Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 aug. 10. - 16:35:31 Előzmény Csalarozsika
(2494/2794)
AZ Esmeralda azért sokkal jobb, mint a Paulna, meg a Betolakodó, bár mindben hülye a férfi.
napraforgó 2019 aug. 10. - 16:33:45 Előzmény Csalarozsika
(2493/2794)
Szerintem meg Gustavo nemcsak naív, de ostoba is. Ennyire nem lehet vak, és ha a nő akármennnyit mondogatja neki, hogy hálával tartozik, blabla..., az azért szöget üthetne a fejébe, hogy ha valaki segít szerelemből (mint ahogy Mirta ezerszer állítja), akkor azt önzetlenül teszi, vagy legalábbis úgy kéne lennie. Ehelyett Mirta állandóan zsarolja, kizsarolja belőle a "szerelmét", a házassági ajánlatot, a külföldre költözés ígéretét. Még azt is megtette, hogy ott maradt a vidéki birtokon, holott kezdettől visszavágyott Limába. Csak abban nem engedett, hogy nem engedte a lánya anyjaként bejegyeztetni a hárpiát.Gondolom arról nem is tud, hogy a nő rendszeresen csapolja a számláját, lopja a pénzét.
Ha az a nő ennnyi viszonzást vár a "szívességéért", az biztos nem szereti a férfit. Ha meg mégis elhiszi, akkor Gustavo hülye, ráadásul hiú, aki elhiszi, hogy ő milyen ellenállhatatlan.

Nem, nem, nem lehet minden butaságot kimagyarázni a naívsággal, meg jóhiszeműséggel, sem Lucecita, sem Gustavo esetében.
offtopic
Csalarozsika 2019 aug. 10. - 15:23:47 Előzmény Luna34
(2492/2794)
Ne is mondd! Ismétlés ismétlés hátán, ráadásul egyre silányabb sorozatokat.

(Ezért is örültem, hogy a Luz Maria esetében végre olyan sorozatot ismételtek, ami már 20 éve nem volt műsoron!)

A tv2 ismét az "örök klasszikus" Esmeraldát "porolta le", úgyhogy nem fenyeget az a veszély, hogy netalán mégis kísértésbe esem.

Attól tartok, a Paula és Paulina után sem lesz jobb a helyzet, azután majd ismét jön a Marimar és / vagy A betolakodó... :-(
Ezekkel is ki lehetne kergetni a világból!
Kíváncsi lennék, vajon hányszori sugárzásra vásárolták meg ezeket? :-(
Csalarozsika 2019 aug. 10. - 15:18:38 Előzmény malvinkicska
(2491/2794)
Szia!

Örülök, hogy így van! :-)
Ne legyünk ennyire szigorúak: Gustavo nem buta, csupán túlzottan jóhiszemű!
Hidd el, a valóságban is léteznek hozzá hasonló férfiak! (Még ha nem is sokan, de vannak ilyenek!)

(Általában ők azok, akik "megfogják az Isten lábát", s egy valóságos hárpiát vesznek feleségül, aki aztán megkeseríti az életüket.)
(A közvetlen környezetemből is több példát tudnék mondani erre, a közel-és régmúltból pláne még többet!)

Más:
El tudom képzelni, hogy a tábor lelkileg "sokat adott" a menyednek és az unokádnak is!
Csak a legjobbakat hallottam róla!
Luna34 2019 aug. 10. - 15:07:09
(2490/2794)
most néztem hogy ha ennek vége, akkor megint a már tőbbször leadott és rémes Paula és Paulina lesz. :( nemhogy valami olyat ismételnének ami még nem volt. ha már mindenhogyan ismételni akarnak.
malvinkicska 2019 aug. 10. - 14:24:13 Előzmény Csalarozsika
(2489/2794)
Szia nagyon aranyos vagy mindig tudsz olyat írni ami egy kis lelket önt belém a sorozat iránt de Gustavot itt nagyon butára vették sajnos. Kis kitérő haza jöttek a Damján táborból nagyon jó és szép volt lelkileg is feltöltődtek, végül a menyem ésa nagyobbik lány volt mivel a kicsi diák munkát kapott egy hónapra, és nem tudott menni.
Csalarozsika 2019 aug. 10. - 13:32:43 Előzmény Luna34
(2488/2794)
Szia!

Sajnos Mirta sokkal inkább "hülyét csinál Gustavoból", mint Angelina valaha is!
Angelina aljasságára és gonosz voltára sokkal hamarabb ráébredt és ráérzett, míg Mirta esetében sajnos teljesen süket és vak. :-(
Csalarozsika 2019 aug. 10. - 13:31:03 Előzmény malvinkicska
(2487/2794)
Szia!

Sajnos Gustavo nem tudja az igazságot, ezért ilyen elnéző Mirtával!
Még mindig a jótevőjét látja benne, ráadásul a hárpia minden adandó alkalommal emlékezteti az "áldozatra", amit érte hozott!
(Gustavo pedig olyan naiv, hogy el is hiszi neki!)
Most Maria Rosa az újabb áldozat, Mirta aljasságának nincs határa!
Ne aggódj, hamarosan végleg "vége a játéknak"! :-)
Csalarozsika 2019 aug. 10. - 13:26:18 Előzmény napraforgó
(2486/2794)
SPOILER!!!

Ezt már én is túlzásnak tartom, mivel Mirta bőven túllőtt a célon!
Ha csak az aljasságai egy részét vesszük, már az is bőven elég ahhoz, hogy börtönbe kerüljön!

Tanúnak itt sem leszünk híján, Mirtát könnyen tetten érik, ráadásul időközben az összes korábbi
aljasságára is fény derül.
A cinkostársai rövid úton hűvösre kerülnek, de ő még mindig nem!
Lucecita megelégedne annyival, hogy "eltűnjön az életükből".
Mintha valaha is nyugta lehetne tőle, ha futni hagyja! :-(
Mirta viszont még mindig nem fér a bőrében és...Ezután már nincs apelláta, odakerül a társai mellé!

SPOILER VÉGE!!!
malvinkicska 2019 aug. 10. - 11:41:29 Előzmény Luna34
(2485/2794)
Szerintem meg ezt is akarják csak mert lenne ebben szereplő ott a pap a tesó és mindig csak eza fertelmes nő van színen sajnos, aztán az aki orvosnak tanult azt is lehetne szerepeltetni, de csak eza sok szemétség ettől a nőtől, úgy csavarják eddig még mindig jól jött ki mindenből, azért valóban unalmas nagyon, a két utolsó részt nézem meg , mert ettől a nőtől hideg lelésem van mikor meglátom, nem tehetek róla.
Luna34 2019 aug. 10. - 11:25:33 Előzmény sunflower325
(2484/2794)
igen biztos. én ezeket viszont nagyon hiányolom.meg azt is hogy tényleg a régi aktív szereplők mind eltűntek. unalmas már mindig ugyanazt a pár szereplőt nézni. Mirta nélkül tényleg semmi sem történne.de már csak hat rész van hátra, amit nem is bánok. a végefele már mozgalmasabb lesz majd. :)
sunflower325 2019 aug. 10. - 11:21:23 Előzmény Luna34
(2483/2794)
Nemhogy új szereplők nem jöttek, de még a régiek is eltűntek. A két kezem elég ahhoz, hogy összeszámoljuk az utóbbi részekben felbukkanó szereplőket.
Gondolom így a végére már nem maradt túl sok sol a kasszában, és abból a kis pénzből még jónéhány részt ki kellett hozni. Valószínűleg ez lehet az oka annak is, hogy nem nagyon vannak külső helyszínen felvett jelenetek sem.
Luna34 2019 aug. 10. - 10:15:00 Előzmény napraforgó
(2482/2794)
abban is igazad van hogy önmagát ismétli a sorozat. csak most Angelina helyett Mirtával. de a lényeg ugyanaz hogy hülyét csinál Gustávóból és bosszút akar állni mindenáron Lucecitán. ugyanezt csinálta Angelina is annak idején.
Luna34 2019 aug. 10. - 09:02:32 Előzmény malvinkicska
(2481/2794)
sajnos ebben igazad van. ha Mirta nem szerepelne a sorozatban, akkor semmilyen cselekmény nem volna. szerintem ez amiatt van mivel nincsenek új szereplők a sorozatban, akikkel történhetne valami. sajnos ezt így oldották meg, kizárólag a sorozat elnyújtása miatt.
malvinkicska 2019 aug. 10. - 08:02:24 Előzmény Csalarozsika
(2480/2794)
Szia az este is néztem és nem tudok megbarátkozni Gustavóval ilyen engedékeny Mirtával kapcsolatban, nagyon sajnálom a gyerek lett a szenvedő alany , ha sorozat , még akkor is ez a történet felépítés rövidre fogom ezer sebből vérzik hibát hibára halmoznak benne, nekem ez a véleményem.A Mirta gonoszsága nélkül nem lenne sztori, meddig akarják még, hogy tündököljön.
Luna34 2019 aug. 10. - 07:51:37 Előzmény napraforgó
(2479/2794)
igen ez azért már durva! azért ennyire nem kéne jószívűnek lennie… hiszen itt Mirta miatt majdnem Maria Rosa fog meghalni, aki meg Lucecita lánya! ez tényleg butaságra vall. a valóságban ilyet senki sem csinálna!
napraforgó 2019 aug. 10. - 03:53:32 Előzmény Csalarozsika
(2478/2794)
Ez utolsó, spoileres mondatodra rögvest eszembe jutott, hogy az őt szintén meggyilkolni akaró Angelinát sem jelentette föl, holott akkor még tanú is volt a gyilkos szándékra.
Én itt megint nem Lucecita nagyvonalúságát, hanem a hihetetlen ostobaságát látom!

Amúgy meg a sorozat már újra ismétli önmagát és ez általában nem tesz jót neki.
Csalarozsika 2019 aug. 09. - 23:07:56
(2477/2794)
Bevégeztetett...Mirta teljesen becsavarodott!
Ugyanaz a tempó, mint Angelina esetében:
"Ha nem lehet az enyém, az övé se legyen!"
Még az sem térítette jobb belátásra, hogy okosabb volna eltűnni, mivel a gyilkosság ügyében erősen szorul a nyakuk körül a hurok.
A bérgyilkos nem fog hallgatni, nem megy önként és dalolva a bitófára!

Persze, Gustavo előtt megjátssza magát, s ő sajnos még mindig hisz neki, s ezért majdnem drága árat fizet!
Megjátssza a szegény, védtelen nőt, aki merő szívjóságból, - s nem szakadt le a plafon - éveket áldozott neki az életéből! (A plafon még mindig a helyén!)
Mennyire fog neki hiányozni a Gustavo és a kislány is! (A plafon ismét kibírta!)
Soha ki nem állhatta a kislányt, s Marita is örül "Mirta mama" várható távozásának!

Enrique ismét próbált célozgatni Mirtára vonatkozóan, de Gustavonál süket fülekre talál.

"Nem fogadta el a pénzt". - Micsoda képmutatás! Évek óta szorgalmasan kopasztja Gustavot!

Ezúttal viszont túl messzire ment!
Megérdemli, hogy az egész kompániájával a börtönben csücsüljön élete végéig!
Túl sok van már a rovásán ahhoz, hogy ezt csak úgy megússza!!!
SPOILER!!! Ha Lucecitán múlna, ő minden elkövetett aljasság ellenére is futni hagyná! SPOILER VÉGE!!!
10/10
factsmatter 2019 aug. 09. - 20:36:18 10/10 Előzmény napraforgó
(2476/2794)
Azért hoztam fel ezt, mert a sztori éppen ott tartott, hogy Mirta akart valamit intézni Maria Rosa születési anyakönyvi kivonatával, vagy valamilyen dokumentumával, amiben az anyja neve szerepel. Erről más is írt. És én csak azt akartam tisztázni, hogy nem biztos, hogy a keresztlevél a hivatalos dokumentum. Mert működik ettől függetlenül a regisztráció/nagykönyvbe beírás intézménye. De ha van keresztlevele, attól még lehet ettől eltérő tartalommal, egy más városban, egy más anya nevét tartalmazó születési regisztrációja.
napraforgó 2019 aug. 09. - 20:18:05 Előzmény factsmatter
(2475/2794)
Ha jól emlékszem, te hoztad fel, hogy lehet, Rosa sem regisztáltatta a lányát, Alvaro ezt ment kinyomozni.Kellett az anyakönyvi másolat, hogy Miguel elismerhesse az apaságát, és ott az apja neve rovatba hivatalosan bevezessék.

Na, mivel kereszteléssel legkésőbb egyidőben az anyakönyvi regisztrációnak is meg kell történni, ezért kizártnak tartom, hogy valakit úgy keresztel meg az egyház, hogy semmiféle nyilvántartásba nem veszik.
--------
A frankó on-line regisztrációt meg a számítógépek és az internet világából vettük át az angolból, akik meg természetesen a latinból.

Szép magyar nyelvük így fog eltűnni a globalizáció világában.