1/10
marisál 2021 máj. 23. - 21:43:16 1/10
(64/84)
Meryl Streep-et kihagyni nagy hiba volt, miért kellett meghalasztani? Ő vitte a vállán az egész filmet. Nem tudtak volna valami vidám történetet kitalálni? Ez egy gyenge utánzat, erőlködés, a nyomába se ér az elsőnek. Imádom az Abbát, mégis sok ismeretlen szám volt benne, amit soha nem hallottam tőlük, és nem is olyan jók. Cher abszolút nem ide való, ő is jó énekes, de ez a visszafojtott torokhang nem az Abba zenéjéhez való. Amandának viszont szuper hangja van, ő volt a legjobb, és még Donna barátnőinek, férjeinek, a többi katasztrófa. A film elején az a fiú borzasztóan gyenge volt. Hány réteg bőrt akarnak még erről lehúzni? Egyszer jó volt, de egyre rosszabb lesz!
Lilko03 2021 máj. 23. - 21:11:32
(63/84)
Kár volt Andy Garciat szakállasítani.
pindur1 2021 máj. 23. - 20:33:12
(62/84)
Nem tudja valaki, hogy honnan szerezhetném meg a film zenéjét..? 1-2. részt is...!
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2020 aug. 17. - 11:04:52 Előzmény sflkjs
(61/84)
Olyan kis keserűre sikeredett ez a hozzászólás...egy jó séta a természetben (vagy épp egy horvátországi csobbanás ;-) ) biztos helyretenné a közérzeted.
1/10
sflkjs 2020 jún. 14. - 13:37:13 1/10
(60/84)
Uramatyám és még azt hittem az első rész volt fos.
Meryl minek van első helyen a stàblistában?? Az utsó 3 percben jelenik meg.
A fiatalkori önmaguk fos az összes. Meg annyira szükségtelen, én nem vagyok kivàncsi rájuk. Bàr elismerem a kiscsajnak jó a hangja. És a kóklerek még csak nem is Görögországban forgattak, ez mire volt jó??? Teljesen eltűnt az a pici görögös hangulat is, ami az első részben megvolt. Látszik mindenen, az épület stílusa, a falak, a kövek, a part, a vidék, a sziklák. Ez bizony Horvátország, gondolták jó lesz ez a nézőknek...
Nagyon sok dalt megismételtek az első részből, ezért felesleges volt egy második filmet csinálni.
Amanda az egyetlen, aki még mindig tetszik. A csávója borzalmas volt az első részben is, nem is lett jobb.
A törtènet sok helyen ellentmond az első résznek, de ez már apróság. Cher meg k-ra nem illik ebbe a filmbe a magyar hangjàval együtt. Andy Garcia jó választàs volt, sajnos nyúlfarknyi szereppel.
Ha lehetne, dupla nullát adnék erre az alkotàsra. Ahogy mondani szokták, a kutyám szebbet szarik.
10/10
Anikoka77 2020 jún. 06. - 15:22:45 10/10
(59/84)
2018-ban moziban láttam, és engem nagyon megfogott az egész. Lily Jamest Hamupipőkéből ismertem, de nagyon tetszett ebben is, igazi, természetes szépség, és gyönyörű hangja van. Ezen kívül jó a zene, szép a táj, van benne humor is, az időbeli ugrálások kicsit zavaróak voltak, de összességében nagyon tetszett. Volt egy mondata, ami különösen megragadt bennem: "Nagy a világ, rövid az élet, és én még élményeket akarok.." mindez egy olyan műtét előtt, aminek nem tudtam mi lesz a kimenetele.. én is pont erre vágytam...
2/10
Gilike 2020 máj. 15. - 20:27:27 2/10
(58/84)
Nekem sem tetszett, pedig az első részt szerettem. De ez valami rettenetes... Minden szempontból.. Ja, nem a tenger, meg a tengerpart szép, meg egyik másik főszereplő is, ezért adok rá két pontot. De annál többet nem ér.
filoszemitabéluska 2020 máj. 08. - 10:34:48 Előzmény Lilko03
(57/84)

filoszemitabéluska máj. 08. 10:33:49 Előzmény Lilko03
(58/58)
Nem az ABBA-val van baj! Én is szerettem a dalaikat. A film, ami szerintem rettenetes. Olyan, mintha a Padödö táncolná el a "Hattyúk tava"-t. Ezeket a színészeket nem az énekhangjuk miatt kedveljük. A történet pedig a német "Álomhotel" és "Álomhajó" színvonalát súrolja alulról. Azt látom, hogy valami rejtélyes okból sikk szeretni ezt a borzadályt. (az előzetesek alapján született a véleményem, (az is bőven sok volt belőle)
Lilko03 2020 máj. 07. - 17:22:59 Előzmény filoszemitabéluska
(56/84)
Aki ilyen fiatal, annak nem sokat mond az Abba és zenéje, de nekünk 60-asoknak nagyon kellemes emlék mind a zene, mind a történet. Az emberi élet legjobb időszakát - az ifjúságot - hozza vissza egy kicsit. Én az összes Abba-slágert kívülről fújom, erre táncoltunk és nagyon jó volt a 70-es években fiatalnak lenni, pedig szegények voltunk, viszont olcsó és jó szórakozóhelyek voltak - pl. a diszkók -, ahol nagyon jól lehetett táncolni, ismerkedni.
filoszemitabéluska 2020 jan. 12. - 08:11:53
(55/84)
Pedig abba kellene hagyni ezt az idegesítő szart!
10/10
marcipáncica8 2020 jan. 11. - 21:52:25 10/10
(54/84)
Nekem tetszett! A történetről érdekes módon alig olvastam véleményeket, pedig volt mondanivalója is a filmnek. 10/10 mert életemet kísérte végig az ABBA és végre egy film, ahol nem változtatták meg a hangszerelést.
8/10
Mayuli 2019 nov. 14. - 07:09:08 8/10
(53/84)
Sajnálom azokat akik nem nézték végig, és csak fújnak és fanyalognak! Valóban nem olyan fantasztikus mint az előző rész, de csodás zene, jó színészek, gyönyörű táj, és igen végre megértettük a három apa, hogy került képbe! ❤️
1/10
idõjós1010 2019 jún. 18. - 08:16:19 1/10
(52/84)
Az első résztől féltem, mert nem műfajom nekem az (ABBA ?) slágerek, de mégis megfogott a film, úgy ahogy volt. A második részből viszont megnéztem teli bizalommal 15 percet, lement belőle KB ezalatt az idő alatt is már három dal, és csak pislogtam. Életembe nem hallottam őket, és nem is találtam bennük semmi jót. A filmben pedig a humort, meg a bájt.
1/10
kiskiss 2019 máj. 03. - 14:16:35 1/10
(51/84)
Az elsőt imádom, százszor láttam és még százszor fogom! De ez.... Pfff.... Ezek a kappanhangú nők, honnan szedték őket? Fájt hallgatni. Semmi báj, kedvesség a szereplőkben, semmi vonzerő a filmben.
Egy pont.
Na jó. Beismerem, h 10 perc után kikapcsoltam, nem bírtam tovább nézni.
5/10
PocketDog 2018 nov. 27. - 23:24:26 5/10
(50/84)
Nekem sajnos nem tetszett, nyomába sem ér az elsőnek. Amúgy az első rész alapján totál más sztorit rajzolódik ki. Csupán néhány lényegi eltérés:
Az első részben Donna naplója alapján először Samet ismeri meg, aztán jön Bill és végül Harry .
Amúgy Harry rocker volt és spontán kalandor, Sam és Bill meg hippi. A második részben meg mindhárom srác olyan, mint az öreg kori énjük, de sótlan kivitelben. Donna anyja pedig meghalt már, ezt mondják egyértelműen az elsőben.
Bár ez még mind megbocsátható lenne, ha sztori érdekesebb, átgondoltabb lett volna. Nekem ebben nem volt semmi szenvedély, se lélek (max a keresztelős rész). Hiányzott annak a nagy szerelemnek a megelevenítése, ami 20 külön töltött év után is képes életben maradni és lobogni, hát ez ebből a történetből nem jött le. Amúgy meg szegény fiatal Donnaból kb. egy ribit csináltak. Az idős Donna halála pedig hatásvadász szerintem. Koreográfia nulla, a színészek jók voltak, Lily James nagyon jól utánozta az idősebb Donna mozgását, gesztusait.
6/10
Zsuzsi F-Sch 2018 nov. 21. - 16:36:25 6/10
(49/84)
Onnantól kezdve hogy a fiatal Donna egy nagy nulla, a magyar hangja meg még rosszabb teljesen el van rontva a film számomra. Pedig nem lett volna rossz sztori csak nemtom, olyan punnyadt volt az egész ezekkel a semmilyen szinészekkel.
2/10
wrtsnyrdck 2018 nov. 11. - 14:00:51 2/10
(48/84)
Fú, gyerekek..még jó, hogy nem néztem végig, mert már az első 10 percben nem értettem, hogy mi van. Nincs semmi cselekmény, nem halad a sztori, ismeretlen ABBA számok.. az új színészekről meg ne is beszéljünk..
7/10
nikato 2018 nov. 05. - 10:44:55 7/10
(47/84)
Cher a legnagyobb vonzereje volt a filmnek, már az első részben is szerették volna szerepeltetni, de turnéja miatt nem ért rá. Na most rá ért, erre a 2 dalra, juhé! :D A magyar hangja rettenetes, Hernádi helyett lehetett volna Básti Juli, Kiss Mari. Vannak megható részek a filmben, de nekem ez a 3 apa dolog még mindig nem romantikus, hogy tulajdonképp egy r*banc volt Donna. Na mindegy..
4/10
Nico71 2018 okt. 28. - 11:23:21 4/10
(46/84)
Spoiler tartalmú értékelés:
Az első rész nagyon tetszett az egész családnak, viszont ez a második meg sem közelítette!
Csapongó jelenetek, semmitmondó történet, melyet három mondatban el lehetne mesélni, ezért kár filmet készíteni. Sőt, a film felét már el is mesélték az első részben, most megmutatták képekben.
A színészek többségének nincs énekhangja, egyáltalán nincs énekhangja! :-( Le a kalappal a hangmérnökök előtt, hiszen ők dolgozhattak a legtöbbet ezen a filmen.
Cher és Brosnan képes volt alulmúlni önmagát, pedig manapság a bányászbéka alatt vannak amúgy is.
Meryl Streep szinte nem is szerepel a filmben, egy dal erejéig jelenik meg, csupán nézőcsalogató fogás.
A dalok fele elhangzik az első részben is. Ennek mi értelme? Nem egyszerűbb újranézni az elsőt?
2/10
koosmiklos 2018 okt. 28. - 08:48:56 2/10
(45/84)
ezt kár volt megcsinálni.
Unalmas, nincs cselekménye, nincsenek karakterek, a régi karakterek is inkább csak lődörögnek a filmvásznon és pusztán annyi a szerepük, hogy a jól csengő neveikkel eladják a filmet. A film első részében, de később is totál ismeretlen ABBA nótákat lehet hallani. A 3 apa fiatalkori megfelelőik mind nyálasak és persze egyáltalán nem tudnk énekelni, ami egy musical-nél elég nagy gáz. Az első részben elég volt, hogy Brosnan nem tudott, de itt jószerivel senki sem. Erőtlen a hangja mindnek. Cher szerepeltetése teljesen érthetetlen, ráadásul ritka szarul énekel ő is. Dramaturgialilag pedig semmi értelme nem volt a szerepeltetésének.
Egyedül a főszereplő Lily James volt jó, mint szinészileg, mind énektudását tekintve. Ő jól hozta Dona fiatalkori énjét.