kinga0604 2007 szept. 07. - 20:35:13
(89/509)
Hát mindenkinek lehet véleménye....De azért mind a kettõtöknek nyugiiiiii!!!:) Amúgy szerintem ez a mûsor félig tök baromság, mert csak ilyen hülye "mûveletlen" emberkéket tesznek be. Még csoda hogy az a fickó tudta hogy 3pár zokni az 6 db zokni...:D
rekike 2007 szept. 04. - 18:22:54
(88/509)
a gyerekeknek elmondják, mire készüljenek. valószínûleg nem rágják a szájukba a választ, csak megmondják, ez meg ez a könyv ettõl meg eddig. azért nem lenne fair ha elmondanák a választ elõtte, mert ha pl megment valakit vagy puskáznak róla, ha éppen pl a 10 millás kérdésnél jár a felnõtt, vszínû, hogy hibáznia is kéne. így lenne izgalmas. pl a közönség segítsége a legyenönismilliomosban. az sem 100%. nem úgy avatják sztem õket be, már azért sem, mert vmi válogató volt a mûsor elõtt, és tényleg tehetséges gyerekek kerültek be. az meg h így kell viselkedniük, az a forgatókönyv. ne felejtse el senki, ez is amerikai mûsor. mint minden. úgy ahogy a big brothernél, itt is megvan az image h mit kell csinálni. jobban jön ki az alázás feeling, ha beképzeltnek tûnnek. gyõzike sem tehet róla, hogy mit csinál a képernyõ elõtt, mert neki is megmondták mit kell. ez business. egyetlen valós a mûsorban az a játékos, aki próbálkozik. de hát ez mindenhol így van. ne lepõdjön már meg senki, h egy ilyen címû mûsorban beképzeltek a gyerekek. az lenne poénos ha nem lennének. az egész arra van kihegyezve, h nem, nem vagy okosabb egy ötödikesnél, mert nem tudod elvinni a fõdíjat. nem hiszem h ez probléma lenne, ha mondjuk nyersz 5 millát. én személy szerint tennék rá, és vszínû fogok jelentkezni, mert az eleje annyira nem nehéz. egyetem mellett meg jól jön a zsé.
moqska 2007 szept. 03. - 22:46:25
(87/509)
te hány éves wagy greengirl1? meg mien suliba jártál? nekem vannak ismerõseim akik "zseniképzõbe" járnak mégsem tanultak ieneket 5.ben, a hunyadis kérdés oké könnyû wolt mert ami szomszédos ország wolt walszeg azoknak a nyelvét tudta. Na de te itt 1bõl lehülyéztél mindenkit...1általán nm hülyék a felnõttek akik a mûsorban yáccanak,
de mivel ez a mûsor cime, persze h a gyerekeket részesítik elõnyben, és ahoz képest h mien kis "Okosak" (bár ez inkább mûveltség mert nm ettõl okos walaki) eléggé szánalmasan amikor viselkednek...pl a jelentkezésnél, meg nem értem miért wannak elszállva maguktól. Énis sokáig kitûnõ tanuló woltam, most is yolm1, sok kérdésre tom a választ, de iet akkor sm tanítanak 3.ban pl, biblia sehol nm wolt, mitológia sm, max. mondák.
Én asszem továbbra is nézni fogom mert szeretem a kvíz mûsorokat, csak kár h a gyerekekkel elszúrták az egészet...
greengirl1 2007 szept. 03. - 20:31:37
(86/509)
akkor hülye itt mindenki....mi ezt mind tanultuk 5.-ben sõt......attól hogy mindenki szenilis attól még nem a kölyköket kell hibáztatni .....a mai felnõtték télleg ilyen hülyék.....a mûsor úgy yó ahogy van én imádom és ki nem hagynám....egyébként 30 milláért ti is megaláznátok magatokat...Tilla remekül csinálja az egészet
porthosz 2007 szept. 03. - 11:03:43
(85/509)
Szerintem meg ez egy alapból elhibázott müsor.
1, Az hogy a felnõtt mire tudja a választ meg mire nem, semmi köze ahhoz hogy egy 5.-es mit tud. A kérdések fele olyan hogy azt soha egy ötödikes sem tanulta. Már a tananyag sem ötödikes szóval...

2, a gyerekek odaültetése teljesen felesleges volt, ennyi erõvel a kutyámat is odaültethették volna, még talán az is leirja a helyes választ ha elõre be van neki gyakorolva.

Ha az lett volna a cime hogy pl ki mit tud az ötödikes anyagból, vagy hasonló akkor nem anyáznák annyian, de igy egyértelmüen azt probálják meg erõltetni hogy egy felnõtt ember hülyébb mint egy ötödikes akivel elõre bemagoltatták a választ a gimis anyagból.

Én magam kiváló tanuló voltam ötödikes koromban, persze azóta eltelt már 12 év, de öszintén megmondom a kérdések felérõl fogalmam sem volt sem most sem akkor nem lett volna. Ugyanis arra emlékszem hogy tanultuk az erdõ szintjeit, csak már nem tudnám felsorolni, ez eddig rendben. De azt hogy hány újja van egy macskának soha nem tanultuk, sõt az általam megkérdezettek közül senkisem tudta. És legalább a kérdések 50%a olyan hogy arra sem emlékszem hogy ezt valamikor is tudtam volna vagy hallottam róla.
Ugyhogy az egész müsor egy nagy átverés, és én nem csodálkozom azon hogy a felnõttek nem tudják ezt lazán venni, hisz az egész müsor lényege arról szól hogy elõre kitervelt módon jól megalázzák õket.
zsoccca 2007 szept. 02. - 22:55:44
(84/509)
szerintem egy rakat sz*r még mindig, bár még mindig nem néztem meg, de a kommentek, és a reklámok alapján biztos nem fogom megnézni:D jah és bocs ha vkit megbántok a negativitásommal, vagy a cinikusságommal:D
rekike 2007 szept. 02. - 20:15:28
(83/509)
miért az érettségihez hasonlítjátok, nem értem. egyébként nem ritka h 100%-os érettségit ír vki. (khmm) attól függ, hova jártál. mindegy. aki nyerni akar és valamit úgy érzi nem tud, bemagolja az alsós könyveket. kb 2 nap (nekem pl). innentõl kezdve minden játékos elõtt ott van a lehetõség h megnézze miket tanulnak a kicsik. és abszolút nem a gyerekekkel kell foglalkozni sztem, persze hogy betanítják õket (ez nem kérdés), 5.esen nem jegyez meg mindent az ember. felnõttként már illene. és ez róluk szól. gyerekek engem spec egyáltalán nem érdekeltek benne, kb olyannak számítanak, mint a legyen ön is milliomosban a számítógép vagy a telefon vagy a közönség segítsége. kellékek. más szerepük nincs. kizárólag az image miatt kellenek oda. nem õket kéne kritizálni :P igazából senkit nem kéne. el kell gondolkodni azon, hogy a "nagyok" miért nem tudnak általános mûveltséghez tartozó dolgokat. itt nem az 50 milliós kérdésre gondolok. 100-200 ezres. volt olyan, aki kiesett a legelsõnél. komolyan. na ez az égõ. és ne mondja senki, hogy ez nehezebb a legyen ön is milliomos 100 ezres kérdésénél... (asszem itt 50 vagy 100e az elsõ összeg.)
gabnaymate 2007 szept. 02. - 19:22:37
(82/509)
Sziasztok! Mint már mondtam ott voltam a válogatáson. Ez a Ricsi (az õ nyelvén vicsi) egy akkor lúzer, hogy az már fáj. Amikor be kellett mutatkozni, elkezdte a saját akcentusával mondani, hogy õ milyen különleges gyerek. Mindenki röhögött. Szerintem valami agyi gondja van. Egyébként érdekes. Arra a CD-s válaszra a nagy matematikaverseny-gyõztes (Ricsi) nem tudta a választ. Elég érdekes, hogy mindenki tudott mindent, ugyanabban a sorrendben, szerintem van valami kis fülhallgató a fülükbe és a vezérlõbõl mondják nekik a választ. Ez a Luca meg szerintem minden adás elõtt megeszik egy citromot, úgy össze van húzodva a szája. A Boti rendes, én barátkoztam vele. A díszlet szép, a technika jó.
Üdv mindenkinek: Gabnay Máté
UI: én megcsinálom a mûsor utánzatát az RTLklubon :-)
sikitina 2007 szept. 02. - 14:37:46
(81/509)
ki tudja hogy mi a 5 gyerek az okosab vagy mint egy ötödikesben?????
Eliza 2007 szept. 02. - 05:43:08
(80/509)
Szia Kiscicca!
Ne haragudj,de én igazat adok hutizsnak.Teljes mértékkel egyetértek vele.
hutizs 2007 szept. 02. - 02:00:49
(79/509)
Kedves Decens! Való igaz, hogy sok mûsorból lehet tanulni, de szerintem ez nem az a mûsor. Hidd el, a gyerekeket sem ösztönzi. Sajnos nem csak a fórumba írók véleménye, hogy a szereplõ gyerekek beképzelt majmok, hanem a legtöbb gyerek magánvéleménye is, tehát nem tekintik õket példának, nem inspirálja õket tanulásra.
A felnõttek pedig hidd el, nem irigykednek, még kevésbé gonoszak, amiért negatív kritikát írnak. De gondold el, hogy te pl. minden tantárgyból 100 %-os érettségit írtál? Ugye nem? Van persze, akinek ez sikerül, de nagyon ritkán. Nos, egy ötödikes gyerek, aki minden tantárgyból betéve tudja a legapróbb betût is, meg hozzá szó szerint még a tanár magyarázatát, az megfelel a fent említett 100 %-os érettséginek. (Szerintem.) Ami, mint említettem, elég ritka. Itt pedig rögtön találtak 5 ilyen gyereket? Aki még szerepelni is akar? (Mert az igazi jó tanuló gyerekek többnyire visszahúzódók, inkább olvasgatók, jó ha 50%-uk szeret szerepelni, akkor sem ekkora nyilvánosság elõtt.)
Úgyhogy szerintem egyáltalán nem csoda, hogy a felnõttek szkeptikusak.

Üdvözlök mindenkit a fórumon, de mivel a mûsort nem nézem tovább, ezennel elbúcsúzom.
hutizs 2007 szept. 02. - 01:35:48 Előzmény Cifu
(78/509)
Kedves Cifu!
Ismerem a tizenévesek heves vérmérsékletét, de akkor is szeretnélek valamire figyelmeztetni: egy 11 éves kislány szájából (tollából) igen visszataszító a hozzászólásod. Vedd kérlek figyelembe, hogy a nálad idõsebbeknek nem biztos, hogy mindig igaza van, de ezt kulturált módon is lehet velük közölni. Nem akarlak kioktatni, csak figyelmeztetni, hogy ezzel nem "nagylány" leszel, hanem "buta kis csitri".
Más fórumokba rendszeresen írok, kulturált lények között mindig rászólunk arra, aki így megfeledkezik magáról. Még a nálad idõsebbekre is.
Vigyázz magadra és jó tanulást!
hutizs 2007 szept. 02. - 01:25:55 Előzmény Szyszy
(77/509)
Mármint a felvételen? Én a második adást már meg sem néztem. Szerintem ebbõl már nem tudnak jól kijönni. Akkor inkább fogok egy jó könyvet, legalább hasznosan töltöm az idõmet.
kisciccca 2007 szept. 01. - 19:41:07
(76/509)
Eliza!
Ilyen sorrendben volt a tankönyvben,vagy így tanulták meg a tanáruktól...:)
Biztos valami ügyes kis versikével :):):)
kisciccca 2007 szept. 01. - 19:35:03
(75/509)
Sziasztok!
rekike én is mindenre emlékszem amit tanultam,és szintén 21 vagyok.Gondoltam rá,hogy jelentkezek...még nincs eldöntve a dolog ;):D
Csak logikusan kéne gondolkodni...:)
Eliza 2007 szept. 01. - 19:11:09
(74/509)
akkor azt mivel magyarázzátok,hogy még végig sem olvassuk a kérdést...õk már írják a választ,vagy azt,hogy mindenki ugyanabban a sorrendbe írja a válaszokat...
rekike 2007 szept. 01. - 18:59:39
(73/509)
sztem sem szar mûsor, csak néhány felnõttnek rosszul esik h nem tud válaszolni ilyen egyszerû kérdésekre. én tudtam személy szerint. hunyadi jános: elég sok nyelvet beszélt, pl a környéken lévõ országok nyelveit, mivl akkoriban max oda tudott eljutni h tanuljon. csak tudni kell mi vette körül mo.ot. akkor. gondolkodni kell, ennyi. csillagászat meg: ne haragudjatok, én óvodában olvastam (nézegettem) az én és a föld címû könyvet... nincs olyan tantárgy persze, de ált. mûveltség egy 5.esnek is. kiakadtam mikor nem tudta vmelyik felnõtt h mi az az ûrszonda. komolyan. aki jelentkezik a mûsorba pedig ott a lehetõség elõvenni a MOSTANI alsós könyveket és olvasgatni. lesz idõm sztem megyek, teljesen könnyen lehet pénzt nyerni. mondjuk levonnak belõle egy csomót az a baj.
10/10
decens 2007 szept. 01. - 18:37:30 10/10
(72/509)
Sziasztok!
Annyira jellemzõek ezek a hozzászólások. Elképesztõ, hogy mennyi gyûlölet és irigység gyülemlik fel egyesekben!
hmm Nyilvánvaló, hogy a gyerekek készülnek, ismételnek, mit ahogy az is egyértelmû, hogy ezek a srácok okosak is :-) jahh hogy ez idegesítõ? Nosza! Pattanjatok oda a könyvespolchoz és olvassatok!Egyébként meg SENKIT nem kényszerítettek arra, hogy jelentkezzen...sõt!
Ez szar mûsor? A "csáj-e" a gagyi, meg a felfújt barbik , kivasalt csávók és vérfröcsögés.
Számomra, és remélem a gyerekeknek is ez a mûsor azt közvetíti, hogy érdemes TANULNI, hogy jó dolog tudni valamit. Végre! Épp itt volt az ideje, hogy lássunk ilyet is a tévében.
Eliza 2007 szept. 01. - 14:22:29
(71/509)
sziasztok. Szerintem SEM ez a legjobb mûsor.Az én "kis"fiam most megy 5.-be,de se csillagászat,se egyetemes történelem...semmi ilyesmit nem tanulnak.Személy szerint az elõzõ résznél berágtam és átkapcsoltam a konkurens csatornára.Történt ugyanis,hogy: feltették a kérdést...(tudok olvasni)...,de mire az elsõ sort elolvastam volna a kiscsávó már írta is a megfelelõ választ!Persze helyesen...na itt volt az a pont ahol azt mondtam,hogy elég...
pisztii 2007 szept. 01. - 12:29:38
(70/509)
Szerintem a mûsor alapötlete nagyon jó, viszont annak olyanok, amik nekem személyszerint nem tetszenek..
például ti ki tudjátok olvasni a témákat a tábláról, mert én nem és nem hiszem hogy nekem rossz a látásom..:)
szerintem eléggé idegesítö amikor a gyerekek jelentkeznek, olyan megjátszott az egész és mesterkélt meg amikor elkezdenek ordibálni hogy engem engem.. meg egyfolytában ugyanazokat a gyerekeket hívják ki. Ahogy mások se én se érte hogy mért tudják ezek a gyerekek mindenre a váaszt?? :S meg ki a **** tudja fejböl hogy milyen nyelveket beszélt hunyadi jános föleg nem egy ötödikes,meg hogy nem is lehet bejelölni meg semmi.. amúgy nem hiszem hogy sokáig marad képernyön ez a mqsor pedig jó is lehetne.. de ezeken kívül amit leírtam egész jó.. szóval nem szidom tovább..:)ja és tilla szerintem kifejezetten jó a müsorba