Téma: Poirot

LexH 2015 júl. 08. - 06:37:31
(343/503)
Mednyánszky Ági az egyik elsõ magyar szinkronszínész volt, mivel a fordulat éve után nem tartottak igényt a munkájára. Pedig elõtte már Londonban is volt szerzõdése mint táncosnõnek, de vissza kellett jönnie "családi okokból". (Az apja katonatiszt volt.)
Szép hosszú pályája volt, legalább 70 évig dolgozott. Nyugodjék békében.
offtopic
Edmond Dantes 2015 júl. 07. - 21:35:28
(342/503)
Kedves Poirot-rajongó társaim, más tuti hely híján itt osztom meg (hátha nem tudjátok) h elment Mednyánszky Ági, aki ugye sokunknak a számomra-számunkra szintén igen kedves Miss Marple (egyik) magyar hangja volt, pár hónappal élte túl Geraldine McEwant...
Edmond Dantes 2015 máj. 25. - 11:43:34
(341/503)
:-)
Én pedig LexH úrral értek egyet :)
LexH 2015 máj. 25. - 10:57:59 Előzmény gothic
(340/503)
Korábban itt már eszmét cseréltünk a Gloriett a hullának megfilmesítéseirõl, akkor ezt írtam:
"Dantes úrral egyetértek: a Gloriett a hullának regényben is elég nagy kavar, az általam látott filmfeldolgozások pedig nem tették világosabbá a vonalvezetését."

A legutóbb látott Nyílt kártyákkal tévéváltozatához: Zoë Wanamaker Ariadne Oliver szerepében hibátlan alakítást nyújt. AC pontosan ilyennek írta le önmagát önéletrajzában: nem szeret szerepelni, társaságban visszahúzódik, gyanakvóan figyel, csalódást okoz a rajongóknak, akik "nem ilyennek képzelték".
gothic 2015 máj. 24. - 22:48:19 Előzmény dralizs78
(339/503)
Hát ezt sajnálattal hallom. Ugyanis ez a Gloriette tele van logikátlanságokkal.
Ilyenkor mindig szeretem azt hinni, hogy a megfilmesítés során rondítanak bele.
Edmond Dantes 2015 máj. 19. - 11:44:19 Előzmény Petrapetrus
(338/503)
Bevallom most már: én a Végtelen éjszaka/Örök éj opuszra tippeltem, az volt a hétvége másik AC-filmje story4-en :)
dralizs78 2015 máj. 19. - 11:21:51
(337/503)
Amelyik elnyerte a tetszésemet:Gloriett a hullának(2013)
10/10
Petrapetrus 2015 máj. 18. - 09:15:55 10/10
(336/503)
Melyik nyerte el ennyire a tetszésedet? :)
dralizs78 2015 máj. 18. - 05:10:35
(335/503)
Na végre egy olyan AC filmadaptáció ami tökéletesen követi az eredeti regény cselekményét és visszaadja a könyv hangulatát.Azért is örültem neki nagyon,mert ez az egyik kedvenc történetem az írónõtõl.Bárcsak mindegyik adaptáció ilyen minõségû lenne.A filmet úgy is ajánlom mindenkinek,hogy nem olvasták a könyvet.Aki pedig olvasta,annak kötelezõ megnéznie ezt a filmet!
LexH 2015 máj. 03. - 09:21:26
(334/503)
A harmadik lány 1966-ban íródott, s AC itt nem archaizál: saját korába helyezi a regényt. Azt írja a fõhõsnõrõl: "egyáltalán nem fésülködik és nem mos hajat". A vállig érõ, hullámos hajú fõhõsrõl pedig: "olyan, mint egy Van Dyck-festmény, s úgy viselkedik, mint egy pávakakas". A konzervatív írónõ pontosan látja és ábrázolja a beat-korszak világát és fiataljait. Igen sajnálatos, hogy a rendezõje nem érzékeli ezt.
frenchbullie 2015 febr. 26. - 10:40:33 Előzmény Edmond Dantes
(333/503)
Off Nem mondom:-) Vagyis mondom, mert eddig mindig megfutamodtam! Múltkoriban épp egy multiban vásárolgattam a családdal, elkószáltam a könyvek felé, megláttam a Függöny új kiadását, már ott sem voltam:-) Amikor pedig elõször néztem bele A nagy négyes-be (bár ezt talán már írtam), kis híján frászt kaptam az elején, hogy mégis azt nézem, amit nem kéne:-(
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:56:09 Előzmény frenchbullie
(332/503)
Tudod, hogy mondják: soha ne mondd...de tényleg! Március 1-jén vetítik, beköszönt a tavasz és beköszön Poirot a Függöny mögül :) és amilyen vallásos lett az utóbbi idõben/epizódokban, biztosan fel is fog támadni, e tekintetben ne aggódj! :) A sztori meg nagyon jó.

De jaj, mit látok itt:

http://port.hu/poirot_agatha_christie_s_poirot/pls/fi/films.film_page?i_film_id=85319&i_where=1&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_episode_id=264555

Ezek NEM a Függöny szereplõi, hanem A fogorvos széke (Mabelle S-S) és A kutya se látta (a másik három) figurái!! De akkor meg hol marad Bob? :)
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:43:26 Előzmény LexH
(331/503)
Érdekes információ, kösz. Egyetértek, nem kellett volna megfogadni, pl pár 45 perces esetleg jobb lett volna a novellafilm-sorozatba. Ráadásul kilóra is többet kaptunk volna :) És de sokan de sokszor nem fogadták meg, nem tartották be AC kéréseit/elõírásait...
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:38:35 Előzmény Petrapetrus
(330/503)
Ezek szt õ Orla Brady...:) ez a film nem szerepel a gyûjteményében: http://www.port.hu/orla_brady/pls/w/person.person?i_pers_id=22499 a remek Wallander viszont igen, bár abban meg nem emlékszem rá, igaz, ott Kenneth Branagh és persze a sztori maga, mindent visz.
LexH 2015 febr. 24. - 07:31:44
(329/503)
Az alábbi kommentekben említett Herkules munkáihoz:
AC kikötése volt, hogy a novellák csak együtt filmesíthetõk meg, mivel azok összefüggõ egészet alkotnak. Szerintem nem volt igaza. Itt viszont együtt filmesítették meg, s jó nagy zûrzavar lett belõle.

A most következõ Függönyhöz, mely Poirot utolsó esete (bár AC már nem utolsóként írta): elég jó megfilmesítés, és az egyik legjobb AC-sztori. A krimikirálynõ meggyõzõdése szerint Jágó volt a legundorítóbb bûnözõ s a jágóizmus a legvisszataszítóbb emberi viselkedési mód. ***spoiler***: Na, itt most Jágó jól megkapja...
10/10
Petrapetrus 2015 febr. 23. - 14:09:52 10/10
(328/503)
:-)
Edmond Dantes 2015 febr. 23. - 11:09:30
(327/503)
Hát igen, pl Bob ("kutya se látta") aranyosabb jószág :)
Az említett két opusz nekem se jött be, Nagy négyesre azaz a Titokzatos négyesre alig emlékszem és a másik se igazán ragadott meg viszont engem is összezavart. Lehet h beleírtak és túlírták? Azelõtt hírét se hallottam.

Ackroyd: na, az más! Vhol már megírtam, a regény fiatal korom óta dobogós helyen van, pedig sok "új" is jött azóta. Nincs az a filmfeldolgozás, ami -az ismert ok miatt- hûen vissza tudná adni a regény szédületes végcsavarját. Errõl persze nem P "tehet", hanem Agatha és az ötlete :)
frenchbullie 2015 febr. 23. - 06:11:43
(326/503)
Nekem se ez a kedvenc történetem. (Egyébként Rossakoff grófnõ-t,vagyis Orla Brady-t egy jócskán misztikusra, és setétre hangolt, ezért hangulatos BBC Üvöltõ szelek verzióban szeretem nagyon, Cathy szerepében.) Igen, a salátástál találó:-) Ráadásul ott az a francia bulldog, ami "szakmai szemmel" nézve, elég félresikerült szegényke:-( De ezáltal legalább illik a történetbe:-) Ebben az utolsó évadban egyébként a Nagy négyes sem nyerte el a tetszésemet igazán. Az Elefántok nem felejtenek tetszett, bár kétszer is meg kellett néznem, mire levettem, hogy "ki kivel van", a csavarok miatt, mentségemre szólva, elõször munka mellett néztem. A Függöny-t pedig, ahogy már korábban említettem, soha nem nézem meg/olvasom el!

Régen olvastam az Acroyd-gyilkosságot, de még nem láttam. Mostanában viszont elcsíptem egy részletet, amelyben Poirot kertészkedik, és éppen kihajítja az ösvény közepére a dísztököt vagyis az úritököt, azután felegyenesedik, a szokásos felháborodott arckifejezésével. Ez a filmbéli pillanat mindent vitt! De hát, nem Miss Marple õkelme, nem csoda, hogy nem megy neki a kertészkedõs vidéki életmód, hiába a buzgó, igaz egyszeri, próbálkozás:-)
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 21:56:03
(325/503)
Hát, kedves AC és P és MM hívõ fórumtársaim :) mit írhatok ezek után? Egyszer mintha belenéztem volna Herkules munkáiba v végig is néztem, talán be is írtam? elfelejtettem már, ma végignéztem...nekem elég borzasztó. Nagy salátástál, leöntve Rossakoff grófnõvel, letakarva ponyvával :) hótól elzárt szálló kikölcsönözve az "én" kedvenc Tíz kicsi indiánomból meg a lefestett izé, onnan.. Összelapátoltak egy halom "görög címû" novellát (a gyûjtõkötet asszem megvan) és összeturmixolták. Nem biztos h jó ötlet volt...lehet h Sophie Hannah jobbat írt? Muszáj szigorúnak lenni, mert P barátunk még elbízza magát :))
LexH 2015 febr. 05. - 05:46:43 Előzmény Edmond Dantes
(324/503)
Az ominózus interjúban olvasható: a kiadó és a család (AC örökösei) "azzal álltak elõ, véleményük szerint eljött az ideje egy új Christie-regény megírásának".
Ez valami olyan irritáló gondolat, ötlet és mondatelem, hogy józan ésszel fel sem illene fogni. Ha igaz, amit Sophie Hannah nyilatkozik, akkor neki mint írónak s AC-rajongónak az adott pillanatban egyetlen kötelessége lett volna: ráborítani az ötletadókra az asztalt. Helyette jó pénzért megírta "A monogramos gyilkosságok"-at ezt a közepes értékû krimit, melyrõl alábbiakban véleményt írtam.