10/10
luci87 2020 dec. 05. - 16:24:12 10/10
(4/4)
Nagyon hangulatos film,visszavisz a gyerekkoromba,76 ban 8 éves voltam!Élvezet volt nézni,gyönyöru képek!
10/10
fosszilia 2019 jún. 29. - 01:01:09 10/10 Előzmény fosszilia
(3/4)
Bocsánat, szerkeszteni nem lehet valamiért csak törölni... Az a 4 kérdőjel egy hangulatjel volt...
10/10
fosszilia 2019 jún. 29. - 00:57:33 10/10 Előzmény euTanázia
(2/4)
Teljes mértékben csatlakozom, imádom a cseh filmeket, és persze elsősorban a Menzel/Hrabal párost.... Egyszerűen utolérhetetlen ezen filmek hangulata számomra! ???? :)

euTanázia 2009 jan. 23. - 10:26:10
(1/4)
Jiri Menzel filmjei kihagyhatatlanok és unhatatlanok számomra, lett légyen az régi, avagy új. Hrabal írásaival való együttélése pedig gyönyörûsége szememnek, lelkemnek.
A legújabb, "Õfelsége pincére voltam" c. alkotása megint olyan, hogy akarom itthonra is, hangulatától hagyva magam újra meg újra elvarázsoltatni.
Egy idõben gyakorta szerepelt a Filmmúzeum mûsorán a Homolka családról szóló trilógia /r.: Jaroslav Papousek/, ami egy munkáscsalád életébe enged bepillantást, teszi ezt olyan mélyenlátó eredetiséggel, humorral, parádés szereposztással -Helena Ruzicková például utólérhetetlen-, hogy mindannyiszor odapányvázott a készülék elé.
Zdenek Troska: Nap, széna... trilógiája is a hasonló vonulatba sorolható, ámulatba ejtõ szellemes ötleteivel, melyek már-már a morbiditás határát súrolják.
Más mûfaj ugyan Vera Chytilová, a cseh újhullámos rendezõ, akinek intellektuális rezonanciájára még ma is érdemes rácsatlakozni.
Sorolhatnám ...ám száz szónak is egy a vége: cseh és szlovák filmek bárhol bukkanjanak fel, én lelkesen csatlakozom örömszerzésre.