Téma: Pillangó

fmmartin 2013 márc. 16. - 11:25:44
(87/127)
Hol lehet megnézni a filmet?
Albertinka 2013 márc. 16. - 09:53:24
(86/127)
Érdekes, mintha egészen más filmet láttunk volna.
Nekem tetszettek a színészi alakítások, a két fiatal is. Igaz, nem olvastam a regényt és nem láttam a korábbi feldolgozásokat sem, de ennek a filmnek a hangulata nagyon megfogott. Mellesleg másodszor láttam, és meg fogom nézni harmadjára is, ha adják még...
Délután, elõtte, újra néztem A kõszívû ember fiait, ahhoz képest a Pillangó kimagasló remekmû. :)
szonya1 2013 márc. 15. - 23:54:47
(85/127)
Ez egy borzasztóan gyenge film, ami különösen feltûnõ, ha ismeri az ember a regényt, és Esztergályos Károly filmjét Venczel Verával és Kozák Andrással. Már a narrátor sem tetszett az irritáló, szenvtelen, rekedt hangjával. Egyébként semmi szükség nem lenne rá, ha a színészek el tudnák játszani, amit kell. De éppen a két fõszereplõ a leggyengébb, különösen a Jóskát játszó "színész". Az õ Jóskája egy bunkó alak, akinek fogalma sincs róla, hogy kell udvarolni. Mintha a két fõhõst nem a szerelem, hanem csak a szerzés vágya hajtaná, hogy a másikat megkaparinthassák. Aztán ott van Csányi, a zsír új oldalkocsis motorkerékpárral, jesszus, aki ezt a baromságot kitalálta! Vagy Pindroch, mint Andris, na ne. Azt sem értem, miért hagyták el az ízes ízõs tájszólást, ezzel is sokat veszít a film a hangulatából. Fölösleges pénzkidobás volt ezt a mû filmet elkészíteni.
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 15. - 22:54:19
(84/127)
"Móricz nem egy jó író, olvashatóan ír, de olyan nyomasztó, egyetlen regénye sem optimista, ami beteg lelket takar, "

Emiatt a mondatod miatt úgy tûnik, meddõ a vitánk. Szerinted a jó író feltétlen ismérve az optimizmus? Azért eléggé el vagy tévedve.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 15. - 22:47:40
(83/127)
Értelek.
Aczél elvtárs a népi íróktól tanult, velük fújt egy követ...
Valamint a fehérterror sokkal kíméletesebb volt, mint az ÁVO, legalábbis az értelmiséget jobban kímélte...
Nekem ez magas, mély.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 22:37:33 2/10
(82/127)
úgyvan, õ nem ifjúsági író, nem jókedvében írta ezeket

"Fia szerint apja az írásaiból kiérzõdõ antikommunizmus, antiliberalizmus, antikozmopolitizmus és az elõbbiekkel szemben álló nemzeti érzés, hazaszeretet, kereszténység, istenhit miatt vált vörös posztóvá a párt által irányított irodalmi vezetés szemében, ezért próbálták munkásságát kicsinyíteni, elhallgatni, ifjúsági regényírónak titulálni."

én se hasonlítanám össze Feketét és Móriczot, valljuk be, Móricz nem egy jó író, olvashatóan ír, de olyan nyomasztó, egyetlen regénye sem optimista, ami beteg lelket takar,
a Rokonokat, mely egy hazug propaganda csupán, felhasználta a Nyugatos, szolid és vérbeli kommunista politika, láthatjuk milyen sikereket ért el, ennek eredménye a 60 évnyi kommunista diktatúra, ami miatt még te is ifjúsági íróként emlékezel Feketére.
nem emlékszem a Tüskevár mennyire támogatja a komcsikat, szerintem semennyire, csak te értelmezted félre.
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 15. - 22:22:34
(81/127)
Fekete Istvánt Móricz Zsigmonddal összemérni azért elég nagy merészség.
Igaz, hogy Fekete megírta a "Zselléreket" de aztán bõven kompenzálta a késõbbi ifjúsági regényeiben, ahogy emlegeti milyen más világ is ez, milyen jó dolga van a kétkezi parasztembernek.
Én a Zselléreket késõbb olvastam külföldön és nem akartam elhinni, hogy ugyanaz a fekete István írta, aki a "Tüskevárat", vagy a "Téli berek"-et.
Természetesen ettõl függetlenül jó ifjúsági írónak tartom Fekete Istvánt.
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 15. - 22:16:01
(80/127)
Hogyne ismerte volna Móricz a vidéki életet? Egyébként nem az egyetlen világirodalmi mércével is mérhetõ mûve a "Pillangó".
A "Barbárok" olyan remekmû, ami legalább annyira érdemelt volna irodalmi Nobel díjat, mint "Az öreg halász és a tenger".
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 22:14:55 2/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(79/127)
nem, valóban, azok írták, akiktõl aczél elvtárs tanult.
móricz szimpatizált a tanácsköztársasággal, meg is "hurcolták" emiatt: szegénynek negatív kritikái voltak. Több, a munkáshatalmat népszerûsítõ mûvet is írt ekkoriban („A földmûvelés kiskátéja” és hasonlók).

Viszont Fekete István 1939-ben megírta a Zsellérek címû regényét, ami oly népszerûnek bizonyult, hogy 1939 és 1944 között hét kiadást ért meg. Mivel a regényben bemutatja a vörösterrort, csak a rendszerváltozás után, 1994-ben jelent meg újra, csonkítatlan formában. Az író 1946 tavaszán tiltó indexre került a proletárdiktatúráról és a bolsevizmusról írottak miatt és a politikai rendõrség, az ÁVO is bántalmazta emiatt. Szemét kiverték, szétverték a veséjét és hajnalban egy katonai kocsiból kidobták a János Kórház mellett, ahol két járókelõ találta meg
10/10
-greghouse- 2013 márc. 15. - 22:10:52 10/10
(78/127)
Én továbbra is fenntartom, hogy ez egy jó TV-film. Látványban, zenében, narrációban gondolkodott. Nemcsak a magyar, hanem a világirodalom egyik legszebb írása is ez. Nem érdekel, hogy Móricz mennyire ismert milyen részleteket a vidéki életrõl, ilyen alapon sok mindenkinek sok mindent a rovására lehetne írni. Örülök, hogy láttam kedvenc színészeimbõl sokat, és tetszett és kész.
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 22:05:30 2/10
(77/127)
végignéztem, nem érte meg, viszont szívesen megnézném a régi változatot (azért filmesítették meg újra ugyanazt, mert nem kellett megírni újra a forgatókönyvet?)
két pont határoz meg egy egyenest: vitézi tehetségtelen ember
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 21:44:43 2/10 Előzmény -greghouse-
(76/127)
a hintázó lány nem jó színész
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 21:41:41 2/10
(75/127)
jaja, az én kamerám is HD-ba vesz, én arról a képrõl beszélek, ami olyan, mint a barátok köztben, a jóbanban rosszbanban, a szomszédokban a kép.
taszító képi világ ez, nem tudom mi a hivatalos neve, home video?

(amúgy az elõbb még nem tartottunk itt a filmben, látom a vagyoni különbséget már)

de ez a film nagyon mesterséges, nem paraszti film ez, hanem laboratóriumi, mûtermi világ, igaz hogy ez a vitézy, vitézy bkv dávidnak az apja? akkor õ is olyan mint koltai? egy magyarkodó kommunista? ez lehangoló, de ha megnézem kik játszanak, és mennyi támogatást kapott a film, akkor bizony eléggé valószínû, nyugtassatok meg, hogy a narrátor (akit látunk is, nemcsak hallunk) az nem a rendezõ! mintha ugyanez lenne a hortobágyi legenda mesélõje is, micsoda ripacs
djlacee 2013 márc. 15. - 21:03:20
(74/127)
Te mit nézel? DVB-T -n HD minõségben megy
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 20:59:52 2/10
(73/127)
ismerjük a Büszkeség és balítéletet, Keira Knightleyval és Donald Sutherlanddel?
ott azon az egyetlen részen ámultam el, milyen hatásosan mutatták be a két ember közötti vagyoni különbséget, ebben a filmben is hasonló lenne? mert nemigen veszem észre, ugyanúgy öltöznek, ugyanolyan házban laknak (eddig nem mutattak mást, csak házbelsõket), semmi különbség nincsen, csak annyi, hogy elmondják, mi gazdagok vagyunk, ez a lány meg szegény.
miért nem lehetett vmi skanzenben forgatni?
2/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 20:54:14 2/10
(72/127)
borzalmas a képi minõség, ilyen a minõsége az én házi kamerámnak is, valamit kezdeni kéne a képpel, vagy fekete-fehérbe, vagy: példának okáért itt van nekünk A vád címû film, ami 1996-os kb, és a képi minõsége, a színek, ésatöbbi sokkal nézhetõbb. a régi 80-as évek képi világát sikerült hozni, amely korban még a magyar filmgyártásban voltak értékek.
mert így nemigen van bizodalmam a filmben.
biztos hogy Móricz történetét akarjuk megint, újra is újra megfilmesíteni? nincs vmi jobb téma? vmi optimistább író?

meg itt van ez a narrátor, borzalmasan idegesítõ és ízléstelen, hogy látjuk, akkor már legalább csak a hangja legyen, de ne mutassák ahogy beszél! továbbra sem lesz emiatt késztetésem, hogy végignézzem.
én szeretem a magyar zenét, de itt túl exlpicit, túl mû, túlságosan a képembe akarja vágni magát, nem illik a zene ide, nem "igazi" népzene.

egyelõre csak a helyes fõszereplõ lányka tart a tv elõtt.
offtopic
djlacee 2013 márc. 15. - 20:33:31
(71/127)
Megafilm Service. A lány meg Blanka a Bûnök és Szerelmekbõl :D
10/10
szabinagypal 2013 márc. 15. - 20:30:44 10/10
(70/127)
ida555 2013 márc. 15. - 19:37:48
(69/127)
Örülök, hogy néha képesek tv-játékot csinálni magyar színészekkel, de nem Móricz Pillangóját kellett volna újra feldolgozni. Ezt már tökéletesen megcsinálták Venczel Verával, Kozák Andrással és egy csomó nagy színésszel. Felülmûlhatatlanul! A többi feldolgozás csak az árnyéka lehet annak, akkor meg nincs értelme.
10/10
LaHuska 2013 márc. 15. - 10:39:41 10/10
(68/127)
Egyszer már láttam-Sajnos nem az elejétõl:(-
Nekem nagyon tetszett,ma tuti megnézem:)