8/10
gyereamozibabe 2021 nov. 11. - 02:19:07 8/10
(55/75)
Az utolsó részt (a játék utáni életet) már nem kellett volna így elhúzni. De addig lekötött. Egy nap alatt megnéztem az első évadot.
Mariah Smith 2021 nov. 09. - 19:09:19
(54/75)
Tetszett.. Viszont a vége valami pocsék lett.
Jwilli 2021 nov. 09. - 14:12:17
(53/75)
A színészek jól játszanak. A koreai kultura és nyelv nagyon érdekes volt( azok a folyamatosan ismétlődő hangsúlyok a beszédükben amikor valamivel nem elégedettek:)) )
Spoileres
Ahogy vörös fejjel zihálva izzadva teljesítenek a fizikai játékoknál a szereplők , vagy a harcban ..azt eljátszani nem lehet …nagyon élethűre sikeredett.
7/10
nick név 2021 nov. 07. - 20:00:00 7/10
(52/75)
Nem csak a koreai film jó, de a koreai sorozat is tud jó lenni - lehet, hogy eddig is volt jó dél-koreai sorozat, valahol nagyon jól elrejtve a sok borzalmas között, ebben az esetben lemaradtam róla.
Mondhatni a Tökéletes célpont, a Fűrész és a Fekete tükör későn vállalt, örökbefogadott gyerekének - egy nagyon "modern" kapcsolat gyümölcse -, persze nehéz dolga van annak, aki valami relatíve, de nem revolutíve újat akar alkotni, hiszen már úgyis meglévő darabokhoz fogják hasonlítgatni.
Olyan, mintha a Fekete tükörből lenne elnyújtva egy epizód, sajátos, dél-koreai allűrökkel, csak mégsem annyira zavaró, mert - még - nem kiáltották ki látnoki, zseniális alkotásnak a sokadiksága és nem mindig mélyenszántó gondolatisága - valljuk be, a többedik évadtól már középszerűsége - mellett. Igazából a Fekete tükör olyan, mint millió korábbi film és/vagy sorozat, ami a mai úgynevezett nyugati normák szerint lett hangolva, ez az alkotás viszont sokkal több.
Nem ez a széria fogja megváltani a professzionalitásukban együvé vált, eljellegtelenedett, igazán senkihez sem szóló, középszerű tömegsorozatok világát - amelyek ugyanakkor hajlamosak részint indoktrináló, részint szórakoztató arculatot ölteni -, de mint a tömegekhez tényleg elérő alkotás kiemelkedik, ezt meg kell hagyni - voltak kifejezetten jó pillanatai, ha nem is számos alkalommal. Ezerszer inkább ilyen sorozatokat nézzen a kedves fogyasztó, mint a Született feleségeket, meg a Westworld-öt, meg A szolgálólány meséjét.
Egy 7.5-öst mindenképpen megérdemel, főleg az utolsó harmada miatt. Bár kicsit ostobák voltak a maskarák és nem minden játék, illetve epizód volt érdekes, továbbá pár fordulat is légből kapottnak hatott, de a végére egészen jóvá vált, letisztult, kiformálódott mégis. A koreai naturalizmusban nem volt hiány, de ellenben sok nyugati társával ezekben a pillanatokban sem állt neki a darab tocsogni a saját megdöbbentő különlegességében - Dél-Koreában a vér sokkal többször dráma, mint üres, hatásvadász hentelés. Az üveggolyós feladat volt a legjobb epizód, illetve az észak-koreai lány volt a legklasszabb karakter.

De nehogy második évada legyen, mert akkor nem leszünk jóban.
Mása1 2021 nov. 04. - 13:43:43
(51/75)
Az első rész hosszadalmas, kissé unalmas, a második résztől viszont beszippantott a sorozat. Az utolsó rész nem sikerült, nagy csalódás. Vontatott, hosszú, lezáratlan, túl sok a nyitvahagyott szál.
7/10
sawyerx 2021 okt. 30. - 14:15:46 7/10
(50/75)
SPOILERES
Kiválóan indul, az első rész szerintem valami zseniális. Egy hetvenes évekre emlékeztető svindlis akció-vígjáték stílus, amire zárásként jön egy hatalmas gyomros. A második rész cselekménye meglepett, de kellett a sztori mélyítéséhez.
Aztán ahogy behozták a rendőr faszit a képbe, aki lényegében szabadon mászkálhatott a kulisszák mögött, úgy kezdett csappanni a minőség. Nagyon illúzióromboló volt, mikor kiderült, hogy pöcsös gyerekek vannak a maszk mögött és akkora fejetlenség van a készítők oldalán, hogy még talán a játékokat is le kell fújni. Reméltem, hogy lesz valami csattanó a maszkosokkal kapcsoltban, hogy ők is egy játékot játszanak, vagy hasonló, de így a nyomozó srác szála teljesen felesleges volt. A nagy fordulatot a testvérével az első percektől sejteni lehetett.
A karakterek az ázsiai kultúrához híven sokszor elég eltúlozva alakítottak, ez nem is zavart, de a megalapozatlan folyamatos pálfordulások annál inkább.
A játékok közül az első volt a legjobb, aztán a kötélhúzás és az üveges. Az üveggolyós rész nálam nem érte el azt az eksztázist, mint sokaknál, valahogy kidolgozatlannak éreztem a karakterek közti viselkedéseket, dialógusokat. A féleszű pakisztánit viszont sajnáltam.
Visszagondolva, az élményben az is közrejátszott, hogy egy idő után divatba jött, hogy nem mutatják a halálokat, elvágják a képet és csak a lövés hallatszik. Illetve egy idő után a sok lelövés már unalmas volt, a zuhanás feldobta a repertoárt, de lehettek volna kreatívabbak is a készítők, például testre erősített bombák, vagy nyakra kötött kötél.
A VIP csapat abszolúte nem illett a sorozatba, legalábbis ebben a klisés megvalósításban biztosan nem.
Az utolsó játék már érdektelenné vált, ahogy hősünk epilógusa is. A metrós ott van-mire odafutok, nincs ott klisé nagyon nem illett a sorozatba. Vártam egy nagy fordulatot, de az öreg a halálos ágyán semmi érzést nem váltott ki, az empátia és azonosulás a sorozat közepetáján szűnt meg a karakterekkel. Főhősünk hajfestése és repülős fordulata pedig egy vicc volt :D VÖRÖS, MERT BOSSZÚRA ÉÉÉHEEEZIK.
Összességében jó kis sorozat volt, kár, hogy nem csak a játékosok szemszögéből mutatták, így több patron maradt volna a második évadra is.

7/10
filoszemitabélus 2021 okt. 30. - 08:50:27 Előzmény Edmond Dantes
(49/75)
Koncz Zsuzsa? Utoljára azzal kapcsolatban írtam le a nevét, hogy különleges hangú, kortalanul elegáns és szép nő, míg Kovács Kati ordít, úgy mozog, mint egy zsák krumpli és tahó. Írtam mindezt annak ellenére, hogy Koncz Zsuzsa aktív liberális, Kovács Kati meg nemzeti érzelmű. Általában igyekszem tárgyilagosan véleményt formálni, azaz bródy nem tud énekelni.
5/10
Dolly17 2021 okt. 29. - 14:37:58 5/10
(48/75)
Ez a sorozat nagyon hasonlit a 13-as című filmhez. Vegignézem ezt a beteg filmet. Úgy látszik ma erre van igény.
Shiroku 2021 okt. 28. - 01:49:27
(47/75)
Vigyázat, Zitu888 SPOILEREZ!!!
Hogy lehetsz ilyen hülye, angyalom!?
1/10
zsoltar 2021 okt. 27. - 20:01:05 1/10
(46/75)
Beteg film, beteg embereknek! Csodálkozom, hogy ez a brutalitás, valakit szórakoztat!
10/10
offtopic
Tiberio 2021 okt. 26. - 18:27:35 10/10 Előzmény User Friendly
(45/75)
SG store minden netes utcasarkon.
10/10
offtopic
Tiberio 2021 okt. 26. - 18:14:11 10/10 Előzmény HelgaMrd
(44/75)
Én már felfedeztem magamnak korábban Dél-Koreát mint minőségi sorozat-gyártót, ezért tudom javasolni a Pasta c. sorit.
10/10
HelgaMrd 2021 okt. 26. - 15:55:37 10/10
(43/75)
Sokan agyondicsérték ezt a produkciót, pont emiatt sokáig nem is érdekelt egy újonnan felkapott, ráadásul koreai mozi..... aztán egy unalmas napon gondoltam belenézek, mit "tudhat", mit "esznek" az emberek ezen a sorozaton ....Meglepetésemre, azonnal magával ragadott, egymás után néztem a részeket, mely részek egytől egyig hihetetlenül izgalmasak, fordulatosak, meghökkentőek voltak. Az első koreai sorozat amit láttam, és le a kalappal, mert hihetetlenül jóra sikerült, nem is csodálom, hogy nagyon népszerű lett. Ezután sokkal nyitottabb leszek a koreai mozik felé. Bravó! Nálam 10 pontos!
10/10
Tiberio 2021 okt. 25. - 14:35:08 10/10
(42/75)
A sorozat hype-ja pont akkora, mint a kilenc rész erénye: jelentős.
CsMatyas 2021 okt. 24. - 00:04:41 Előzmény zitu888
(41/75)
Miért spoilerezel tejóég?!
aresz1971 2021 okt. 23. - 10:18:57 Előzmény csmya
(40/75)
Azért persze észosztásnál te sem elől tolongtál !!!
:)
7/10
User Friendly 2021 okt. 21. - 23:05:41 7/10
(39/75)
Az első rész után majdnem abbahagytam, de végül nem bántam meg, hogy folytattam. A második résztől beszippantott, csak az utolsó részt tudnám feledni... Azzal úgy érzem agyonvágták az egészet. Nem számítottam ugyan nagy megfejtésre, de ez még a közepes várakozásaimat is alulmúlta. A 8. részig viszont nagyon tuti, karakteres kis sorozat. A feszültséget még egy százszor látott, klisés jelenetben is képes csúcsra járatni. A karakterek is jók, pszichológiailag is összeáll az egész. (A végét kivéve.)
A hájpja talán egy kicsit nagyobb, mint a lángja, de egy abszolút élvezhető sorozat.
Nem lennék meglepve, ha már lehetne kapni a játákosok által hordott, számozott melegítőket. :)

Edmond Dantes 2021 okt. 21. - 17:18:20
(38/75)
A maga nemében kiváló sorozat, ahogyan elragadó volt az Élősködők a saját műfajában. 2021-ben nem akarok itt ajánlott (hasonló? jobb?) 20-30 éves sorozatokat nézni. Aki a saját tájékozottságát akarja bizonygatni, tegye és nézze azokat. Akinek meg nincs jobb érve, az olvassa bizalommal ezt a nagyon megbízható, nívós cikket, tutira lájkolni fogja:
https://mandiner.hu/cikk/20211021_squid_game_a_wishen_rendelt_disztopia
offtopic
Edmond Dantes 2021 okt. 21. - 17:11:19 Előzmény filoszemitabélus
(37/75)
Kedves Móriczka, Bródy vagy Koncz Zsuzsa nélkül nem megy a beírás? Különben egyetértek.
7/10
vandorbab 2021 okt. 20. - 08:41:02 7/10
(36/75)
A nagy felhajtás miatt túl magas lett az elvárásom és a vége nálam agyonvágta az egészet. Sok volt a 9 rész, néha kifejezetten unatkoztam. Azt viszont nem lehet elvenni tőle, hogy provokatív, nyersen kérdez és nyersen is válaszol. Üdítően ötletes volt a felütés is és a koreai nyelv… hát az egyszerűen be-sza-rás!!! Úgy hangsúlyoznak, mintha óvodások nagyzolnának egymás között. Imádtam! Tényleg kihagyhatatlan.