Téma: Mongol

Ljerk 2017 aug. 08. - 22:02:35
(92/92)
Sok országnak van olyan történelmi korszaka - amit lehetetlen mozifilmen pontosan bemutatni. Mi legalább érteni vélnénk egy osztrák-török-kuruc-labanc és Erdély idõszakban játszódó filmet (egy külföldi biztos kapkodná a fejét, hogy ki kivel van, és miért is tulajdonképp). De a japánok is így lehetnek a sógunátusból a Meidzsi korszakba való átmenetel pontos idõrendjével, hogy és miért változtak meg a szövetségek - ez utóbbiról például láttam már vagy 200 órányi filmet és sorozatot, de minden újabb apró epizód komoly zavarba hoz. :)
koosmiklos 2017 aug. 08. - 09:11:39
(91/92)
tisztában vagyok azzal, hogy a film egy 3 részesre tervezett sorozat elsõ darabja, de önmagában sajnálatosan nem kerek a történet. El kellett volna dönteni, hogy történelmi vagy kalandfilmet akarnak-e készíteni.
koosmiklos 2017 aug. 08. - 09:09:25
(90/92)
Amit a helyszínrõl, a szereplõkrõl, a korhû viseletrõl korábban írtak, azzal egyetértek. Pazar kiállítású film.
Azonban a forgatókönyv pocsék és a legkevésbé sem igaz az ismertetõ utolsó mondata: \"Apja, a kán halála után magára marad, de célját nem téveszti szem elõl: a mongol törzseket egyesíteni kell. \"

nos a filmben errõl egyetlen szó sem esik, csak azt látni, hogy állandóan legyõzik, elrabolják és valami csodával határos módon (imádkozástól lehull a kaloda...) mindig sikerül megszöknie.

Az egyik pillanatban van mögötte cca 20-40 harcos, a másik pillanatban meg egy sokezernyi (tízezernyi?) SEREG ELÕTT lovagol. Minden átmenet nélkül. Nemhogy nem látni semmiféle törekvést a törzsek egyesítésére, hanem még csak szóban sem történik rá utalás (ráadásul miután a testvérévé fogadott harcos megmenti az életét, szembefordul vele és õ lesz \"az ellenség\". ... komoly logikai bukfencek találhatóak a filmben.
9/10
szilvi0000 2014 dec. 07. - 19:32:39 9/10 Előzmény Krenal
(89/92)
Valóban, zseniális, abbahagyhatatlanul leköt, nagyszerû.
10/10
Krenal 2013 szept. 27. - 19:56:05 10/10
(88/92)
Zseniális alkotás! Ez egy FILM! Ez nem hollywodoo-i genny. Ez egy mû!
tegrobi 2013 jan. 18. - 04:54:56
(87/92)
Udv mindenkinek! Erdemes olvasni az osszes hozzaszolast,erdekes latni,h mennyire masok az igenyek, velemenyek.
Amire raszeretnek jonni,az az,h hogyan lehet elerni azt,h mindenki tenylegesen lassa,mitol olyan fantasztikus ez a film vagy akar mesenek is nevezhetnem. Olyan mesenek,melynek "igazsag szaga" van. Konnyu elfogadni,izgalmas, kozel all a termeszethez,az Istenhez,a csalad szeretetet eloterbe helyezi, csupa olyan egyszeru dolggal van teli,mint megbocsatas,testveriseg,irigyseg,onvedelem es meg sorolhatnam, amik az ember eletet teljesse teszik es tuleleseul szolgaljak. Megha a film tortenelmileg nem is helyes,mindenkepp tanulni lehet belole,mivel a film jobba akar minket nevelni es megakarja mutatni nekunk mit tartsunk a legfontosabbnak az eletunkben. Nem is tudom,hogy sikerult leadni a filmet 2 oraban ennyire elethuen. Megneznek egy hosszabb verzioju elso reszt is. Egyebkent nekem egybol a Farkasokkal tancolo jutott eszembe erteke es "lassu" lefutasa vegett. Remelem a tobbi resszel majd sikeresen betomik az elso reszben levo nagy lukakat. 10/10
Tilli 2012 nov. 25. - 22:38:59
(86/92)
Ez aztán a film a javából!!! Minden benne van, ami egy jó filmhez kell. Bodrov egyedi módon dolgozza fel Temüdzsin, a fiatal Dzsingisz kán életét. Elsõsorban vizuálisan, a képeivel ábrázol és mondja a történetet. Bár vannak kihagyások a történetben, mégis eléggé történelem hûnek és hitelesnek láthatjuk ezt a filmet.
Filmben minden benne van ami egy értékes film esszenciája : izgalmas hõs és történet, a valós történelem, megragadó vizualitás, de a romantika és egy ázsiai nép hiedelem világa is.
user11 2012 nov. 25. - 11:30:14
(85/92)
Nagyon zavart a túlzottan elnagyolt történet(engem is). Sok fontos rész hiányzik, sorsfordulók kimaradnak, így nem lehet éveket ugrani. A sztori kezdett egyre kevéssé érdekelni, maradtak a szép képek, a nagyszerû színészek, a (valószínûleg) korhû viselet és fegyverek, tömegjelenetek és a gyönyörû táj és a furcsa zene. Azért ez is majdnem elég. Bár ahol ennyi pénz volt látványra, fizethettek volna még pár rubelt egy forgatókönyvírónak.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 18. - 17:59:10 10/10
(84/92)
Szerintem többszörösen jobb, mint a párhuzamosan játszott Trója.
De nem is egy pályán fociznak.
3/10
Timó100 2012 szept. 09. - 12:28:51 3/10
(83/92)
Szerintem a film szereplõi, környezete, öltözete abszolút lenyûgözõ volt. A szereplõk is hitelesek voltak. Azonban ennyire felszínes történetet már régen nem láttam. Össze-vissza ugrik a történetben, kétszer ráadásul úgy, hogy lényegrõl maradunk le, így amikor elmegy gyerekként a barlanghoz, imádkozni az istenéhez, akkor eltelik 6 év. Addig bujkált? A második, ami szerintem a legamatõrebb ugrás, és amivel a legjobban elrontották a filmet az az, amikor a film vége felé elválik a csládjától, sereget gyûjteni. Jön egy snitt és már egy felfegyverzett nagy méretû serege van. De honnan? Hiszen semmije se volt. Ráadásul a film Temudjint elég hálátlannak mutatja be, mert a vértestvére többször is megmenti, megsegíti, cserébe õ elviszi az embereit, és a testvére ébredése elõtt lelép. Lehetett volna benne több diplomáciai érzék. Továbbá elvártam volna a filmtõl, hogy abból az is megtudhassa Dzsingisz kán életútját, aki most találkozik vele elõször. A lényeges dolgokon átsiklottak, de a többirõl sem tudunk meg sokat, vagy azok okairól. A film anyagi tényezõire 10/10-est adok, a történetre 2/10-est, azonban mivel számomra egy filmnek a története a legfontosabb, így összességében egy 3/10-est adok.
James Uram Benson Madame 2012 aug. 20. - 21:52:40
(82/92)
300? LOL! Az egy képregény kockáról kockára feldolgozása, ez meg történelmi eposz! Hogy lehet ilyen hülyeségeket írni, hogy "a 300 ehhez képest szar" meg hogy "a Mongol tök vontatott a 300-hoz képest"? Muhaha

SPOILER-GYANÚ
A film amúgy remek és rögtön beindítja az agyat: miért is indulnak meg a mongolok "tatárjárásra", mikor kb. 5 európányi területen élnek? A válasz elhangzik: a mi nyelvünk a legszebb, egyszer az egész világ az fogja beszélni. Utána is nézek wikin, hogy volt ez. Pont ez a kedvcsinálás az ilyen filmek nagy erõssége, rögtön elkezdi az ember keresni, ki kicsoda, valós-e, mennyire hasonlít(hat) a színész az igazira stb.
10/10
Hannibal Lecter 2012 febr. 09. - 14:59:55 10/10 Előzmény Ghanima
(81/92)
Én sem értem miért nem folytatja. Nagyon jó film, ez esetben nagyon szar idõpontban. 0.30??????
Ghanima 2011 nov. 21. - 00:16:44
(80/92)
Sokadszorra is nagyszerû ez a film, igaz, filmvásznon a legszebb látvány. Valami szolid bevételtöbbletnél tart, tehát ígéretéhez híven Bodrovnak folytatnia kellene. A wiki szerint 2008-ban elkezdtek dolgozni a folytatáson, de azóta... :-(((
Ghanima 2011 szept. 01. - 22:47:14 Előzmény siegelinde
(79/92)
Hmmm.... köszönöm szépen, utánanézek!
Vadrenalin 2011 aug. 26. - 10:52:17
(78/92)
Az életrajzi filmekkel általában úgy vagyok, hogy érdekel az információtartalmuk, de közben azért unatkozom, mert az alkotókat ugyebár köti a valóság. Nos ez a film egyáltalán nem ilyen. Nyilván az idõbeli távolság és a korabeli írásos emlékek hiányossága adott akkora dramaturgiai szabadságot a készítõknek, hogy egy teljesen élvezhetõ, meglepõen szórakoztató, mégis tartalmas filmet tudtak létrehozni.
voltegyszeregyKrisztián 2011 aug. 25. - 08:50:59
(77/92)
túl jóságosnak mutatja Temüdzsint...
10/10
robotpanda 2011 aug. 22. - 18:50:58 10/10
(76/92)
Ez a film ott van a topon. Lebilincselõ. Csak nézed, nézed, közben nem jár az eszed máson, nem keresed a távirányítót, hogy átkapcsolj, csak sodor magával. És a vége az odavág. Ezt a filmet érdemes volt megcsinálni.
siegelinde 2011 aug. 17. - 22:30:14 Előzmény Ghanima
(75/92)
Van egy még sokkal jobb könyv a témában. B. Kovács Fréda: Rohanó áradat.
10/10
rozsika.f 2011 aug. 17. - 22:02:29 10/10 Előzmény ma.il
(74/92)
Nagyon jó film!
Ford Mustang 2011 aug. 17. - 15:05:12
(73/92)
Újság szerint történelmi kalandfilm.