt egx anya hagyja.
7/10
weckerboy 2019 jún. 20. - 14:51:07 7/10
(12/19)
Ezzel analóg és jobban sikerült film a Cameron Post rossz nevelése. Ez kicsit "amcsibb" lett.
Zahire 2019 máj. 18. - 09:57:01
(11/19)
Nekem hiányérzetem van a filmet megnézvén.Jók a szereplők / nekem különösen Kidman tetszett /de az átnevelő "tábor" ábrázolása és így a film lényegi része számomra elég felszínes.Egy ilyen intézmény sokkal durvább és ridegebb lehet, mint az itt ábrázolt. Nem véletlenül lesz az egyik fiú öngyilkos, bár ennek az oka számomra ez nem jön át, mivel titok marad , hogy az átnevelő házban mik is történnek, talán agymosás ? Az pedig elég fura indok, amikor elviszik a szülei az egyik kissrácot, hogy fejbenyomta a baseball labda. De legfőképp dramaturgiailag nem erősen kidolgozott a főhős katarzis felé haladása, vívódása az intézmény berkein belül , kiborulása, lázadása.
offtopic
Edmond Dantes 2019 máj. 13. - 10:14:13 Előzmény Pitypang77
(10/19)
"Na, ezért is mit fogok kapni... ": tőlem pl. köszönetet. Legalább már tudom ugyanis, hogy ha a nevezett úrral vagy netán valamely munkájával összefutnék valamikor, valahol, akkor a lehető leggyorsabban eltűzzek az ellenkező irányba.
10/10
MaZsola_Megmondja 2019 máj. 12. - 21:07:35 10/10
(9/19)
Nehéz téma, főleg a vallási vonatkozásai. Nagyszerű, hogy két elismert színész játsza az egymástól elhidegülő szülői párt. Melegnek lenne szívás, mint minden olyasmi, amin nem tudunk változtatni, de a dolog által egy kisebbségi szerepbe szorulunk. Mindenkinek, saját magának kell megtalálnia az önnön boldogulását, feltárva az élete értékeit.
9/10
Pitypang77 2019 máj. 08. - 17:48:58 9/10 Előzmény tortura
(8/19)
Igen, igazad van, nem kell az amerikai szó a véleményembe, és akkor jobban stimmel.
Egyébként gondolatébresztőnek megjegyzem, hogy Daubner Béla szerint a "másság" a személyiség elakadása (erről van egy hosszabb okfejtés a youtube-on, akit érdekel), ami terápiával tényleg javítható csak nem ilyennel, ami a filmben van, természetesen. Na, ezért is mit fogok kapni... :) Nem baj, elfér minden rajtam. :)
tortura 2019 máj. 08. - 17:35:43 Előzmény Pitypang77
(7/19)
Mondanám, hogy egyetértek, de nem. Pedig majdnem. Egyetlen szó, amivel nem értek egyet: amerikaiak. Ez nem nemzet kérdése, hanem korlátoltság, vallásosság, intelligencia, elfogadási képesség, stb. kérdése.
Szerinted Magyarországon jobb a helyzet? Annyival talán, hogy itt nincsenek átnevelő táborok. Az eredményét láthattuk a filmen:
SPOILER!
Fiatal emberek, gyerekek tönkretétele, öngyilkosságba hajszolása, képmutatóvá nevelése, másokat ok nélkül hibáztatni, stb. Hát csodás.
Nagyon nagy kitartás kell végignézni ezt a filmet, mert nagyon kemény, időnként gyötrelmes. De lehet róla gondolkodni, vitatkozni és ez jó. Ami nekem nem tetszett, hogy Russel Crowet ilyen inadekvát szerepben még sosem láttam. Annyira nem állt jól neki ez a konzervatív, lelkészi szerep. Kb. mint tehénen a gatya. De ez legyen a legkevesebb.
Egyszer mindenképp érdemes megnézni, másodszor az ember már semmiképp sem szeretné. Ahhoz túlságosan nehéz darab.
tortura 2019 máj. 08. - 17:30:30 Előzmény pihes
(6/19)
A filmben melyik rész volt az, ahol feltűnősködtek? Kérlek segíts. Tegnap láttam, de egyetlen ilyen momentumra sem emlékszem. Inkább arra, hogy próbálták elfojtani a lehetetlent.
3/10
pihes 2019 máj. 07. - 15:06:50 3/10
(5/19)
Mindvégig ébren aludtam. Nem érdekelt, inkább feltűnősködés nélkül élnének ezek, akkor mást se érdekelne annyira!

3/10
Törött Felhasználó 2019 máj. 06. - 20:59:03 Előzmény kinguci18k
(4/19)
Belőled kell sok!
Edmond Dantes 2019 márc. 25. - 14:30:39
(3/19)
Ajánlom ezt az alkotást a fórum és a fórumon kívüli világ homofóbjainak, továbbá azoknak, akik elutasítják a másságot, akik nem képesek elfogadni saját gyermekük másságát, akik meggondolatlanul, -pláne ha meggondoltan- alávetik és kiteszik gyermeküket vallásos köntösbe bújtatott vagy bármilyen tudománytalan "átnevelő", "gyógyító" terápiáknak (angolul: conversion therapy), hamis próféták hazug és pusztán haszonleső vállalkozásainak. A film elkészültekor (2018) az USA 36 államában legális a kiskorúaknak szánt "áttérítési terápia" és legalább 700.000 amerikait érintett. A film valós történéseken, Garrard Conley new yorki ügyvéd-aktivista önéletrajzi regényén alapul.
A több filmből már ismert Lucas Hedges mellett két világsztár, Nicole Kidman és Russell Crowe úgyszólván figyelemfelhívó küldetést vállalva adhatta nevét az "átnevelő terápiára" szánt Jared szüleinek szerepében: elismerés nekik!
10/10
Máté2000 2019 márc. 22. - 00:58:47 10/10
(2/19)
Ez egy nagyon jó film. Elég jól bemutatta milyen az amikor a szüleid nem tudjak vagy nagyon nehezen fogadjak el a másságodat én még mindig a hatása alatt vagyok 3 nap után is. Nekem 10/10
9/10
Pitypang77 2019 márc. 05. - 16:17:50 9/10
(1/19)
Spoiler!
Még mindig a hatása alatt vagyok az amerikai vallásos áhítatba bújtatott korlátoltságnak és ostobaságnak, bántalmazásnak és rosszindulatnak...megérettek a kipusztulásra, mert semmit sem tanultak - akármennyi idő állt a rendelkezésükre.
Spoiler vége.