10/10
yoz007 2009 szept. 09. - 00:02:24 10/10 Előzmény Peter Lion
(57/77)
...magyarázhatod Te annak, hogy gömbölyû a föld,
aki a saját fejébõl kinézve azt látja, hogy lapos...
Arról nem is beszélve, hogy az ilyen "túl bonyolult" okfejtéssel,
csak összezavarod az egyszerû lelkét azoknak, akiknek a teljes agyi kapacitását leköti a Tesco újság...
10/10
Peter Lion 2009 aug. 28. - 15:39:14 10/10 Előzmény minerva9
(56/77)
Mindenkinek igaza van: a maga igaza.
Ha valaki a földbe dugva fejét éli az életét (vagy akkor inkább, csak azt hiszi, hogy az életét éli) és onnan szemlélve nézi a filmet, akkor neki nagy valószínûséggel egy idióta zagyvaság lesz. Ha viszont az ember ki szeretné szakítani magát a földhözragadtság állapotából, akkor kinyílik a tudata egy olyan világ felé, melyet csak odafigyelés és tapasztalás útján lehet megérteni. Az ilyen emberek számára bizony ez a film óriási segítség lesz a miként-hez.
A filmnek van egy hosszabb verziója is, melyben bemutatásra kerül, hogy mi történik akkor, ha egy kétdimenziós világba egy háromdimenziós behatással megváltoztatunk bizonyos szituációkat. A kétdimenziós lény számára felfoghatatlan és félelmetes a 3. dimenzió létezése mindaddig, míg nyitottá nem válik annak megismerésére. A 3 dimenziós lény látja és érti az összefüggéseket a kétdimenziós térben, de csak 3 dimenziós eszközökkel képes ott beavatkozni és ezért érthetetlen a 2 dimenziós számára, hogy miként változnak meg a dolgok az õ sík terében. Ugyanez történik itt a 3 dimenziós térben is. Amíg nem vagyunk nyitottak arra, hogy elfogadjuk a tényt, hogy vannak számunkra felfoghatatlan energiákkal és lehetõségekkel rendelkezõ dimenziók is, - melyek azonban aktívan befolyásolják az életünk -; addig azt hisszük, hogy csupán a véletlenek sorozata az, hogy az egyik ember megbetegszik, vagy rosszul érzi magát a másik pedig nem ugyanabban a szituációban és biológiai állapotban. Pedig éppen a tudatosság az, amivel uralni tudjuk az életünket és megteremteni azt a valóságot, melyet szeretnénk, hogy a miénk legyen - teljes fizikai mivoltában - és ne csupán álmaink tárgyát képezze életünk végéig...
minerva9 2009 jún. 25. - 14:35:17
(55/77)
láttam egy tag 1 pontot adott lejebb az elözõ meg
10-et,akkor most kinek van igaza?
10/10
yoz007 2009 jún. 14. - 10:02:20 10/10
(54/77)
Elképesztõen érdekes, gondolatébresztõ film.
Persze csak szigorúan annak, akinek vannak gondolatai...
...no meg persze aki kíváncsi, néhány tudós-doktor rendhagyó világlátására.
Elsõre, olyan felfoghatatlanul újszerû volt, hogy majd DVD-rõl kell megnézem még jó párszor, hogy pótoljam a hiányosságaimat...

Természetesen 10/10
1/10
kovacssatya 2009 máj. 17. - 21:55:19 1/10 Előzmény NewZoo
(53/77)
Nagyon gáz film... mindent összekevernek benne, hogy az átlag nézõ rájöjjön, hogy csak a hit marad...tudományoskodó üres semmi 10/1
10/10
NewZoo 2009 márc. 01. - 14:19:59 10/10 Előzmény Anteris
(52/77)
Igen összetett és intelligens ember lehetsz, ha ezt vetted ki ebbõl... :-@
Ha meg a lemodellezést említette valaki: azt tudjuk bármivel is lemodellezni - amit ismerünk. Nos, ez a film pont arról szól, hogy vajon ismejük-e világunkat?
(Korlátolt felfogásúak sosem fogják megérteni...)
leopard26 2009 febr. 28. - 21:28:37
(51/77)
Persze:)
offtopic
leopard26 2009 febr. 28. - 17:57:55
(50/77)
Én se hiába írtam ezt:)
offtopic
norton15 2009 febr. 28. - 17:45:59
(49/77)
No de kéérem.:)
offtopic
norton15 2009 febr. 28. - 17:32:49
(48/77)
Lehet az enyém az utolsó szó?:)
offtopic
leopard26 2009 febr. 28. - 17:23:09
(47/77)
Vigyázz,mert a csaj egója nagyobb mint egy futballpálya:)
zee944 2009 febr. 28. - 17:08:10
(46/77)
"nem utazok sehova,
mer' úgyis vissza kell jönni"

:D Ez rohadt jó. El kellett ismételnem vagy tízszer...
bourne 2009 febr. 26. - 23:11:58
(45/77)
hát akkor én már annyit tudok a világról, hogy kitõl kell érdeklõdjek valami jó zene után :)))
mék oszt megtudok még többet, hátha még a helyesírás is menni fogik :)))
offtopic
bourne 2009 febr. 26. - 23:03:42
(44/77)
bár a programot nem láttam és lövésem sincs róla, h micsoda, de az idézetet amit írtál magamévá tettem :))) már ezért megérte megnézni, h mit is csinálsz :))))
7szünyü 2009 febr. 26. - 08:20:01
(43/77)
(Ha az euklideszi geometria ellentmondásmentes, akkor mi szükség van a többire?)
7szünyü 2009 febr. 26. - 08:17:30 Előzmény Anteris
(42/77)
Egyáltalán nem szcientológia, még kevésbé szektás. Egyszerûen néhányan megpróbálták közérthetõen (?) összefoglalni, felvázolni, amit a kvantummechanika, genetika, mikrobiológia, pszichológia stb. eredményei alapján egyfajta tudományos világképként értelmeznek. Az eredmény szükségszerûen egy interdiszciplináris infó-halmaz. Gyanítom, sok 'materialistát' zavar, hogy az alkotók nem átallottak az ezotéria területére is betévedni. Elhiszem, hogy a megfogalmazás fizikailag/matematikailag/biológiailag nem korrekt. Talán semmilyen szempontból sem az. Viszont a film szvsz nem magfizikusoknak készült, hanem Átlag Jánoséknak, akik valószínûleg még így sem túl sokat fognak fel belõle. Úgy vélem megfelelõ háttérismerettel ez a film nagyon is jó, és - a teljesség igénye nélkül - megpróbál némi átfogó világnézetet adni, olyasmit, ami a XX/XXI. század fordulóján a tudományos ismereteink alapján elfogadhatónak tûnik.
"Dokumentarista" látszata ellenére célszerûbb ezt a filmet mûalkotásként nézni - van, akit megérint Picasso kubizmusa, és van, aki hányni tudna tõle. *Melyiküknek van igaza?* (Költõi kérdés.)

(Elnézést, ha kicsit hosszúra nyúltam és nem csak egy hszre reagáltam.)
Karin 2009 febr. 13. - 23:07:13
(41/77)
Ne vegyünk már komolyan mindent. Unalmas már minden nyúédzses hiteltelen dologra úgy hivatkozni, h "De mer' régen Galillei-t is kinevették, neki is igaza lett, akkor ez is biztos így van!"

Minden Galillei-re, Kopernikuszra, Newtonra, stb a maga korában jutott száz másik ötletelõ, akit akkor is kinevettek, és ma még inkább.(Ha egyáltalán nyomuk maradt.)
Anteris 2009 febr. 05. - 20:56:24
(40/77)
ez valami szcientológiai propagandafilm volt? Reggel nézegettem egy darabig de csak szektás süketelés ment, úgy hogy inkább visszaaludtam.
Rika 2009 febr. 04. - 14:09:40
(39/77)
Ahh nekem is ez kéne. Azt hiszem mindenki olyan akar lenni, mint a 'történet' fõhõsnõje.
Túl sok minden zavar össze minket és térít le a helyes irányról. KI kéne húzni a tv-t, ha nem értékes film megy, és a net is egyre haszontalanabbnak tûnik.
Mégis függõ vagyok.
Ki kéne költöznöm a családdal vidékre, még vidékebbre.
helikon 2009 jan. 02. - 18:12:54 Előzmény leopard26
(38/77)
Sajnálom, hogy nem vagy hajlandó megérteni azt amit leírok. És sajnálom, hogy a hozzád hasonlók vannak többségben és ezért az általad képviselt álláspontot kell elfogadni normálisnak.

Ezekután valóban nincs semmi értelme folytatni bármiféle "vitát".