Téma: Merülések

3/10
blake11 2013 jún. 15. - 19:31:31 3/10
(20/40)
Holt Költõk Társaságát említette valaki?---Megkövezni!!!
Ezt a valamit egy lapon említeni bármilyen ALKOTÁSSAL otrombaság.
Olyan mintha találkozna egy közös kimerülésben a tiniség és a kapuzárási pánik. Ezek teszik nevetségessé vagy inkább unalmassá és értelmetlenné ezt az "ál mûvésziességet".
Míg példának okán a Holt Költõkben komoly emberi sorsok voltak és életre szóló mondanivalók itt mi is?
Mr. Taifel 2013 jún. 15. - 18:13:02 Előzmény Mermaid.
(19/40)
szívesen :)
offtopic
Mermaid. 2013 jún. 02. - 09:05:17 Előzmény Mr. Taifel
(18/40)
Köszönöm :)
Mr. Taifel 2013 máj. 03. - 22:44:58 Előzmény Mermaid.
(17/40)
SPOLIER

Mermad véleményét ajánlom mindenkinek, azzal kiegészítve, hogy szerintem nem hagyta el soha a szigetet.
Pedofil, leszbi és fõleg beteg nõrõl szól a sztori, aki amúgy gyönyörû. Szuper film. Mindenkinek ajánlom.
k11zoltan 2013 márc. 02. - 17:45:39
(16/40)
A Holt Költõk csajos kiadása.
kinnetic 2013 febr. 28. - 13:50:05
(15/40)
Nekem nagyon tetszett ez a film, remekül játszotta Eva Green a szerepét! Bõvebben itt olvashatjátok el a véleményemet a filmrõl:


http://phoenixland88.blogspot.hu/2013/02/cracks-merulesek.html
8/10
NADALFAN 2012 dec. 16. - 19:52:42 8/10 Előzmény Phantasia
(14/40)
SPOILER--- abban egyetértek hogy tartott a külvilágtól mivel itt nevelkedett, de az is biztos hogy félt a férfiaktól, a bolti jelenet ezt mutatta. viszont skizofrén volt leszbikussága miatt amit ugyan megpróbált elfojtani de a spanyol szépségnek nem tudott ellenállni! de az nagyon visszataszító ahogy a gyilkosságát eltussolták az intézmény hírneve miatt. persze inkább elmegyógyintézetbe kellett volna zárni!-SPOILER ---VÉGE
Phantasia 2012 aug. 31. - 01:31:29
(13/40)
Tényleg elgondolkodtató a film, nagyon tetszett!

SPOILER

Valaki írta, hogy nem derült ki a filmbõl a tanárnõ múltja. Szerintem kiderült, mégpedig, hogy soha nem tette még ki a lábát a szigetrõl. Abban az iskolában tanult õ is és a történetei tényleg csak mesék voltak. Ezt bizonyította az a rész is, amikor kiment a faluba és szinte mindentõl félt.. Valaki írta, hogy a férfiaktól tartott, szerintem ez a jelenet nem arra irányult, hanem, hogy az iskola falain kívül szinte semmi ez a nõ.
Fiammat irigyelte, mert neki már volt része utazásban és kalandokban.
Amikor a lányok elkezdték kergetni Fiammat a film végén, azt azért tették, mert Di még mindig teljes mértékben kiállt a tanárnõje mellett, a többiek meg követték. Viszont a tanárnõ szerintem direkt intézte úgy, hogy Di ezt tegye, ezért mondta, hogy Fiamma pletykákat fog terjeszteni róla, holott tõle egyszer sem hallottunk ilyet. A tanárnõnek ez volt a célja, hogy Fiamma meghaljon és ne derüljön ki a titka.
Ezt az elõzõ kommentekre való reagálásként írom. Nekem ez jött le a filmbõl, de persze mindenkinek megvan a saját véleménye.:)
10/10
alien1976 2012 jún. 28. - 04:09:09 10/10
(12/40)
Ez nem egy hétvégi összebújós, pihikézésre alkalmas film. De nem ám.
Egy csodálatos film, melynek története érdekes, hangulata magával ragadó.
Az emberi érzések, szenvedélyek (néhol beteges), drámák bemutatása tökéletes.
Érzelmekben gazdag film, mely elgondolkodtató, s a film vége után is ott marad az emberben, s tovább foglalkoztatja a nézõt. Vagyis engem, igen.
A zene nagyon jó, a hangulata lebilincselõ, fõleg a helyszínt biztosító régi kastély.
Színészi alakítások engem meggyõztek.
MrsAudrey 2012 jan. 02. - 22:43:12
(11/40)
Imádom ezt a filmet, a fényképezés csodálatos, a szereplõk játéka nagyon hiteles, a történet pedig érdekes. De ami miatt a legjobban szeretem, az a hangulata. A helyszín egy kicsit a Mona Lisa mosolya címû filmre emlékeztet, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a film nem egyedi. Nagyon is egyedi.
Nem tudom, hogy a filmrõl miért nem hallani, szerintem megérdemelt volna egy Oscart.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 27. - 00:42:29
(10/40)
sPOILER

Fiamma múltjában nem volt semmi. Õ csak azért volt más mint többi lány, mert gazdag, elõkelõ családból származott. Már nem emlékszem pontosan de talán azért rakták be oda mert háború volt és ott volt a legjobban biztonságban, de erre már nem emlékszem teljesen. Mindenesetre a lényeg, hogy neki nem volt semmi a múltjában. Elõtte is egy elõkelõ iskolába járt, csak szerintem nem ennyire szigoruba. Pl. az õ fürdõruhája sokkal lányosabb volt, mint a többieké. Parfümje volt (ami abban az idõben nagy szám volt és csak a gazdagok engedhették meg), a viselkedése is kifinomultabb és uriasabb volt mint a többi lányé.
A tanárnõt épp ezért érdekelte Fiamma annyira, mert benne megtestesült számára mindaz ami izgatta. Egy ártatlan lányt megrontani, könnyebb mint egy felnõt nõt behálóznia, fõleg az akkori kor gondolkodásában. Illetve Fiamma viselkedése teljesen más volt mint a többi lányé, volt benne kis gõg , büszkeség, harciasság, eszes volt, jobban átlátott dolgokat mint a többi lány, szerintem õ sejtette hogy a tanárnõveel nem százas valami, ugyanakkor ártatlansága is volt. Fiamma gyenge pontja az egészsége volt, mert elég sulyos asztmás volt.

A végén azért halt meg, mert mivel a tanárnõ "megrontotta" és tudta, õ nem hallgatott volna, hanem elmondta volna másnak, a szüleinek is, haza akart menni. A tanárnõ nem folytathatta volna az alantaskodásait tovább utána. Viszont a tanárnõ tudta mi Fiamma gyengepontja igy ezt kihasználva bosszuból ráuszitotta a többieket , élükön korábbi kedvencét azt a vörös lányt. Tudta ha kergetik , mivel asztmás teljesen legyengül, akár meg is halhat ha nem kap segitséget.
A vörös lány amúgy is mindig utálta Fiammat mert irigy volt rá és féltékeny, mert tudta hogy a tanárnõnek jobban tetszik a lány. Viszont szerintem õ sem volt azzal tisztában hogy ez a nagy fokú ajnározás a tanár részérõl, ez nem puszta kedves megkülönböztetése a többiektõl , hanem szexuális , beteges , pedofil érdeklõdés. Mikor erre a vörös lány is rájön, mert meglátja Fiamma-val a tanárt éjjel, nem akar tudomást venni róla, hárit. Hisz akkor összeomlik a kép amit magában felépitett. Csak késõbb mikor meghal Fiamma, mert a halálba kergetik jön rá szerintem hogy csak eszközök voltak a tanár kezében.
9/10
Teszka 2011 aug. 27. - 00:13:35 9/10 Előzmény Mermaid.
(9/40)
Fiamma múltjára gondoltam...
Mermaid. 2011 aug. 26. - 15:18:01 Előzmény Teszka
(8/40)
SPOILER

A tanárnõ múltja az volt, hogy õ is ott tanult abban az iskolában, de leszbikus volt. Nem tudni hogy alapból e, vagy valami olyan hatás érte amiért azzá lett (családi körülmények mondjuk) és neki egy amolyan biztonság volt az hogy az iskolában maradt tanárként, egyrészt mert az lett az otthona, másrészt mert igy tudta a legkönnyebben kiélni "perverz" vágyait. Nem utolsó sorban pedig még titokban is tudott maradni az iskola falain belül.
Az hogy a nõ leszbikus volt, bizonyitja az a jelenet mikor ki kell mennie a városba. Ahogy ment az utcán több férfi is megnézte, mert amúgy csinosan néz ki, de láthatóan mindtõl a frász kerülgette. Illetve mikor sorban állt a boltban , majd elrohant , szinte menekült tõlük....

Aztán mikor a lányok ittak és "buliztak" egyet azon a bizonyos éjjelen, az egyik idõs tanár le is akarta õket csendesiteni és ellenõrizni mi folyik ott, de a nõ tudta hogy isznak és ez az egyetlen alkalom arra hogy "megkapja amit akar".

A lány multján nem tudom mit értessz, vagy melyik lányét?
9/10
Teszka 2011 aug. 23. - 00:15:48 9/10 Előzmény Mermaid.
(7/40)
Könnyed esti filmnek szántam így lefekvés elõtt,de egyáltalán nem volt az,inkább felkavart.Jó film volt tetszett,de valaki leírná aki megnézte,hogy mi volt a lényege?mert nem értettem a végét tisztán.


SPOILER!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem értettem mért kellett "megölnie" a kislányt(féltékenységbõl?)és mi volt a tanárnõ nagy múltja?Egyébként a filmeben hiányoltam hogy se a kislány se a tanárnõ múltja nem derült ki rendesen,a tanárnõé egyáltalán nem.Illetve csak annyi hogy õ is ott tanult.Ezért nem értettem a tettét.Én a féltékenységére vagy a nõ szeretethiányára gondolok.De aki jobban megértette az írja már le légy szíves.
Mermaid. 2011 máj. 19. - 13:51:29
(6/40)
Jó és izgalmas film, de nagyon bizarr.
10/10
Mina20 2011 ápr. 10. - 10:46:57 10/10
(5/40)
Csodálatos film olyan atmoszférával,amit szinte vágni lehet...Nem értem,miért nem volt/nincs nagyobb visszhangja...Eva Green még sosem volt ilyen jó,pedig eddig sem tartottam tehetségtelennek...ennél kevesebbért is kaptak már Oscart...
10/10
feeco 2011 jan. 03. - 21:56:02 10/10
(4/40)
elgondolkodtató film..
igazi remekmû, kiváló alakításokkal és rendezéssel..
bozserjoco 2010 okt. 30. - 22:11:33
(3/40)
Merülések (Cracks) (2009)

Az 1934-ben, egy bentlakásos lányiskolában játszódó film fõhõsét, Miss G-t Eva Green formálja meg. Miss G a kor szellemiségéhez képest veszélyesen szabados nézeteket valló tanárnõ az iskolában, aki úgy véli, hogy a legfontosabb dolog az életben a vágy. A rebellis tanárnõ nadrágban jár, cigarettázik és a lányokat önálló gondolkodásra, éjszakai bulizásra és már-már erotikus kalandokra csábítja.
kaveva 2010 okt. 13. - 19:41:25
(2/40)
Nagyon szép film, gyönyörû képi világgal, magával ragadó hangulattal, és a szinészi játékok is fantasztikusak! Habár szerintem a Lost and Delirious nem csak érinti a leszbikusságot, az konkrétan két lány szerelmérõl szól, "benne van a témában".
lkerenyi 2010 szept. 28. - 21:09:52
(1/40)
Nagyon megrázó, eredeti alkotás. A Lost & Delirious után az egyik legjobb, a leszbikusság témáját csak alig érintõ, tragikus végû film. Valverde (Melissa P.) és Green nagyszerû.