1/10
No6 2007 okt. 05. - 17:18:14 1/10
(129/509)
Hát igen az.
Töri úgy lehet, hogy az olvasókönyvben vannak történelmi olvasmányok, de én ilyenekre nem emlékszem...
Egyébként, ha ezek a gyerekek 5.-esek, akkor most keztdék a tananyagot, és honnan tudnák a földrajzos részt, amit késõbb vesznek???
1/10
bokirobi 2007 okt. 05. - 15:06:13 1/10
(128/509)
Hülyeség. Negyedikben töri. Meg rajzból kérdés. ÁÁÁ
Dorkateo 2007 okt. 01. - 10:22:50
(127/509)
Éppen most írok dolgozatot egy érdekes könyvbõl: A marslakók érkezése (magyar tudósok, akik nyugaton alakították a 20.század történelmét). A XX. sz. elsõ felében olyan sok nagy tehetségû magyar természettudós és tudóspalánta került nyugatra, hogy viccesen földönkívülieknek hívták õket az amerikaiak.
" A tudományos elmék azon galaxisa, amelyik az atomenergia fölszabadításán dolgozott,valójában a Marsról érkezett a Földre. Nehezükre esett akcentus nélkül beszélniük angolul, ezért azt állították magukról, hogy magyarok, hiszen amerikaszerte közismert, hogy ez a nép nem képes furcsa kiejtés nélkül használni az angol nyelvet".
Az amerikaiak épp oly rémesen érezték magukat a mi tudósaink szellemi fölénye láttán, mint mi most a képernyõ elõtt.
Magyarország nem jól szerepel a nemzetközi tudásszint felméréseken, rosszak az átlagaink, de a kiemelkedõ elitképzés még mindig magas színvonalú. Nekem volt olyan gimis osztálytrársam, aki 3,-ban olyan levezetést produkált fizikából a táblán, hogy a tanárnõnk nem mindent értett belõle (pedig tutira jó tanár)
Higgyétek el, vannak ilyen gyerekek.
Most jut eszembe, volt egy másik osztálytársam, aki egyszer olvasott el egy verset vagy szöveget, és utána el tudta mondani szinte hibátlanul.
Ma is vannak ilyenek.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 10:03:01
(126/509)
Én olvasok a gyerekeimnek bibliai történeteket is a többi mese és vers mellett. Szerintem ez is része a kultúránknak. És emlékszem, hogy a 70-es évek végén, már harmadik- vagy negyedikes koromban tanultunk görög mitológiát, még mindig emlékszem részletekre belõle.
Minden iskolában van lehetõség a hittanórára és szinte mindenhol élnek is vele, szerintem a mai gyerekek errõl már többet tudhatnak, mint mi. De nem lehetelen elõvenni felnõttként sem a Bibliát, bár az túl tömény, de vannak protestánsoknál jó kivonatos, nagyobb gyerekeknek való kötetek is. Nem késõ pótolni.

A mûsor viszont elérte rejtett (talán nem is szándékos) célját, beszélünk róla, gondolkozunk, talán még egy könyvet is elõveszünk, utánanézünk a hibáknak...
norton15 2007 okt. 01. - 07:05:29
(125/509)
Az utánaf lévõ fórumozó írt egy jó példát, szerintem olvasd el.
Grizzly 2007 okt. 01. - 01:22:01
(124/509)
Valamelyik adásban az egyik gyerek bakizott, de sztem is felvannak készítve. Hát nehogy már tudják napra pontosan mikor lötték fel a Voyager 2-t :)
Mellesleg a játékosokat sem vágom, mindenki bejön szekrény nagyságú mellel, aztán nem tudják ki tervezte az Eiffel-tornyot. (gyengébbek kedvéért ez csak egy példa)
Tilla meg hülye, mint mindig, és most is pozítiv értelemben.
kisciccca 2007 szept. 30. - 21:36:36
(123/509)
Igazán nem szeretnék senkit sem megbántani...de ha jobbban figyelnétek a mûsorra,akkor talán-talán feltûnne,az a mondat,amit Tilla az utóbbi 3-4 adásban közölt a nézõkkel...
Vagyis,EGYSZER azt:hogy ezek a tantárgyak nem úgy vannak elosztva ozstályonként ahogy a képernyõn látjuk,az csak egy ilyen szimbólikus jelzés(gondolom,hogy viccesebb legyen a mûsor,hogy ez csak pl.egy 1.osztályos kérdés volt,és nem tudta...)A kérdések úgy vannak összeválogatva,hogy azok az általános iskola elsõ 5 évének a tananyagát tartalmazzák,és nem számít,hogy hányadik osztály van kiírva!
MÁSODSZOR:azt is elmondta,hogy IGAZ,HOGY NEM TANULNAK A GYEREKEK ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN CSILLAGÁSZATOT,BIBLIAI ISMERETEKET,EGYETEMES TÖRTÉNELMET STB.MÉGIS A TÖBBI TÁRGYBÓL(AMIKET VISZONT TANULNAK)MÁR BIZONYOS ISMERETEKET MEGSZEREZTEK CSILLAGÁSZATBÓL,BIBLIAI ISMERETEKBÕL...STB.
Ezt azon kedves fórumozóknak írom,akik azon bosszankodnak,hogy egy általános iskolás ilyeneket nem tanul!!!!!!!
És igen a gyerekeknek "szivacs agyuk" van,óvodapedagógus hallgató vagyok,és ezzel a ténnyel minden nap találkozom.Úgyhogy szerintem simán emlékeznek ilyenekre,meg hát gondolom azért átnézték a tananyagot is gondolom,mert ugye õk sem szeretnének leégni...
Azt hiszem ennyi :)
További szép estét Mindenkinek!
norton15 2007 szept. 30. - 09:25:41
(122/509)
Ezt te tényleg elhiszed? Csak kérdezem, mert nekem nem volt bibliai ismeretek általánosban, stb. Pedig nem volt olyan régen.
Dorkateo 2007 szept. 29. - 20:08:23
(121/509)
Négy iskolás gyerekem van, ebbõl a három nagyobb elég sok kérdésre tudja a választ. Indulnak a www.mozaik.info.hu versenyén, az elõzetes kérdések jól mentek nekik. ÉS NEM ZSENIK.
Tényleg vannak ilyen aprólékos megjegyzések a könyveikben, látom, hiszen idõnként tanulok velük.(Épp ezért én is tudom a zöngés és zöngétlent, sõt Nemes Nagy Ágnest is :) )
És fantasztikus memóriája van még a kicsiknek! Fiam fejbõl leközvetített a minap egy zenével aláfestett természetfilmet, s mind a 3268 halat és herkentyût tudta benne. Hát ezt mi nem csináljuk utánuk.
A tévés gyerekek pedig nyilvánvalóan elit iskola sokat versenyzõ elit diákjai, szerintem tényleg maguktól tudják a válaszokat.
Asil 2007 szept. 29. - 14:00:05
(120/509)
Egy csomó olyan információt is kérdeznek amik szerintem az apróbetûs részben van. Ráadásul a mostani gyermekek sok olyant tanulnak amit 20 évvel iskolába járók nem. Pl. bibliai történetek.
Egy-két hibát is észrevettem. Pl. volt olyan kérdés, hogy hazánkban hány vulkanikus eredetû hegység van. A válaszok között felsorolták a Badacsonyt, ami nem hegység, hanem csak hegy, viszont kihagyták a Cserhátot, ami viszont tényleg hegység. A legutóbbi mûsorban pedig az ûrszondás kérdésnél tudni kell azt, hogy a Pineer-10-s ûrszonda volt sokáig a legtávolabbra eljutott szonda, de pár évvel ezelöttõl kezdve már a Voyager-1 a favorit. Talán azért mert a Pioneer-rel 1997-tõl kezdve nincs kapcsolat?
volute 2007 szept. 28. - 11:55:49
(119/509)
Vessetek egy pillantást a http://www.mozaik.info.hu/verseny oldalra! 1.-8. osztályig évfolyamonként és nagyjából tantárgyanként vannak csoportodítva példakérdések, amik valóban vagy a tananyagra és a nagyjából elvárható tudásszintre épülnek.
Még így is érdekes és meglepõ is. 1. osztály általános mûveltség témakör elsõ kérdése: Milyen színû a galagonyabokor termése? ...
webster 2007 szept. 21. - 22:07:40
(118/509)
elõször is: otodikes@tv2.hu
A szõke nõ a végén nagyon irritáló volt a vihogásával.....:)
ennyi
k11zoltan 2007 szept. 21. - 22:02:54
(117/509)
Eggyértelmû, hogy a gyerekek elõre tudják a válaszokat! Ez a mûsor egy nagy átba....
Bilya 2007 szept. 21. - 17:44:42
(116/509)
am ez nagy hasraesés a kormánynak is hogy mennyi sz*rt tanulunk amire késõbb semmi de semmi szükség
rekike 2007 szept. 19. - 09:00:56
(115/509)
tv2@otodikes.hu fényképes önéletrajzzal
de elõtte nem árt bemagolni az alsós könyveket sztem.
Patrick Bateman 2007 szept. 16. - 11:55:02
(114/509)
Nem tudja vmelyikõtök, hogy lehet-e még jelentkezni a játékra (nem mint gyerek, hanem mint felnõtt :-P), s ha lehet, hogy hol és hogyan lehetséges?

Köszi szépen!
Eliza 2007 szept. 15. - 09:56:55
(113/509)
Én is így gondolom...Csak az elsõ 2 részt néztem...
Most már a V3 csatornán a helyszínelõket...és ha ott reklám van,akkor kapcsolom át erre a mûsorra...
De nagy szerencse,hogy nem olyan hosszúak a reklámok a V3 csatornán:)))
Nem szeretem ezt a mûsort...de már sajna lassan nincs más...
kobold 2007 szept. 15. - 09:26:19
(112/509)
azt egyébként lehet tudni, h melyik könyvekbõl adnak fel kérdéseket? kiváncsi lennék rájuk, az tuti. aztán meg megkeresnék egy olyan sulit ahol ebbõl tanulnak a gyerkõcök és megnézném hogy ki tudja h Hamurappi törvényei hány paragrafusból áltak, meg hogy másodikban tényleg mindenki olyan faszán olvas, hogy olyanokat kell tanulni, mint mi az a keresztrím... lehet hogy zsenigeneráció nõ fel majd? szóval hajrá ötödikesek, tanuljátok meg az erdõ szintjeit meg Attia feleségeinek neveit csak légyszi ne taknyoljatok el hatodikban a szövegértés felmérésen, mert arra picit nagyobb szükségetek lesz a négybetûs életben!
Ladybird89 2007 szept. 14. - 22:13:22
(111/509)
Sziasztok!

Már nagyon kikívánkozik belõlem,úgyhogy elmondom amit gondolok errõl a mûsorról. Én nagyon furcsáltam a címét, amikor még csak reklámozták. Természetesen láttam már azóta elég sok részt, hiszem kíváncsi voltam, mi fog kisûlni ebbõl. Sajnos a véleményem nem változott. Én azt vártam, hogy majd izgalmas lesz, hiszen a felnõttek felejtenek, a gyerekek meg ugye elõnyben vannak, hiszen nekik még frissek a tanult témák, viszont a felnõttek tájékozottabbak. Szóval fifty-fifty. Valahogy nekem mégis furcsa, hogy a gyerekek minden kérdésre tudják a választ, és még csak az izgalom sem látszik meg rajtuk, szinte nem is gondolkodnak, hanem egybõl írják a választ. Én biztos izgulnék, hogy jót írtam-e, stb. Eddig az összes részben úgy volt vége a mûsornak, hogy szerencsétlen felnõttek azt mondták, hogy: "nem vagyok okosabb, mint egy 5.es"...Várom már hogy a gyerekek mikor fogják az ellenkezõjét mondani(soha). Én komolyan mondom sajnálom a felnõtteket, mert a kérdések alatt még a mûsorvezetõ is rátesz egy lapáttal, miközben lefogadom, hogy õ sem tudja a választ a mindegyik kérdésre..de lehet hogy tévedek. Igaz, hogy nem muszáj jelentkezni a mûsorra, nyílván aki bevállalja, annak vállalnia kell a következményeit, de szegény játékosok a jelentkezéskor még nem tudták hogy mibe mennek bele.(akkor még nem kezdõdött el a mûsor) Semmi izgalom nincs a mûsorban, mivel mindig egyértelmûen érdekes módon az összes gyerek tudja a választ, és szegény felnõttek szívnak(mintha hülyék lennének)..A gyerekek egyébként kapnak pénzt? Mert gondolom nem jókedvükbõl jelentkeztek...A felnõttek gondolom fel vannak készülve, ha már ilyen mûsorban vesznek részt, csakhogy a kérdéseknek közük nincs az alapmûveltséghez, hanem a legkevésbé használt, és legkevésbé érdekelt témákat vetik fel. Legalább hasznosabbak lennének, akkor még tanulhatnánk is belõlük. Múltkor is betettek egy tök jelentéktelen verset(még csak nem is ismert költõtõl), és persze a játékosnak meg kellett volna mondania hogy ki a költõ és mi a címe a versnek...könyörgöm!!!!Ez már szõrszálhasogatás. És láss csodát, a gyerekek mind tudták, hogy mi a válasz..annyira érdekes! Mindenki tudta..hm..ilyenkor jut eszembe hogy vajon ennyire mûveltek, vagy csak a szájukba adják, vagy elõzõ nap tanulták az iskolában?..szóval ennyi..nekem itt valami nem stimmel, és szerintem felháborító hogy a felnõtteket ilyen helyzetbe hozzák, mert igaz,hogy aki jelentkezik, az vállalja a vele járó dolgokat, de az a baj, hogy általánosítva lesznek lassan a felnõttek!Na azt hiszem mindent leírtam, aki akar az reagáljon nyugodtan, én nem sértõdök meg, hátha meggyõz valaki hogy tévedek...(bár azt kétlem)Ja és még valami: én értem hogy valaki mindig tudja a választ, de az hogy mindegyik gyerek, az már sok!!!Nem azzal van a baj, hogy valaki okos(mert az egy nagyon jó dolog, fõleg a késõbbiekben)de ez a mûsor már nem errõl szól sajnos:(
India243 2007 szept. 14. - 20:00:21
(110/509)
Nem buta,laza.