Kuttyánszkikutya 2018 dec. 28. - 17:20:59
(29/49)
Hogy lehet az, hogy nincs normális szereposztás kiírva?! Ki játsza Mária Teréziát? Nem kéne mégis feltüntetni?!
Kuttyánszkikutya 2018 dec. 28. - 17:14:28 Előzmény ksz
(28/49)
Úgy értsük: meg van rendelve? (a 2. évad)
ksz 2018 jún. 09. - 08:08:20 Előzmény kkanai
(27/49)
HIvatalos: be van rendelve a második évad
Várható premier: 2019 karácsonya
MTVA még nem jelzett vissza
https://parameter.sk/magyarok-es-szlovakok-kozosen-forgatnak-folytatodik-maria-terezia
ksz 2018 máj. 29. - 21:56:23 Előzmény kkanai
(26/49)
Jó kérdés, hogy ez csak a szándékot jelenti-e a stáb részéről, vagy ténylegesen is belevágnak a csatornák.
A jó nézettsége lett a többi országban, tehát nem a nézőszámon fog múlni a következő évad (ha lesz).
kkanai 2018 máj. 24. - 20:59:19 Előzmény ksz
(25/49)
https://www.facebook.com/AdorjaniBalint/
A 2018.01.15-i képes bejegyzés alatt 6 hete írta be AB.
Sajnos (regisztráció híján) fogalmam sincs, hogyan kell belinkelni.

Gondolom, ő már tudhat valamit ...
Remélem :-)
ksz 2018 máj. 24. - 13:47:44 Előzmény kkanai
(24/49)
Tudsz erről hírről egy linket adni?
kkanai 2018 máj. 16. - 21:48:18
(23/49)
Készül jövőre 4 új 50 perces epizód.
arriblues 2018 márc. 02. - 11:06:26
(22/49)
debug:egyet ertek..
arriblues 2018 márc. 02. - 10:56:08
(21/49)
Szep napot!
Ami az Esterhazy jelmezt illeti,inkabb hasonlit egy oroszlan idomar oltozekehez..csak remelni tudom,hogy ez nem volt tudatos(bar ketlem).Az biztos,hogy anno 1945-ben bemutatott Sziriusz produkcioban(fekete-feher nyilvan)is klasszissal jobb a jejmez.Gondolom a ket koltsegvetes kozt zongorazni lehet a kulombseget.
Ami tetszett,hogy ha halvanyan is de, tukrozte az Orszag jelentoseget..Aki nincs tisztaban,annak javaslok egy korabeli terkep megtekinteset!..
vino-et-veritas 2018 febr. 02. - 09:19:26
(20/49)
OFF

Ja, különösen mondjuk Gibson, Chuck Norris vagy Seagal filmjei...

ON

Viszont kevés osztrák filmet látunk, így nehezebb is megítélni.
Az átlagnézõ keveset tud róla, õk hogyan szembesülnek a múltjukkal és gyakran nem éppen - fõleg magyar szemszögbõl is - pozitív szerepû történelmi alakjaikkal.

A többit már leírták/tuk.
utuhegal 2018 febr. 02. - 06:45:32
(19/49)
Kiemelkedõen jó film. Történetileg is hiteles jobbára.
utuhegal 2018 febr. 02. - 06:43:55
(18/49)
Az amerikai filmeknél jobb. Azok mind arról szólnak, hogy szavazzak Clintonnéra. Ebben semmi bolsevik propaganda nincs.
Edmond Dantes 2018 jan. 09. - 21:24:44
(17/49)
Minisorozatnak talán jobb lett volna, mondjuk 4x50 perc vagy kicsit több tartalommal 6x50 perc, ami egy szokásos minisorozat mérete. 2x100 perc miatt tûnt fárasztóbbnak, limonádébbnak. A külcsín bõséges a belbecs ( tartalom) kevés. De: mint minden ilyen filmnél, most is az a véleményem, hogy ha csak annyit elértek vele a készítõk, hogy az ember(ek) utánanéz(nek) kicsit a korszak történelmének, akár csak wikipédián (én ezt tettem mint más történelmi filmek megnézése után is), már érdemes volt elkészíteni is, megnézni is. Régi történelmi tanulmányok felfrissítésére jó alkalom.
ksz 2018 jan. 08. - 23:48:46
(16/49)
Itt a kritika a 24.hu-ról.
https://24.hu/kultura/2018/01/07/maria-terezia-az-uj-sissi-vagy-megsem/
Abban igaza van, ha nem támaszt az ember nagy elvárásokat a minisorozat elé, egyszer simán nézhetõ. Nálam 5/10 a két rész együtt
Mercedsz1976 2018 jan. 08. - 13:07:46
(15/49)
Én csak a második részt láttam, és nagyon tetszett. Nemcsak azért mert imádok minden történelmi filmet, de ez a film minden szempontból nagyon jól volt megcsinálva (operatõri, forgatókönyvírói, rendezõi, színészi alakítások) brilliánsak. Azt sajnálom csak hogy nincs több rész, hisz Mária Teréziának igen hosszú élete és politikai befolyása volt, nem ártana ha folytatnák, mert ez igy nagyon rövidkére sikerült.
vino-et-veritas 2018 jan. 08. - 09:22:23
(14/49)
OFF

Ha még csak a "kösztümös" filmekbõl lenne hiány, de TV-játékok (önálló alkotások, adaptációk, stb.) sem nagyon vannak (illetve egy jórészük inkább csak a közelmúlt "történelmével" foglalkozik). És a viszonylag "olcsó" színházi közvetítésekbõl is lehetne több.
Amúgy a napi rendszerességel adott archív anyagok jól mutatják, hogy régebben volt jelentõs "gyártás" és még a gyenge alkotások egy részét is elvitték a nagy nevek. Ma ez is hiányzik sajnos...
1/10
offtopic
Debug 2018 jan. 08. - 08:45:04 1/10
(13/49)
Ksz. Elfogadom, hogy itt csak kisebbségi koprodukciós partner volt az MTVA, és hogy ebbõl kifolyólag nem volt túlzott mûvészeti kontrollja. Egy ilyen 2 részes TV filmbe vagy minisorozatba, akárhogy is hívjuk viszont szerintem így kár volt beszállni. Csak tovább erõsítették azt az uralkodó nézetet, hogy a Duna TV-t csak a nyugdíjas korosztály választja, s a tartalmai maximum a vasalás háttérzajának elegendõek.

Amikor évi 80 milliárd az MTVA költségvetése, nem hiszem, hogy ne lehetne kigazdálkodni, vagy fentebb kisírni, hogy minden évben legyen egy kétmilliárd forintos költségvetésû saját gyártású sorozata a csatornának. És ehhez hozzájönne még a minden produkció számára elérhetõ 25%os közvetett támogatás, azaz még 500 millió forint. Ennyiból már egy jó kiállású kosztümös évadot is ki lehetne hozni a megfelelõ alkotócsapattal, s meg lehetne akár további nemzetközi televíziókat is keresni koprodukciós partnerként. Az persze nem ártana, ha ez a sorozat nem a Kossuthkifli 2. évada lenne :)
Remiti 2018 jan. 08. - 05:10:38
(12/49)
Én nem a film hibáit kerestem. Úgy gondolom, hogy épp MT jelleme lehetett, ami részben megóvta a környezetét a \"könnyed\" hangulattól és emberektõl. Voltak ilyen jelenségek/szereplõk, de mindig idõben eltûntek, még mielõtt megakadályozhatták volna, hogy a történet érthetõ maradjon.

Engem Esterházy karaktere egy vonzó magyar katonatisztre emlékeztetett, aki rámenõs, egyenes, célratörõ... épp mint egy katona. A \"könnyed elegancia, kifinomultság\" a fertõdi kastély kulturális csillogásán elmélkedõnek hiányozhatott, nekem így jobban tetszett.... És mint olvastam, Esterházy ilyen is volt. A nemesi öltözék sem hiányzott, hiszen Esterházy a koronázás idején már \"fõnemesi katona\" volt, mi több, Mária Terézia királyi testõrségének tagja lett, majd idõs koráig kapitánya. Számomra a bátor õszintesége, természetessége jólesõ ellenpontja az értelmetlen puccos európai \"kulturának\".

Hogy mennyire lehetett EM jóképû? Nekem nem volt visszatetszõ Adorjáni megjelenése, kifejezett büszkeség töltött el a magyar karakter ilyen vonzó férfias megjelenítésétõl. Ennek külön jelentõsége volt a történet szempontjából. Egy szépelgõ, modoros, parókás uraságot könnyen felejtett volna a hercegnõ, ilyenbõl sok lehetett körülötte. Esterházy tekintélye nyilván többet takar, mint ami itt látszhatott. A történet feszességét épp ez a merõben más és izgalmas karakter segítette. Gondoljunk a privát büfé jelenetre, a lovaglásra vagy épp az eskü pergõ jelenetére. Ezeket Esterházy gyors döntései és egyértelmû kommunikációi, többek közt nagy erejû szemjátéka, mozgatták.

A \"felmondott szöveg\" a kor sajátja lehetett, akkor még nem zavarodott meg a világ és képesek voltak érthetõen, tisztán, ennek érdekében esetleg egyszerûbben fogalmazni ...
legalább Európának ezen a megviseltebb felén. MT valószínûleg gondolkodásban és beszédben is törekedett az érthetõségre. Másként nem boldogult volna.

Nekem tetszett a film. Megpróbáltam beleélni magam és felettébb jól szórakoztam, történelem-ismerõ párommal együtt. Annál is inkább, mert egy általam nem ismert korról szóló játékfilmet néztem és nem egy értéktelen felejtõs sztorit.
9/10
ksz 2018 jan. 07. - 17:35:44
(11/49)
Akkor nem csak nekem tûnt fel a kissé felmondott szöveg. Azt amúgy nem vágom, hogy itt akkor utószinkron volt-e. Ha igen, abban mondjuk Nagy Ervin és Rátóti rutinosabb volt (a szinkronmunkáik miatt).
AMG68 2018 jan. 07. - 15:43:21
(10/49)
Az elsõ része még tetszett, talán az újdonsága miatt. A másodikban már nagyon zavaróak voltak a hibák: ahogy mások is írták, semmi kifinomultság, könnyed elegancia... Eszterházy nekem inkább tûnt egy lókupecnek, mint magyar fõnemesnek. A szövege és annak 'felmondása' szörnyû volt, mintha egy receptet olvasott volna fel...
Mária Teréziát el tudom képzelni kb. ilyennek, de a férje karakterét és kettejük viszonyát szerintem rosszul ábrázolták.