2/10
momomo 2013 nov. 09. - 20:59:42 2/10 Előzmény isvaen
(54/94)
bizony nagy szerencse! remélem, megnézte!

csodálatos, ahogy tolerál és leszól másokat, akik nem értenek egyet magával! BRAVÓ!

én is kívánom magának, hogy sok olyan helyzetben és kapcsolatban legyen része, mint amilyet ebben a filmben látott!
2/10
momomo 2013 nov. 09. - 20:56:46 2/10 Előzmény Pancus
(53/94)
Szívesen Pancus.
2/10
momomo 2013 nov. 09. - 20:54:18 2/10 Előzmény csincsilla72
(52/94)
könnyesre nevettem magam a válaszodon! köszi!
fel is olvastam a válaszod a barátomnak :)

amúgy természetesen azokat a filmeket szeretném megnézni, amelyek tetszenek - de ahhoz elõbb meg kell néznem õket, hogy tudjam.
2/10
momomo 2013 nov. 09. - 20:51:48 2/10 Előzmény bubble
(51/94)
****SPOILER*****

ha semmi gond nincs azzal, hogy nem tetszik a film, akkor miért szólsz le mégis engem, hogy mit gondolok...?

1. hogy béna a szinkron: igenis leszólhatom, mert nekem nem tetszett - miért ne jegyezhetném meg?

2. Celine fenekének mérete és a béna öltözködése bántotta a szépérzékem. ez van - miért kellene az esztétikumtól eltekintenem egy filmben, ha egyszer a film egy képi világot jelenít meg, és ebbe a szereplõk kinézete is beletartozik? pláne, ha lehetne sokkal jobb. és itt nem a tökéletességrõl van szó.

3. sajnálom õket.

4. már megint ítélkezel... mást gondolok egy helyzetrõl, és azt leírom. miért zavar ez téged annyira? igazán érdekes.

5. szerintem a realitástól messze állt. vihorászni kiváló dolog, de 2 percenként váltogatni a vihorászást és egymást szóbeli öldöklését egyszerûen gyerekes. és továbbra sem tartottam reálisnak.

6. értettem a dialógusokat: bénák voltak. ahogy írtam is: a párok NEM MINDIG A SAJÁT KAPCSOLATUKAT ELEMZIK. a mindennapok szerintem másról szólnak.

Egyébként nem: te nem érted, ha az emberek ízlése különbözik.
10/10
Rue Lepic 2013 okt. 19. - 11:04:23 10/10 Előzmény Rue Lepic
(50/94)
7/10
kassay 2013 okt. 03. - 09:03:37 7/10
(49/94)
Érdekes volt, bár a trilógia elsõ két része nekem sokkal jobban tetszett. Itt kicsit sok volt a monológ, voltak erõltetett párbeszédek a keret történetben, és nagyon hasonlóan tervezett jelenetek mint a korábbi részekben, ami szerintem nem volt túl jó (pl. amikor a kis görög kápolnába mennek be). Összességében jó gondolatébresztõ, de az elõzõeknél sokkal kevésbé szórakoztató film lett.
10/10
Rue Lepic 2013 szept. 16. - 17:19:16 10/10
(48/94)
Kedves Talise! Tökéletesen egyetértek Veled! Akkor érint meg egy embert kedvenc filmtrilógiánk,ha a belsõ tartalmaival: a gondolkodásával, a világlátásával, a megélt fájdalmaival, boldogságos pillanataival rezonál, összhangban van... Mondhatom úgy is, hogy az ember szívével-lelkével! Én 53 éves vagyok, de hasonlót éltem meg, mint Ti. Várom nagyon a DVD-t, jó lesz kézbe venni! Üdv Nektek: R.L.
10/10
Talise 2013 szept. 16. - 12:19:36 10/10 Előzmény Rue Lepic
(47/94)
Köszönöm, sikerült megnéznem eredeti hanggal! Én szeretem ezt a filmet, ezt a triológiát. Értem, ha valakiknek nem tetszik, nekem sokat adott. Én épp annyi idõs vagyok mint õk, és épp az elõzõ kettõ résznél is éppen annyi idõs voltam, mint õk akkor. Ez a fajta gondolkodás, párbeszéd, ez a mélység stb. ez annyira az enyém. Nagyon igazi, nagyon emberi, és bár megint fõleg beszélgetés a tartalom, szóval elvileg nem gyors, de közben mégis gyorsan röpködnek elgondolkoztató mondatok. A férjem azt mondta, néha kellemetlenül érezte magát, mert mint egy görbe tükör, olyan volt.
10/10
offtopic
Rue Lepic 2013 szept. 13. - 21:45:44 10/10
(46/94)
Kedves Talise! A "Mozicsillag"-on megnézheted eredeti hanggal. (nem tudom, regisztráció nélkül fog-e menni, de érdemes megtenni,hiszen annyiszor nézed meg, ahányszor csak akarod)) 1., Beírod a keresõbe--megtalálod a filmet 2.,Kiválasztod pld. a "Vidto" megosztót, s a lejátszás gombra kattintasz 3., A köv. oldal közepén lesz egy mondat:"Nézd meg itt!"--rákattintasz 4., Visszaszámol 5 mp-et, kivárod, majd rákattintasz a "Proceed to video" feliratra-- s már mosolyogsz, mert elõtted a film, Celine-nel és Jesse-vel. Jó szórakozást kívánok Neked: R.L.
10/10
Talise 2013 szept. 13. - 16:20:36 10/10 Előzmény bubble
(45/94)
Tudna segíteni valaki? Meg lehet még nézni valahol feliratosan? Nagyon szeretném megnézni ezt a filmet, régóta várok rá, de mindenképpen eredeti hanggal szeretném nézni. Lehetséges?
bubble 2013 szept. 07. - 15:53:13 Előzmény momomo
(44/94)
A felsorolt pár ok miatt is látszik, hogy miért nem érted a filmet. Fel kell nõni hozzá agyilag és érzelmileg. Semmi gond nincs azzal, ha ez nem a te stílusod, de ilyen értelmetlen dolgokba belekötni...

1: Ezért kell angolul nézni és, akkor nincs ilyen probléma. (nem is értem ezt miért a film rovására húzod le)

2: Most komolyan azért kötsz bele és nem tetszett, mert Celine-nek szerinted nagy a feneke? Furcsa módon nézheted, akkor a többi filmet. Én általában a mondanivalóra és tartalomra koncentrálok az ilyen jellegû filmeknél. Ha viszont tökéletes nõk látványa érdekel, akkor nézz meg valami "hálivúdiszupermúvit".

3: Igen, képzeld a párok szoktak így beszélni.

4: Ízléstelen maximum, akkor volt, ha egy álszenteskedõ vallásos szûzike vagy. :)

5: Az életben sincs mindenhol, mindig rózsaszín felhõ. Szerintem teljesen realisztikus a kapcsolatuk és nekem átjött, hogy szeretik egymást. Vihorászni meg jó dolog.

6: A beszélgetések tartalma pedig tökéletesen volt megírva, csak meg is kéne érteni õket. Nem csak hallani.

Szerintem ez egy 10/10-es film. Ahogy ez elsõ két rész is.
Megértem, hogy különbözõek az emberek ízlése, de aki nem érti ne kritizálja már hülyeségekkel.
danab1 2013 szept. 02. - 19:48:35
(43/94)
Hûûû, ez igazán remek! Nagyon köszi! :-)
10/10
Rue Lepic 2013 szept. 02. - 17:30:57 10/10 Előzmény Rue Lepic
(42/94)
A Mielõtt lemegy a nap DVD-jén, az "extrák"-ban szólal meg egy hölgy a stáb tagjai közül:--A film nem hozott sok pénzt, de akik szeretik, azok imádják...
Nos, ezeknek a rajongóknak küldök néhány linket szeretettel:

http://varosban.blog.hu/2013/08/22/mielott_ejfelt_ut_az_ora_a_film_amit_biztosan_meg_kell_nezned
http://aeonflux.blog.hu/2013/06/29/kritika_mielott_ejfelt_ut_az_ora_before_midnight
http://mozinezo.hu/hirek/ethan-hawke-mielott-ejfelt-ut-az-ora-interju.mozi

A filmek helyszínei is "végigjárhatók":
http://www.ropeofsilicon.com/mapping-before-midnight-follow-celine-and-jesse-around-southern-peloponnese/
http://www.movie-locations.com/movies/b/BeforeSunset.html

Jó barangolást!
Üdv: R.L.
isvaen 2013 szept. 02. - 08:36:19 Előzmény tomes.marcos
(41/94)
nem tudod megtaposni, mert nem süllyedek le arra a szintre, ahol legyõzhetnél a fölényeddel, magyarán hogy meg tudd taposni.
és azért, mert te leszólod, nem lesz rosszabb a film. ez olyan, mintha egy minõségi borra azt mondanád, savanyú, áporodott. attól az még jó bor, csak a te ízlésed... érted. szóval ha nem tetszett, teljesen helyén való - én godard-t utálom, mégis a filmszakosok rá onanizálnak az egyetemeken - csak hát a stílus....
"megtaposni" ... Teremtõm...
atis840 2013 szept. 02. - 07:06:55
(40/94)
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van esély arra, hogy ezt a filmet idõvel a gyõri moziban is fogják vetíteni, vagy csak Pesten a felsorolt mozikban adják?
csincsilla72 2013 szept. 01. - 20:59:20 Előzmény tomes.marcos
(39/94)
Az elsõ két rész után ez meglepett?
danab1 2013 szept. 01. - 15:43:30
(38/94)
A Puskinban megnéztem feliratosan is. Nekem alapvetõen nem volt bajom a szinkronnal, de tény, hogy így sokkal árnyaltabb az egész. Például, ha csak azt a vetületet nézzük, hogy Celine a kislányokkal fõként franciául, a férjével pedig angolul beszél és, hogy a francia-angol váltásoknak pontos és lényeges helyük van a jelenetekben.
Viszont továbbra is remekmû és módosítanám a pontjaimat: 10/10
10/10
Rue Lepic 2013 aug. 31. - 13:53:39 10/10
(37/94)
"...leszólja, megtaposom, baromira, el van cseszve..."
"Le style c'est l'homme"--tudod, ez azt jelenti: A stílus maga az ember.
Ez a film egy remekmû. Nem kezdem el bizonygatni neked, úgysem értenéd.
Én a helyedben intelligens hozzászólásaimat a Crank-filmek, a Hangyák a gatyában, stb. alkotásoknál fejteném ki...
tomes.marcos 2013 aug. 30. - 19:35:02
(36/94)
Na akkor én leszek az, aki leszólja ezt a filmet, megtaposom mások örömét, mert szerintem baromira el van cseszve. A történet nem is egysíkú, hanem inkább egy folyamatos eszmefuttatás a nõkrõl és a férfiakról. Brrr, még mindig hideg futkos a hátamon, ha visszaemlékezek. Szerintem 2/10
csincsilla72 2013 aug. 30. - 17:14:13 Előzmény momomo
(35/94)
Majd ha elmúlsz húsz, támad némi fogalmad arról, hogy hogyan is néz ki egy valódi párkapcsolat, neadjisten be tudod szellemileg fogadni az elõzõ két részt is (csak hogy megértsd, miért nem hétköznapi Celine és Jesse kapcsolata), akkor nézd meg újra.
Egyébként egyetértek az elõttem szólókkal: keresd meg azt a filmet, aminek te vagy a célközönsége. Neked is jobb lesz, hidd el.