wolody 2007 nov. 13. - 00:17:18
(149/509)
Nincs igazad. Egyszikû, kétszikû? Tökre alap ezzel nem lehet felvágni. Ahhoz, hogy valaki ötödikben kitûnõ legyen nem kell nagy ész, én is az voltam pedig sose tanultam. Csak egy adást láttam, de az is tele volt rossz v. rosszul feltett kérdésekkel. Azokat sem értem akik bemennek, h. nem zavarja õket... És akkor a gépészmérnök bemondja, hogy nem okosabb...- megnézném a kiscsávókat pár év múlva megy-e pl. a deriválás... Ismerek egy csomó általános iskolást, és nem tudnák a kérdéseket. Nem mintha kéne nekik... Sz*r mûsor, remélem hamar bebukja.
MatiMar 2007 nov. 12. - 21:35:14
(148/509)
engem nem idegesítene a mûsor, ha a mûsorvezetõ nem lenne ilyen arrogáns, bunkó, néhol sértõ. Rohadtul ellenszenves, mikor egy nála idõsebb, de akár egy fiatalabb játékossal elkezd pimaszkodni, és elkezdi megalázni már-már. lenne ennek normálisabb, finomabb változata is. Vagyis lehetne...
ami a gyerekeket illeti... biztos bûn okosak, de egy tõlük 1-2, 10-20 évvel idõsebb, felnõtt embert tisztelni kéne, nem bedumálni neki.
saját vélemény.
Dantes 2007 nov. 12. - 18:25:32
(147/509)
Na nem bassz, Az is tananyag pl:amerikai ûrkutatás? meg hogy mikor melyik szondát lõtték fel?
Vagy mondhatnám azt is ha feltesznek egy kérdést akkor legyen jó a kérdés!
Pl:Attila hun király felesége? A tv2 szerint Emese volt. Hát meglehetõsen értek a történelemhez, de ilyen baromságot még nem halottam.
Vagy talán az is kötelezõ tudni hogy hány törvénye volt Hamurappi királynak? Ötödikben ez kötelezõ tananyag?
És még sorolhatnám.
meyna 2007 nov. 12. - 18:04:51
(146/509)
Hihetetlen, mennyi negatív kritika érkezik ide. Nekem sem kedvencem ez a mûsor, de nekem épp ellenkezõ okból. 3 éve voltam ötödikes, a kérdések számomra meglehetõsen egyszerûek, bár magam is kitûnõ tanuló vagyok. Sokan írnak olyat, hogy elõre bemagoltatják velük a tananyagot, de ez nem igaz! Az ide beválogattak mind kitûnõk és egy kitûnõ ötödikesnek ezeket tudnia KELL! Minket ötödikben megbuktattak, ha nem tudtuk jellemezni ez egy- és kétszikûeket, nem csak simán azt kellett tudnunk, hol is van az a sziklevél. (egyik kérdés). Ezek a kérdések a mostani általános iskolások számára egyáltalán nem nehezek, maximum az idõsebbeknek jelenthetnek nehézségeket. Természetesen a felnõttek nem buták, egyszerûen változik a tananyag, magasabbak az elvárások.

Amúgy ilyen tantárgyak tényleg nem léteznek, hiszen ezek témakörök. Sem földrajz, sem állatvilág, sem növényvilág tantárgy nincsen ötödikben, ezek részei a természetismeretnek.

Sokan írták még, hogy nem is ötödikesek. Persze, hogy nem azok. Õk mind most kezdték a hatodikot. De nem is értem, ebben mi a baj. Az ötödikes ismeretekkel rendelkeznek, de annál többel nem.



Összegezve nem a kedvencem a mûsor, de nevetségesnek tartom, hogy 18-20 évesek fikázzák azért, mert õk "nem okosabbak, mint egy ötödikes". Nem a kérdésekben kell a hibát keresni, hanem magunkban.
MatiMar 2007 nov. 11. - 19:07:57 Előzmény k11zoltan
(145/509)
nana! :)
Csak kérdeztem, minden fajta hátsó szándék nélkül. :)
Redfield 2007 nov. 10. - 12:07:04
(144/509)
Túlzás, hogy ezzel bárkit is meggyaláznak. A kérdések nem olyan színvonalon vannak, mint a betelefonálós mûsorokban. Ennyi. Aki ebbe a mûsorba bemegy, az fogadja el, hogy mik a szabályok, és ha hülye, akkor hülye. Más vetélkedõkben sincsenek nagyon nehezebb kérdések. Ezeket meg nem ártana tudni, szal ne a mûsort hibáztassuk azért, mert megmutatja a színvonalat, és az ország válogatott polgárai lejáratják magukat benne. Valszeg én sem lennék okosabb, mint egy ötödikes, ha benn lennék, de ezért nem a kérdéseket okolom.
tibet95 2007 nov. 10. - 11:23:33
(143/509)
ez a film vagy vetélkedõ egy nagy sz*r
k11zoltan 2007 nov. 09. - 22:19:43
(142/509)
Ez valóban egy rakás szar, de az szól a védelmébe, hogy, ha biz. kérdésekkel milliókat lehet nyerni, akkor nem kérdezhetik az alap tananyagot (pl, 3*3=? )
friendsfan 2007 nov. 09. - 22:05:35
(141/509)
Belenéztem ebbe az izébe... Valami hihetetlenül minõség alatti szemét! Ekkora egy baromságot. EZt nem veszi be a gyomrom, ahogy Tilla megy a kiskölkök megalázzák az embereket, undorító! A gyerekeknek meg egyértelmûen fülesen bemondják a választ... mert a legtöbben okosabbak mint az ötödikesen az más kérdés hogy ezek nincsenek a tananyagban...
k11zoltan 2007 nov. 09. - 22:02:01
(140/509)
Ha férfi lennél most azt mondanám: ejjnye, bejjnye :) :)
MatiMar 2007 nov. 09. - 21:57:10
(139/509)
a csajok hova tûntek?
Sanyi90 2007 okt. 28. - 13:41:36
(138/509)
Szeretem a sajtot és rugókat gyûjtök!!!!!!Jó a szagom
titamilla86 2007 okt. 26. - 23:03:25
(137/509)
Oké ,hogy tanulunk belõle, dehát olyan kérdések vannak amit nem tud egy ötödikes gyerek, még ha elitképzõs akkor sem, az is tuti ,hogy kökeményen ki vannak kérdezve a gyerekek,mert olyan sincs ,hogy valaki mindig mindenre tudja a választ. Ezzel a mûsorral semmi bajom nem lenne, ha nem jönne naponta két szülõ ,hogy miért is kell tudnia a gyerekének ilyen részletesen ilyen nagyon, és hiába magyarázzuk neki ,hogy nem a való életben nem kell tudni a 11 éves lányának ,hogy hány holdja van a Marsnak, attól még a pedagógus szemét és egy maximalista állat és az egész oktatásirendszer kizsámányoló.
8/10
zsaka 2007 okt. 26. - 12:28:09 8/10 Előzmény Sátánka.
(136/509)
Nekem bejön Tilla, a müsor is elég jó,vigyázzatok még valamit tanulhattok is belöle.
Sátánka. 2007 okt. 18. - 14:55:18
(135/509)
Szerintem már nagyon király lesz ha végre eltûnik ez a mûsor.Ez a Tilla úgy gáz ahogy van.
tíszi 2007 okt. 16. - 20:33:07 Előzmény rekka
(134/509)
Az imént olvsatam, hogy eltûnik ez a vetélkedõ mûsor is, mert nem hozta a várt nézettséget. Talán ha egy értelmes mûsorvezetõ szinesítette volna, nem pedig egy ilyen "Tilla", akkor talán nem bukott volna meg. Pedig az ötlet nem rossz, sõt érdeke kérdések, néha valóban elgondolkodtatnak. Sajnálom ezt a mûsort.
rekka 2007 okt. 14. - 22:01:06
(133/509)
télleg elég érdekes kérdéseket raknak fel... nem tom én annyira nem komálom ezt a mûsort...
pszichedelikus 2007 okt. 12. - 21:55:22
(132/509)
5 ödiktöl már van föci meg töri is magyun az a hitleres élleg h jött ide XD
Dorkateo 2007 okt. 05. - 22:21:18
(131/509)
Azért ez nem ilyen egyszerû. Hitler is próbálta a bombát megcsináltatni, jobb lett volna, ha ott készül el? Amikor már látszott, h neki nem jön össze, az !atomos' tudósok petíciót írtak az amerikai kormánynak, h ne vessék be. Ha a japcsik ellen nem vetik be, õk még képesek és 10 évig kitartóan harcolnak, amilyenek. De persze, h ne használjon senki atombombát, én is így gondolom. Csakhogy van már az iszlámoknak is, õket ki tartja sakkban? Ha rajtuk múlna, mi 10 év múlva már nem levelezünk itt.
Dorkateo 2007 okt. 05. - 22:15:03
(130/509)
Alsóban van környezet, az elég sok földrajzos dolgot is tartalmaz.