verdeleth 2010 febr. 24. - 19:04:41 Előzmény fredi60
(9/49)
és biztos hogy a szinkron egyidõs a filmmel? Nem hiszem hogy 65-ben bemutatták volna nálunk
10/10
fredi60 2009 nov. 06. - 08:39:45 10/10 Előzmény Hunterboy
(8/49)
Már bocs, de hogy lehet ilyen kérdést feltenni? :o
A film 1965-ben készült. Kautzky 1964-ben született.
Tehát nem lehet az eredeti szinkron, mert biztosan nem dolgozott még gyerekkorában.
Hunterboy 2009 júl. 27. - 11:34:17
(7/49)
Nekem megvan mindkét szinkronnal. Tudja valaki hogy melyik az eredeti? Az egyikbe Szakácsi Sándor(volt dr. House) a Clint hangja, a másikba Kautzky Armand (Pierce Brosnan-James Bond), és ebben az ezredes handja a Revitzy Gábor.??????????
offtopic
feketevipera 2009 júl. 19. - 19:58:45
(6/49)
"Na jó, egyezzünk ki egy döntetlenben." :))) És tényleg több filmjét is szeretem (olyan nagyon sokat nem láttam tõle).
10/10
Strangereister 2009 júl. 19. - 19:43:08 10/10 Előzmény feketevipera
(5/49)
Vitatkoznék veled, Leone minden idõk legnagyobb western renderezõje, de a világ legjobb filmrendezõi között is dobogós, szerintem :)
feketevipera 2009 márc. 25. - 21:33:45
(4/49)
Hmmmm... Ezt a részt is szerettem a trilógiából. Tkp. a szokványos bosszútörténet, mégis talán egy kicsit másképpen. Lee van Cleef a szúrós tekintetével szinte ölni tudna, és a film végén a párbaj-jelenet számomra hátborzongató volt. A zenélõ óra nagyon sok mindent ki tudott fejezni, szóval sztem Leone az egyik legnagyobb westernrendezõ. Fantasztikus, ahogyan játszik a történettel, a sablonokkal, a figurákkal. Örök kedvenc marad ez a film, na.
Jill 2007 júl. 07. - 19:06:15 Előzmény Gyé
(3/49)
Egyszerûen klasszikus. Sajnos, nem láttam régi szinkronnal, csak eredeti hanggal (illetve angolul), de nagyon jó.

Az elsõ Leone-film, ahol flashbackek vannak - érdekes, hogy nem a bosszúálló, hanem a bûnõs látja õket...
Lee cool, Clint talán kicsit háttérbe szorul ebben a részben, Gian meg... *olvad*
Indio a kedvencem. Sokkal összetettebb karakter, mint Ramon, és ha lehet, még szexisebb. Ráadásul képes nyílt színen füvet szívni :DDD
Azért érdekes ez a dolog azzal a lánnyal a flashbackben...

1: Ugyebár a fiú, akit Indio lelõtt, a férje lehetett.
2: Mindkét órán a lány képe van - a párbaj alatt látjuk azt is, amit Clint tart.
3: Nincs egyértelmûen kimondva, hogy a lány Mortimer húga, valami ilyesmi a szöveg:
Manco: Hasonlítanak.
Mortimer: Ez természetes testvérek között.
4. Elég nagy a korkülönbség Mortimer és a lány között - Indio pedig nem tûnik sokkal fiatalabbnak a flashbackben sem... ergo nem lehetett ez olyan régen.
5. Indio nagyon odavan a csaj miatt, ez látszik. Totál szerelmes lehetett bele... vagy többrõl van szó.
Gyé 2007 jún. 26. - 17:00:31
(2/49)
A nyolcvanas évek végén még "Még egypár dollárral többet" címen futott, és Sinkovits Imre, Szakácsi Sándor és Kézdy György szinkronizálta a fõszereplõket. Kicsit jobb volt.
10/10
Larryflint 2006 nov. 12. - 20:35:35 10/10
(1/49)
Egy egyedülálló,kicsit film-noir hangulatú brilliáns western a végén egy csavarral.