babajaga 2006 jan. 06. - 16:11:36
(14/274)
A mesefilmeket semmiképp se kellene, hogy a sci-fik és az akciófilmek idétlen idegrongálásai jellemezzék: ilyen szempontból a film nagyon jól operál. Az érzelmességet épp ideje, hogy az angolszász mozi is újrafelfedezze, mert az ifjaknak igenis szükségük van rá, és arra, hgoy megtanulják mindezt kifejezni: erre is jó egy film. Aki ezt nem érzi, azt max. sajnálni tudom...
Mellesleg viszont egyetértek: ha minden idõk legjobb filmjeit az eladási listák alapján nézem, akkor elég siralmas az eredmény... Ez kb. olyan, mint a legjobb könyvek: valószínûleg a Superman-képregények gyõznének a legtöbb csodálatos zseni írása felett... dehát az újrabunkósodás korát éljük.
Igen, számos kereszténynek hitt szimbólumot felhasznál szegény angol író, dehát még õ se tudhatja, hgoy ezek a szimbólumok egyidõsek az emberiség szellemiségével: a nap, a hold, a nyár, a tél, az oroszlán és az önkéntes áldozat meséje már Krisztus elõtt is létezett: ld. Napisten, Holdistennõ, tavaszünnep, önfeláldozás és áldozat, téli álom, feltámadás, stb...
Az azért tagadhatatlan, hogy sokhelyütt giccsbe hajlik a film: de legalább nem szõke, kékszemû Barbi-görény a négy gyerekszereplõ.
Szani 2006 jan. 05. - 08:48:16
(13/274)
A Gyûrûk Ura az teljesen rendben van, szerintem sokkal érdekesebb, mint a könyv; Az elsõ rész persze szerintem kicsit halovány; a másik két résztõl viszont okés. A moziban egy ideig nem lesz ennél jobb fántázi... a Narnia szerintem nem az, hanem mesefilm; de abban aszem mindenképp megegyezhetünk, hogy a Star Wars sci-fi.

Mellesleg a kasszasiker a Gyûrûk Ura 3. része volt (ez a második legtöbb bevételt hozta a világon), a Két torony az 5. a listán, és a Gyûrû Szövetsége "csak" a 10.… Kíváncsi vagy melyik film hozta a legtöbb bevételt a világon? A Titanic persze. $1,835,300,000. Ezt követi a gyûrûk Ura 3. része : $1,129,219,252. …

A Narnia különben jelenleg a 171-ik a listán, persze majd feltornázza még magát az elsõ 30-ba. De asz’em a Titanic-val mindent elmondtam arról, milyen értéket képvisel a "kasszasiker-mérce".
mikehodges 2006 jan. 04. - 17:54:09
(12/274)
Lám,majdnem egyedül vagyunk itt Lilla:)úúúttáálloommm a fórumokat,mert mindenki baszogat mindenkit kiokítóan,de hogy ne érezzék magukat jobban,én is rendszerint beszállok minden forumba:))mi a szösz?ide vallásfanatikusok járnak,vagy...?vagy...tök mindegy...engem hidegen hagy,ami felmelegít,az most ez a film:)mivel én meg fantasy-fanatikus vagyok.ja a Gyûrûk 1 csak mozis rekord:)a Flash Gordon-ért 11 éves koromtól rajongok(amugy most 22 vagyok),s volt olyan év,mikor majdnem minden hétvégén megnéztem!:))a rendezõrõl vettem a felhasználónevem:))1-szerûen észbontó!ha bosszantani akarlak titeket nagyon,akkor kijelentem:nekem a Star Wars-nál is jobb,a nyamvadt Baljós Árnyaknál mindenképpen,s valóban az én bajom,ha így gondolom,ki másé lenne?:)
tusmester 2006 jan. 04. - 15:49:03
(11/274)
A Narnia nem azért gagyi, mert Krisztus-sztori, hanem mert _semmi_ újat nem hoz a látványon kívül. Tényleg nem voltak még soha ennyire élethûek rajzolt állatok, de ez ugye kevés.
Lehet hogy a regényekben több van, de azért az gyanús, hogy egy darab könyv kb. olyan terjedelmû, mint A gyûrûk ura egy fejezete :-) Ettõl még persze lehet nagyon mély, csak legenda- és világ-alkotásnak soványka.
Túl sok energiát fordított az író a mondai utalásokra, és túl keveset törõdött azzal, hogy az egész hihetõ és egységes legyen. Papírmasé, súlytalan semmi. Miféle áldozatot hoz Aslan, ha senki nem veszít vele semmit? Miféle csata az, ahol utána _minden_ jó oldalon álló föltámad egy oroszlán lehelletétõl? Milyen dolog az, hogy miután fölnõnek a gyerekek, kipottyannak a szekrénybõl ugyanolyan óvodásként, ahogy beléptek? Nincs tétje semminek.
tüs
Szani 2006 jan. 04. - 15:32:24
(10/274)
A Jehova Tanúi különben meg jó arcok. Lehetne velük vicces eszmecserét folytatni arról, miért nem ették meg az oroszlánok a kisállatokat Noé bárkájában, meg miért nem eszik meg ebben a filmben sem. Na és a mormonok is jól megmagyaráznák, miért pont angolul beszél minden állat a filmben... :) Olyan ez az egész, mint egy grimm mese. Annak nem is különösen rossz. De a fantazy az persze egészen más.

Szóval az a tanúság kishaver, hogy jobban tennéd ha a közeljövõben toleránsabb lennél más vallásokkal szemben; mert különben Isten jól rálép majd a farkadra és a következõ életedben patkánynak születhetsz majd újjá.
Szani 2006 jan. 04. - 15:15:39
(9/274)
Figyusz kiscsávó!

Tolkien katolikus volt, Lewis pedig eredetileg ateista, késõbb: teista, legvégül pedig anglikán. Pont ebben a sorrendben. Te sem olvasol Új Embert, vagy ChristianityToday-t csak még mesekönyveket igaz? (Újember, 2005.08.14; CT: 2005/006/11; sajnos nem tudom linkelni az oldalt, mert a fórum tévesen jeleníti meg). Azt azért remélem tudod, hogy aki anglikán az nem katolikus, ha már az egyházalapítást összekevered a vallásalapítással... Nézz utána a Wikipedian a vonatkozó oldalaknak, hogy legközelebb majd tudd Te is mirõl beszélgetnek a felnõttek.

"Ja és az a rész, ahol Aslan feláldozza magát Edmund helyett... hát az tisztán ugyan az, mint amikor Jézus halt meg a mi bûneinkért! A FILM MAGÁÉRT BESZÉL!" Na pont ezt mondom én is ember, nem esett le?

De azért mondok egy pozitívumot is a filmrõl: Tilda Swinton szerencsére még mindig nagyon jó csaj : -) Ja és õ legalább szinészi alakítást is nyújtott.

Ja amúgy megnyugodhatsz, minden részt megfilmesítenek.
Marci 2006 jan. 04. - 14:40:12
(8/274)
Kit érdekelnek a Jehova tanúi, mikor nyílvánvalóan a Katolikus egyház volt az elsõ keresztény egyház, melyet Jézus maga alapított.

Tolkien és Lewis nagyon jó barátok voltak, ezért nem gondolom, hogy Tolkien annyira szidta volna azt. Sõt mi több Tolkien katolikus volt úgyhogy...

Amúgy ez a "Szani" nagyon el van tájolva a világról. És mi az hogy ez is egy Krisztus sztori gagyi megfilmesítése!

Én örülök, hogy végre megcsinálták ezt a filmet! Legalább több ember észreveszi, hogy mirõl is szól az élet és hogy ki mit tett az emberiségért! Ja és az a rész ahol Aslan feláldozza magát Edmund helyett... hát az tisztán ugyan az mint amikor Jézus halt meg a mi bûneinkért! A FILM MAGÁÉRT BESZÉL!

U.I.: Olvastam, könyvben 7 sorozatos! Gondolom mindegyikbõl csinálnak egy filmet.
Szani 2006 jan. 04. - 12:50:23
(7/274)
Hát, szerencsére nem vagyok egy Jehova tanúja – de ha már felvetetted: boldogok a lelki szegények ugye... : D :D Tolkien persze csak példa volt, bár mivel Lewis nagy haverja volt, nekem ugyan nem, de neki azért gondolom számított a bírálata.

Amúgy pedig nem az a baj, hogy valaki nyolcszor néz meg egy filmet, hanem hogy olyan filmet néz, amilyet - bár ez sem nekem baj, hanem neki :D
Vasilij Zajcev 2006 jan. 04. - 11:44:28
(6/274)
Tisztelem Tolkien munkásságát, de nem hinném hogy számítana bármit is a bírálata.
Az meg miért baj, ha valakinek bejön egy film, és nyolcszor megnézi?
Ez a Jehova tanuinak a hitéröl irt véleményed kivállóan tükrözi, az ebben a témában lévõ tudatlanságodat.
"Ne ítélj hogy ne itéltess"
Lilla 2006 jan. 04. - 07:16:15
(5/274)
Szia!
Igazad van!Nekem is naon tetszett,mert sztem is ez a legviccesebb,s egyik legtüneményesebb fantasyfilm,amit eddig készíthettek:)
Szani 2006 jan. 03. - 22:02:12
(4/274)
Jó, de Te biztos csak 7 éves vagy, én meg már elmúltam 29. Azért ha mégsem így van, majd olvass utána itt mirõl is beszélek: <a href="http://www.christianitytoday.com/tcw/2005/006/11.42.html." title="http://www.christianitytoday.com/tcw/2005/006/11.42.html.">www.christianitytoday.com</a> Vagy itt egy idézet az Újemberben arról, ahogy éppen Tolkien bírálta a krónikákat: "az egyik fõszereplõ, Aslan, az oroszlán félreérthetetlen Krisztus-szimbólum..." (<a href="http://ujember.katolikus.hu/Archivum/2005.08.14/1301.html)

A" title="http://ujember.katolikus.hu/Archivum/2005.08.14/1301.html)

A">ujember.katolikus.hu</a> Gyûrûk Ura elsõ részét nyolcszor megnézni. Na ezt nevezem ám én butaságnak drága!
mikehodges 2006 jan. 03. - 15:34:56
(3/274)
Ez tök butaság drága!ez a legviccesebb,s egyik legtüneményesebb mesefilm,amit valaha láttam.meglepõ módon jobban levett a lábamról,mint a gyûrûk ura elsõ része,pedig azt 8-szor láttam a moziban,s ez nem vicc:)a mai napig ez tartja a rekordot,ami nálam a filmek moziban való megtekintését illeti.mindenkinek csak ajánlani tudom,ezekben a gusztustalan napokban,amiket manapság élünk,csak a lelkünk szépül az ilyesmitõl valóban,ahogy errõl az egyik kritikában is szó esik.
Szani 2006 jan. 03. - 12:12:20
(2/274)
Ez a krónika is csak a Krisztus sztori gagyi megfilmesítése - ahogy azt a jehova tanúi elképzelik. Persze még így is lehet azon vitázni vajon a Pevensie gyerekek, vagy az beszélõ állatok alakítása megdöbbentõbb; meg hogy milyen sorrendben látnád õket már legszívesebben kitömve.
danidegu 2006 jan. 02. - 15:27:42
(1/274)
Imádom!
Valaki nem tudja a "Narnia Lullaby"-t elküldeni?