Téma: Mélymagyar

offtopic
efes 2008 okt. 02. - 14:40:06 Előzmény Heathcliff
(142/242)
Vicceltem, ott a végén a szmájli! :)
Rika 2008 okt. 02. - 14:05:19
(141/242)
hmmm...én még csak alig pár évet éltem, de még emlékszem a 'régi' rendszerre is, vagyis a kedves(nem pejoratív értelemben) jobboldaliakra. Annyit tudok, hogy akkor ugyanannyian szidták a rendszert, vészesen csökkentek a nyugdíjak... na ezért váltott az ország. Most meg megint jobbra húz? Izé. A lényeg, hogy semmi nem jó nekünk, ami éppen van és azt hisszük, majd a másik mindent kijavít.
De a másik csak keresztbetesz(mindkét oldalra értem), és ha az egyik egy értelmes javaslattal elõáll, azt leszavaztatja. De kérem. Így az országnak tesznek keresztbe, pedig értünk kéne dolgozniuk.
Ezért imádkoztam sûrûn Istenhez, hogy bárki is legyen hatalmon: az maradjon legalább 8 évig. Mert 4 év alatt csak elkezdeni lehet valamit és nem befejezni. Ha a másik átveszi a 'trónt', õ is újba kezd és lerombolja a régit. Halott oroszlánkölyöktetemekbõl nem lesz haladás.
De tényleg. Ne vegyétek/vegyük ezt ilyen véresen komolyan. Mi egy pesszimista, de túlélõ nép vagyunk. Az egyetlen, amit tehettek az országért: maradjatok itthon. Vagy ha elmentek, gyertek vissza max. 4 év múlva több tapasztalattal.
Én inkább összehúzom a nadrágszíjat.
cherry baby 2008 okt. 02. - 14:00:44 Előzmény meszag
(140/242)
én csak azt látom, hogy mindehol sokkal jobban élnek. van jövõjük. nekünk mink van? a ma. és semmi más. errõl nem én és nem te tehetsz. ezért az állam a felelõs. minden lehetõséget hagynak kicsúszni. ami nem azonnal hoz pénzt, csak 10 év múlva, az már nekik nem üzlet. ezt látom. ezt tapasztalom. és ez nem a szegénységrõl szól.

apukám 35 évet lehúzott egy lakatos mûhelybe. most van 9 éve, hogy leszázalékolták, és 28%os a tüdeje. mit kap? semmit. dögöljön meg. és ez csak 1 a sok közül. belerokkansz a melóba, és semmit nem éltél. ráadásul én ezt nem mondhatom el, mert hálistennek olyan párom van, aki kézen fog és elvisz ahova csak tud. ha õ nem lenne, talán az Ecseri úttól Újpestig jutnék.
offtopic
meszag 2008 okt. 02. - 13:56:26 Előzmény cherry baby
(139/242)
Ami nem volt, annak hogy lehet posztja?
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:55:21 Előzmény meszag
(138/242)
nem vettem komolyan. egy szavát sem, nem még a reklámokat...
meszag 2008 okt. 02. - 13:42:41
(137/242)
A privatizációt az elcseszték, tény. De azt 89-tõl folyamatosan, ritka kivétellel
meszag 2008 okt. 02. - 13:39:43
(136/242)
Édesem! Senki ne vegye komolyan a reklámokat. Kicsit felnõttebbnek kellene lenni a magyar társadalomnak. Ki-ki a rosssz döntésit ne az államon kérje számon. Nem mondom, hogy nincs hiba, de nem szeretem ezt az általános kesergést, inkább úgy látom, cifra egy szegénységrõl beszél a legtöbb ember.
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:38:58
(135/242)
86 óta dolgozom, elõtte is éltem és azt láttam amit.

az alap pedig megvolt. elcseszték, tönkretették. korrupció. az van. oda mennek el a pénzek, amit valóban az országra lehetne fordítani. és azt nem mi csesszük el. hanem õk. nem mi költjük el a milliárdokat.
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:35:24
(134/242)
nem az álamimról van szó. de ha már itt tartunk: Merj nagyot álmodni! ez a szlogenje. ugye? merjél. csak ne akard. ezt már nem teszi hozzá. az, hogy az ország nagyobb része hónapról hónapra él, az jó? és ha már dolgozunk, nehogy már ne akarjunk többet. Neked az jó, hogy fillérezgetni kell? lehet pont neked nem kell, de biztos az ismerõseid vagy rokonaid körében van olyan. Jó. Húzzuk össsze a nadrágszíjat 5 évig és megoldódik a dolog. de õk is húzzák össze. és ne dobálozzanak a pénzünkel. ne jótékonykodjanak.

az hogy kommunizmus nincs, abban igazad van. posztkommunizmus van.
meszag 2008 okt. 02. - 13:29:36
(133/242)
Hát ezt megint jól összekutyultad: D
Kommunizmus sehol a világon nem volt.
Amit a zsidókkal kapcsolatban írsz, nem is firtatom, ki mit akar.
Kádár alatt Te még éppen csak kiléptél az életbe, ne beszélj butaságokat. Mi az, hogy „Honnan tudja, hogy jó volt, ha még sose volt jó neki az életben.” :D Aki rossz összehasonlítási alapot keres magának, az csak rosszakat álmodik, mert az álmaidról van szó, ugye? :D
Ahhoz, hogy nekünk is olyan jó legyen, annak meg kéne teremteni az alapját aranyoskám!

Az államnak nincs pénze. Az van, amit tõlünk elvon, és visszaosztja. Az, hogy rosszul, az igaz.
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:21:56
(132/242)
csak ezt a zsidók nem ismerik el. vajon mért égetik ma az Ó testamentumot?????

mert ott le van írva minden.
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:20:54
(131/242)
"A megmérgezett lelkû, propagandaópiumtól elkábított típus - az utca embere - nem hajlandó tudomásul venni, hogy mindaz, amit megátkoz, elítél a német nemzeti szocializmusban, mindaz, amit a "világlelkiismeret" nevében akasztófára húztak Nürnbergben, rég megvolt és létezett legalább 3-4000 év elõtt is. Ott volt a Jahve totális uralmában, a mózesi führerségben, a zsidó fajvédelmi törvényekben, a zsidó törzsi nacionalizmusban, amely túlélte az évezredeket és magát a német nemzeti szocializmus vezérét is. A faji felsõbbrendûség, a faji kiválasztottság, és ennek vallási, politikai kultusza nem hitleri találmány. "


VILÁGHÓDÍTÓK
AZ IGAZI HÁBORÚS BÛNÖSÖK
cherry baby 2008 okt. 02. - 13:04:21
(130/242)
errõl beszélek. TI hívtok minket szélsõjobbosnak. Mert a komcsik neveztek el minket. Pedig nem vagyunk azok. Egyszerûen a kommunizmus mindenhol a világon megbukott. Csak ennek a birka népnek kell állandóan.
õ akarja ránk erõltetni a zsidó nézeteit. mi fogadjuk azt el, de õ nem fogad el minket magyarnak, legyünk zsidók. Ebben az országban aki nem buzi, nem zsidó, és nem komcsi, az már mindjárt náci és fasiszta. Nektek nem tetszik az egyik, nekünk a másik. Ennyi. õ szakította szét az országot. a gyûlölet keltésével. alább már írtam, nem ismétlem.
Azt mondják milyen jó volt a kádárizmusban. Honnan tudja, hogy jó volt, ha még sose volt jó neki az életben. Mert sajnos abban az országban élünk, ahol eddig még nem tapasztalhattuk, hogy mi a JÓ. Sokat járunk külföldre. Az árak ugyanezek mint itthon. Csak épp 2-3 ezer eurót keres hozzá. A kádárizmusban is 3-6 ezer volt egy havi kereset. Tudom, akkor kezdtem dolgozni. És akkor is mire futotta? semmire. Ha valaki lebetegszik 2-3 hónapig nem tud dolgozni, itthon kilakoltatják, mert nem tudja fizetni a számláit. Nincs mibõl tartalékolni, félre tenni. Kint nem esik kétségbe.

És ez az ami bosszant mindenkit, hogy mi dögöljünk éhen, a kedves állam meg a saját költségeit is velünk fizetteti. Arról volt szó, hogy a költségeiket csökkentik. Mi lett belõle? Most újra felhozták, hogy kéne... De abból sem lesz semmi. Azért nem akar lemondani ez a genny, mert ki tudja mi van még a számláján. Lehet már azt is eladta amiben laksz, csak épp nem tudsz még róla. Ha váltás lesz elszámoltatással kell, felelõsségre vonással kell csinálni. És ha kell visszamenõleg 89ig.
Mért kellett eladni a balettintézetet? szarér hugyér adták el, aztán a zsidó meg tovább adta 10szer annyiért. Mért kell eladni középületet, hogy aztán béreljük a vevõtõl. Úgy csinál az állam mintha lenne mibõl szórni a pénzt.
Na ezért vagyok szélsõjobbos? Mert az ország érdekeit nézem?
Németország is eus ország, mégsem nyalják a seggét az eunak. Megtartják a kultúrájukat. És egy olyan helyzetben, mint amit nálunk a szõlõvel csinálnak, a németek beintenek és azt mondják NEM. ezt nem fogják meg tenni. anglia megmondta náluk sose lesz euro. ennyi. olaszoknál a cigányokat kizavarták a városból, újlenyomatot vesznek a bevándorlóktól. védik az érdekeiket. kit érdekel mit akar az eu. azt kéne nézni, mi jó az országnak. és nem az a jó, ha minden hungarikum eltûnik. ezért van egyre több hagyományörzõ egyesület, hogy ne felejtsék el az emberek, honnan jöttünk és mi a kultúránk. mert ha a kultúránk is ezen a görcsön múlna, már nem lenne Karácsony csak hanuka.
Heathcliff 2008 okt. 02. - 08:37:43
(129/242)
Brody, mik azok a fenotípusos jellegezetességek, tudod?
Az a baj, hogy amikre te gondolsz, pontosan azok bizonyítják, hogy ezek az emberek nem a közel-keletrõl származnak. Amire gondolsz, azok az armenid típus jellegzetes vonásai. Amelyik a Kaukázus környékérõl származik. Rokon nép pl. a csecsen, az örmény. Komolyan nem szeretnék ebbe most túl mélyen belemélyedni. Sajnálom, de ezek az emberek nem Ábrahámtól származnak. Már az ókor óta hihetetlen hígulás kezdõdött. Olvasd az Eszter könyvét, olvasd az Apostolok cselekedeteit. A középkorban pedig egy egész birodalom, a kazár vette föl a zsidó vallást, politikai okokból.
Miközben az ókori Izrael legnagyobb része haza sem tért az asszír fogságból. Tíz törzs már akkor beolvadt. Csak Júda és Benjámin tért vissza a babiloni fogságból, azóta hívják õket zsidónak. Amikor Titus 70-ben elfoglalta Jeruzsálemet, éppen ünnep volt, a városba kb. egymillió ember zsúfolódott. És nem sokan menekültek meg. Azokat rabságba vitték. A diaszpóra során nagyon sokan a Közel-Keleten maradtak, vagy Perzsiában - ahol Eszter könyve szerint már az ókorban nagy tömegek tértek át más népek közül a zsidó hitre. Akik Európába jöttek, azokat a csoportokat a 13. sz-ra gyakorlatilag mindenhol kiirtottták, felszámolták (Spanyolo-ban késõbb). És ekkr, a 13. sz-ban hatalmas tömegben jelent meg a kelet-európai sztyeppéken egy magát zsidónak nevezõ, kaftános, tübitejkás, csimbókos hajú, "jellegzetes fenotípusos" nép. Nos: ezek voltak a kazárok, akiknek a birodalmát elõször a felemelkedõ Rusz gyengítette meg, majd a tatárjárás döntötte romba, és késztette õket menekülésre. Õk az askenázi zsidók, a zsidóság 90%-a. Ez van. És még utána is rendesen keveredtek, amíg nem voltak nagyon kiközösítve, gettóba szorítva.
Ne haragudj, Brody, de velük kapcsolatban FAJELMÉLETRÕL, faji tisztaságról meg hasonló baromságokról beszélni...Aki õket genetikai zárványnak tartja, az fasiszta. Egyébként az antropológiai kutatások szerint is: sehol a világon nem ment végbe ekkora mértékû rasszkicserélõdés az ókor óta, mint Izrael területén. Mivel ott az ókorban egy kelet-mediterrán, hosszúfejû népesség élt, most pedig alapvetõen egy brachycephal, azaz rövidfejû.
Errõl ennyit.
Hagyjunk már fel ezzel. Nekik kell lemondaniuk az ilyen származási dajkamesékrõl. Isten kiválasztott népe. Röhejes. Már csak azért is, mivel Jézus világosan megmondta: "A Törvény és a próféták Jánosig prófétáltak. Attól kezdve a mennyeknek országa hirdettetik." vagyis:az ószövetséget Isten a maga részérõl tökéletesen lezárta, befejezte. Amit ígért,beteljesítette. Azok az ígéretek a nép visszatérésérõl, amikre most hivatkoznak, már az ókorban beteljesültek, amikor Kürosz visszaengedte õket a babiloni rabságból, és újra felépítették a lerombolt templomot.
A Biblia viszont nem valami tesco gazdaságos csomag, újrafelhasználható próféciákkal...- ami beteljesült, az beteljesült. Istennek azóta nincs szándékában az ószövetséget újra játszani. Megmondta világosan: az az õ parancsa, mindenkinek, mindenhol, hogy MEGTÉRJENEK. Nem a törvény - amit egyébként már csak azért sem lehetne betartani, hiszen senki sem öl minden nap állatokat a bûne elfedezésére. Áldozat nélkül viszont lehetetlen az Isten elé járulni. Aki nem fogadja el Jézus áldozati halálát, annak más áldozatot kéne vinnie önmaga helyettesítésére. Erre volt az Ószövetségben az állatáldozati rendszer. Ha ezt nem gyakorolják, és Jézust sem fogadják el, akkor ugyan mi közük volna Istenhez? Nem tartanak be semmit. Akkor Isten mit kezdjen velük?
Az pedig, hogy fennmaradhatott ez az ígéret, Ézsaiás és egyéb próféták alapján, hogy a zsidók még visszatérnek Izraelbe, a rabbinikus hagyomány miatt van, hiszen, nyilvánvalóan, õk nem fogadják el Jézust, tehát nem is veszik komolyan azt a kijelentést, hogy "A Törvény pedig és a próféták Jánosig prófétáltak, attól kezdve a mennyeknek országa hirdettetik." Nyilván. A keresztény Európának viszont annyira terheli a lelkiismeretét, amit csináltak szerencsétlenekkel, hogy átvették, elfogadták ezt a rabbinikus hagyományt a keresztény egyházak is, noha nyilvánvalóan ellenkezik Jézus kijelentésével.
Izrael állam megalakulásában pedig nem a Szent Lélek játszotta a döntõ szerepet, hanem a biztonságos olajszállítás a Szuezi-csatornán keresztül. De ezt már végképp hagyjuk. Ha érdekel, olvass Múlt és Jövõ zsidó kulturális folyóiratot, valamelyik számában van egy nagyon hosszú tanulmány, amit még egy igazi cionista írt 1918-ban, talán Raab Andor, és elemzi a korabeli külpolitikai helyzetet...már akkor minden fonzosabb nagyhatalom támogatta a zsidó nemzeti otthon létrehozását - senkinek sema két szép szeméért. Azok az emberek, akik ott napi szinten ki vannak téve terrortámadásoknak, azok jól el vannak kábítva isteni ígéretekkel - amiket olcsón, könnyen lehet szajkózni: nem annak kell beteljesíteni, aki ígérgeti...Isten viszont ragaszkodik a saját kijelentéséhez. Megtérést kíván, senkinek semmiféle erõszakos, háborús tervét nem támogatja.
Brody, te is nyugodj bele: ezek az emberek magyarok. CSAK magyarok, mint te vagy én. Sem védeni, sem támadni nem kell õket. Hagyni kell, hogy éljék az életüket magyarként. Ennyi.
7szünyü 2008 okt. 01. - 22:37:30
(128/242)
"Libamáj, b*meg, libamáj!" (Egy zsidó-viccbõl van)
7szünyü 2008 okt. 01. - 22:22:23
(127/242)
Sajna nem megy... Zsidónak születni kell. Anyai ágon öröklõdik.
Heathcliff 2008 okt. 01. - 21:22:18
(126/242)
Oké, akkor én is. Mióta elõször olvastam Auschwitzról, annyira megrendültem, hogy zsidó akartam volna lenni. Tehát: lélekben zsidó vagyok. És talán volt is 19. sz-ban zsidó kocsmáros elõdöm. Ráadásul keresztény vagyok, ismerem a Bibliát. Mi akadálya hát? Majd jelentkezem. Elmegyek a rabbihoz, kíváncsi vagyok, mit szól hozzá...
Az a nagy baj, hogy ez sajnos egy tragikus történelmi vicc. És olyan, mint hogy a romák egyiptomiak, a magyarok hunok, a románok dákok és a németek atlantisziak. Könyörgöm, ez itt a valódi világ, nem valami habcsók-mese. Olyan nincs, hogy egy ókori nép a 21. sz-ig megõrzi a faja tisztaságát, miközben az egész világra szétszóródik... Ezt sürgõsen el kell felejteni. Abból semmi sincs, és most tényleg unnám újra felsorolni ennek a történelmi bizonyítékait. Sok van.
Rika 2008 okt. 01. - 21:00:25
(125/242)
haha(<--ez egy szomorú volt)
már értem miért kerültem ezt a fórumot
mindegy, egyszer hallottam és azonnal megértettem, hogy tényleg így van. "Kezdõk vagyunk a demokráciában, még nagyon sokat kell tanulnunk. Nem kell ezt véresen komolyan venni, egyelõre még ügyetlenek vagyunk, de majd beletanulunk. Ezek a csatározások nem mások, mint gyerekcsaták."
Na nem szóról szóra, de a lényege ez volt.
És tényleg kezdõk vagyunk, nem sok idõt tölthettünk szabadon valami idegen/belsõ ellenség terhe nélkül.
offtopic
efes 2008 okt. 01. - 20:47:15
(124/242)
Mondjuk, zsidó az, aki zsidónak vallja magát, és ezt az illetékes izraelita hitközség rabbija is elismeri...:)
Heathcliff 2008 okt. 01. - 20:37:20
(123/242)
Amelyik zsidó imádkozik, az tudja, hogy kinek a nevét foglalja imába. Amelyik nem: az nem zsidó, kedves Brody. Mivel a "zsidó" jelen pillanatban egy világvallást jelöl. Sajnos aki ehhez nem kötõdik, az nem tekinthetõ zsidónak. Mert ha a holokauszt alapján akarnád meghatározni, akkor a cigányok is zsidók. Meg a jehova tanúk, meg sok kommunista. Õk zsidók??
Akikre gondolsz, azok genetikai alapon nem Ábrahám utódai. Ezta definíciót el kell vetni. Annyira azok, mint én. Tehát maradnak a zsidó hitközség aktív tagjai. Kész. Egyébiránt nemzetiségét tekintve mind magyar. És mint MAGYAR, kedves Brody: igenis jó szívvel emlékezhetnek a Horthy-családra.
Brody: ezek TÉNYEK. Újra mondom. TÉNYEK.
Azok pedig nem változtathatók és nem alakíthatók az ideológiáknak megfelelõen.
Oké, ne menjünk bele részletekbe. Csak sajnállak, hogy történelmileg üres halmazok védelmére fecsérled el az energiádat. Igazad van,fordítsd arra, ami igazán fontos. Ezért valóban kár magadat emészteni...