Téma: Labdarúgás

adamnagysweetmovie 2013 márc. 26. - 14:44:31
(3043/4643)
Sztem ha egy riporter úgy kezdi, hogy beüvölt a pályára, ott kurva nehéz lesz racionális alapon, teljesítményelv szerint egy modern utánpótlásrendszert felépíteni.
De birkamód lelkesedni, majd nekikeseredni és össze-vissza vádaskodni (magyar mentalitás, balszerencse, csaló bíró) addig is lehet, sõt, érdemes!
hanguktaekwondooo 2013 márc. 26. - 14:43:23
(3042/4643)
kár
Meklód fia 2013 márc. 26. - 14:37:40
(3041/4643)
Azt javaslom ne a magyaroknak szurkoljatok, hanem valamelyik nagy sztárcsapatnak. Én a spanyoloknak szurkolok 2 éve és azóta nem ért csalódás. Hiába a nemzetiség, ha nem szimpatikusak a magyar focisták minek szurkolnék nekik? - hiszen semmi közöm hozzájuk. Az nekem nem kötelék, hogy egy országban élünk.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 26. - 14:13:06
(3040/4643)
Ezek a románok nem túl erõsek és valszeg kegyetlen gyenge napot foghattak ki....
Szerencsénk, hogy eddig a törökök is csak önmaguk árnyékai voltak....
Tényleg emlékeztet ez a csoport arra a hendikepesre, amiben 97-ben másodikak tudtunk lenni...
Mondjuk a mostani csapatunk egy fokkal fiatalabb és ügyesebb, mint a 97-es, de tényleg fejlõdnie kéne még, hogy egy stabil középcsapattá válhasson(pl. Svájc, Írország).
Ehhez sztem békén kéne hagyni, nem rajtuk lihegni. Az utánpótlás hozhatna hosszabbtávon eredményt, de az NB1-be való pénzöntés az embereket a foci ellen hangolja....
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 13:30:04
(3039/4643)
Szerintem leginkább fejben kéne fejlõdnünk.
Koncentrációban, taktikában, hogy 90percig bírjuk odafigyeléssel.
Emelett Gera se ártott volna.
Koman is kezd teljesen elszürkülni és valahogy Szalai sincs formában.
Ha õk Dzsudzsákkal kiegészülve jó formában lennének,akkor lehetne egy jó közepes csapatunk.
Ha.. :D
3/10
Francipapi 2013 márc. 26. - 13:24:04 3/10
(3038/4643)
Ha jobban tudunk játszani,
Ha pontosabban passzolunk,
Ha van erõnlétünk,
Ha...
Hahaha.
:-((
Texas Bill 2013 márc. 26. - 13:23:41
(3037/4643)
Az igazság az, hogy azért jobban játszottak a magyarok ezen a mérkõzésen, mint mondjuk öt-tíz évvel ezelõtt. Amikor beálltak volna a kapu elé, passzolgattak volna, és levezettek volna kb. egy támadást a kilencven perc alatt. Ennek ellenére hozták a formát azzal, hogy az utolsó percben magukra húzták az ellent. Az Egérvári meg nem volt egy észlény, hogy két percre képes volt még becserélni valakit, ezzel megbontani a már kialakult összhangot. Nem is értem, miért jó két percre bevinni valakit a pályára a mérkõzés végén.
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 13:22:51
(3036/4643)
Egyébként az nem árt,ha kicsit javítjuk az utánpótlás színvonalát.
ksatak 2013 márc. 26. - 13:18:34
(3035/4643)
Nyugi! Majd az Orbán-fociakadémia ....!
-csengõzoli-- 2013 márc. 26. - 13:03:34
(3034/4643)
"a magyar foci felfelé ívelõ ágban van, bizonyíték hogy a románokat is 3 góllal verhettük volna"

Ez az év mondata :D
Ja igen,sokmindenkit verhettünk volna..., csak nem vertünk :D
7/10
NADALFAN 2013 márc. 26. - 11:41:28 7/10 Előzmény -csengõzoli--
(3033/4643)
a magyar foci felfelé ívelõ ágban van, bizonyíték hogy a románokat is 3 góllal verhettük volna.
sajnos azt elszúrták, de a török csapatnak is csak a közönsége félelmetes, a játékuk nem. minimum X -t várok de benne van hogy nyerünk-HAJRÁ SKACOK!
adamnagysweetmovie 2013 márc. 24. - 15:30:59
(3032/4643)
1-1 lett a finn-magyar...
-csengõzoli-- 2013 márc. 24. - 14:31:34
(3031/4643)
Hát emlékszem még, mikor a finneket óriási potyagóllal megverve màsodikként küzdhettünk a továbbjutásért, aztán 7 gólt kaptunk itthon a szerbektõl...
Fölösleges hiú ábrándokat kergetni.
-csengõzoli-- 2013 márc. 24. - 11:39:04
(3030/4643)
Egyébként én azért nem vagyok kiakadva,mert ha továbbjutnánk abból csak az lenne,hogy végigverne minket a világ.
Még messze vagyunk a középmezõnytõl is.
-csengõzoli-- 2013 márc. 24. - 11:36:36
(3029/4643)
Szerintem a dolog nyitja nem egy emberen áll.
Senki sem fog változást hozni!
Akkor fog változni,ha változik maga a társadalom.
A foci szegény országokban kitörési lehetõség, ott azért van annyi tehetség.
Fejlett országokban pedig sok pénz van utánpótlás nevelésre, egy-egy tehetségnek van ideje,hogy felfedezzék,mert anyagilag biztos lábakon áll.
MI a kettõ közt vagyunk.
Se kitörni nem akarnak,hisz így is jól élnek,se anyagilag nem állunk úgy,hogy komoly utánpótlás nevelés legyen.
Az egész társadalomnak változnia kell,akkor változni fog a foci is.
Ez a dolog nagyonis összefügg.
-csengõzoli-- 2013 márc. 24. - 11:16:16
(3028/4643)
A Portugálok Izrael ellen a 93. percben egyenlítettek!
Mocskos nácik ! :D Zárt kapukat nekik!
adamnagysweetmovie 2013 márc. 24. - 11:02:18 Előzmény goodboy
(3027/4643)
A román csatár lökte a két magyar védõt egymásra...
Amúgy nekem mind2 büntetõ necces volt, a román akció talán lesrõl indult (bár egy védõnk a túloldalon mintha beragadt volna), a magyar támadásnál meg baromira el akart esni Korcsmár, igaz rúgtak is felé.

A 2. román gólért Király semennyire sem hibáztatható.
Ez a román gárda egy lepkefing volt, a magyar meg hiába volt helyenként (számomra meglepõen) kreatív, és hiába zónázott jól, s irányította a 2. félidõt, de megint a szokásos "taktikázzuk szét a meccset" magyaros betegségbe esett.
Pedig pénteken jobb volt, nem arról volt szó, mint Csank vagy Gellei vagy néha Bicskei alatt, hogy unalmas taktikával kellett volna elfedni a tudáshiányt.

Szóval csak offenzívabban és erõszakosabban - szerintem.
Pénzt önteni ebbe a magyar labdarúgásba, ilyen társadalmi nyomor közepette erkölcstelen...
...ennek ellenére ez a válogatott egy fokkal jobb generáció, mint a korábbiak. Kérdés, mennyire húzza le õket a focit presztizs- és politikai kérdéssé felfújó közeg.
-csengõzoli-- 2013 márc. 24. - 09:23:32
(3026/4643)
Hát igen, az igaz,hogy 86 óta csak várunk.
Szerintem egy nagyon alapvetõ dolog hiányzik a válogatottból és az országból.
A küzdeni akarás, a tisztességes munka, a kitörni vágyás.
Ez fejben dõl el,biztos vagyok benne,hogy ma sincs kevesebb tehetség,mint régen, csak elkallódnak.
NB1-es focisták mercivel járnak, havi 400-500ezret,sõt akár milliókat keresnek akkor is, ha a kispadon ülnek. (ez a minimum)
Ebben a közegben eltunyulnak a játékosok, a legnagyobb tehetségek is belesimulnak a tömegbe.
Jó így... Megvan a havi fél-1 milla a heti 3 edzésbõl meg a Paks elleni meccsbõl,minek több?
Míg ez nem változik addig cserélgethetjük az edzõket a végtelenségig.
Keló Scofield 2013 márc. 23. - 03:11:37
(3025/4643)
Nem láttam a meccset sajnos (dolgoztam), egyetértek, hogy Király sosem volt jó kapus, nem is értem.
Viszont ez a válogatott végre a Hazájáért játszik, sajnos ezzel az idõn túli kapott góllal nagy bajba kerülhetünk-kerültünk, kár, mert le a kalappal a fiúk elõtt az eddigi teljesítményük elismerésre méltó.
Maradok örök optimista, Hajrá Magyarország!
goodboy 2013 márc. 23. - 02:33:27
(3024/4643)
Nos a szokásos hiba történt megint. Két magyar védõ egymás hegyén-hátán + a kirohanó Király összehozott egy román gólt. Amíg a tiszta ziccereket kihagyjuk elõl és amíg az utóbbi 20 év gyenge román válogatottja ellen is ilyeneket bakizunk semmi keresnivalónk sem a vb-n sem az eb-n. Ja és még valamit minek kell az aggastyán Király Gábort a kapuba tenni? Annyi tehetséges, fiatal kapusunk van én õt már tartalékkapusnak sem alkalmaznám. Mondjuk nekem sosem volt a kedvencem. Pályafutását végignézve mindig hullámzó teljesítményt mutatott. A keddi meccsrõl meg annyit, hogy Isztambulban úgy megvernek bennünket, mint szódás a lovát. Aztán majd jön a matekozás. Ahhoz mi úgy is nagyon értünk.