Téma: Maricruz

malvinkicska 2014 ápr. 07. - 18:09:24
(641/1561)
A mai részben sok minden történt, Miguel lelõtte Eusebiot, ezt is a feleségének köszönheti. Maricruz a könyvelést ellenõrizte, a kislánynak lett neve. Octavio megtudta, hogy terhes volt a felesége, mikor ott hagyta a faluját.Szóval vannak dolgok amik megoldásra várnak benne.
4/10
napraforgó 2014 ápr. 06. - 18:53:27 4/10
(640/1561)
Igaz, igaz.... de attól még nem tetszik a módszer.
4/10
suxel 2014 ápr. 06. - 17:12:19 4/10
(639/1561)
OFF a La patronaban erosen is utalnak a monte cristora azzal, hogy a fohosno uj neve a visszaterest kovetoen az eredeti Gabriela Suarez helyett Veronica Dantes lesz. :)
tibitoma 2014 ápr. 06. - 16:28:40
(638/1561)
Plusz adalék: az ilyen bosszúállós történetek JOBBFÉLE megvalósításában fontos morális kérdés, hogy a bosszú végrehajtásával a fõhõs olyanná válik-e, mint azok, akiken bosszút akar állni. Nem tudom, hogy a Maricruzban szóba kerül-e ez, de szerintem nem.

A világirodalomban lásd: Monte Cristo grófja (nem titkoltan ez a bázisanyaga a Megveszem ezt a nõt!-nek és a La Patronának is, utóbbinak reverz kiadásban).
tibitoma 2014 ápr. 06. - 16:24:49 Előzmény napraforgó
(637/1561)
napraforgó, de pont ez a lényege a sorozatnak: A BOSSZÚ (a 77-es változat címe is "LA VENGANZA" = bosszú).
Az egyik legõsibb telenovellás bosszúállós sorozat a La Indomable, ezen alapszik a Maricruz.

Késõbb számos rózsanovella magába építette a fõhõsnõ revánsát, alapuljon az vagy a La Indomablén, vagy legyen az akár egy teljesen új történet. A nézõk szeretik nézni az ilyesmit, azonosulni tudnak egy olyan hõssel, aki a megaláztatásai után erõteljes személyiséggel, gazdagon tér vissza és nemes módon tesz keresztbe azoknak a gonoszoknak, akik ártottak neki.

Sõt rengeteg NEM rózsanovella is a fõhõs bosszúállásáról szól: Megveszem ezt a nõt, La Patrona (nem tudom a magyar címét), La Madrastra, La fuerza del destino, Manana es para siempre (Mindörökké szerelem), de fontos eleme a Viperának/Cuando me enamorónak is.

A Maricruz esetében az a baj, hogy a sok mellékes adalék nevetségessé teszi a fõhõsnõ bosszúját és a karakterét, gagyi a történetvezetés és a karakterizálás is.
malvinkicska 2014 ápr. 05. - 08:22:40
(636/1561)
Nota19 képzeld eddig is tudtam, hogy van különbség telenovella, és szappanopera között, nem vagyok fogalom zavarban, csak ez már olyan megszokott, és ezt írjuk. A lényegen nem változtat ettõl sem, több, sem kevesebb, a Maricruz mondandója.
4/10
napraforgó 2014 ápr. 05. - 07:36:02 4/10
(635/1561)
Én már nem nagyon emlékszem, hogy mit írtam ezzel kapcsolatban...

De még most is az a véleményem, hogy ez a nagy bosszúállás ront a személyiségen, nem jó irányba viszi el a fõszereplõt.

A szappanoperákban/telenovellákban sokkal szebb, ha sors, a szerencse, vagy a Jóisten - ki mit szeret - bûnteti meg a bûnöst.
4/10
napraforgó 2014 ápr. 05. - 06:30:42 4/10
(634/1561)
"A szó pontos fordítása az angol soap opera kifejezésnek. Az elnevezésben a „szappan” szó egyes korai amerikai rádiósorozatokra utal, amelyeket reklámcélból nagy szappangyártó cégek szponzoráltak, az „opera” szó pedig a mûfaj drámai cselekményét hasonlítja a zenei operáéhoz."
Az elmúlt mintegy 100 évben egy tucat különbözõ tipusú rózsaszín (vagy lila) sorozatfajta nõtt ki ebbõl.
Mi, köznép, szívesen illetjük az egész maszlagot a "szappanopera" kifejezéssel, még akkor is, ha azok cizelláltan különbözõ fajtákra oszthatók.
Szerintem a lényeg az, hogy ezeknek a sorozatoknak mindegyike szórakoztató, ámde irodalmilag kevésbé értékes mûveket tartalmaz. A Maricruz - legyen bármilyen szórakoztató, azért nem vetélkedhet Shakespeare Rómeó és Júliájával, vagy az Ahogy tetszikkel. Ezt mi is tudjuk, mégis nézzük, mert ezek a kis marhaságok rövid kirándulások egy olyan világba, ahová különben nem jutnánk el. És itt nem csak a valós környezetre gondolok, hanem a fõhõsök érzelmi világába is. Mert kérdem én, hol van olyan pasi, aki annyit óbégat az õ Maricruza, Marichuya, Esmeraldája, stb, stb. után, mint ezekben a sorozatokban. Mert Jóska, Pisti, Jancsi, stb. talán kevésbé romantikus, de mit tegyünk, nekünk õk jutottak, nem a José Armandók, Gustavók és Octaviók.....

A lényeg a lényeg, én nem rónám meg azokat az illetõket, akik le-szappanoperáznak minden népszerû, szórakoztató sorozatot, mert valahol mindegyik fajta ebbõl specializálódott. Szerintem nyugodtan használhatjuk továbbra is összefoglaló néven ezt a terminológiát.
1/10
nota19 2014 ápr. 04. - 23:11:22 1/10
(633/1561)
Igazán nem szeretnék itt okoskodni, vagy kötekedni, esetleg idegen tollakkal ékeskedni, de ez nem szappanopera. A telenovella és szappanopera között lényegi különbség van.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Telereg%C3%A9ny
Még egyszer bocsi:))
4/10
suxel 2014 ápr. 04. - 21:21:51 4/10
(632/1561)
Emlekszem mar korabban is emlitetted, hogy a Marimarban is tulzasnak tartottad a fohosno bosszujat a gaztevokon, hat itt sem lesz nagyon sok kulonbseg az eszkozoket tekintve. :)
4/10
napraforgó 2014 ápr. 04. - 20:29:31 4/10
(631/1561)
Sokat gondolkoztam azon, hogy mi a búbánatnak ragaszkodik Maricruz annyira ehhez az egy kaszinóhoz (a többit még nem is látta!), aztán arra jutottam, hogy ez lesz az eszköze ahhoz, hogy megbüntesse Octaviot (nem tudom, hogy ebben a verzióban Miguel és Lucia idekerülnek-e?). De ez annyira kétséges dolog, hiszen mi van, ha Octaviot a repülõtársasága átteszi egy másik járatra? Vagy a férfi kéri át magát máshová. Vagy csak újra hazamegy a birtokra, mert ott szükség lesz rá.
Na jó, gondolom ilyesmiktõl nem kell tartani, mert a forgatókönyvírók ezt nyilván úgy írták meg.

Maricruz jellemfejlõdése viszont most fordul negatív irányba. A naív, ártatlan, tudatlan lányból magabiztos, önálló nõ lett, behozta a tudásbéli lemaradását (szinte csodával határos módon). Most már gazdag is lett, élhetne gondtalanul a gyerekével, a húgával. De õ most megszállottan arra utazik, hogy bosszút álljon Octavion, majd Miguelen és Lúcián is. Miért? Mert becsapták? Mert a két utóbbi még gonosz is volt vele? És ha õ is megalázza õket, akkor jobb lesz neki? Vagy olyanná válik, mint azok voltak? Amit annyira megvetett kezdetben? amitõl annyit szenvedett...

És ha majd jól megalázta és földbe döngölte Octaviót, újra a nyakába borul, mondván én azért szeretlek drágám....???
malvinkicska 2014 ápr. 04. - 19:38:12
(630/1561)
Aki írta az hibázott, mert rögtön ezt kellett neki játszani, és nem ripacsul játszotta õ egy nagy tehetség, gyász ide, vagy oda ez szappanopera, mindennapi életben is történt már olyan meg, hogy lakodalom elõtt közeli hozzátartozó meghalt, és mégis volt esküvõ, azt mondták az élet megy tovább.
4/10
napraforgó 2014 ápr. 04. - 18:49:21 4/10
(629/1561)
Azért Maricruz kicsit jobban gyászolhatná az apját, aki akkor volt hozzá nagyon rendes, amikor még nem is tudta, hogy õ a lánya. Ahogy ott édeleg és bájolog Octavioval... Azzal hívja el a férfit, hogy valamit meg kell beszéljenek, de a világon semmi fontosat nem beszélnek, csak a férfi feletti hatalmát akarta kipróbálni. Maricruz eddig egyenes jellem volt, az ilyen ravaszkodást én nem kedvelem. Ezzel egyszintre jutott Raizával.
malvinkicska 2014 ápr. 04. - 18:20:10
(628/1561)
A sorozatban vannak olyan dolgok írva, ami nem mindig tetszik, de a karakterek játékukkal, kárpótolnak, ma nagyon tetszett ahogy kezdte csábítani, Maricruz Octaviot aranyosak voltak. Az sokat számít, hogy van kisugárzása Ana Brendanak, és a többieknek is, Lucia a gonoszt jól alakítja.
4/10
napraforgó 2014 ápr. 04. - 14:19:52 4/10
(627/1561)
Erre bizony nem emlékeztem, de a fehéreknek szinte minden néger egyforma. Na meg az ázsiaiak is.
tibitoma 2014 ápr. 04. - 10:09:46 Előzmény napraforgó
(626/1561)
Ja, fõleg, hogy Corazón néger volt, ami azért Mexikóban sem olyan gyakori, mint mondjuk Brazíliában :DD
4/10
napraforgó 2014 ápr. 04. - 07:03:57 4/10
(625/1561)
Ez a Corazon, ha jól emlékszem cseléd volt. Az uraságok nem nagyon szokták megnézni a cselédeket. Volt erre valami Agatha Christie film is, egy nõ (az úri társaság tagja) úgy követett el gyilkosságot, hogy beöltözött szobalánynak. Sötét ruha, fehér kötényke, és bóbita - senki rá se nézett, pedig még csak nem is volt elmaszkírozva. Lehet, hogy az úri népek hamarabb tudnának leírást adni egy másik ember szalonjáról, a berendezésrõl, a szekrényekrõl, székekrõl, mint a személyzetérõl.
Azért ha Solita odaköltözik Maricruzhoz, és mondjuk Octavio látogatóba megy, mégha csak a küszöbig jut is, csak feltûnne neki a siketnéma lány.
tibitoma 2014 ápr. 03. - 23:20:37
(624/1561)
Én már nem keresek rációkat ebben a sorozatban, feladtam. Sok angol nyelvû kritikus is hasonló véleménnyel van, mint mi: a Corazón Indomabléban NULLA a logika.

Nahát! A Marimarban ott volt Corazón (Maria és Santa megfelelõje) a fõhõsnõ lakásán (a szigetes etapban), de nem lett belõle probléma.
Milibindi 2014 ápr. 03. - 22:47:50
(623/1561)
Igen ez lehetséges! Akkor nem kéne ígérgetni!
malvinkicska 2014 ápr. 03. - 20:40:11
(622/1561)
Napraforgó igazad van eztán jön a bosszú Maricruz részérõl, szerintem azért nem akarja Solitat, hogy ne lássa meg Octavio, mert avval is terveket szõ, de lehet tévedek, ez is lehet egy ok.