pozsizsuzsi 2008 márc. 02. - 17:29:58
(323/503)
"Mondjuk a rajzfilm lényege éppen az volt, hogy nem animációval készült ... hanem kézzel rajzolták"
Írod.
No comment.
ren9 2008 febr. 08. - 18:25:32
(322/503)
A macskafogó 1.-ben is minden angolos, a feliratok..stb. Nemzetközi siker a macskafogó 2-bõl biztos nem lesz,nem is hinném, hogy annak szánták volna, dehát nehéz valami jót, látványosat kitalálni és kivitelezni a mai animációk mellett, ez biztos.

Pályázatot kellett volna meghírdetni a Macskafogó-2-re, ahol folytatási történeteket lehetett volna beküldeni és ami a legfrankóbb, azt kellett volna megfilmesíteni. Ennyi.
wolody 2008 febr. 07. - 22:19:24
(321/503)
Galla után szabadon: ebbõl a filmbõl hiányzik: minden.
wolody 2008 febr. 07. - 22:08:42
(320/503)
Ezt egyszerûen el sem kellett volna inkább készíteni. Fel nem foghatom, hogy ezt hogy a francba gondolták??? Ennyire nem érzik milyen rossz??? Magyar rajzfilm, igen, mégis minden angolos/amcsis benne. Toronyházak, meg live felirat villog stb. Azt ne mondja nekem senki, hogy ezt komolyan nemzetközi sikerre szánták.
2/10
Laczy 2008 febr. 05. - 10:02:55 2/10
(319/503)
Egy hete néztük meg a filmet. Elötte nap DVD-n megnéztük az elsõ részt a párommal mivel még nem látta azt, Én már sokszor, és most is jókat nevettem az egész filmen. A páromnak is nagyon tetszett és ezért vártuk a második részt.
Ami hatalmas csalódás volt. A grafika az tényleg szép és jó, de ez a mai számítógépes világban már nem akkora kunszt. A történet harmat gyenge, a poénokból pedig nagyon kevés jött át, nekünk és ahogy a közönséget figyeltem másoknak is. A legszomorubb az egészben , amit a párom meg is jegyzett, hogy ez is az értelmetlen lövöldözés, öldöklés irányába ment el mint amilye ma a trendi szinte az összes filmnél.
A kritikusokkal nem szoktam foglalkozni mert eddig szinte minden kritika teljesen ellentétes volt az én véleményemmel.
Egy biztos ezt a filmet nem fogmo megvenni DVD-n ha megjelenik (mint az elsõ részt), de még arra sem pazarolnám a lemezt hgogy lemásoljam.
1/10
happydivali 2008 jan. 31. - 19:08:50 1/10
(318/503)
És még valami a kritikusokat lefizették az hétszentség.Ilyen arcátlanul hazudni (a film jóságát ti.) csak akkor mernek ha korrumpálták õket ez tuti. (URAMISTEN MICSODA SZENNY VOLT EZ A FILM(ja és nem mellesleg egy hónapja láttam de még most is ökölbe szorul a kezem....))
1/10
happydivali 2008 jan. 31. - 19:01:10 1/10
(317/503)
Életem legrosszabb filmje. **moderálva** A készítõk életre szóló szégyene. Annyira rossz hogy az elsõ rész sem teszi jóvá. Ennyi pénzbõl jót is lehetett volna. Szánalmas szánalmas szánalmas.
Dannius 2008 jan. 30. - 20:30:50
(316/503)
leopard szerintem a maradékból is jobbat össze lehetett volna hozni....:S:S:S:S
Dannius 2008 jan. 30. - 14:43:07 Előzmény Newsea
(315/503)
eleggé unalmas folytatásost történet ráadásul a poénok nagyon erõltetettre sikeredtek. A harci jelenetek látványossága pedig kereken 0 értékû... Kár hogy minden filmbõl raktak bele valami utalást. Az idegesített a leginkább amikor az öreg meg a rendezõ nevét mondta...:S:S A karakterek sem vitték fel a filmet... Kár volt ilyen szinten öregíteni az egész gárdát, és a vége is elég furcsa....
Newsea 2008 jan. 27. - 17:12:46
(314/503)
Nem használok olyan szavakat, hogy "sz@r" meg "gagyi". De a véleményem: nem egyértelmûen rossz, csak egy halom összelapátolt geg és vicc ami nem áll össze olyan ütõs történetté, filmmé mint az elsõ rész volt. Kár érte, a marketing-csinnadratta helyett kellett volna még dolgozni rajta egy kicsit.
10/10
paci55555 2008 jan. 24. - 14:42:58 10/10
(313/503)
nem értem miért kell lenézni a filmet hiszeb tök állat volt.csak aza baj hogy sokan azt a romás ügyet látják a filmben hiszen ez egy mellékes dolog mért kell fennakadni egy ilyenen?! ja és csak szólok hogy egy részt sem koppintottak. és ezekre az emberekre akik a filmet csinálták kell hogy büszkék legyünk , nem ezekre a böszme no thanx-re meg lola-ra meg a mark-ra, hiszen semmit nem tettek le az asztalra néhány szám kivétekével.
makaii 2008 jan. 21. - 15:25:24 Előzmény Vica
(312/503)
Jézus ereje, Vica. A pókerközvetítés ász volt?
Egy Macskafogó kaliberû filmben egy ilyen gyenge Nacsa Olivéres idétlenkedés szerinted beleillik? Szeszélyes Évszakokban Antal Imrének nívósabb poénjai vannak, mint ez. Szörnyû látni, hogy ennyire butul a társadalom. Azért az bíztató, hogy az emberek többsége azért észrevette, hogy ez a MF2 nem igazán klappol :)
leopard26 2008 jan. 19. - 21:56:19
(311/503)
Már megint az történt hogy volt 600 millió forint egy filmre,amibõl rögtön lenyúltak 300-at a nagyok,100-at a kicsik,a maradék meg az eredmény!
MackoSajt 2008 jan. 19. - 21:15:34 Előzmény stanmarsh
(310/503)
helló!

Gondoltuk, hogy a szombat esténket majd azzal töltjük, hogy jókat vihogunk ezen a fórumon, és minden vagy legalábbis sok filmhez írunk vicces kritikát, aztán elolvastuk a véleményedet a drága szerelmemmel, és hát az van, hogy teljesen igazad van, és ezt nem lehet most már elhülyéskedni, sajna...
Azért az egy nagyon érdekes dolog, hogy 86ban tudnak olyan rajzfilmet készíteni, ami még ma is alap, és humoros meg stb.... és ez manapság meg még a közelében sincs. :(ja, és ez a szemét nem engedi, hogy kiszívjam a nyakát
leopard26 2008 jan. 19. - 04:29:34
(309/503)
Ja!Vérszívók!hehe
5/10
Acme 2008 jan. 18. - 23:23:35 5/10
(308/503)
A menj vissza nem neked szólt, hanem annak, aki azt állította, hogy a kiábrándultak idióták, mert nem értették a film történetét.
Gerkov77 2008 jan. 18. - 19:30:32
(307/503)
Jó szar! Fel sem ér az I. résszel!
Sajnos......
stanmarsh 2008 jan. 18. - 19:26:59
(306/503)
Seten. A mexikóiak mélyen katolikus népként egyáltalán nem így viselkednek, ez a tipikus magyar nézõpont a romákról. Egy az egyben passzentos a magyar elõítéletekre, és kétlem, h olyan sokan jártak volna a készítõk közül Mexikóban, hogy ezt így mutassák be.
stanmarsh 2008 jan. 18. - 18:35:08
(305/503)
Kedves mindenki!
Én magam is megdöbbentem azon, hogy közel 600 millió forint mire nem elég. Nem elég arra, hogy egy állandó színvonalú animációt finanszírozzon, ezért van benne az a rengeteg képsíkbeli különbség, melyben a masszív és tech-szürke élettelen háttér elõtt felállított szigorúan 2D-s épületsor között szambázó, CGI-vel megtámogatott figurák szambáznak, a hozzáértõ szemnek sokszor bántó módon.

Nem elég arra, hogy olyan szintû szövegkönyv kerüljön a kezekbe, ami méltó lenne a nagy elõd, az itt mindenki által magasztalt elsõ részhez. Ez szinte sértette a fülem, olyan sok amatõr és vérgyenge szóviccet gyártottak bele. Olvastam az Indexen a kritikákat, és mélyen egyet kell értsek Stöckert Gábor és Gõzsy Kati elemzésével. Színvonaltalan a film, olyannyira sikerült eltávolodni az eredeti szépségétõl, sikerétõl.

Nem elég arra sem, hogy nemzetközi szinten helytállásra képes film készüljön belõle, az egyszerûség kedvéért angolul elkészült feliratok számomra igazán kiábrándító tényt világítottak meg, nincs pénz arra, hogy készüljön egy magyar feliratú és egy angol feliratú kópia egyszerre. Ez már-már fájóan nevetséges, mert az egy dolog, hogy a külföldi filmeket mi sem írjuk át, de feliratozzuk. Ezek serint a becses külhon belehalt volna, ha a magyar cégérek lesznek feliratozva angol nyelvre??? Ennyit még azért odakint is tudnak olvasni.

Az igazán fájó pont az, hogy nem sikerült a karakterek mélységét visszahozni, annyi szereplõt zsúfoltak össze, képtelenség rendes minõségû jellemrajzokkal elõállni, fõleg, ha olyan a szkript, amilyen. A szellemesnek szánt, kínrímek szellemi színvonalát sem mindig karcoló humor elérte nálam azt, hogy már égette a jegy a zsebemet. A régi szereplõk annyit vesztettek a varázsukból, mármint az újrafeldolgozásban, mintha erõtlen cameók lennének valami ripacs filmbõl. Lusta Dick semmit nem ér, szerepeltetése csak azért történt, hogy egy régi, meghatározó szereplõt is bemutassanak (a roma családra hajazó vámpírlak pedig kifejezetten sértõ - szerintem). A lopkodott jelenetek eszembe juttatták, hogy a filmek, melyek ezt a módszert alkalmazzák, az utóbbi idõben mennyire kudarcra vannak ítélve. A Szauron-szem, a Star Wars-os elszólások, az említett Oroszlánkirály-áthallás mind mind erõltetett és indokolatlan módon jelent meg.

Összegezve, nekem igenis voltak elvárásaim, mert a magyar animáció egyik, ha nem a legnagyobb sikerének a folytatása lett volna a cél, a történet pedig sokkal többel kecsegtetett, mint ami valójában lett belõle. Nem tudok visszamenni a szobámba és ezen gondolkodni, mert nem tudom elhinni, hogy ezt tudná a magyar animáció. Tehetségek sora kerül ki a reklámiparba, mert a filmezés nem tud helyet kínálni nekik. Ha meg igne, ennyire kétes és megosztó lesz a végeredmény. Azt a meglátást pedig, miszerint azért kel rá büszkének lenni, mert a miénk, annak ajánlom figyelmébe az elsõ rész újranézését, mert 20 évvel ezelõtt ütõsebb és helytállóbb volt az egész Macskafogó, mint most.
8/10
Vica 2008 jan. 18. - 16:32:23 8/10
(304/503)
Na, hát nekem is tetszett a film, nem tudom, mit kell fikázni!
Jó, tudom, nem mindenkinek egyezik az ízlése, és én itt talán nem vagyok annyira mérvadó, tekintve, hogy az elsõ részbõl csak húsz percet láttam,...
Na jó, azért az Oroszlánkirákly-dolog, az eléggé nagy hülyeség volt. GYU? Nem találkoztam vele a film folyamán. Ja, mikor Molloh...?! Ez van, de sztem volt saját ötletük.

Például a Korda-közvetítette pókerparty. Az ász volt!
Mondjuk volt egy piciny hiányérzetem. Azt reméltem, hogy Getto kicsit megszorongatja Grabowszkyt, aztán mégsem...
Na meg Stanley, és "Torzon" frigye, az sem volt semmi! Okos kislány! Hiába, a híres apuka...

Mindent összevetve jó rajzfilm volt, és MAGYAR!!!
Pusz.