Táltos89 2023 okt. 02. - 00:12:35
(10/30)
A nemzeti és történelmi témák támogatásával teljes mértékben egyetértek és az "egyházasdit" is meg tudom érteni (ha nem viszik túlzásba).
DE!
Ez nem jelenti azt, hogy nem kell figyelni a minőségre és a hitelességre! A fércmű, az fércmű akárhogy van tálalva. És ez sajnos az. A látványt leszámítva minden téren elvérzik.
A már több dokumentumfilmet készítő rendezőnő készíthetett volna "kalandfilmet" a valóban világhírű váci múmiák 1994-es megtalálásáról, amibe a másik idősíkon keresztül néhány ismert halott életét is be lehetett volna vonni, ahogy azt ígérték is. Ehelyett a történet nagy részét elvitte a sablonosan ellenszenves kitalált múzeumigazgatóval való konfliktus, valamint a teljes mértékben fiktív Weisz Miklós püspök és keresztjének kutatása. A Vácot újjá építő püspök Migazzi Kristóf volt, akinek emlékét máig őrzik a városban. Hozzá ilyen történet nem fűződik és nem is Vácon van eltemetve. Mindet megfejelve olyan technikai szintű tudományos kutatással és eszközökkel, amik feltárás időpontjában nem hogy Magyarországon, de még az Egyesült Államokba sem volt általános.
Sajnos ez a film nem a váci múmiákról szól, hanem azokra ráhúzva egy nagyrészt kitalált Tesco-gazdaságos Indiana Jones történet CSI-al megspékelve.
1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 23:01:22 1/10 Előzmény Joseph Barbera
(9/30)
Hát igen...
Ha jól sikerült volna a film, akkor el lehetne nézni neki kisebb-nagyobb hibákat.
De - sajnos - nagyon gyenge lett.
Hiába nyilatkoztak utána a stábtagok meg a szakemberek, hogy milyen gondos kutatómunka előzte meg a forgatást, hogy milyen nagyszerű, hogy sikerült így összehozni a filmet, ha a végeredmény nem lett jó.
De nagyon nem...:)
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 22:39:56 2/10 Előzmény Filmekmindig
(8/30)
Lehet, hogy csak én képzelek bele, de ez az egyházasdi, meg nemzeti hangvétel, meg a történelmi vonal most nagyon megy - csak ezek a témák kapnak pénzt. De mindegy is lenne, ha jól sikerült volna a film.
1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 22:32:57 1/10 Előzmény Joseph Barbera
(7/30)
Sajnos, minden szavaddal egyetértek!
Viszont, észrevettem valamit, ami egészen hihetetlen!

A fimtörténet legnagyobb SZARVASHIBÁJA van a filmtörténetben, ami itt folyamatosan és következetesen látható!!!

Minden leletet, mumifikálódott holttestet, foszló ruhadarabot, csontvázat, ritka régi könyvet, iratot, a szereplők PUSZTA KÉZZEL, KESZTYŰ NÉLKÜL FOGNAK MEG ÉS VIZSGÁLNAK!
Belenyúlnak a koporsókba, megfogják a holttestek maradványait, leporolják a koporsókat, kivesznek tárgyakat mindenhonnan, és mindezt KESZTYŰ NÉLKÜL!

Én nem vagyok szakember, nem értek ezekhez a dolgokhoz.
De annyit még én is tudok - amit bárki tudhat, aki látott mág néhány dokufilmet a Spektrumon, vagy a Nat Geo csatornán -, hogy mindig minden régi leletet, maradványt kesztűvel fognak és vizsgálnak meg a szakemberek.
MINDIG!
A saját kezüket is védik - esetleges fertőzésektől, sérülésektől -, és a leleteket is.

A film utáni werkfilmben nyilatkoznak a tudósok, szakértők, akik végigkísérték a forgatást, nos, ha ők sem vették észre ezt az őrületes hibát, akkor tényleg nagy baj van!

Nyugodtan tépjék össze a diplomájukat, és dobják be a kukába!

Nagyon ritkán fordul elő velem, de most - nem csak emiatt - kénytelen vagyok 1, azaz egy csillagot adni erre a végtelenül unalmas, hibákkal teli fércmunkára.
Filmekmindig 2023 okt. 01. - 22:25:37 Előzmény Joseph Barbera
(6/30)
Hová helyezkedett a rendezőnő? Érdekelne. Ha ugyan nem csak te képzelsz bele valamit...
4/10
f@szom 2023 okt. 01. - 22:25:18 4/10
(5/30)
Ígéretes témaválasztás, ígéretes szereposztás, középszerű filmalkotás
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 22:05:35 2/10 Előzmény gaborka8X8
(4/30)
Egyetértek, és szánalmas, ahogy nem írt róla senki egy értelmezhető kritikát. Mindenhol magasztalják, pedig rémesen gyenge.
gaborka8X8 2023 okt. 01. - 21:59:33
(3/30)
Katasztrofálisan gyenge, lapos. A színészek mintha leckét mondanának fel az általános iskola negyedik osztályában.
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 21:45:56 2/10 Előzmény olahmiki1959
(2/30)
Egyelőre végtelenül unalmas, teljesen érdektelen. Eddig 40 perc telt el, de nem hiszem, hogy tovább nézem. Mondjuk értem, hogy politikai okoból tolják a műfajt, és ügyesen helyezkedett a rendezőnő is, de sajnos messze nem átütő a produkció. A csapatmunka olyan a filmben, mintha a sablonos Helyszínelők sorozat koppintása lenne. Teljesen érdektelen sztorit próbálnak misztikusan előadni. A zene sejtelmes akar lenni, de sajnos inkább unalmas. Két pontot adtam rá, és átkapcsolok egy másik adóra ezen a vasárnap estén.
1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 17:53:30 1/10
(1/30)
Azt mondja:
Alkotók. Zene: Moldvai Márk.
Ennyi?
Engem a rendező, és főleg, a forgatókönyv írója érdekelne, hogy kik hozták össze ezt a filmet.
A sztori jónak ígérkezik, jó a szereposztás is, tehát csak remélni tudom, hogy valami jót fogok látni...:)