Téma: Napfény

Reiner Werner 2017 szept. 04. - 13:37:46 Előzmény main
(281/301)
Nekem viszont az : Hogyan került az Ikarus 1. kapitánya az Ikarus 2. - re ?
Oh jajj 2017 aug. 29. - 22:11:29
(280/301)
A leírás alapján zs kategória. Nem hiszem, hogy megnézem.
6/10
István Pityu Herczeg 2017 jún. 21. - 12:10:10 6/10
(279/301)
Nagyon lusta volt a rendezõ és a forgatókönyvíró ennél a filmnél. A film utolsó fél órája konkrétan már random értelmetlen jelenetekbõl állt, amik nélkülöztek mindenféle realitást és logikát.
main 2016 nov. 01. - 12:20:57
(278/301)
Hm.
Megosztó ez a film, látszik a rengeteg hozzászólásból is (nem olvastam végig mindet), és én is úgy gondolom, hogy nem teljes értékû siker ez a film. Viszont korántsem kudarc.
Valahol a kettõ között van.
SPOILER
A legérthetetlenebb nekem az volt, hogy az Ikarus 1. kapitánya _miért_ akart kinyírni mindenkit? Oké, megkattant, Istennel beszélgetett, értem. De ez nem magyarázat, hanem csak egy ócska filmes klisé. Jó lett volna egyrészt egy történetet kanyarítani emögé, akárcsak néhány mondatban felvázolva, másrészt pedig jót tett volna a filmnek, ha kicsit tovább tart a "vajon ki a szabotõr" játék, annak a sejtetése, hogy van ott még valaki.
Az olyan hülyeségek, mint pl. a rezgõ szike, elég egyértelmûen a látványra hajtottak, de néha túlzásba estek. Az utolsó percekben nem mindig tudtam, mi történik, szerintem a színészek se. A rendezõ vajon tudta? Függõlegesen leestek egy vízszintes talajra... aham.
A fenti hibáktól szerencsére el lehet tekinteni, mert a film mûködik és ezekkel együtt jó. Ha ezeket a hibákat nem követik el, akkor kiváló lett volna.
SPOILER VÉGE
7/10
idõjós1010 2016 ápr. 20. - 22:20:36 7/10
(277/301)
Korrekt sci-fi, de valahol a 64. perc után elkezd egyre zavarosabb, szürreálisabb lenni a történet. Sajnos kb onnantól már nem is tudtam rendesen nézni, de szerintem az sem segített volna rajtam, ha moziban látom, mert tényleg elég nagy katyvasz lett belõle. Elvonttá, álomszerûvé vállt. Sokat levont az értékébõl.
Csonger 2016 márc. 06. - 00:06:36
(276/301)
csupa SPOILER!!!

A Halálhajóban is tetszett az, hogy az évekkel ezelõtt nyoma veszett ûrhajóról származó zavaros üzenetet nézik, és hogy aztán átmennek a kihalt ûrhajóra, és az egész olyan titokzatos, izgalmas, stb.... Fõleg azokkal a pillanatnyi bevillanásokkal.

Amikor kiderül, hogy nem is négyen vannak életben, hanem öten, és az ötödik személy ismeretlen, na az aztán igazán hátborzongatóan izgalmasnak ígérkezett! :)

És eddig a pontig volt jó a film.

Ezután ugyanis jön a régi hajó kapitánya egy értelmetlen szörnyember képében, akit sosem lehet élesen látni, és indokolatlanul vadászik az emberekre, azt sem tudni hogy került oda, hogy élte túl 7 évig, mit vakerál Istenrõl, majd a történet végén a Kocka címû filmbe csöppenve és a fonalat teljesen elveszítve nézem, hogy most akkor mi a tököm is van.

Mindegy, végül Sidney felett kisütött a nap, ez a lényeg. Padmé legszebb udvarhölgye pedig ebben a filmben is igazán bájos volt. :)
9/10
Cseh Szabolcs 2015 dec. 19. - 11:29:35 9/10
(275/301)
Egy jóféle sci-fi sztori. Ha kihagyjuk a sok tudományos lehetõségek miatt nyavajgó véleményét, akkor a történet egészen jól fel van építve, és a fõ kérdés nem az hogy a napot újra lehet-e indítani bármilyen módszerrel, hanem lehet-e istent játszani?
4/10
fourdogs 2015 okt. 11. - 01:57:25 4/10 Előzmény olahmiki1959
(274/301)
Tudom, a sci-fi nem cél, még csak témának sem szerencsés, inkább eszköz arra, hogy elmondjuk, amit akarunk a jelenrõl vagy a múltról a jelen okulásaként. Az valóban nem szerencsés, de nem is végzetes hiba, ha a történet a tudomány mai (és néhány évezrednyi távlatú) állása szerint nem megvalósítható küldetésre épül, de mondjon valaki egy olyan filmet is, amelyben a tömegvonzást nem "uralják" az emberek. Ehhez képest kismiska az, hogy beleszólunk vagy manipuláljuk egy csillag fejlõdési stádiumát. De hát mégis csak kell valamilyen (lehetõleg bombasztikus) sztori, az Apolló 13-ról nem lehet már több bõrt lehúzni. Pedig, attól tartok, az igazi drámákat inkább az élet produkálja.
De játszunk el nyugodtan a gondolattal: egy igen nagy méretû mivel is? hidrogénbombával életre lehet kelteni azt a Napot, amely maga is a Föld tömegénél (jelenleg) hat nagyságrenddel nagyobb kontrollált fúziós erõmû; amikor hûlõfélben lesz, akkor pedig az átmérõje nagyobb lehet, mint a Föld keringési pályájáé, azaz nem kell a közelébe menni, helybe jön majd piroska. De nem ezzel van alapvetõen bajom, hanem a személyzet viselkedésével. Nekem úgy tûnik, mintha valamiféle hétvégi piknikre utaznának, nem pedig a Föld megmentésének egyedül lehetséges küldetésére. Túl sok az esetleges tevékenység és a hibázás lehetõsége, holott – joggal feltételezhetnénk – az egész repülést számítógépeknek kellene kontrollálniuk. Aztán ott vannak a pszichológiailag fel nem készített vagy nem alkalmas személyzettagok, akik vagy elfelejtenek dolgokat, vagy agresszívakká, önzõkké válnak, ami egy valós ûrutazásnál végzetes. Itt látom annak igazolását, hogy nem a jövõben, legfeljebb a jelenben vagyunk. Persze adózik a film nem egy elõdjének, csak kettõt említve: Ûrodüsszeia és a Nyolcadik utas.
10/10
sioux 2015 szept. 28. - 15:50:40 10/10
(273/301)
Moziban láttam, elképesztõen szép sci- fi... a közepéig, ahol is átmegy ûrhorror thrillerbe. Az elõttem hozzászólókkal ellentétben számomra ott sem minõsíthetetlenül rossz, de ott tényleg lemegy erõs középszerbe. Viszont az elsõ fele gyönyörû, himnikus panteista spiritualizmus, az egyik legnagyobb moziélmény - önmagában már ezért is érdemes megnézni (moziban). Az hogy mivel próbálják beindítani a Napot ebbõl a szempontból lényegtelen - fúziós bombával sem igen tudnák - a hangsúly azon van, hogy a távoli jövõben vagyunk, és van valamilyen eszközünk (mint ahogy a távoli jövõben valami igenis lehet), amibe mint utolsó szalmaszál kapaszkodunk - És megpróbáljuk.
1/10
Rövid G. atya 2015 aug. 23. - 21:13:09 1/10 Előzmény Funika
(272/301)
Ez annak is egy szánalmas baromság, aki nem bukott ki az általános iskolából.
A napot egy atombombával újraindítani... na persze...
wowow 2015 aug. 23. - 20:58:10
(271/301)
Ezt a filmet melyik b*zi kamerázta? Rettenetes, rá van közelítve, jóhogy nem makro fotózással készült.
2/10
olahmiki1959 2015 júl. 20. - 04:59:38 2/10
(270/301)
A filmtörténet egyik legborzasztóbb filmje!
Régebben már írtam róla, és olyan vacak, hogy jellemzõ módon, nem emlékeztem rá, hogy láttam, tehát megnéztem még egyszer.
Minõsíthetetlen állatság! Tele van illogikus, teljesen röhejes, életszerûtlen baromságokkal, a tudományhoz semmi köze, a rendezõ, és a producerek, akik engedték, hogy ez az õrület kikerüljön a nemzetközi piacra, 10 év várfogságot érdemelnének, kenyéren és vízen.
Danny Boyle meg nyugodtan menjen nyugdíjba, mert ha azt hitte, hogy a Gettómilliomos után, - amiben szintén voltak orbitális marhaságok -, bármit megengedhet magának, akkor eltévesztette a házszámot!
2/10
olahmiki1959 2015 júl. 20. - 04:59:37 2/10
(269/301)
A filmtörténet egyik legborzasztóbb filmje!
Régebben már írtam róla, és olyan vacak, hogy jellemzõ módon, nem emlékeztem rá, hogy láttam, tehát megnéztem még egyszer.
Minõsíthetetlen állatság! Tele van illogikus, teljesen röhejes, életszerûtlen baromságokkal, a tudományhoz semmi köze, a rendezõ, és a producerek, akik engedték, hogy ez az õrület kikerüljön a nemzetközi piacra, 10 év várfogságot érdemelnének, kenyéren és vízen.
Danny Boyle meg nyugodtan menjen nyugdíjba, mert ha azt hitte, hogy a Gettómilliomos után, - amiben szintén voltak orbitális marhaságok -, bármit megengedhet magának, akkor eltévesztette a házszámot!
9/10
ADIZS 2014 dec. 07. - 14:46:18 9/10
(268/301)
Teljesen vállalható, izgalmas film. Végig van benne feszültség. Valójában 8 pontot adnék rá, de mivel látom a hozzászólásokban, hogy sokan 1-2 pontot adnak rá, ami abszolút túlzás, ezért én nyomtam rá egy 10-est.
(Ha erre a filmre 1 pontot ad valaki, akkor mit ad mondjuk egy abszolút gagyiságra? Mínusz 10-et?)
7/10
Razze 2014 nov. 09. - 13:17:55 7/10
(267/301)
Az iszonyatos tudományos blõdségeket és logikai bukfenceket leszámítva jó film,van neki egy hangulata
10/10
nerok 2014 nov. 08. - 22:18:03 10/10
(266/301)
Remek film, eddig kb. 9x néztemmeg, ha nem többször. Olyan hangulata van amelytõl egyszerûen jó érzés tölt el, nem tudok betelni vele. A képi világ a zene az operatõri munka is kiváló. Mindenki nézze meg!!
MaxwellRobinson 2014 nov. 08. - 21:38:45 Előzmény balazs456
(265/301)
Lehet, de A mag pl. anno moziban roppant szórakoztató volt. Látványos és izgalmas. Nem dokumentum- vagy ismeretterjesztõ filmet nézni mentem a moziba, hanem kikapcsolódni. Arra tökéletes volt. Mint ahogy ez is.
balazs456 2014 nov. 08. - 11:59:58
(264/301)
Kb akkora baromság ez a film mint a Mag
6/10
imm 2014 okt. 26. - 11:18:06 6/10
(263/301)
Olyan sok lelkes kritikát kapott, nagy elõdökhöz hasonlítva, hogy gondoltam, feltétlen megnézem.
Utólag azt gondolom, hogy sajnos nem közelíti meg a nagy sci-fi klasszikusokat, inkább szó szerint csak a nyomukban a jár, hiszen számtalan jelenet, utóérzés visszaköszönt nekem is több mûbõl, de csak úgy felvázolva, kidolgozatlanul, hagyva, hogy a korábbi filmélményekbõl legyen az alátámasztva. Így én bizony unatkoztam egy kicsit a film alatt. És nem az akciók hiányoztak! Szerintem az eleve mulatságosan sok is a végén (egy már halálosan unalmas pszichológiai hipotézisbõl indítva) - eleve nagyon sajnáltam, hogy ennyire igénytelen és átlátszó lett a sztori vége.

A film nem tudott igazán megközelíteni, nem hittem el az ûrutazók problémáját, nem rántott be az atmoszféra, a kritikus pontok is picit erõtlenek voltak számomra. Látva családom fiatalabb tagjait - akik velem együtt nézték - leginkább az olykor zavaros dramaturgia kibogozása felett érzett öröm hatott, mintsem egy primer filmes benyomás. Másik oldalról pedig olyan közhelyek sorakoznak, amelyek még az ifjabbakat is elbizonytalanította, és számos alternatív ötlettel álltak elõ, ahogy átbeszéltük a végén a látottakat. Sok jelenet fejlõdése elnagyolt vagy kihasználatlan szerintem. A történet is sajnálatosan lapos, bár az elegendõ lenne egy pszicho-történet bázisának - kár, hogy abban meg nem elég friss a film (amit pl el tudott hitetni a rendezõ a 127 órában, és amilyen frissességgel, az nagyon hiányzik itt).

Ugyanakkor tetszett a képi világ, azt szerintem alapvetõen szépen megoldották.

Úgy érzem, ahhoz, hogy az átlagnál jobb alkotás legyen, ahhoz már nem is anyagi feltételek kellettek volna, hanem több hit az alkotók részérõl, és kicsit fantáziadúsabb forgatókönyv. Én így láttam.

6/10
Funika 2014 márc. 18. - 15:47:42
(262/301)
Akik minden scifiben a logikai bukfenceket keresik, ne nézzék meg. Elemi szintû kvantumfizikai ismeretekkel rendelkezõk számára világos, hogy lehetetlen az amirõl szól a történet. De kit érdekel?
Elõször amikor láttam, a Pinbacker-szál nem tetszett egyedül, sokadszorra látva egyáltalán nem zavaró.
Nekem a kedvenc filmjeim egyike. A zene, az effekthangok, a képi világ, és karakterek teszik számomra élvezhetõvé a történetet, szerintem zseniális mozi. Bárcsak több hasonló minõségû sci-fit készítenének!