Téma: London

pandamacko 2013 febr. 24. - 00:48:23
(52/72)
Hát ez eléggé alpári, talán ha nem lenne tele káromkodással még nézhetõ is lenne. Elég fura történet, nem mond túl sokat: gazdag és szerelmi bánat/csalódás miatt drogos. Nekem az is meglehetõsen fura, hogy percenként szívják fel a kokót meg piálnak, mégis szín józannak tûnnek, fõleg Bateman. J.B. alakítása pedig borzasztó...
9/10
Nyúlós lónyál 2012 okt. 09. - 13:49:01 9/10
(51/72)
A TV elé ülve nem vártam sokat tõle, csakis Statham miatt estem neki. Nos, engem megfogott a film, méghozzá nagyon. Nem mindennapi darab, kellõ realitással, és ami a legfontosabb, átérezhetõ. Chris Evans egy elég ellenszenves pofa, de ez a szerep nagyon jól állt neki. Egyedül Biel kisasszony miatt nem 10 csillag, ugyanis ismét sikerült bebizonyítania, hogy színésznõnek nulla. Még a segge sem kompenzálja. Összességében nálam 9 pontot ér.
5/10
Kendy 2012 aug. 29. - 14:11:41 5/10
(50/72)
Most néztem meg a filmet!
Bevallom õszintén nem is hallottam róla.

Statham miatt néztem meg és mint mindig most is nagyon jó a filmben.
Syd karaktere nekem nagyon ellenszenves volt.
Nem jött be az arc.
Típikusan az a karaktert akit nem hívnék meg sehova és nem mennék el vele pl mulatni sem.
De Chris Evans jól hozta ezt a visszataszítóan undorító drogos karaktert.

Bevallom õszintén sosem voltam ilyen gazdag mint a filmben a szereplõk,/a környezet miatt gondolom ezt,hogy nem csórók/meg drogozni sem drogoztam.
Tehát nem az én közegem az ahol a film játszodik.

De a szerelmi csalódások fájdalmait át lehet érezni.

1-szer meg lehet nézni de nem ez az évezred filmje legalábbis nálam.
2/10
Viki1080 2012 ápr. 30. - 11:00:19 2/10 Előzmény issti
(49/72)
Ezt a szart ln véletlenül sem emlegetném 1 lapon Tarantinoval ember:)
9/10
Bobo90 2012 márc. 04. - 23:32:54 9/10
(48/72)
Szerintem kurva jó film, de megértem azokat akiknek nem tetszik.
Egy a sokból.. 2012 jan. 29. - 09:52:34 Előzmény Mr.Niceguy
(47/72)
igen egyetértek, nekem is a Fülkére emlékeztetett a helyszínt illetõen...
nemcsak a trágár szöveg miatt, de a karakterek és személyiség jellemzõk miatt is Bret Easton Ellis-e könyveire (van filmben is, akit érdekel, de pl. a Vonzás szabályait mindenképp könyvben ajánlom ) emlékeztetett.
10/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 08. - 19:50:30 10/10
(46/72)
SPOILER

zseniális film, bár ha azt nézem, hogy mi is történik a filmben(gyakorlatilag egy fürdõszobában kokóznak, vedelnek és azon vitatkoznak, hogy kinek szarabb az élete), akkor még egy pontot sem érdemelne. a fülke címû alkotás jutott róla eszembe, az is hasonlóan "minimalista". viszont a jelentõsebb karakterek annyira jók, hogy ritkán látni ilyet. például Syd egy arrogáns gyökérnek tûnik, pedig többnyire csak arról van szó, hogy jó meglátásai vannak és elvárja a vitapartnerétõl, hogy észérvekkel támassza alá a saját véleményét("valamiért" vele tudtam leginkább azonosulni a szereplõk közül). Statham nem egy Adam Sandler-szerû színész, ezt eddig is tudtuk, de meglepõ módon eléggé hiteles volt a nyugis, beszélgetõs jelenetekben is. Jessica Biel pedig gyönyörû, mint mindig, így nem tudok rosszat mondani Londonról sem(na jó, tudnék, ha kritikán aluli teljesítményt nyújtott volna). az pedig külön tetszett, hogy a vége nem happy end, ugyanis egy ilyen hangulatú filmhez egyáltalán nem passzolt volna egy "boldogan éltek, míg meg nem haltak befejezés".
9/10
issti 2011 nov. 09. - 07:58:26 9/10
(45/72)
Ütõs film. Sokaknak csak annyi jön át hogy trágár sumák dumák akció nélkül.
Akik nem bírják Tarantino filmjeit, kár belekezdeni. Nagyon hasonló hatású, és nekem bejött.
9/10
pelu 2011 júl. 22. - 09:35:17 9/10
(44/72)
Remek film! Eszméletlenül jók és életszerûek a párbeszédek, valóságosak az élethelyzetek. A színészek nagyon nagyot alakítanak, Evans és Statham felváltva tesznek túl egymáson, és Biel kisasszony is nagyon jó. Mindenhogy! :) Aki szereti a Guy Ritchie-hangulatú filmeket, annak szerintem ez is tetszik, bár nem teljesen az a vonal.
Coolhanek 2011 márc. 05. - 21:35:29 Előzmény Caca254
(43/72)
Hehh... kölcségvetés. Nem láttam még a filmet, de megfontolandó vélemény..
4/10
tyrichie 2011 febr. 11. - 20:02:23 4/10
(42/72)
Nem tetszett, sokkal jobbra számitottam. Nem szeretem az olyan filmeket ahol csak dumálnak és nincs akció.
Caca254 2011 jan. 22. - 09:13:26 Előzmény kisbandita
(41/72)
Maximálisan egyetértek. Ennél kisebb kölcségvetésû filmet ilyen színészi teljesítményekkel nem tudok elképzelni. Jason Statham frenetikus nem is tudtam, h ilyen oldala is van :) Chris Evans zseniális nem beszélve Jessica Bielrõl. Nálam 10/ 10 .
kisbandita 2010 nov. 09. - 20:41:31
(40/72)
annyira durva ez a film számomra...
sajnos pont a film megjelenésének idején pont ugyanez történt meg velem is.
félelmetes volt látni, milyen hülye a srác, ahogy pont a saját viselkedésével veszíti el a gyönyörû és tökéletes párját.
pont, ahogy én...
a film ritkaság, egy uniqum, már maga a téma szokatlan megjelenítése, és persze az, hogy Statham-et betették egy ilyen szerepbe...
nekem a fentiek ellenére is csak 9/10, mert valami hiányzik belõle, de nem tudom megfogalmazni, mi az.
10/10
DRAZSEN 2010 nov. 06. - 21:39:01 10/10 Előzmény temtem
(39/72)
Én is csatlakozom! Eszméletlenül király film,hatalmas dumákkal,és nagyon életszagú.Azoknak pesrez csalódás akik azt várják Strathantõl,hogy még hugyozás közben is lõjjön ki 8 tárat mint Stallone fénykorában.De itt nem ez a lényeg,hanem az,hogy minimális helyszínváltásokkal is fent tudják tartani a kiváncsiságot a figyelmet.A film kb 70%-a egy mosdóban játszódik már ez magában zseniális.A monológok pedig nagyon meg vannak írva,és superül tálalva.
Felesleges ragozni,akik bírják a Blöff,vagy a Spíler stb mozikat azoknak be fog jönni,akik meg "Feláldozhatók" csapatában gondolkodnak azok el sem jutottak 20 percnél tovább mert nem folyt ki hatszáz liter vér,és szerintem õk átkapcsoltak a Megasztár baromságra.
9/10
neilszab 2010 nov. 01. - 20:04:11 9/10
(38/72)
Nem rég néztem meg a filmet, és pasiként mondom, hogy nekem tetszet és ezen véleményeben most nem is Jessica Biel domborulatai játszák a fõszerepet.

A film ábrázolás módja nagyon hiteles és tetszenek a vágások, a sztori felépítése, meg a szálak összeérése... nem is annyira a mondanivaló itt a lényeg, hanem hogy a film remekül elkapja és megmutatja azt a bizonyos lelki állaptot, ami ilyenkor van.

Ami egyetlen idegesítõ volt benne az maga a srác, de nem azért mert ne lenne hiteles, hanem pont ellenkezõleg:
annyi tipikus jellemebeli és viselkedés formai hibát felmutat (féltékenység, számonkérés, okoskodás, a másik lealázása, önsajnálat, töketlenség, stb...), ami a kapcsulatuk végét jelentheti, hogy csak fogtam végig a fejem, hogy "Jézusom öreg, Ne..!"

Hogy egy másik filems idézettel éljek, Õ az a tipikus vesztes, aki nem veszi észre hogy már nyert... és mennyi ilyen van, ez a film nekik szól ;)
10/10
temtem 2010 márc. 03. - 02:25:34 10/10
(37/72)
Akik nem találnak maguknak mondanivalót a filmben, szerintem egész egyszerûen rosszkor nézték. Velük nem lehet és nem is szabad vitatkozni szerintem.

Viszont, aki azt mondja, hogy alpári a stílus, vagy semmitmondók, összevisszák, zavarosak, színvonaltalanak a párbeszédek, az egész egyszerûen nem figyelt. Pont, hogy errõl szól a film, hogy milyen is az, amikor ember szíve kiszakad a helyérõl valamiért. Mennyire nem találja önmagát, a gondolatait, a kapcsolódási pontjait a többi emberrel. Mennyire elszigetelõdik és magára marad, ha szétcsúszott benne valami és ez a magány mennyire besz*rivá teheti. Ezt az állapotot, az én meglátásom szerint, zseniálisan zseniálisan adja az Evans-Statham páros, plusz erre erõsít rá az összes többi szereplõ "pocsék" játéka/jelleme, a drog, a van Gogh kép..stb..stb. Mutasson nekem valaki egy embert, aki teljesen szétesett belül, mégis szellemi képességei teljes birtokában marad és pontosan tudja, hogy mit gondol, mit akar és bátorsága is van megtenni elsõre, ami kiötlött magában.

Szerintem briliáns és kötelezõ darab, ha valaki éppen padlót fogott valamiért (akármiért).
pacica 2010 márc. 01. - 22:27:11
(36/72)
eben aban it ot ere ara!!!!!
pacica 2010 febr. 01. - 18:07:33
(35/72)
nézzétek már meg jessica biel Powder Blue címû filmjét nagyon király
10/10
Norbi Stinson 2010 febr. 01. - 17:42:03 10/10
(34/72)
Egyik kedvenc filmem nagyon pihent Jason Statham játéka fenomenális nm a megszokott bedarálok mindenkit:D 10/10
10/10
detox 2009 dec. 10. - 04:52:17 10/10 Előzmény beo71
(33/72)
szerintem meg qrva jó -oltós- film. a xinkron is jól sikerült