AvatáR Gil Maerth 2010 aug. 11. - 09:07:09
(47/67)
MEGDÖBBENTÕEN ÕSZINTE !
szomorú felütéssel
a narrátor vontatott, de olyan mintha évek fátyla mögül beszélne.

Remek színészek vannak benne:
- a James Woods-nak tûnõ James Woods
- Kathleen Turner
- a szárnyait bontogató Kirsten Dunst!

*** SPOILER! ***

Úgy gondolom személyesen az anyjuk felelõs ezért hogy idáig jutottak a dolgok, s egyszerre négyen haltak meg.
Az anyjuk túl szigorú volt, még a korhoz képest is.

a dolgok amit Lux kapot! .
Az a bizonyos elégetés SZÖRNYÛ... NEM KELLETT VOLNA !
Igazi bigott vallásos tett!

a legszomorúbb, szívet törõ az volt, amikor kedvenc dalaikat úgy kell hallgatniuk, ahogy :.....((((((


Akkoriban az idõsebb generáció nem értette, hogy a fiatalok egyre szabadabbak lesznek, s olyasmiket is meg mernek már tenni /megtehetnek, amit õk nem.

ez egyfajta apróságokban megmutatkozó generációs váltás.

A nagyobb baj, hogy szerintem a lányok nem láttak más alternatívát......
ha el is szöknek, megkerítik õket, vagy vissza kell menniük. és MÉG NAGYOBB BÜNTETÉST KAPNAK.

szerintem így látták.

biztos hogy az elzártság, a társadalomból kivetés, az árnyékká degradálódás hatott íly borzasztóan !
de az is baj lehetett, hogy a sajtó túl sokat foglakozott velük.


A férjet súlytalannak találtam.
szinte semekkora ereje nem volt benne, hogy a dolgokat visszafordítsa, vagy legalább megállítsa.

10/7
moop 2010 aug. 10. - 22:06:26
(46/67)
Teccett, hogy a szinkronban renceresen "hazafutás"-nak forditották a Homecoming-ot.
hazafutás = home run, egy baseball fogalom.
Homecoming = amerikai sulikban a hazajövetel hétvégéje, általában egy hazai football meccshez kapcsolódó parádé, amelyre a régi diákok visszalátogatnak.
leirionn 2010 aug. 10. - 21:26:14 Előzmény vpeti73
(45/67)
Egy kicsit tényleg túlzás volt az öngyilkosság, mert ehelyett el is szökhettek volna, igaz. Esetleg az jobb megoldás lett volna, ha nem mindegyikük lesz öngyilkos és nem olyan módon mint pl. SPOILER a sütõbe dugja a fejét. De szerintem nem rossz film.
ilali 2010 júl. 11. - 11:39:18
(44/67)
…
„Szerelem és barátság sziklaszilárd alapja –
azt hiszem, ez hiányzik e világ-tág õrületben.
Kedvenc filozófusom Epictetus.
Boldog emberek korábban haltak.
…
John Berryman: Az öngyilkosságról
7/10
Numa 2010 júl. 05. - 17:49:45 7/10 Előzmény ilali
(43/67)
A második mondattal egyet értek, de az elsõvel nem. Kell hinnünk valamiben, hinnünk kell, hit nélkül nincs teljes élet.
ilali 2010 jún. 30. - 17:01:25
(42/67)
„Ha az emberek felhagynának azzal a faragatlan szokással, hogy holmi állandóságban, istenben, értékben, igazságban higgyenek, egészen elviselhetõ lenne az élet.
Semmi sem éri meg hogy feláldozzunk érte egy emberéletet, még ha az a sajátunk is.”
Lars Gyllensten
niknikk 2010 jún. 24. - 01:57:52
(41/67)
Csalódás.
Már kb. 8 éve meg akartam nézni, úgyhogy most kaptam az alkalmon.
Valami hiányzott belõle. Nagyon.
De Kirsten Dunst helyes. Nagyon. =)
6/10
tündemamusz 2010 jún. 15. - 09:29:01 6/10
(40/67)
A film lélektani kidolgozottsága csapnivaló
ilali 2010 máj. 30. - 02:43:22
(39/67)
A film szerintem egy nagyon jó társadalomkritika.
Régi mítoszok, elbeszélések szólnak arról, hogy amikor egy társadalom (civilizáció - kisebb embercsoport) tehetetlensége már teljesen nyilvánvaló volt akkor áldozatokkal próbálkoztak. Ma sincs ez másképp, csak az emberek manapság nem mernek, nem akarnak ezzel, saját tehetetlenségükkel szembesülni.
Ezt a szembesülést pótolta a film a maga módján.

„Az emberek megszokták, hogy csak azt tekintsék öngyilkosságnak, amikor egy egyszeri behatás okozza a halált. Gondolni kell arra is, hogy valaki visszaél a szervezetével…
Ilyen estben „tudat alatti” öngyilkosságról lehet beszélni. Nincs logika abban, hogy miért kellene az öngyilkosságot hirtelen halálnak vagy majdnem hirtelen halálnak tekinteni.
… sokáig tartott, amíg azt a középkori szokást, hogy hegyes karót vertek át az öngyilkosság bûnét elkövetõ szívén, felváltotta az együttérzés és a segíteni akarás.” Anthony Smith
(Felváltotta?)
10/10
danab1 2010 ápr. 11. - 19:52:11 10/10 Előzmény dieter
(38/67)
Én teljesen egyetértek, nagyjából ugyanezeket fogalmaztam meg magamban. SPOILER: Amikor a fiúk átmennek, abban a pillanatban valahogy én is elfeledkeztem róla, hogy a lányok mi felé tartanak, holott a narrátor fiú többször is emlékeztet rá - ha a cím nem volna elég (apropó cím, nem egészen helytálló...). Az volt még megdöbbentõ számomra, amikor a történtetek után az anya azt mondja, hogy a ház tele volt szeretettel... Ill. az is, hogy az apa miért nem mer kitörni a ráerõltetett szerepkörbõl, mert szerintem egyértelmû, hogy nem ért teljesen egyet a nagy szigorral. Ez abban is tetten érhetõ, amikor teljesen felvillanyozódik a lányok bál miatti örömétõl.

SC nagyon jó rendezõ. Az Elveszett jelentés óta meg vagyok róla gyõzõdne. Az egyik kedvenc munkám tõle.
10/10
dieter 2010 márc. 31. - 21:31:06 10/10
(37/67)
Talán a legfontosabb kiemelni, hogy ez inkább mûvészfilm (de nem az elvont fajta), mint szuperprodukció (szóval akinek a pite féle nagyidugós-kutyaxarevõs jön be, az felejtse el! csak a sok lehúzós értetlenkedõ miatt írom)
Egy rendkívül jól megkomponált film, nagyon jó zenével, eszméletlen operatõri munkával. A sztori is nagyon jó, és az, hogy elõfordul, hogy hibásan ill nem teljesen logikusan cselekednek, talán még emberibbé teszi történetet. Hiszen a saját életünkben sem mindig logikusan cselekszünk, és gyakran hibázunk is
SPOILER
Eleve különlegesség, hogy a film címe tulajdonképp elmondja a végkifejletet, mégis fenn tudja tartani a figyelmet, a 99 percbõl talán ha 5-öt lehetett volna kihagyni. Nagyon tetszett, hogy a rendezõ egy fantasztikus megoldással a film végén eléri azt, hogy egy pár pillanatra elhidd, hogy mégsem történik meg az, amit már a címbõl tudtál...
Megéri a 10/10-et!
1/10
dr.w 2010 febr. 10. - 22:24:21 1/10 Előzmény Boloka
(36/67)
Nekem sem tetszett! Borzalmas volt, hiteltelen, mind a történet, mind a filmes megoldás silány. Közben többször arra gondoltam, csak a neve miatt rendezhette meg Sofia Coppola a filmet. Engem ezzel a filmötlettel elzavartak volna a stúdió környékérõl is. Körülbelül a film feléig abban reménykedtem, hogy majd jobb lesz, de be kellett látnom, hogy a rendezés/rendezõ egyre nagyobb káoszba sodródik. Akkor telt be a pohár, amikor a lányokat kivették az iskolából (mindenféle következmény nélkül + az apa tanár, ha-ha!); átkapcsoltam másik csatornára. Semmi hiányérzetem nincs, hogy nem tudom, mi lett a „történet” vége. El tudom képzelni ...
gregoire 2010 febr. 10. - 19:31:19 Előzmény Mina20
(35/67)
Furcsa egy film volt ez. Nem igazán tudom hova tenni. De a lányok nagyon csinosak voltak..., fõleg a két szõke :)
Miattuk néztem végig. Eszembe jutott ifjúságom dele, bárcsak újra 18 lehetnék.
9/10
ELog 2009 dec. 22. - 16:25:52 9/10 Előzmény Boloka
(34/67)
Néha a részletekben is meg lehet találni azt, amiért érdemes egy filmet megnézni. Pl. ennek egy értéke lehet az, hogy az anya milyen nyakatekerten értelmezi a vallását, annak amit csinál, köze nincs a szeretethez. És hányan vannak ilyenek, akik vasárnap zsoltárokat énekelnek hétköznap meg mindenre szégyent hoznak, amit azon az egy napon vallanak. Akárcsak egy ilyen végletet bemutatni se értelmetlen célkitûzése egy filmnek.
9/10
ELog 2009 dec. 22. - 16:12:28 9/10 Előzmény trebics
(33/67)
Ezért mondtam, hogy a cím egy kicsit erõltetettnek tûnik. Kathleen Turner-t alapból nem szeretem, James Woods viszont mindig jó. :)
10/10
Mina20 2009 dec. 13. - 16:43:01 10/10
(32/67)
Elõször a trailer-t láttam és az alapján teljesen másra számítottam.Több izgalmat.Gyakorlatilag minden benne van,ami a filmben sajnos nincs.Akinek nem jön be az álomszerû atmoszféra,a szájbarágós szimbolizmus,és a rezignáltság az ne nézze meg.Nekem tetszett.Szokatlan.
10/10
ineedapinkdream 2009 dec. 13. - 16:33:13 10/10
(31/67)
Nekem abszolút tetszett.10/10.És aki szerintem azt mondja hogy " értelmetlen, összezagyvált" az szerintem nem értette meg az egészet.
1/10
Boloka 2009 dec. 13. - 15:16:31 1/10
(30/67)
Csak nekem nem tetszett...? Mert szerintem borzalmas film. Kérem vissza azt a 99 percet az életembõl, amit elpazaroltam rá. Sokkal többre számítottam a tartalom és a kommentek alapján, ehelyett egy értelmetlen, összezagyvált hülyeséget kaptam, ami arról gyõzködi a kis lázadó 13 éveseket, hogy a vallás rossz és gonosz, mert elveszi az anyuka eszét és nem engedi Aerosmith-t hallgatni a lányokat. EZ EGY MARHASÁG!!!! Ráadásul az elsõ 5 perc után elkezdett kerekedni a szemem, hogy ez meg mi, de mégis visszatartott a kikapcsolástól az, hogy hátha a vége jó lesz, vagy kiderül valami... Egy fenét. Az elején felvet egy kérdést, aztán a további másfél órában feldob még jó sokat, és végül nem ad választ egyikre sem.
Nagyon-nagyon 0/10 ...
rainbow27 2009 dec. 13. - 13:08:29 Előzmény vpeti73
(29/67)
Egyetértek, amit leírtál kivéve a 3.-kal, mert kivették õket az iskolából, szóval nem volt semmilyen hiányzásuk. Nekem tetszett a film, de egy kicsit hirtelen jött az öngyilkosság.De sajnos lemaradtam arról a részrõl, mikor Cecilia lesz öngyilkos.Remélem hamarosan még leadják.
BabySeal 2009 dec. 12. - 22:41:20
(28/67)
Nem volt rossz, tetszett, bár többet vártam.