Téma: Maricruz

4/10
napraforgó 2014 júl. 24. - 07:24:23 4/10
(1201/1561)
Nem kell megijedni! Mexikóban biztosan nem ilyenek a jogállapotok.
Ez csak szappanopera-országra jellemzõ. Sajnos a telenovella-mûfajt uraló TV csatornáknak van kb. 10 forgatókönyvük, amelyeket még 60-80 évvel ezelõtt írtak. Akkor, talán még aktuálisak is lehettek, mára már biztos nem. Ezeket az alapsztorikat próbálják újra és újra feldolgozni, néha összekombinálják egymással, valamelyest aktualizálják is, pl. látni számítógépeket (leginkább szobadíszként), néha használnak telefont (mobilt is), de ezeknek nincs jelentõségük egyik történet szempontjából sem.

Valahogy az az érzésem, hogy a producerek, meg a többi alkotó is, valahol egyidõs lehet az alapsztori keltezési idejével, vagyis mind 80 évesek. Valahol a múltban élnek, képtelenek haladni a korral, képtelenek új dolgokat kiötölni. A telenovellákat már nem alkotják, megkomponálják, azok már futószalagon, szériagyártásban készülnek, így aztán nincs is bennük spiritusz, semmi egyedi, semmi új, csak a jól ismert klisék. A "színészek" (sajnos csak így idézõjelben lehet õket színészeknek nevezni, mert õk is tucatáruk) meg se tanulják a szerepüket, pici fülbe helyezett adóvevõn keresztül kapják a szöveget a fülükbe azzal az instrukcióval, hogy épp mit kell tenniük. pl. meglepõdni, felháborodni, nevetni, csodáklkozni, sírni, hisztériázni, vagy épp tombolni. Ha kicsit odafigyelsz, mindig láthatod a szüneteket, míg a szereplõ megmozdul, válaszol, csinál valamit. Ügyesek, mert ez valami hatásszünetnek tûnik, de normális ember nem bámul (a kamerába) kifejezéstelen arccal, mire fél perc múlva kitör rajta valami érzelem és ordibálni kezd...

Én nagyon-nagyon csalódtam a mûfajban, egyre hosszabb és ezzel arányban állóan egyre gyengébb vacakokat láthatunk, legalábbis a latin-amerikai szappanokat illetõen.
Meg kell próbálni más népek sorozatait nézegetni.
Nekem nagyon tetszenek a koreai (vagy akármelyik keleti) történelmi tárgyú sorozatok, színesek, látványosak, egzotikusak, dinamikusak (na ez az, ami egyik mexikóiról sem mondható el, azok mind lassú és vontatott, mikor leszmárvége sorozatok.) És egyre jobban feljönnek a mai témájú török sorozatok, ahol valódi történeteket, valódi jellemeket lehet látni a szerencsétlen klisék helyett.
christyna4 2014 júl. 24. - 03:31:33
(1200/1561)
Én már komolyan szavakat sem találok... csak arra adjon nekem valaki választ, hogy...

... HOL a BÚBÁNATOS FENÉBEN VANNAK Mexikóban az EMBERI JOGOK???

értem ezt a kilakoltatásra, vagyonelkobzásra, de most leginkább a gyámságra... az az idióta Octavio (komolyan az elmúlt hetek legjobb része volt, mikor kapott egy öklöst a mérnöktõl...) már La Isla Dorádán lemondott a gyámságról, ezt Miguel a mostani valamelyik részben említette is neki, akkor mi joga lenne elvinni a gyereket, amíg a bíróság másként nem dönt?? a magyar (és kb. talán az arab országokon kívül) minden országban, ha a kijelölt gyámtól (ez esetben Maricruz) elviszik a gyerekét (ami ebben a sorozatban színtiszta emberrablás volt, mert úgy tépte ki Santa kezébõl) akkor a rendõrségnek azonnal intézkednie kellett volna, és lecsukni Octaviót, mert nem õ a törvényes gyám, és nem annak a zsírgolyónak ott hímsovoniszta dumával lekezelõen hazaküldeni a Maricruzt, mondván nincs itt semmi bûntett...
azt meg meg sem említem, hogy egy ilyen rablás után Octavió kb. minden normális ország törvényei szerint leshetné, hogy mikor kapná meg a kislány felügyeletét.

az pedig csak a non plus ultra, hogy nemrég láttam egy nemzetközi jogásszal egy interjút, amelyben pont arról beszélt, hogy a világban még igenis él az az elgondolás, h a gyereknek az anya mellett a helye, így legyen az anya akármilyen erkölcstelen, ne adj' Isten iszákos vagy hanyag, szegény stb. akkor is szinte mindig az elhelyezési ügyekben az anya javára döntenek... nos nyilván a sorozat írójának még alapvetõ jogi ismeretei sincsenek, kezd érdekelni, hogy ha ilyen hülyeségeket írt, akkor egyáltalán hogy képes egyedül a való világban megélni?? :D

egyébként Octavio komolyan úgy gondolja, hogy a kislány jobb helyen lesz egy teljesen õrült nõ és a pénzért mindenre hajlandó Miguel mellett, kirakva egyedül valahova a birtok szélére, mint a saját anyjával? ma maga mondta, h Simona olyan, mintha kezdene megõrülni, nem fél, h az elsõ akivel meg akarja büntetni Maricruzt, az a kislány lesz, és esetleg kárt tesz benne??? ebben a sorozatban a kis Lupitán kívül mindenki egy nagy IDIÓTA (ahogy Malala kiabálta állandóan az Esmeraldában :) )


AKI tudja elõre a történteket, leírná neki, h José Antónió meg fog-e bûnhõdni és vissza kapja-e Maricruz a pénzét???
4/10
napraforgó 2014 júl. 23. - 18:08:54 4/10
(1199/1561)
Ma sem történt semmi, csak a szokásos elveszem a gyereket, nem veszem el a gyereket ragozták végig.
malvinkicska 2014 júl. 23. - 17:56:56
(1198/1561)
Ezek megõrültek az már biztos, ennyi mindent összehordott Simona, az esõ miatt néztem csak, sokszor mérges vagyok magamra miért nem adtam fel , mint a társait a nézéssel.
4/10
suxel 2014 júl. 23. - 17:08:06 4/10
(1197/1561)
OFF

Jah, hogy linket meg nem raktam, vesszek meg! :D :D
http://televisahirblog.wordpress.com/2014/01/22/hany-remake-et-nyeltunk-be-eddig/
4/10
suxel 2014 júl. 23. - 17:06:23 4/10
(1196/1561)
OFF

Itt egy érdekes cikk még az év elejérõl, hogy hány remaket is láthatott eddig a közönség, érdemes elolvasni. Csak olyan õsök és utódok vannak felsorolva melybõl mind a két változatot láthatta a magyar ember fia.
4/10
napraforgó 2014 júl. 23. - 04:18:27 4/10
(1195/1561)
Bizony, Miguel nem volt rossz az elején, csak gyenge, és mivel szerette a feleségét, szemet húnyt a gomoszkodásai felett. De kezdetben Lúcia gonoszkodásai is kimerültek abban, hogy bohócot csinált Maricruzból a vidék úri közönsége elõtt, meg nem adott neki ételt Octavio kérése ellenére. Csak késõbb nyúlt erõsebb eszközökhöz, mint pl. megvádolása a lopással, meg a kunyhójuk felgyújtása.

Aztán kb a 100. rész körül Lúciát viharos gyorsasággal eltették láb alól, ami szinte érthetetlen is volt. Máskor egy ilyen autóbalesettel elbíbelõdnek legalább egy hétig. Az áldozat a kórházban tetõtõl talpig becsomagolva múmiának és végigsíránkozza a fél részt.
Itt meg pik-pak, egyik részben autóbalesetet szenved, a másikban meg már el is van temetve, megjelenik Simonáéknál a gyászoló Miguel a fiával.

De mivel a maradék 60 rész nem maradhat gonosz nélkül, nosza, az eddig tartózkodó, közömbös Simonát villámgyorsan átképezték gonosz nõvé, és hogy ne legyen egyedül, Miguelbõl, a mulya papucsférjbõl is hirtelen kitört a számító pénzsóvár õskaján.

Maricruz meg, mintha nem is õ lett volna a sokmilliós kaszinóhajót elvezetõ talpraesett üzletasszony, elfelejt mindent, amit mexikócityben tanult. Már nen tud vezetni, ha be nem viszik a faluba kocsival, összedõl a világ. cekkerrel jár gyalog vásárolgatni (zöldségeket, ami a birtokon kiválóan megterem/ne), hagyja magát átverni a csaknem írástudatlan suttyó, bunkó jose Antoniotól, õ aki, rájött Carola Conseco minden rafinált mesterkedésére. Képtelen kezelni Octavio szerelmes nyarvogásait, meg dühös kirohanásaiit az a nõ, aki leszerelte egy birodalom fejét, emírjét, meg orránál fogva vezette egy sziget kormányzóját.

Hát én nem is tudom, mit mondjak. Még ha máról holnapra kellene tobvábbírni a történetet, akkor is különbet dobnék össze. Ráadásul itt nem is kellett új sztorit kitalálni, mert egy régit dolgoztak föl, és a végét megspékelték egy másik régi történet beledolgozásával.
Jószerével csak arra kellett volna ügyelni, hogy logokátlanságok ne kerüljenek be a történetbe, na de persze ez volt az egyetlen, amire nem figyeltek.
Milibindi 2014 júl. 23. - 02:41:20
(1194/1561)
Miguel igazából nem is volt gonosz az elején, csak egy nagy papucs. Sose értett egyet Luciával. Bár nem szerette Maricruzt, de bántani sem akarta, mint a felesége. Most aztán jó gonosz lett! Mikor Lucia haldoklott azt kérte a feleségétõl bánjon meg mindent, amit Maricruz ellen tett, de a nõ erre nem volt hajlandó. Sõt Lucia megeskette a férjét, hogy álljon bosszút. Talán ez az oka, hogy ennyire gonosz lett.
4/10
suxel 2014 júl. 22. - 23:40:24 4/10
(1193/1561)
Hogy hogyan hal meg arra viszont nem tudom a választ, mindössze egy avancet láttam amit az Univisionon mutattak, s az volt benne, hogy sötét napszakban megleli vagy hozza Octavio a tesó holttestét és zokog felette. Amúgy az ikertesója annak a csúnyának a nevüket sem tudom, benne van még a sorozatban? Ha igen talán köze lesz hozzá passz, bár lehet már a holdpont is ír róla valamit. :)
4/10
suxel 2014 júl. 22. - 23:36:46 4/10
(1192/1561)
Úgy érzem nem fogod hiányolni. A Marimarban csiribum-csiribá 1-2-re megjavult a felesége halála után Renato, itt meg Miguel gonoszabb lett, mint valaha.
sorozatkedvelõ 2014 júl. 22. - 18:26:44
(1191/1561)
Ma csak az utolsó 5 percet láttam,de nem veszítettem semmit gondolom,mert Simona h*lyeségébõl ennyi is sok volt.suxel köszi az infót!
4/10
napraforgó 2014 júl. 22. - 18:17:13 4/10
(1190/1561)
Octavio megint percenként meggondolja magát. Hol el akarja venni a lányát az anyjától, hol meg azt mondja, csak vigye el jó messzire.

Már semmi sem történik itt, mindig ugyanazokat a köröket futják.
4/10
napraforgó 2014 júl. 22. - 09:29:41 4/10
(1189/1561)
Én már többször elszunyókáltam a sorozaton, annyira nem történik benne semmi, ami meg igyen, az rém unalmas. Octavio, meg Miguel, no meg Simona is nem azért nyavalygott korábban, hogy menjen már férjhez Maricruz valakihez, hogy végre leszállna róluk, és Octavio is végre lenyugodna. Most meg, hogy a nõ fontolóra vette a házasságot, mindent megtesznek ellene? Fertõ, meg miegymás. Ha csak a szeretõje lenne a mérnök, tán nem is zavarná õket annyira, mint a házasság gondolata.
Octavionak végleg elmentek otthonról, hülyébb, mint eddig valaha volt. sajnálom szegény daniel aranast, itt aztán tényleg nincs sok alakítani való. Egy elmebeteget nehéz úgy megformálni, hogy szimpatikus legyen.
Miguel - a saját birtokát képtelen volt igazgatni, most meg a Simonáéra fáj a foga. mibõl gondolja, hogy ez jobban menne? megtanult volna közben gazdálkodni? hiszen csak otthon ült, sz*rt keverve. Nem nagyon tudom elhinni, hogy egy mulya papucsból ilyen nagy sz*rkeverõvé vált.
Jose Antonio - na õ is érthetetlen. amilyen elvetemült lett mostanában, most meg hirtelen elkezdi zavarni MC lányának elrablása. Na nehogy már, egy olyan szívtelen gazembernek, aki kirabolja a jótevõjét, aki elsikkasztja a bérlõk pénzét, meg ellopja a marhákat, majd pont ez akad fönn a lelkiismeretén.
Ebbõl a 160 részbõl legalább 80-at ki kellene irtani, hogy valahogy nézhetõ legyen.

Soha többet nem nézek újra feldolgozott, felmelegített marhaságot, mert a színvonaluk mindig rosszabb, mint az eredeti.
4/10
suxel 2014 júl. 21. - 22:12:07 4/10 Előzmény sorozatkedvelõ
(1188/1561)
Ha jól tudom kb 10-15 rész és jön érte a kaszás, mármint Miguelért.
4/10
suxel 2014 júl. 21. - 22:00:58 4/10 Előzmény sorozatkedvelõ
(1187/1561)
Ha jól tudom kb 10-15 rész és jön érte a kaszás, mármint Miguelért.
malvinkicska 2014 júl. 21. - 19:00:10
(1186/1561)
A mai részt már nem bírtam cérnával amit ordítozott az az elmebeteg O inkább a kimentem a tyúk udvarba azok is vannak ilyen okosak. Az igazság az ezért pénzt adni valami nagy felelõtlenség. Az újra átdolgozott témákat tegyék a heverõ alá jó mélyre ki ne vegyék.
Ropovand 2014 júl. 21. - 18:49:15
(1185/1561)
Hetente kb. 1 alkalommal bele nézek ebbe a sorozatban, ekkor szart hogy lehet megvenni. Siralmas az egész story, a dialógusok primitívek, egy horror az egész.
ccaty 2014 júl. 21. - 18:38:06 Előzmény sorozatkedvelõ
(1184/1561)
Ma volt a 122. rész. Sok ideje nincs hátra, mert úgy tudom a sorozat 162 részes. Így, hát durván még 8 hét van arra, hogy észhez térjen a jóember. Gondolom addig sírba teszi az a "jóindulatú" feleségét is. Õszintén megmondom, hogy ilyen események után nekem akkor sem kellene, ha mindene aranyból lenne.
sorozatkedvelõ 2014 júl. 21. - 18:17:56
(1183/1561)
Maricruz Jól elintéze Simonat DDDDD Aki a gõgtõl már nem látott,most jól megkapta.Miguelre milyen sors vár? Már annyira gazda akar lenni,csak nehogy valami vad bika felöklelje.DDDD
4/10
napraforgó 2014 júl. 19. - 15:48:53 4/10
(1182/1561)
Ha Santa magához öleli, magához szorítja Lupitát és felszalad vele a lépcsõn, be egy szobába, amit be is lehet zárni, akkor megakadályozhatta volna a kislány elrablását. De ehelyett csak óbégatott, hogy ne, ne, ne vigye el.

Octavio eddig csak buta volt, mostanra tök hülye lett. Micsoda marhaság az, hogy Maricruz fertõben él? Meg a mérnök nem lenne megfeleló mostohaapa. Meg az a hiszti, amit Jose Antonio levelére levágott, mondván: megcsaltál, hûtlen voltál, stb. Mintha Maricruznak élete végéig hûségesnek kellene lenni hozzá, dacára, hogy évekkel ezelõtt elhagyta, meg törvényesen is elváltak.

Az is rejtély, hogyan adhatnak 50 ezer pesot egy olyan levélért, amit Jose Antonio kaparászott össze MC-nak címezve. Még egy olyan levél sem ért volna ilyen sokat, amit Maricruz írt volna Jose Antonionak, vagy bárki másnak.

De ez a sorozat mostanra olyan gyenge lett, hogy már megkritizálni sem érdemes.