Téma: Labdarúgás

Meklód fia 2013 ápr. 03. - 18:05:51
(3103/4643)
a bayern már elõdöntõs. mondjuk könnyû úgy hogy a meccs elején inzultálják a játékvezetõt, nehogy kiállítsa már Riberyt. A madridot kell elkerülniük és akkor megint döntõt játszhatnak.
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 03. - 16:44:30
(3102/4643)
Bayern elverte a Juvét? Nagyon bomba formában vannak! ha ez kitart: megnyerik a BL-t is !
adamnagysweetmovie 2013 márc. 28. - 18:35:02
(3101/4643)
Nézitek Húsvét Hétfõn a Puskás Futballakadémia utánpótlástornájának élõ közvetítéseit a királyi adón?
offtopic
adamnagysweetmovie 2013 márc. 27. - 19:51:17
(3100/4643)
Ez a biznisz sztem nagyon nem labdarúgásról szól...
Mégha profitál is valamennyit belõle, ahogy egy étterem vagy egy kupi is a hasonló játszmákból...
grace08 2013 márc. 27. - 18:05:59
(3099/4643)
Bár laikus vagyok, szeretem a focit. De az, amikor meglátom ezeket a nagyképû, zselézett hajú hülye gyerekeket, akiknek nagy része sem tehetséggel, sem alázattal nem rendelkezik a sport iránt, mindig felbõszít. Itt valami olyan gyökeres, mély szemléletváltásra lenne szükség, amire - elnézve a jelenlegi állapotokat, vezetõ pozícióban levõ személyek mentalitását- mostanában nem fog sajnos sor kerülni. Elképesztõ, hogy milyen összegeket tömnek az eredmény nélküli fociba, miközben - konkrétan olvastam ilyet- tehetséges, eredményes, korosztályos országos csúcsokat döntögetõ fiatal úszóknak a következõ olimpiára készülve választani kell a fûtés és az élelem között , így 10 C-os lakásban viszi be a napi edzéshez szükséges kalóriát, valamint egy 19 m hosszú medencében edz, tehát sosem tud célba csapni. A kormány nem minõsítette kiemelt sportágnak az úszást, ezért a támogatók nem élhetnek az adójóváírás lehetõségével, magyarán nincs szponzor.

Nem akarok vitatkozni, és már ez egyfajta közhellyé vált, hogy meg kell vonni, vagy le kell csökkenteni a támogatást, de mivel a ráfordított hatalmas összegeknek semmi eredménye, így a lépés meggondolandó. Amúgy én támogatnám, ha látható lenne valamiféle fejlõdés.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 27. - 17:43:36
(3098/4643)
Ki lehet törölni a hsz-eket meg lehet szabadon szaladgálni hagyni ide nem illõ embereket - csak a normálisabb, mérsékeltebb, árnyaltabb hozzászólók annyival ritkábban fognak ide írni és aki meg súlyosabb fejû, az marad.

De ha megéri, és ez is elég, akkor hajrá...
7/10
NADALFAN 2013 márc. 27. - 17:27:36 7/10
(3097/4643)
te lehet hogy nem értesz velem egyet de az utolsó hsz.-ed minden szavával egyetértek.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 27. - 10:50:11
(3096/4643)
Egyértelmû, hogy sokkal komolyabb minõségbiztosítás kéne idehaza, mind a hagyományos utánpótlásképzés, mind a profi futballakadémiák, mind a felnõtt bajnokságok szintjén.
Közpénzt csak így lenne szabad belerakni a rendszerbe, fõleg a profi(t) (hivatásos) részébe, anélkül csak minimális lesz a fejlõdés...
Ehhez azonban nem bólogatójánosok, meg közpénzkijáró-emberek kellenek, hanem szakemberek mind a futball, mind a klubmenedzsment, mind a játékosmenedzsment területén.
Alapfizut mindenkinek kell adni, nem sportkocsis gázsit, hanem mint mondjuk egy pedagógus:) A többi legyen eredményfüggõ. (A politikusoknál is hasonló kéne, õk is állami alkalmazottak, csak maguknak osztják a pénzt... Akkor kapjon Mr. Gyík magasabb tiszteletdíjat, ha az ország állapota olyan lesz - ez a teljesítménymutató.)
És külföldi focistát/edzõt is csak akkor hoznék be, ha annak van értelme, koncepciója (amúgy a nyitás sztem jó dolog, de nyakló nélkül egy káosz az egész.) Mondjuk tehetséges fiatalok, vagy hiányposztra rutinosabbak behozásának van értelme, vagy a hazai felhozatalnál számottevõen olcsóbb/jobb játékosok beszerzésének - de nem engedném meg, hogy egy külföldi edzõ 20 ismeretlen játékost hozzon magával, mindenféle szisztéma nélkül.

Végül a közeg - ez ellen normális harcot kéne hirdetni. Mert az emberek szívesebben kijárnának jóidõben meccsre, ha látják, hogy a színvonal egy keveset emelkedik és ha nem verik szét a parkoló kocsiját, nem kell buzizást-cigányozást hallgatnia és a végén nem kell fél órát még a lelátón töltenie, amíg az ellenfél szektorai kiürülnek. Na ebben a kérdésben pl. a homokba dugja a fejét az MLSZ, rászolgált a nómenklatúra arra a zártkapus meccsre...

Na részemrõl ennyi, örültem.
-csengõzoli-- 2013 márc. 27. - 09:41:35
(3095/4643)
Szerintem az utóbbi években tapasztalható némi fejlõdés.
Elõtte Erwin Koeman idejében pl egy nagyon buta, védekezõ taktikát alkalmaztunk.
Mattheus idejét próbálom elfelejteni, az csak a pénzmosásról, csalásról szólt állami szinten.
Egerváriék egész jó csapatot raktak össze, szerintem kb. ennyit tudunk.
Ha Szalai formában van, Dzsudzsákkal és az egészséges Gerával kiegészülve még bravúrokra is képesek lehetünk.
Észrevehetõ változás addig nem lesz,míg a bajnokságunk fel nem fejlõdik, vagy míg nem lesz sokkal több játékosunk külföldön.
Persze hogy nem bírják az iramot, a Paks-Zalaegerszeg bajnoki tempóhoz szokott játékosok.
A közpénz elbas zás nagyon hangzatos szlogen,de a foci ilyen, pénztemetõ.
A stadionok, az utánpótlás nevelés óriási összegeket visz el mindenhol.
Márpedig mindkettõ kell, muszáj.
Jobb helyeken persze megtérül a befektetés,mert egy-egy játékos mezébõl, a hozzá kapcsolódó relikviákból, stadion belépõkbõl, jegyeladásokból, gigantikus pénzeket zsebelnek be.
Azzal mondjuk egyet tudok érteni,hogy a faláb liga focistáinak nem kéne havi milliókat keresni.
Én úgy adnám a pénzt,hogy ha teljesít,akkor nagy lóvét kap,ha nem,akkor semmit.
Persze nyilván ez nem megoldható.
makailaci25 2013 márc. 27. - 08:53:56
(3094/4643)
Jó lenne elõbb technikailag fejlõdni.A 30-40 m-es labdákat képtelenek lekezelni.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 27. - 08:36:09
(3093/4643)
Megbecsülés: pont arról írtam, mekkora faszság azt mondogatni, hogy itt folyamatos volt a leépülés a mai csapat elõtt, és hogy a mostani is csak egy épp aktuális erõlködés... Szerintem csigalassúságú fejlõdés azért van, úgy a 90s közepe óta.
De azt, hogy erre a produktumra, erre a brutális szurkolói közegre, erre a menedzsmentre ennyi közpénzt basszunk el, azt valóban nem becsülõm. Sõt, erkölcsi bûnnek érzem, ami (paradox módon) a foci megújulása ellen hat, és ezt a közeget konzerválja, normális koncepció nélkül.
Ennyiben tökéletesen igazad van.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 27. - 08:25:16
(3092/4643)
nem a büszkeségrõl, hanem a múltban ragadásról beszéltem...
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 23:55:23
(3091/4643)
Te se becsülöd meg az apró eredményeket.
Puskásék korszaka meg nem is volt oly rég, persze,hogy büszkék vagyunk rá.
A bírókra meg a haverod szokott ujjal mutogatni...
adamnagysweetmovie 2013 márc. 26. - 23:54:09
(3090/4643)
Persze, hogy probléma, ha ez a szlalom egy normális csapatjátékkal párosult volna, a törökök kb. 22-3-ra nyertek volna.
Meg az is, hogy ez a technikai különbség, a játék képe ilyenkor iszonyú megalázó....
Ilyenkor tényleg meg kell szervezni a védekezést, szûkíteni a területet, mert 1-1 ellenére is leégett az arcom...
adamnagysweetmovie 2013 márc. 26. - 23:45:49
(3089/4643)
Meg az, hogy átbasszák az embereket a kierõszakolt 1-0-okkal, 1-1-ekkel, nomeg a magyarvakítással, hogy Vatikántól lefele mindenkit 6-nyuszira pofozunk.
Ezzel rendesen elmegyünk a selejtezõk tavaszáig, életben tartjuk a reményt, ami egyre inkább matematikai eséllyé válik. Ez most kivétel, mert most õszre is maradt normális esély (persze ennek a csapatnak a második hely sem hiszem, h. továbbjutást ér, de azért szép lenne... meghát sose lehet tudni, ha Szlovénia többször is igen, mi miért ne?)
Aztán az erõsebb csapatok ellen, az utolsó fordulókban, a ki-kimeccseken már a bekkelés mindig összeomlik, és ha csak 1-0-ra kapunk ki a hajrában, akkor lehet átkozni bármit a sorstól a magyar karakteren át a bíróig. Csak arról nem beszélünk, hogy gyáván és csúnyán játszottunk, rászolgáltunk a vereségre...
Sokszor a (mindenkori magyar) kapitány is védi ezzel a seggét...

Szerintem is a mentalitásban kéne változni és nem kéne egy országnak Puskás Öcsiék eredményein leragadni, hanem a tisztességes játékot számon kérni és az apróbb eredményeket is megbecsülni....
stanmore 2013 márc. 26. - 23:27:16
(3088/4643)
nem is emlékszem, hogy mikor volt ilyen szétesõ és minõsíthetetelen játékot produkáló csapatunk.Megint óriási mázlival lett döntetlen mintahogy az itteni meccs is a Fortuna kegyeibõl lett megnyerve.4-5 játékost el lehet felejteni,nem véletelen hogy Qman eltekintett az ilyen Dzsudzsák féle játékosoktól.Az a csapat legalább össze volt rakva ,és a fikázott Torghelle szépen termelte agólokat ,mert volt stílus és szerkezet.Ennyire szarul soha nem játszott mint ma Szalai pl.Azt vetették szemére Qmannak ,hogy nem játszik csatárjátékot acsapat.Kivel játszott volna ? Ilyen Szalaival és dzsudzsival?nevetséges.Majd ha a nyalizó Egervári egszer is megver egy dán válogatottat vagy hasonló erejût akár baraátságos meccsen is,akkor lesz pariban,addig meg semmi fejlõdés nincs láthatólag inkább visszafejlõdés.sikerpropaganda van bedobva alaptalanul ,miközben lukat beszélnek a nhasunkba .Szembe kéne nézni a témnyekkel hogy ez a cspat nem "szerethetõ" hanem fos.
7/10
NADALFAN 2013 márc. 26. - 23:23:48 7/10
(3087/4643)
a ha az tényleg nem játszik-:)
örüljünk hogy van még esélyünk, és szerintem meglesz a 2. hely mert Romániában nyerünk.
további jó szurkolást-:)
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 23:12:11
(3086/4643)
Mindig ezek a "ha" szövegeid.
Ilyen nincs,hogy ha...
Minden mérkõzésen vagy vagy 10 olyan helyzet,ami teljesen más eredményt hozna ha nem úgy alakul ahogy...
7/10
NADALFAN 2013 márc. 26. - 23:08:32 7/10
(3085/4643)
ezt a mai fost dicsõíted ahol jó ha 10 perc normális játék volt?
Egervári beszari taktikája ma nem ült ,ez a török csapat verhetõ lett volna bátor játékkal.
a románok ellen ha értesz valamicskét a focihoz láthattad mi a játék lényege. felépített akciók , támadás befejezésekkel.
na ez ma nem volt , szemben péntekkel ahol Szalai mester hármast rúg ha nincs ilyen szar formában!
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 23:04:04
(3084/4643)
Ezzel egyet tudok érteni,mármint,hogy fölösleges bekkelni.
Egyrészt gyenge a védelmünk, akkor is átjátszák,ha 10en védekezünk, másrészt tökmindegy,hogy 1-2 vagy 8 góllal kapunk ki, egyik sem jár ponttal.
Sokkal offenzívebben kéne játszanunk.