9/10
bundi8 2019 máj. 24. - 21:31:06 9/10
(33/53)
Még 20 percig elnéztem volna.... Ajánlom!
10/10
Zsolt Bakó 2019 máj. 11. - 18:27:03 10/10
(32/53)
Remekmű, igazi kincs...lenyűgöző színészi teljesítmények mellett. Kellő érettség a világlátás nélkül viszont kizárt ,hogy tetszeni fog ez a gyöngyszem .
5/10
pozsizsuzsi 2019 máj. 07. - 01:52:24 5/10
(31/53)
Nem feszes tempójú, nem thriller, végképp nem misztikus, de meglepő módon még csak nem is dráma. Annak próbálta pedig sminkelni magát, de nagy luftot fogott a film. Meg a néző persze. Mindezt szörnyen hosszan. Szépen fotózott bazinagy spanyol lagzi, ahol
(spojli?)
majdnem megborul az idill, de aztán elsikálják. Ezt a témát megcsinálták már páran sokkal de sokkal jobban.
2/10
Gaddemon 2019 máj. 06. - 13:25:20 2/10
(30/53)
Nekem hatalmas csalódás volt. Thrillernek semmiképp nem lehet mondani, izgalom 0, a nagy semmit nyújtják el 2 óra hosszán át. Megállás nélkül nyafognak, végül minden a legkiszámíthatóbb véget ér.
3/10
pihes 2019 máj. 05. - 15:09:52 3/10
(29/53)
Még ennyi kínlódást egy ilyen gyenge sztoriért!

3/10
10/10
Filmgusztália 2019 máj. 05. - 02:59:44 10/10
(28/53)
Egyébként a tartalomnak nagyjából köze nincs a filmhez. Igen, hazautazik két gyermekével a huga esküvőjére. Viszont nem örlődik Laura a férje és régi szerelme közt, inkább valaki elrabolja a lányát és kiderült, h a család régi birtoka ügyében még vannak feszültségek a rokonságban.
10/10
Filmgusztália 2019 máj. 05. - 02:54:07 10/10
(27/53)
Thriller nem volt a filmben, dráma annál inkább.

****SPOILER****Azt a telibesz*rt akármicsodát, h b*hattak így ki a nézővel? Most őszintén, minima megtudhatták volna, h kik tették és leköphették volna őket. Hányinger. Remélem a lányuk temetésére költik majd a pízt, szívből ezt kívánom az ilyeneknek.
****SPOILER vége****


2/10
Pusztai Dénes 2019 máj. 04. - 21:35:16 2/10
(26/53)
Na jó én ilyet nem szoktam csinálni de fél órát bírtam aztán kapcsoltam kifele.
Fél óra kín szenvedés volt ez a filmnek nem nevezhető valami.
Penelopé Cruz mégis hogy válalta el ezt a forgató könyvet?
Nem tudom miről szólt ez az egész mert nem figyeltem az egész hülyeségre pedig próbáltam téyleg próbáltam oda figyelni de egyszerüen nem kötötte le a figyelmem.
Cruz miatt 10/2
8/10
sladka_pani 2019 máj. 04. - 21:02:09 8/10
(25/53)
Sokat lamentáltam rajta, hogy 7 vagy 8, de végül 8at kapott. Drámainak drámai, de a végén megmaradt a hiányérzet, valahogy még lezárhatták volna, nekem így túlontúl művészi. Persze értettem a részletekben rejlő valóságot, de mégis hiányos maradt a miértje.. :/ A képi világ, színészek kárpótoltak. Kicsit hosszú lett, egy fél órával kevesebb is elég lett volna.
8/10
itsme1 2019 febr. 17. - 12:34:16 8/10
(24/53)
Kellő empátiával nézve a filmet, tényleg jó kis dráma, de szerintem is rövidebbre vághatták volna.
A bűnügyi történetbe ágyazott családi tragédia pedig zseniális, akárki akármit hord itt össze.
k11zoltan 2019 febr. 03. - 23:14:40
(23/53)
Hosszú, unalmas.
Nem ilyenre számítottam.

Mintha nagyot akartak volna fingani, de beszartak volna.
8/10
Edmond Dantes 2019 jan. 25. - 10:06:35 8/10 Előzmény TitusLivius
(22/53)
Ld. ez alatti hszomat = szerintem bűnügyi dráma/thriller, a krumplifőzeléket sem kell eufemisztikusan sűrített burgonyalevesnek hívni :-) de nincs is azzal semmi baj(om), hogy a történet egy bűnügybe van ágyazva, tetszett. Csupán annyit írtam, hogy a film elején elvesztettem a fonalat a családi relációk sűrűjében. Megjegyzem, az a kavarás az elején is -számomra- azt bizonyítja: bűnügyi dráma ez, amikben az elején bevett módszer a ködösítés, "ki kinek a kije", hogy aztán később legyen mit kibogozni. Katarzis: dettó ld ez alatt. Nem hiányoltam, csak megállapítottam, hogy nincs. Mert nincs.
8/10
Edmond Dantes 2019 jan. 25. - 09:55:33 8/10 Előzmény Trivia Showtime
(21/53)
Én nem/sem egy bűnügyi filmre vagy thrillerre váltottam jegyet, őszintén szólva nem néztem meg előre a tartalmát, a rendező és a 2 (3) főszereplő neve vonzott. De attól ez még bűnügyi film/thriller. A (különösebb) cselekmény nélküli filmeknek -sajnos- igenis v o l t "idejük", kissé sarkítva mondhatnám azt is, hogy fiatal koromban az ún. "lila" művészfilmek jelentős hányada, amik bejuthattak a vasfüggöny innenső oldalára, olyasmi volt. Talán a hanyatló-kiúttalan nyugati életformát, életérzést akarták ezzel is kommunikálni. Más: nem látom, hogy hiányoltam volna a katarzist, csupán rögzítettem, hogy n i nc s katarzis és az okát is sejteni vélem: mondjuk úgy (spoilerveszély nélkül, a katarzis "családban marad".
10/10
Trivia Showtime 2019 jan. 23. - 14:26:49 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(20/53)
Ha egy lélektani drámában nincs bűnügyi szál, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy cselekménye sincs. Ebben a lélektani drámában bűnügyi szál is van. Ettől is jó a film. De nem csak ettől jó, nem emiatt nyer létjogosultságot.
A cselekmény nélküli lélektani drámáknak pedig nem járt le az ideje, mert sosem volt idejük.
Katarzist egyébiránt nem csak szájbarágósan lehet és érdemes előidézni. Ha nálad elmaradt, sőt, egyfajta hiányérzet is maradt, az nem biztos, hogy a film hibája.
A legnagyobb tisztelettel...
8/10
Edmond Dantes 2019 jan. 23. - 09:40:03 8/10 Előzmény TitusLivius
(19/53)
Egyezzünk ki :-) thrillerbe ágyazott dráma. Annyi spoiler nélkül is leírható és kétségkívül megállapítható, hogy bűnügyi szál nélkül ez a film egyszerűen: nincs, cselekménye sem lenne. Márpedig a cselekmény nélküli lélektani drámák ideje -szerencsére- lejárt. Katarzis: naná, hogy elmarad, hiszen...tudjuk. Egyébként egyetértek, a hiányérzettel és a többivel is.
10/10
TitusLivius 2019 jan. 22. - 23:47:35 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(18/53)
A filmnek -szerencsére- köze nincs a thrillerhez, sokkal inkább lélektani dráma, vagy egyszerűen csak dráma. Tipikusan az a mozi, ami elsőre üt igazán, de mivel összetett és egymásra rétegződő érzelmeket boncolgat, csak többszöri megtekintés után rajzolódik ki a teljes rendezői koncepció. Többen felróják a történet lassú folyását, vagy hogy a végén elmarad a "katarzis". Szerintem előbbi alkalmazása a cselekménynek a szereplőkre gyakorolt hatását segíti megérteni a néző számára, a visszafogott, ámde sejtető lezárást pedig abszolút tudatosnak gondolom, némi hiányérzettel persze. A rendezés, a film atmoszférája, a két főszereplő alakítása, a vágás, sőt a mellékszereplők játéka vagy akár a fényképezés, tehát maga a film, kiváló. Számomra érthetetlen, hogy egyetlen kategóriában sem jelölték oszkárra. Vagy ennyire erős lenne a mezőny?
8/10
Edmond Dantes 2019 jan. 21. - 14:48:07 8/10
(17/53)
Farhadi első Oscaros filmje (Egy elválás története) egészen lenyűgözött és a másik csúcsfilmje (Az ügyfél) is tetszett. Most pedig láttunk tőle egy jó spanyol filmet, amilyenekkel viszont hosszabb ideje és Almodóvarral az élen jócskán el vagyunk kényeztetve. Az első negyedórában a ki-kicsoda-is-ebben-a-családban fejtörőben elvesztettem a fonalat, irigylem azt, aki nem és a végén is maradt bennem 1-2 kérdés, irigylem azt, akiben nem. A film valóban thriller, de mitől misztikus? Mindegy is, fő hogy jó. Jó! Cruz és Bardem pedig olyan szédületesek, hogy arra már szavakat is nehéz találni. Ha másért nem, hát a kedvükért megnézem az Escobart, abban ha jól láttam, Sarsgaard szekundál nekik, emitt Darin, ő is jó.
10/10
TitusLivius 2019 jan. 21. - 00:38:00 10/10
(16/53)
Brutálisan jó. 10/10
10/10
Trivia Showtime 2019 jan. 19. - 12:18:00 10/10
(15/53)
Szinte valamennyi szegmensét tekintve aprólékosan kidolgozott mestermű. Zseniális rendezés, intelligens forgatókönyv, profi operatőri munka, jól eltalált kísérőzene, tökéletes színészi alakítások.
Szeretném felhívni a figyelmet azonban arra, hogy lélektani drámáról van szó.
A "misztikus thriller" besorolással sajnos a film alaposan célközönséget tévesztett Magyarországon. A huhogókat nem minősítem, nem is szállnék vitába velük, mert nem vagyunk egy súlycsoportban.
Ezt a kiváló mozit viszont jó szívvel ajánlom mindazoknak, akik a tucatfilmek helyett még kíváncsiak a valódi filmművészet értékeire...
Mark OH 2019 jan. 18. - 23:33:15
(14/53)
Misztikus thriller??? Ez a szaaaar?