Téma: Példabeszéd

x-tro 2006 ápr. 25. - 11:31:45
(5/5)
Na errõl szóltam épp, hogy a TV is...
Meg az összes többi is, csak a használat módjában, céljában és szándékában van különbség, és nem tartom ördöginek egyiket sem.

A média demonizálását éppen olyan balgaságnak gondolom, mint a stuccmadár fejének homokba dugását, ha jõ a veszély...
ajeney 2006 ápr. 25. - 00:37:00
(4/5)
Kedves x-tro, a TV és a NET is egyaránt alkalmas arra, hogy "felhasználóit" média-idiótává züllessze, vagy felemelje. Manapság sajnos inkább az elõbbivel találkozunk, holott mindnyájan jobban járnánk a második változattal. Szerencsére erre is van példa, errõl szerettem volna beszélni. A NET pedig csak eszköz, hogy továbbadjuk egymásnak, amit jónak tartunk...
x-tro 2006 ápr. 24. - 15:29:05
(3/5)
Hát, mindenki úgy hülyíti magát, ahogy akarja, de nem hiszem, hogy a tévénél az internet egészségesebb lenne.... Már legalábbis abban az értelemben, ahogy gondolom az elõttem szóló is érthette.

Ha pedig Juditka szülei rájöttek volna esetleg az igazán hatékony internetes információszûrésre, akkor azt szívesen átvenném, kivéve ha az nem a dugónak a konnektorból való kihúzása. Vagy a "mi oda nem kapcsolunk ám" jellegû szado-mazo effektusok.
ajeney 2006 ápr. 24. - 11:56:53
(2/5)
Nekünk úgy hat éve nincs televíziónk, mert összességében károsnak, családi életünket rombolónak éreztük. Sajnos az elmúlt idõszak alatt tovább folytatódott a média mélyrepülése, így a "Zene és kert" címû példabeszédet is csak a szomszédban tudtuk megnézni…

De akkor, hirtelen megváltozott fél órára a világ. Elfelejtkeztünk vélt vagy valós gondjainkról, mert feltárult elõttünk a szépség, a figyelmesség, az igényesség, a szeretet, az õszinteség, a másik ember megértésének, felemelésének tovatûnõ világa…

És, hogy mindennek drága kicsi gyermekünk is ilyen mértékben részese lehetett, az egészen különlegessé tette az élményt…

Köszönjük a példát, a reményt, hogy az emberséget, a valódi értékeket sikeresen meg lehet õrizni, nem éppen errõl szóló világunkban.

Kívánjuk Ili néniknek, hogy a Jó Isten adjon nagyon jó egészséget, további sok-sok türelmet, hogy drága, csetlõ-boltló kincseink lelkébe türelmével és bölcsességével kitörölhetetlenül beleírja a zene, a harmónia, szeretetét…

Külön dicséret illeti a film alkotóit, mert õszinte, tartalmas filmet készítettek, melyben az arányok, a vágás, és úgy érezzük - kívül állókként - minden a helyén volt…

Ismerõseink közül sajnos senki nem látta a mûsort, mi is csak ezzel az epizóddal találkoztunk. Úgy gondoljuk, nagyon megérne a sorozat annyit, hogy az Interneten elérhetõk legyenek a Példabeszédek.

Juditka szülei
ivigabor 2006 ápr. 15. - 14:04:11
(1/5)
Nagy örömmel hallgattam Törtei tünde színmûvésznõ gondolatait, tapasztalatait. Teljesen véletlenszerüen kapcsolódtam be a mûsorba és sajnos az elejérõl lemaradtam.
Nagyon szívesen meghallgatnám ujból az egész mûsort. Ha valaki tudna ebben segíteni akkor azt nagyon megköszönöm. Ha nem jön össze - hogy mégegyszer meghallgassam - akkor megelégszem azzal amit láttam belõle és így is nagyon sokat kaptam - köszönöm