10/10
Keep the Faith 2010 júl. 16. - 14:55:59 10/10
(193/253)
;-)
10/10
TRIPLA IKSZ 2010 júl. 16. - 14:48:12 10/10
(192/253)
Mé' nem kérdezed meg anyádat? Õ biztosan tudja.
10/10
times84 2010 júl. 16. - 00:16:33 10/10 Előzmény Keep the Faith
(191/253)
Igen:p)
lkj 2010 júl. 15. - 21:38:16
(190/253)
Ki a fasz az a Michael Jackson?
10/10
miroka 2010 júl. 15. - 19:17:52 10/10
(189/253)
Ezt a számát én is szeretem,szép zene,nekem is tedszik:)
10/10
Keep the Faith 2010 júl. 15. - 16:11:41 10/10 Előzmény times84
(188/253)
Konkrétan a nicknevemre gondolsz? ;)
10/10
times84 2010 júl. 12. - 18:28:11 10/10 Előzmény Keep the Faith
(187/253)
szeretem ezt a számát :) is...:)
10/10
miroka 2010 júl. 12. - 17:08:27 10/10
(186/253)
Teljesen igazad van,egyik fülünkön be a másikon ki és kész,meg a rosszindulatú megjegyzéseket nem is kell megjegyezni sem.
Michael Jackson egy nagyon jólelkû ember volt és akinek nem tedszik,annak nem kötelezö csunyákat irni és mondani róla,egyszerüen hagyja békén!
10/10
Keep the Faith 2010 júl. 12. - 16:03:46 10/10
(185/253)
Nem teljesen mindegy hogy fekete vagy fehér? Nem teljesen mindegy hogy bõrbetegség okozta vagy a mûtét? Tök mindegy hogy nézett ki! Michael Jackson egy jó indulatú, jó lelkû naív ember volt, akirõl az egész világ példát vehetne. Általában akik mocskolják, a talpáig sem érnek fel. Kár ezen felhúzni magatokat, ezek nem érnek annyit, hogy egy pillanatig is idegesítsétek magatokat. Egyik fületeken be, másikon ki. Ennyi.
10/10
times84 2010 júl. 05. - 23:50:07 10/10
(184/253)
mindenhol vannak olyanok akik egyszerûen a média miatt már nem hiszik el az igazat...ez nem az õ hibájuk hanem a tetû embereké akik abból élnek, hogy más nagyszerû embereket tesznek tönkre...mert az nekik mekkora buli....
10/10
times84 2010 júl. 05. - 23:47:40 10/10 Előzmény miroka
(183/253)
örülök, hogy ennyi, mert amit mondani akarsz az 1 baromság....má bocs
10/10
miroka 2010 júl. 05. - 17:36:40 10/10
(182/253)
Akkor csak állitsátok el meg minden,de én már nem szólok semmit se,ha ez titeket ennyire zavar.
Külömben ha egy kicsit utána gondolkoznátok,akkor érzödne hogy én is mondok valamit,de ugy látszik,hogy egyeseket nagyon nehéz meggyözni,de engem nem zavar már,hogy ki mit mond,mert mindenki magábol indul ki,szoval ennyi!
10/10
times84 2010 júl. 02. - 19:38:09 10/10
(181/253)
Vajon mire is kell az a sok smink?...
10/10
times84 2010 júl. 02. - 19:37:17 10/10
(180/253)
Akkor én is;

Mit kell tudni a vitiligóról?

A vitiligo világszerte a lakosság körülbelül 1-2%-át érinti. Többnyire fiatal felnõtt korban kezdõdik, nõknél kicsit gyakrabban fordul elõ. Jellemzõ tünete, hogy a bõrön panaszt nem okozó, éles kontúrú, hófehér foltok alakulnak ki a melanociták mûködészavara, illetve hiánya miatt. A foltok a test bármely pontján feltûnhetnek, és általában szimmetrikusan helyezkednek el. A leggyakrabban érintett testrész az arc, a kézfej, a hónalj, a köldök, a nemi szervek környéke és a két alsó végtag. Ezeken a területeken a szõrszálak is elszíntelenedhetnek. A foltok általában lassan növekednek, a folyamat gyakran évekre megáll. A betegség azonban néha igen gyorsan terjed, és ritkán elõfordul az is, hogy a foltok a teljes testfelületet elözönli, ezáltal teljes pigmenthiány alakul ki. A jellegzetes fehér foltok nem csak esztétikailag zavarnak: az érintett bõrterületeknek semmiféle védekezõképessége nincsen az UV-sugárzással szemben, ezért akár enyhe napfény hatására is komoly gyulladás, napégés alakulhat ki. (Ezért kellett az arabszerû cucc...)

Mi állhat a háttérben?

A vitiligo oka nem ismert. Kialakulásában részben örökletes hajlam játszhat szerepet,(Lásd Prince...) az esetek 30%-ában látunk családi halmozódást. A legelfogadottabb nézet szerint autoimmun megbetegedésrõl van szó, vagyis a szervezet védekezõ rendszere maga károsítja a pigment sejteket. Erre azonban nincs egyértelmû bizonyíték, magát a konkrét autoimmun reakciót még nem mutatták ki. Az elméletet az támasztja alá, hogy a vitiligo viszonylag gyakran társul egyéb autoimmun betegségekkel (ilyenek például egyes pajzsmirigy-betegségek, mellékvesekéreg-elégtelenség, vészes vérszegénység, myasthenia gravis,
LUPUS (ez is volt sajnos neki ) erythematodes, scleroderma, Crohn-betegség), ellene szól viszont, hogy az autoimmun betegségek kezelésében többé-kevésbé bevált szteroid gyógyszerek nem hatnak a rá.
Megfigyelték, hogy a tüneteket napfény, hosszan tartó, komolyabb lelki megterhelés, illetve a szervezetben zajló krónikus gyulladás is provokálhatja.

Kell-e kezelni a vitiligót?

A vitiligo ártalmatlan betegség, kezelése nem feltétlenül szükséges. Figyelni kell azonban a fényvédelemre, mivel az érintett bõrterületek nagyon könnyen leéghetnek. Lehetõleg magas faktorszámú, mind az UVA- mind az UVB-sugár ellen védelmet biztosító készítményt használjunk. Léteznek színezett fényvédõk, melyek egyúttal eltakarják a fehér foltokat.


De zavarnak a foltok. Mégis, mit tehetek?

A vitiligo a tudomány mai állása szerint sajnos nem gyógyítható. Különbözõ drága és hosszadalmas kezelésekkel a tünetek átmenetileg javíthatók, a betegség terjedését azonban egyik sem akadályozza meg.
Nagy kiterjedésû vitiligo esetén gyakran alkalmaznak különbözõ fényterápiás eljárásokat (keskeny sávú UVB- és PUVA-kezelés), amelyek az UV-sugarak pigmentképzõdést elõsegítõ hatását aknázzák ki. A PUVA-kezelés során az UVA-sugarakat fényérzékenyítõ anyaggal (például psoralen) használják, ezáltal fokozódik a barnulás. Az UV-fény hatására a fehér területeken apró pigmentszigetek jelennek meg, a foltos pigmentáció miatt azonban a kozmetikai eredmény gyakran az eredetinél rosszabb. A PUVA-kezelés további hátránya, hogy nem alkalmazható otthon, illetve késõi mellékhatásokkal (rosszindulatú bõrdaganatok kialakulása, a bõr fénykárosodása és korai öregedése) is számolni kell.
A napjainkban egyre elterjedtebb xenon-klorid lézerkezeléssel igen jó eredményeket lehet elérni vitiligóban is. Hátránya viszont, hogy csak kisebb felületekre használható. A vitiligo kezelésében a szteroid tartalmú krémek – mint említettük – nem váltották be a hozzájuk fûzött reményeket, ezért alkalmazásuk visszaszorulóban van.


Egy beteg teste;
10/10
times84 2010 júl. 01. - 23:42:31 10/10
(179/253)
óó komolyan...az emberi értetlenség olyan szintje van itt....hihetetlenek egyesek, hogy amit a fejükbe vesznek---kialakítanak vkirõl 1 képet akkor sem gondolkodnak el azon, hogy " jééé talán mond vmit az a ba'rom" ha az agyába dugnád a tényeket....

azt gondoltok amit akartok....szivetek joga...de az biztos, hogy teljesen a másik irányba mentek mint amerre az igazság fellelhetõ....

"fertõzés" betojok :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(jah méééég annyiba gondoljatok bele, hogy ha józsi-pistinek van ilyen betegslége a szomszédból, azt elfogadod sajnálod így járt, senkit nem érdekel, kicsit foltos a keze, a nyaka, a pocakocskája és kész.....ha MICHAEL JACKSON-nal történik ez...már úúúúrrristen...biztos úgy fehérítteti a bõrét, hogy elsõnek csak foltokba hogy majd elterjedjen...persze...az eszedbe nem jut, hogy ÕÕÕ nem mehet ki az utcára foltosan mert a jóakarók megszólják emiatt kell agyon sminkelnie magát, hogy az olyanok mint teeee-vagy néha tiiii ne lássátok...emiatt fordul be, hogy nem elég neki a betegség még a barmok hülyeségét is el kell viselni...)....

nah mindegy...ma amúgy is ingerlékeny vagyok, nem akarok könyvet írni errõl csak gondolkozzzz emberrrrrr
10/10
miroka 2010 jún. 28. - 14:53:00 10/10
(178/253)
Az lehet hogy nem az egész testére volt kiterjedve,meg nem is állitom,de volt neki ez a betegsége és biztosra veszem,hogy egyikõtök se látta ruha nélkül egyszer sem és nem tudjátok bebizonyitani,hogy valoban az egész teste fehér volt-e,ami nagyonis valoszinû,vagy csak egypár helyen lett fehér,ugyhogy jobb lenne befejezni a találgatásokat már,mert semmi értelme nincs tovább vitázni ezen!
10/10
miroka 2010 jún. 28. - 10:54:53 10/10
(177/253)
Akkor csak vitázzatok,hogy mi lehetett az oka,csak az a baj,hogy ilyen betegség tényleg van és vitiligo a neve!Ha nem hiszed nézd meg a neten,ott bizony le van irva szépen,hogy mi az és hogy mit okoz,akkor majd talán jobban elhiszitek.
Nekem meg külömben van egy olyan könyvem Michaelról,amiben az összes napja le van irva születésétöl a haláláig és ott bizony elég sûrûn emliti Michael,hogy mennyi félreértés meg mindenféle kitaláció terjengett már a betegségérõl és tutira nem fog magáról csak ugy kitalálni ilyeneket az biztos!
De a lényeg az,hogy nem csak az én könyvemben van benne ez,hanem vannak ezzel kapcsolatos videók is róla,nem is egy,meglehet nézni föleg a youtubon is magyar felirattal és ha már annak se hiszitek el,akkor már tényleg nem tudom mit kellene még nektek mutatni,hogy higgyétek el!!
10/10
times84 2010 jún. 27. - 18:58:33 10/10
(176/253)
Ezt egy másik fórumon csinálta 1 tag;

http://www.youtube.com/watch?v=ykwuFYYfQfI

"Gyertya helyett az alábbi videót készítettem Michaelnek. KIÁLTÁS a címe....címzet a MÉDIA = Manipulatív Éhenkórászok Divatmajom Irgalmatlan Alakulata"

Nagggyon jó videó!!!


és a vidi mellett ott van oldalt 1 másik ami nagyon jó ha vki még nem nézte végig;
"A média összeesküvése Michael Jackson ellen" a címe...
10/10
times84 2010 jún. 27. - 18:43:18 10/10
(175/253)
Nézd csak meg itt a nyakát....még a 20-as éveiben járt és már mekkora folt van a nyakán....
aztán ha te tudsz bizonyítékot arra hogy fehérítette a bõrét...még leírni is vicces:) akkor mutasd;)
10/10
times84 2010 jún. 27. - 18:36:31 10/10 Előzmény cukrosbácsi
(174/253)
***moderálva***..keress rá youtube-n, nem egy videó van vele kapcsolatban errõl ha olyan okos vagy....és ha nem elég neked az, hogy a guiness rekordot még mindig Õ tartja mint legnagyobb adamányozó akkor mi kéne még, hogy jó ember legyen?? Akárhova ment koncertezni elsõ útja mindig 1-1 kóházba vezetett, hogy segítsen...felszereléseket vett, beszélgetett a beteg gyerekekkel...mert Neki nem az volt a fontos, hogy mennyien mennek el a koncertjeire, mennyi lemezt tud eladni, hanem hogy a befolyt összegbõl minél többet tudjon segíteni...

ISTENEM MÉÉÉÉ ILYEN NAGY AZ ÁLLLATKERTED????????????

Love You Michael...FOREVER IN MY HEART!!!!