10/10
bbendeguz 2012 márc. 13. - 00:27:12 10/10
(60/80)
Zseniális!

Mimdemkinek tudom ajánlani, aki jó és/vagy igényes filmet szeretne látni.
A film remekül mütatja be a Hitleri idõk felsõoktatását. Több abból az idõbõl származó "Napola-naplót" is el kellett olvasni, hogy ilyen filmet lehessen összehozni.

Le a kalappal! 10/11
dzr1 2011 okt. 01. - 22:48:19
(59/80)
Nem neked akartam sanderb, bocsi!
dzr1 2011 okt. 01. - 22:43:02 Előzmény sanderb
(58/80)
A SPOILER szót még mindig nem ismeritek...gratulálok!
A film 10/6
10/10
sanderb 2011 szept. 12. - 14:30:21 10/10
(57/80)
Egy fiatalember, aki a tisztes, de sovány megélhetés helyett a tehetségében rejlõ lehetõségek kibontakozását választja. Eddig nem különleges, de mindezt a ll. Világháború kellõs közepén, annak fészkében, Németországban teszi, s a lehetõséget a náci rezsim kínálja. Élni kell a lehetõséggel, amit az iskola kínál, mert az elitet kínálják, s mert minden az optimizmustól hangos, a jövõ nemzedékébe vetett hittõl, és a végsõ, jogos gyõzelem vetíti elõre, amelyben részt venni igazi megtiszteltetés. Az ember gyermeke minden ártatlan naivitásával ösztönösen választja a lehetõ legjobb megoldást. Innen érkezve kell rövid idõn belül felnõni, s rájönni, hogy az élet valami más, mint aminek látszik...
Megint egy kiemelkedõ alkotás, megint a múltjukat feldolgozni akaró német készítõktõl. Elismerés illeti. 10/10
vincent hellacopter 2011 ápr. 15. - 10:06:29
(56/80)
Ez egy kibaszott jó film! Nálam simán 10.
Elmondom mi van! 2011 márc. 16. - 08:12:20
(55/80)
Az volt a durva,mikor az ember rávetette magát a gránátra,hogy a többiek ne robbanjanak fel.
Shelly_Webster 2010 júl. 10. - 18:53:31
(54/80)
Ami engem illet, egy kicsit csalódott voltam a film végén...lehet, hogy egy bukás és egy sophie scholl után túl sokat vártam...
Nekem vhogy úgy tûnt, hogy a történelmi háttér díszlet csupán.A történetrõl leginkább - fõleg a szigorú apa-öngyilkos fiú felállással - a holt költõk társasága jutott eszembe; csak a díszlet különbözött.
Szval összesítve az volt a benyomásom, hogy az említett két filmmel ellentétben hiányzott a forgatást megelõzõ kutatómunka, és az egész film vhogy csak lógott a levegõben, a karakterek is túl fekete-fehérek voltak nekem, ami megintcsak visszalépés az elõbbi filmekhez képest.
Nem mondom, hogy csapnivalóan rossz alkotás - születtetk a témában sokkal rosszabb filmek is - de azt sem, hogy életem katarzisa volt. Kár érte, mert a témafelvetés érdekes volt.
10/10
BLACK DYNAMITE 2010 máj. 09. - 01:11:47 10/10
(53/80)
Ez egy kimondottan JÓ film!!!
Természetesen DVD-n németül néztem,...meg azt is ahogy a film készült...
A gyerkõcök nagyon tehetségesek!!!!
offtopic
oldjakuza_1970 2010 márc. 19. - 13:34:19
(52/80)
csak a két kritika alapján (népszabi<--->heti válasz) már érdekel a film.
azért durva, hogy ennyire populista módon írjanak kritikát egy filmrõl, mint a népszabi.
fabien 2010 márc. 19. - 13:29:50
(51/80)
ezt a filmet déli matinénak szánták? mit gondoltak a szerkesztõk kihez jut el így?
igaz, akikhez szólnia kellene - meg sem nézik. vagy ha mégis - hát ilyen hozzászólások születnek.
ISMÉT NEM A FILMRÕL!!!!!!!!
amirõl csak annyit, hogy 2004-ben németországban született - de ez olvasható a fõcím alatt. akkor meg mirõl beszéltek?

hát kik mondják el itt a véleményüket??????
mit olvastatok ti bármilyen ideológia kialakulásáról, hátterérõl? olvastatok hitlertõl - aki nitsche fajelméletébõl alakította ki a sajátját? vagy mondjuk magát nitschét? az endlösungról hallottatok már?

persze ezek a kérdések teljesen hiábavalóak, hiszen aki így alakította a véleményeteket, az nyilván maga sincs tisztában azzal - milyen veszélyes eszmékkel mérgezett benneteket.. vagy talán igen, és éppen ezért.

a film nagyszerû, igen jól példázza a fasizmus, a nacionalizmus és a diktatúra lényegét. vagy valósághamisítással ámítás, vagy megfélemlítés, vagy megsemmisítés.
8/10
Edekon 2010 márc. 19. - 07:25:13 8/10
(50/80)
Szerintem jó film!
Lili02 2010 márc. 15. - 17:34:28 Előzmény Intelligencs
(49/80)
pff öreg legalább használd rendesen a kifejezéseket...a fasizmus nem egyenlõ a nácizmussal...az olasz fasizmus egy államforma volt, ami kommunista elemeken alapult (korporációk) és köze nem volt a nacionalizmushoz. Csak azután kapcsolták össze a kettõt (helytelenül) miután Mussolini Hitler oldalára állt. De a fasizmus ideolóhiájában nincs fajgyûlölet. szóval ne fasiztázz mert hülyeséget beszélsz. Ezt azért illene tudnod ha ilyesmi történt a családodban...A többit amit akartam Baluman már leírta : )
9/10
Igna 2009 dec. 29. - 21:38:25 9/10
(48/80)
Szinte éreztem,hogy itt nem egy-két hozzászólás lesz és nem épp az alkotással kapcsolatban. Nekem tetszett ez a film és szigorúan: mint film. Néha félre kell tenni a politikai nézetet, ha egy filmrõl beszélünk. Persze; nyilván az is formálni akar, de ez most lényegtelen, szerintem ez egy megható és szép dráma volt.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 21. - 23:34:01
(47/80)
"A szabadkõmûvesség ugyanakkor sok szempontból kötõdik az ún. szubjudaizmushoz is, ami egy kényes terület. Magyarország szinte az egyetlen hely Európában, ahol errõl nem lehet egészséges módon beszélni. Angliában, Németországban megjelennek szabadkõmûves enciklopédiák, történeti összefoglalók, elemzések a szimbolizmusáról, szervezõdésérõl stb. Ezeket általában csúcs-szabadkõmûvesek írják, néha jó szándékú, sõt tudós figurák, mint például Weight, angol Golden Dawn-tag és csúcs-szabadkõmûves figura, aki megpróbálta objektív szempontból leírni a szabadkõmûvesség jelenségét. A hazai helyzet kialakulásának mélyre vezetõ társadalomlélektani okai vannak. A zsidóság arányszáma, és azon belül egy speciálisan szocializálódott és kultivációjában is speciális csoportja – melyet máshol is megtalálunk –, jóval nagyobb, erõsebb és agresszívebb itthon, mint bárhol máshol a világon. Fernando Pessoa ezeket nevezte szubjudaistáknak, azért, hogy megkülönböztesse õket, és véletlenül se vonja magára az antiszemitizmus vádját. Magyarországon ezek a szubjudaista elemek szinte teljes átfedésben vannak a szabadkõmûvességgel, tehát majdnem mindegyik tagja szabadkõmûves oriensnek, bár nem minden szabadkõmûves szubjudaista, ezért az egyik legjobb taktika számukra, ha azonnal antiszemitizmussal vádolják, aki csak felveti a szabadkõmûvesség témáját. Hangsúlyozni szeretném, hogy Angliától kezdve, Csehországon át (ahol a Károly Egyetemen tanítják a szabadkõmûvesség és a mágikus körök kultúrtörténetét), Ausztriáig (ahol a szabadkõmûvesség szimbolikáját a grazi egyetemen, Biedermann professzor tanszékén oktatják), ez nem gond; ez csak Magyarország speciális helyzetébõl fakad. Érdemes rögzíteni, hogy itt nem antiszemitizmusról van szó, mert nem minden zsidó szabadkõmûves, és nem minden szabadkõmûves zsidó. De az kétségtelen, hogy a zsidósághoz sorolható, vagy az önmagukat, ha kell, nagyon szívesen odasoroló csoportok, ezek a szubjudaista hatalmi gócok, végül is mind besoroltak a szabadkõmûvesség orienseibe."
http://epa.oszk.hu/00000/00005/00021/ot31-06.htm
Intelligencs 2009 nov. 05. - 16:01:58
(46/80)
Aha, feleségem nagyapjának a teljes családja is csak viccelt, és miután elhurcolták õket, csak poénból nem jöttek haza. De ugyanez igaz még sok-sok egyéb rokonukra...

Nem értem, mindenki rájön a szavaidból arra, hogy ócska kis fasiszta vagy. Kár e mögé elméletet gyártanod. Csak vállald be bátran!
fredi60 2009 nov. 04. - 17:11:36
(45/80)
Közel 60 évvel a II. vh. után, szenzációs dosszié került elõ a szovjet-orosz levéltárak mélyérõl, az NKVD által 1948-1949-ben személy szerint Sztálinnak készített 1-G-23. sz. alatt irattározott legszigorúbban titkos "Hitler-könyv", amely a szovet fogságba került, a Führer mellett annak öngyilkosságáig tartózkodó Otto Günsche, Hitler személyes szárnysegédje, és Heinz Linge, Hitler tisztiszolgája kihallgatási jegyzõkönyvei alapján. Günsche és Linge résztvettek a megbeszéléseken is, s Hitler és Eva Braun holttesteinek elégetéséig tartózkodtak a Kancellária bunkerjában, s ott fogták el õket a Vörös Hadsereg kommandósai.

A szóbanforgó NKVD-s dossziét, Prof. Dr. H.C. Horst Möller a München-Berlini Kortárs Történeti Intézet igazgatója elõszavával, Henrik Eberle és Matthias Uhl szerkesztõk értékes pontosító, kiegészítõ és aktualizáló lábjegyzeteivel, "Das Buch Hitler" címmel 2005-ben jelentette meg a Verlagsgruppe Lübbe GmbH & Co.KG, Bergisch Gladbach.
Ebbõl a könyvbõl egyértelmûen kiderül, hogy Hitlernek pontos tudomása volt mindenrõl ami a holokauszt komplex fogalmához köthetõ (zsidó, lengyel, cigány, szovjet hadifogoly, homoszexuális, fogyatékos, ellenzéki, partizán, stb népírtás).

Már a "Das Buch Hitler" megjelenése elõtt is közismert volt a náci vezetés holokauszttal kapcsolatos álláspontjának alakulása:
Bár Hitler emociális túlfûtöttséggel, politikai pályafutásának kezdete óta fanatikusan és következetesen tört a zsidóság kiírtására, környezete erre csak lassan állt rá racionálisabb megfontolások miatt.
1940 május 29-én Himmler terjesztette elõ Hitlernek a Madagaszkár-tervet, és ezzel kapcsolatban megemlítette, hogy a bolsevista tömeggyilkosság módszereit népek kiirtására belsõ meggyõzõdésbõl mint nem német és lehetetlen módszereket elutasítja. Így az áttelepítés lenne a legenyhébb és legjobb módszer. Hitler egyetértett ezzel, és a Madagaszkár tervet keze írásával "nagyon jó"-nak nevezte.

A szovjet hadifoglyok, lengyelek, homoszexuálisok, fogyatékosok, ellenziék és ellenállók üldözése már korábban is "eldõlt", de a leszûkített értelemben vett holokauszt, a zsidók soája az 1942 január 20-án tartott wannsee-i konferencián dõlt el végleg, Heidrich sürgetésére, az : „Endlösung der Judenfrage” tervvel, melyrõl a jegyzõkönyvet éppen a késõbb Magyarországon is "jeleskedõ" Adolf Eichmann készítette. Errõl õ maga is vallott izraeli perében.
Az „Endlösung der Judenfrage” tervet Hitler jóvahagyta és rendszeres jelentéseket kapott a végrehajtásáról.
10/10
DarkGirl 2009 nov. 04. - 11:12:25 10/10
(44/80)
Ez igencsak jó film lehet. :)
6/10
Rahar 2009 nov. 01. - 14:59:20 6/10
(43/80)
Nekem nem tetszik ez a film, de ez erõsen szubjektív vélemény. A film kidolgozása jó, a színészek és alakításaik megfelelõek, csak valahogy nem tetszik. Talán azért, mert a különbözõ problémákra nem ad semmilyen megfelelõ szintû megoldást. Olyan mintha hát ez a probléma megoldhatatlan, nem baj, de a következõ probléma is és a következõ is. Ezért a filmben több szereplõ is számomra furcsa, kifejezetten irracionális döntéseket hoz. Persze az ember irracionális lény, de valahogy nekem akkor is zavaró ez a film. Ezért 10 pontból 6 pontra értékeltem.
RobertDowneyJr 2009 okt. 09. - 21:48:36
(42/80)
Aki imádja a drámákat alap mû, nem tudok többet mit hozzá szólni.
Cece88 2009 szept. 29. - 14:14:58
(41/80)
Nem is kell felesleges te nem fogsz meggyõzni engem én meg téged.