nemcsikbori 2014 jan. 31. - 22:48:39
(14/34)
Te szerencsétlen, azért rúgták ki a csajt az egyetemrõl, mert kulák származású volt. A pasi megmenthette volna, ha elveszi feleségül, mert õ jó népi káder volt! de nem tette, mert elhitte a politikai hazugságokat, és hozzájárult az amúgy nagyon jól tanuló lány kirúgásához. Néha oda kell figyelni, mit beszélnek, mert nem ennyi volt a párbeszéd, amit leírtál.
smartdrv 2014 jan. 31. - 21:43:09
(13/34)
- Ha elvettél volna, nem rúgnak ki az egyetemrõl. Nem voltam szép?
- De.
- Jó nõ voltam?
- Igen.
- Szerettél te egyáltalán bárkit is magadon kívül?



ez annyira tipikusan nõi. semmit nem tud lerakni az asztalra a pináján kívül, és amikor rájön, hogy az kevés, akkor persze a férfi a korlátolt, aki csak önmagát szereti

szerencsétlen
szirgabor 2013 júl. 30. - 15:37:15
(12/34)
Van benne egy "film a filmben" rész, a 45. és 52. perc között.
Megejtõen szép emlék Domjánnak és Latinovitsnak, gyomorszorító...
Egyikük 40, másik 44 évet élt. Ma (2013.07.30) 80, illetve 81 évesek lennének.
Szomorú.
szirgabor 2013 júl. 30. - 14:46:52
(11/34)
Szerintem maradj Bayer Zsoltnál, ha már ilyen jó szemed van a tehetséghez
temps 2013 júl. 30. - 00:14:43
(10/34)
Elképesztõen rossz film. Az egész egy tehetségtelen ripacs bájolgása, aki itt még nem is valami vonzó és fess azzal a görbe hátával. Idõsödve valahogy szebb ember lett, de jobb színész soha.
Diablo72 2013 júl. 28. - 22:11:49
(9/34)
Termékelhelyezési plecsni a bal alsóban már az elején... Ennek a filmnek? Teljesen meghülyült a Duna?
southwind 2013 júl. 28. - 21:53:16
(8/34)
én már ebben az idõben az álom c. saját rendezésû filmem nézem :)
feketevipera 2011 aug. 18. - 22:28:01
(7/34)
Bennem felemás érzések kavarognak az Oldás és kötés kapcsán (bár nem most láttam), hiszen ez Jancsónak egy nézhetõ filmje, összességében is a magyar filmkészítés jobb alkotásai közé sorolható, viszont a szememben erõtlennek tûnik, habár ígéretesnek látszik elsõ pillantásra. Az elején még érezhetõ némi feszültség, de mintha a második felére kicsit "leülne" a történet, az én figyelmemet ekkor már nehezebben kötötte le. Az alapkérdésbõl - ti. a régi és az új konfliktusából - bomlik ki a mondanivaló, de valahogyan nem okozott számomra akkora katarzist, mint gondoltam a film megnézése elõtt. Igazából szerintem az Oldás és kötés nem tud újat mondani, a megcsömörlött, a nagyvárosi hivatása és a paraszti származása között õrlõdõ fiatal korabeli toposzát ismétli meg korrajzzal és némi társadalombírálattal. Talán azért sem okoz akkora katarzist a film, mert a korszakban viszonylag sok, hasonló problematikával foglalkozó alkotás készült. Mindenesetre érdemes megnézni, fõleg az alakítások miatt, ha már a történetet nem is nevezném kimondottan egyedinek.
ilali 2011 júl. 06. - 09:57:03
(6/34)
***SPOILER***
„Ha napbanézéstõl elveszted a látást,
Szemed okold, ne a nagy sugárzást.”
***SPOILER VÉGE***
(„A régi idõkben tehát, mikor a mocskos haszonlesés és a szennyes vágy még nem rontott meg mindent, joggal állott - egyedül valamennyi között - az orvosi mesterség különös becsben szent és magasztos férfiak, hatalmas királyok és híres szenátorok elõtt, s joggal nem volt az emberi nem számára egyetlen mesterség sem értékesebb.”)
7/10
adamnagysweetmovie 2010 dec. 28. - 15:53:40 7/10 Előzmény A tábornok
(5/34)
Fene tudja, én sem szeretem a 80s évektõl (ha nem a 70s évektõl?) a Jancsó filmeket, de azért az engedtessék meg, hogy ekkor mindenki komolykodó filmdrámákat készített, kõkonzervatív (szebben: akadémikus) filmnyelven - Miki bácsi pedig legalább mert komolytalankodni egy nonszenszen állóvízszerû, majd értelmetlenül kavargó korban (ami napjainkig is kitart, sajnos).
Szerintem az õ folytonos újító szelleme méltányolandó (el tudjátok ugyanezt képzelni mondjuk Szabóról?), mégha -valljuk be- mára már Jancsó blõdlifilmjei sem igazán érdekesek. De akkor, a 80s évek közepén még igazi nóvum lehetett, a posztmodern film elismertetése felé vezetõ rögös úton.
7/10
adamnagysweetmovie 2010 dec. 28. - 15:37:28 7/10 Előzmény ambirka
(4/34)
Nekem túl didaktikusnak és kevéssé bátornak tûnt a film. Belesimult a kor fiatalságát, elsõgenerációs értelmilségét finoman bíráló, tanítóan terelgetõ filmek közé.
Az Így jöttem vagy a Szegénylegények elvontsága, ellentmondásossága nekem sokkal jobban tetszett.
10/10
ambirka 2010 szept. 03. - 13:26:40 10/10
(3/34)
Szerintem is ez Jancsó legjobb filmje, és Domján Edit is kötelezõ:)
critixx 2008 okt. 31. - 10:10:34 Előzmény A tábornok
(2/34)
Én szeretem a régi filmjeit: Így jöttem, Szegénylegények, Csend és kiáltás, Fényes szelek. Abban igazad van, hogy sajnos az utóbbi húsz évben csinált filmjei borzalmasak, legalábbis nekem egyáltalán nem jönnek be.

Oldás és kötés:
http://critixx.blog.hu/tags/jancs%C3%B3
A tábornok 2007 jún. 02. - 11:23:33
(1/34)
EZ bizony tényleg egy zseniális film. Nálam Jancsó egyetlen értékelhetõ filmje,el sem mertem hinni,mikor elõször láttam,hogy tudott õ valamikor normális filmet is készíteni.